Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İYİLEŞTİM ARKADAŞLAR-MUTLU SON Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2017 Saat 19:31
Arayan kardeş mrb
Benim koku durumum yani nasıl desem;
Kesinlikle eskisi gibi kötü degil.
Ben burun deliklerimden birini kapatıp, diğeriyle 5 yada 6 kez derin nefes alıp ağzımdan veriyorum. Sonrada diğer deliği kapatıp aynı işlemi
yapıyorum ve dişlerimi fırçaladıktan sonra koku epey azalıyor.
Delikleri burnun dış yüzeyinden bastırarak kapatıyorum.
Ayrıca 2 gün bu işlemi yapmadan gözlemleyeyim dedim; bu sefer koku arttı!
Bu, beni üst solunum yolları kaynaklı bir problemim olduğu sonucuna yöneltti.
Siz be bir deneyin bakalım siz de ne reaksiyon oluşacak görelim
Buraya yazınki, belki arkadaşlar da yararlanır.
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2017 Saat 18:51
Murat hocam. Burun lavajı dediğimiz olaya oksijenli suyu da eklesek bi zararı olur mu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2017 Saat 22:09
Orjinalini yazan: m-emin

Murat hocam. Burun lavajı dediğimiz olaya oksijenli suyu da eklesek bi zararı olur mu.

Emin değilim.
Yanlış bir şey konuşmaktan korkarım.
Sulandırıp seyrek kullanılsa imkansız değil gibi duruyor.
Bilemiyorum
-M
IP
Hibrit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Hibrit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2018 Saat 18:17
Kiymetli Arkadaslar, daha once tip ogrencisi bir kardesimiz tarafindan dile getirilen PPI (proton pompasi kullanimini) lutfen dikkate almayan. Bunilaclar son derece zararli ve mide asitini neredeyse sifirlamakta. Ben 10 sene kullandim oradan biliyorum. Yeteronce Mide asiti olmadan gidalari sindiremez ve sindirilmemis gidalarin yol acacagi sayisiz sorunlara (gaz, reflu, gida intoleransi, allerji, SIBO, gecirgen bagirsak sendromu, gida zehirlenmeleri vs) maruz kalirsiniz. Fabrika ayarkariniz ile oynamayin. Bu ilaclar cok mide ulseri tedavsi, mide ameliyatlari gibi sizi mide asitinin tahris edici etkisindennkisa bir sure korumak icin kullanilit.

Ben bir suredir ayurvedik bir saglik uygulamasi olan "Oil-Pulling" yontemini kullaniyorum. Ben organik hindistan cevizibyagi ile yapiyorum. Ama bunu zeytin yagi ile de yapmaknmumkun. Google da nir cok video bulmaniz mumkun. 20 gundur yapiyorum. 10dk ya ciktim. Agiz kokusunda son derece ciddi bir azalma oldugunu deneyimledik (karimin ifadesiyle).

Hepinize sifalar diliyorum.
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2018 Saat 01:33
Karaciğer tedavisi dediğin nedir acaba
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2018 Saat 00:35
Herkese merhaba, yaklaşık 15 senedir bu sorunu çeken, flagly kulladığında rahatlayan biri olarak en sonunda çözüme kavuştum diyebilirim. Kısaca özetleyecek olursam bademciklerimi aldırdım, burun ameliyatı oldum ve en sonunda da reflü ameliyatı olmama rağmen ağız kokum hiç geçmedi. son günlerde sabah kalktığımda ağzımda acı bir tat oluyordu, bunun mideden kaynaklandığı, mide asidinin ağzıma kadar geldiğini vs düşünüerek farklı bir gastroenetrelog'a gittim. Midede helicobacter pylori olmadığından emin olduktan sonra doktorum ağız kokusuna ince bağırsakta aşırı bakteri çoğalmasının sebep olabileceğini söyledi ve bu sefer farklı bir tedavi verdi; şöyleki kullandığım ilaçlar flagyl (500 mg), colidur antibiyotik (200 mg) ve probien (Prebiyotik, Probiyotik), tedavi süresi 10 gün olup flagyl ilk 7 günde bitmektedir. 8 saatte bir 1 tablet flagyl ve 2 tablet colidur birlikte kullandım.   10 günlük antibiyotik kullanımı sonucunda da günde iki defa olmak üzere probien marka prebiyotik-probiyotik kullanıyorum. Şu an kokudan eser yok, doktorun bana söylediği öncelikle bakterileri yok edip daha sonra yeniden bağırsak florasını tekrar oluşturmak. Bu pek çoğumuzun ortak koku kaynağı olduğunu tahmin ettiğim için hemen buraya yazmak istedim, kokunun boğazımdan itibaren geldiğini hissederdim eskiden, bu arada paslı dil sorunu da çoğu insanda olduğu gibi bendede var, ilaç kullanımı sonrası bazı günler artıp azalabiliyor, ama şu an paslı dilim olmasına rağmen koku hiç yok, sizden ricam doktorunuza giderek bu ilaç tedavisi hakkında bilgi alıp size uygun dozlarla bu tedaviyi doktorunuzdan istemenizdir.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2018 Saat 15:09
Drunuzu tebrik ediyorum. Bu kadar koku bende de var deyip sizi yollamayarak yardımcı olmaya çalıştığı için.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2018 Saat 22:58
Chipset bende bundan bir sene önce çok kötü ishal olmuştum, üç gün hastanede yatmıştım, hastanede de farklı antibiyoktikler verilmişti cikarkende flagyl ve colidur reçete etmişti doktor, kullandığım süre boyunca ağız kokum tamamen geçmişti hatta diş ipi kullanınca diş ipi bile zerre kadar kokmuyordu, Senden farklı olarak bunlara ilaveten probiyotik kullanmamistim aynı anda, bende maalesef ilaçlar bitince koku aynen geri geldi, umarım senin birdaha kalıcı olarak gelmez.
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2018 Saat 11:55
Sizin adiniza asiri mutlu oldum insallah gecici bir iyilesme degildir ne kadar zaman oldu koku tamamen iyileseli ?? Lutfen paylasin
IP
Velele
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı Velele Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2018 Saat 23:25
Buraya yazdiginiz icin allah razi olsum bende birsey kesfettim 2 gun sadece proteinle beslendim(tavuk eti) yag ve sekeri kestim cok az tukettim sayilir. bogazimdaki kotu tat gitti koku ise bayagi azalmisti diyeti bozdum tekrar eski hale dondum bi bilgisi olan varmi bu konu hakkinda bagirsaklarla ilgisi olabilirmi
Yaptiklarim icin pisman degilim ha aklim hala yapmadiklarimda
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2018 Saat 13:26
Orjinalini yazan: Velele

Buraya yazdiginiz icin allah razi olsum bende birsey kesfettim 2 gun sadece proteinle beslendim(tavuk eti) yag ve sekeri kestim cok az tukettim sayilir. bogazimdaki kotu tat gitti koku ise bayagi azalmisti diyeti bozdum tekrar eski hale dondum bi bilgisi olan varmi bu konu hakkinda bagirsaklarla ilgisi olabilirmi

kabızlık problemi çekiyomusunuz? birde kaçgünde tuvalete çıkıyorsunuz? yazabilirmisiniz
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2018 Saat 15:06
Tekrar merhaba, sanırım tedaviye başlayalı 1 ay oldu ve koku hala yok, bu arada doktorun bana verdiği probiene ek olarak kefir, ev yoğurdu, turşu gibi destekleyici ürünlerde tüketiyorum düzenli olarak, dilimdeki pas nerdeyse hiç kalmadı, yakın bir zamanda doktora tekrar gidip bu kokunun birdaha tekrarlanmaması için, yani bu bakterilere neyin sebep olduğunu bilip ona göre önlem almak için bilgi alıcam, yine detayları burdan paylaşırım.
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2018 Saat 10:43
Bir de ek olarak sabahları kalktığımda tükürüğüm sarı veya hafif kahverengiye çalan bir rengi olurdu, şimdi ise bembeyaz, benzer tükürük rengi olan varsa bu duruma dikkat etsin.
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2018 Saat 01:12
Cok mutlu oldum sizin adiniza insallah artik omrunuzun kalanini mis gibi kokusuz ve mutlu gecirirsiniz benim tek korkum insallah gecici degildir,, forumu tek tek takip eden biri olarak daha once leylak rumuzlu bir kardesimiz cift antibiyotik ile 3 aylik kokusuz bir donem gexirdi ve geri gelince coook uzulmustu,,, insallah sizinki kalicidir cunku benimde her sabah uyandigimda agzimda hafif kahveye calan sarimsi oluyor tukurugum ,,, ayrica bos yere reflu ameliyati olmaniza da cok uzuldum :( insallah gkalici iyilesmissinizdir darisi bizlere ,,
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2018 Saat 21:28
Arkadaşlar mağdurum isimli arkadaşın söylediği karaciğer temizligini ben de yaptım ve ölümlü sonuç aldım gün boyunca her türlü şeyi yememe rağmen koku sıfır eskiden dış fırçalasam bile yarım saate koku başlardı şimdi ise fırçalamıyorum sürekli yemek yiyorum ama koku sıfır bence 2 haftalık zamanınız varsa hiç ameliyat falan olmadan bundan kurtulabilirsiniz buna hurafe diyenler yüzünden ben de şüpheyle yaklaştım bu yönteme ama hurafe falan değilmiş çünkü temizlenme ile bir sürü yeşil yeşil safra taşı çıktı bence üşenmeyin ve deneyin kurtuluş yakın...
IP
Janseri
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Janseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2018 Saat 21:13
Nedir bu yöntem acaba anlatabilir misiniz
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2018 Saat 13:44
Google da abidin salih karaciğer temizliği yazarsanız direk çıkıyor nasıl yapılacağı size onerim kitabı okuyun hayat boyu lazım olacak bir kitap çünkü
IP
İyleştim galiba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İyleştim galiba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2018 Saat 18:41
Herkese merhaba. Ben kendimi bildim bileli ağız kokusu problemi yaşıyordum. Kendim hiç farketmedim ama ailemden uyarılar alıyordum. Birçok kez diş doktoru, kbb ve dahiliye doktorlarına göründüm fakat sonuç alamadım. Birçoğunuza benzer problemler vardı bendede. Sabah uyandığımda ağzımda kötü tat, aynı tat gün içinde de diş fırçaladıktan yarım saat sonra geri gelirdi. Yastığımda sarı ve kötü kokulu salya olurdu. Odama sinmiş havalandırdığımda bile geçmeyen kötü bir koku. Yemek yedikten sonra yemek kaşığına sinen kötü koku.          Yaklaşık bir yıl önce diş hassasiyeti başladı bende. Diş doktoru yerine diş eti uzmanına gittim. İyiki de gitmişim. Diş ellerime baktı ve aşırı diş eti iltihabı olduğunu ve diş köklerimde erime başladığını söyledi. Dişlerim dışardan bakıldığında sağlıklı göründüğü için hiç bu ihtimali düşünmemiştim ve bir çok kez diş doktoruna gitmeme rağmen böyle bir teşhis konmamıştı. Dr den aldığım güç ile koku şikayetinden bahsettim. Diş eti iltihabı için ameliyat olursam kokudan kurtulacağımı fakat diş hassasiyetim için yapılacak birşey olmadığını söyledi. Kabul ettim ve üç hafta süren ameliyat süreci başladı. Bu süreçte iki farklı antibiyotik ve gargara ile tedavi desteklendi. Sonrasında haftada 2-3 kez diş ipi ve her yemek sonrası düzenli arayüz fırça kullanımı Ve normal fırçalama ile şikayetlerim tamamen bitti. Tedavi biteli 6ay oldu şikayetlerim geri gelmedi çok şükür ama yılların verdiği alışmıştık ile acaba hala koku varmı diye korkuyorum. Dil kökümü parmağımla yokladığımda eskiye nazaran çok az bir koku var. Bunun da normal olduğuna inanmak istiyorum. Sizlere tavsiyem benzer şikayetleriniz varsa mutlaka diş eti uzmanına görünün. Şifa bulmanız dileğiyle.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2018 Saat 08:44
Iyilestim galiba, senin adına çok sevindim, Umarım kalıcı olur, Sen yinede koku geçti diye günlük ağız hijyeninden odun verme ve önümüzdeki günlerde lütfen bizi bilgilendirmeyi unutma, Bu arada diş etlerin nasıl görünüyordu? Herhangi bir şikayetin var mıydı?
IP
İyleştim galiba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İyleştim galiba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2018 Saat 12:48
Diş eti kanaması yoktu ama kırmızı görünüyorlardı bide dipleri ara sıra kaşınırdı.
IP
mrrobot
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı mrrobot Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2018 Saat 22:47
Kullandığım Ürünler

-Oral B Şarjlı Diş Fırçası (Manüel diş fırçaları kullanıyorsanız, biran önce edinin. Diş eti çekilmesinin belki tek ilacı bu hem diş etlerine masaj yapıyor ve diş aralarını da temizliyor. Önerilen diş fırçalama süresi 30sn x 4)

-Parodontax Ferahlık Diş Macunu (Bundan başka ürünü almayın. Aynı markanın diğer macunlarında verim alamadım. Ağzın ısısını yükselttiği için sinüsleri bile anında boşalıyor.)

-Manner Science Kürdanlı Diş İpi (Kürdansız diş ipleri dişlerimin arasında kopuyordu bu sorun kalmadı.)

-Tung Dil Fırçası (Kendisi en büyük kurtarıcım oldu. Aynı markanın dil macunu da vardı almadım. Dişlerimi parodontax ile fırçalayınca tükürmek ağzımdaki macunla 5 - 10 saniye dilimi fırçalıyorum, yetiyor. Yatmadan önce dişlerimi fırçaladığım halde, sabahları leş bir ağızla uyanıyordum, artık böyle bir sorun yok.)

-Ağız suyu (Her hangi bir marka vermiyorum. Bütçenize göre hangisini isterseniz alın. Ağzını çalkaladıktan sonra ağız suyunu ön dişlerinizin arasından fışkırtır sanız, ön dişleriniz en fazla aside maruz kalan yerler olduğu için temizlik konusunda daha iyi sonuç alırsınız.)

Bademcik Temizliği Nasıl Yapılır?
Gerekenler: Kalem fener, Kulak çubuğu
Uygulanış: Kulak çubuğunun tek tarafını kesip ezin ve kalem fener yardımıyla bademcik çıkıntılarının içini yoklayın. İlk başta zorlanabilirsiniz ama yılmayın zamanla bu temizlik saniyelere inecek. Temizlikten sonra gargara kullanırsanız. Hem taş oluşumu geçecek, hemde mikrop kapma durumu olmayacaktır.

Not: 1 günde oluşabilen bir şey için sürekli doktora gitmeniz ve bademciklerinizden vazgeçmeniz gerekmiyor. Dediğimi uygulayın yeter.

Öneri: Mide kaynaklı ağız kokunuz varsa kahvaltıda birazcık maydanoz yerseniz, kokuyu bastıracaktır.
Öneri 2: Bol bol su için. Burun içi salgılarından tut, tükürük salgılarına kadar her şeyin başı su, aksini kimse söylemez herhalde...
Öneri 3: Paradontax ferahlık ürününü önermiş olsam da siz yine de arada farklı macunlar kullanın ağız floranız alışmasın yani, alışırsa etkisi azalır.

Sabahları 3dk akşamları 5dk süren bütün bu bahsettiğim işlemleri rutin hale getirmenin kötü yanları var mı peki? Cevap evet! Neden mi? -Artık aşırı koku hassasiyeti gibi illeti hayatıma kattım, önceden ağız kokum fark edilmesin diye insanlardan kaçarken, şimdi de ben insanların ağız kokusundan kaçıyorum.

Benden bu kadar, hepinize sağlıklı günler dilerim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2018 Saat 12:04
Elektrikli diş fırçaları temizlik bakımından el fırçalarına göre eksiktir.
Diş macunları ağız sıcaklığını değiştirmezler. Macunların ieçrikleri birbirlerine çok benzerdir. Ağız kokusu sebebi ile özel bir diş macunu gereği olmayabilir. Bademciklerin üzerine bastırırsanız bakterileri kanınıza gönderebilirsiniz.
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2018 Saat 00:03
Ben de naçizane, şu bademcikleri kulak çöpüyle kurcalama işine hiç girmeyin derim tam bir kısır döngü temizlesenizde koku gitmiyor üstelik sürekli var mı biriktirdiği mi düşüncesi aklınızdan çıkmıyor, taş oluşuyorsa aldırın.
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2019 Saat 12:45
Merhaba karaciğer temizliği için e yapmak gerekiyor midemde sıkıntı olduğu için o kadar uzun aç kalamam ama eğer yardımcı olursanız karaciğer temizliği denemek istiyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2019 Saat 21:09
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2019 Saat 10:00
Orjinalini yazan: Bıktımartıkkkk

Merhaba karaciğer temizliği için e yapmak gerekiyor midemde sıkıntı olduğu için o kadar uzun aç kalamam ama eğer yardımcı olursanız karaciğer temizliği denemek istiyorum

ya kardeşim karaciğer temizliği falan açlık orucu falan mantıklı şeyler değil , Murat hocanın bi sözünü severim vücut direncinizi güçlü tutmak istiyorsanız sihre ihtiyacınız yok vücudunuzu normal hale getirmeye bakın , vücudunuzu bozan şeyler ne? paket hazır raf ömrü olan gıdalar mı? aşırı tuzlu aşırı şekerli faydasız zararlı gıdalar mı? gluteni dayanmış bol şekerli sofraların olmazsa olmazı beyaz ekmek mi? bol bol şekerli içecekler mi? kardeşim bırakın şunları bi hem mide hem bağırsak hem ağız ve diş sağlığınız dolaylı olarak kalp damar karaciğer gibi iç organlarınız bile bundan olumlu yanıt alacaktır bunun aksini iddia eden sizden bir çıkar güden artniyetli bir tacirdir yada cahilin tekidir , bunlar büyük etkiye sahip önlemler dileyen uygular dileyen bildiğini okur.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
schzfrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı schzfrn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2019 Saat 21:30
Üst Edit: Flagy ve Nidazol kullanıp işe yarayan daha sonra kokunun geri geldiği arkadaşların özellikle okumasını rica ediyorum.

Benim ağız kokusu problemin yaklaşık 6-7 sene sürdü. Kaç tane KGB doktoru kaç tane ağız sağlığı merkezine gittiğimi hatırlamıyorum. En son İstanbul/Beşiktaş'ta bir koku merkezini de listeye ekledim. Bu arada 2 tane de endeskopim mevcut.:) Ben artık geçmeyecek bununla yaşamam lazım derken son zamanlarda koku inanılmaz arttı. Konuşamaz hale geldim. Nasıl bir şey olduğunu anlatmama gerek yok sanırım:)

Cankurtaran olarak Flagy ve Nidazol'a sarıldım. 2 Hafta birini 1 hafta birini kullandım.

Sonuç; Kullanım anında mükemmel sonuç. Zaman zaman kullanım anında koku geri geldi ama büyük ölçüde geçirdi. Sonrası, yani ilaçları bıraktıktan sonra... Evet sizlerde de geri gelen o berbat koku, dil kökümden başlayan ve tüm ağzımı esir alan o şey tekrar benimle.

Tekrar doktor serüveni başlasın dedim ve bir iç hastalıkları doktoruna gittim. Kendisi Prof.(isteyene bilgisini verebilirim ama yazının sonunda gerek olmadığını anlayacaksınız.) iyi ve ilgili bir doktordu. Bu işte de önemli olan bu sanırım. Herkes ilgisiz doktorlardan dolayı umutsuzluğa kapılıyor ve bu işin peşini bırakıyordu.

Aklıma gelmişken 6-7 sene boyunca kullanmadığım vitamin kullanmadığım gargara kalmadı, aklınıza hangileri gelirse kullanmışımdır.

Doktora yıllardır geçmeyen ağız kokusu şikayetimden bahsettiğim, flagy ve nidazol kullandığımda neredeyse tamamen geçtiğini söylediğimde bana ''çok mu hayvansal besleniyorsun dedi.'' Yani biraz dedim. ama onla alakalı olamaz dedim. Çünkü yıllardır var olan bir koku ne alakası olabilirdi. ''Göreceğiz dedi.'' :)

Bir sürü kan tahlili, ilaçlı BT, vs... Sonuç tertemiz.

Ben doktorun yanına tekrar 5 gün sonra gittim. Bu arada tahlil sonuçlarını internetten bakmıştım ve temiz olduğu için hayvansal diyetime doktor söylemeden başlamıştım. (bu diyetten başta hiç bir umudum yoktu.) 5 gün boyunca koku nasıl mıydı? Başlarda çok az sonrası hiç.

Doktorun yanına gittiğimde testlerin temiz olduğunu ve diyet yapmam gerektiğini söyledi. tabi ben zaten başlamıştım ve kokunun geçtiğini söyledim. Tabi detaya girdik hayvansal besinlerden kastettiğinin et olduğunu anladım. Kırmızı et, beyaz et. Yoğurt, kefir probiyotikler çok önemli. Çünkü olay tamamen bağırsak kaynaklı o yüzden flagy be nidazol işe yarıyor.

Arkadaşlar daha çok şey yazmak isterdim ama burada bitirmek istiyorum.

Olayın özeti; Flagy ve nidazol kullanıp işe yarayan sonra koku geri gelen arkadaşlar, lütfen 1 hafta boyunca hayvansal hiçbir şey tüketmeyin. (yoğurt-kefir-probiyotik içeren şeyler dışında.)

Ben şuan kırmızı ve beyaz et dışında her şeyi yiyorum. Et sadece 5-6 günde bir çok az tüketiyorum. 2 aydır hayata yeniden döndüm.

Umarım sizde de işe yarayacaktır. Buraya çok fazla bakamıyorum. Sizlerle deneyimimi paylaşmak için kayıt oldum siteye ve yazdım, eskiden sadece okuyucuydum. Umudum 1 kişiye dahi olsa bu anlattıklarımın çözüm olması.

Çok fazla şey denediniz biliyorum işe yaramamış olsa da lütfen pes etmeyin. Çözümü olmayan bir koku yok arkadaşlar tedavinin ne olacağını bilmeyen doktor var.

Hoşçakalın...

Herkese geçmiş olsun.
IP
Naz Ş.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Naz Ş. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 12:03
Merhaba. Ağız kokusu ile mücadeleye bir ömür harcadım. Bademciğimi aldırdım,yemek borusu(özefagus)filmi çektirdim,mide çalıştırıcı hap kullandım,çürük dişlerimi yaptırdım ama olmadı.Sonunda çözümü süs biberinde buldum.Her yemekte doğal,parmak boyunu geçmeyecek ,ince yeşil süs biberi çare oldu bana. Belki de herkesin şifası kendine göredir; benimki bu. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Çare doğal olmalı
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2020 Saat 11:10
Arkadaş sürekli aktif ama iyileşip iyileşmediği hakkında cevap vermiyor durumunuz nedir iyileştiniz mi 🙄
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2021 Saat 10:06
Arkadaşlar sorunun kaynağı net olarak belli artık yüzde yüz eminim bağırsaklardaki bakterilerden kaynaklandığına. Antibiyotik içince koku gidiyor herkeste ama bırakınca geri geliyor. Antibiyotik üstüne Türkiye’deki piyasadaki probiyotikleri kullanınca da bazılarında ama az bir kesimde çözülüyor sorun. Bunun en büyük nedeni de bizde bu kokuya neden olan şey lactobacillus ve bifidobacterium çeşitlerinin fazla olması. Türkiye’de piyasada bulunan probiyotiklerin hepsi de bunları içeriyor o yüzden çözüm olmuyor bize çünkü zaten bunlar fazla bizim gibilerin vücudunda. Karaciğer temizliğinde kokunun tamamen kaybolmasının nedeni de şu. Çok yoğun bir safra akışı oluyor ve bu safra bağırsaklardaki fazla bakterileri öldürüyor geçerken. Kokunun birkaç gün kaybolup sonra gelmesinin sebebi de bu. Bağırsak ortamı yani altyapısı düzgün olmayınca yerine düzgün olan bakterileri koymayınca koku geri geliyor. Buradaki florayı sağlıklı bir yapıya kavuşturursak inanın burun eğriliği vs olan insanlardaki koku bile gidecek. Dil pasında koku yok arkadaşlar kokunun sebebi bağırsaklar. Bağırsaklardaki bakteriler vücudumuzun her yerine yayılıyor ağzımıza da bunlardan geliyor ve bu kokuya sebep oluyor. Aynı zamanda bu bakteriler vücut kokusuna da sebep oluyor çünkü derideki gözeneklere kadar geliyorlar. Bize toprak bazlı probiyotik lazım ama o da bu ülkede yok yurtdışında var. Dişlerimi fırçalasam bile çürüyor diyenlerin de asıl sorunu bu bence. Çünkü fırçalasan bile 15 - 20 dk sonra yine aynı bakteriler istila ediyor ağzını. Karaciğer temizlemesinin yetmediği durumlarda tek çözüm gaita nakli gibi duruyor. Sağlıklı bireyden alınan bağırsak florası size yerleştiriliyor ve düzeliyorsunuz.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2021 Saat 21:05
kardeşim o kadar araştırma yaptım sırf aydınlan dıye yazıyorum cok fazla yanlışın var bifidolar sındırım ve bagısıklık için şart bakterıler bunlar azsa sende hastasın fazlaysa ıyı durumdasın lactobacıllusların bır oranı var herkeste aşırı yogun olmaz olursa agız kokusu cekmezsın bunlar karbonhıdratı parcalar koku sebebı yag ve proteın parcalayan bakterıler tarafından olur lacto ve bıfıdolar asıdık ortamı sever asıdık ortamda sındırım enzımlerımız(karbonhıdrat-protein-yag parcalayan) ıyı calısır ve koku olmaz! zararlı bakterıler alkalı ortamı sever ph 7.5 ve ustu cunku bunlar ortamı ele gecırınce h2s amonyak salgılar bunlar ortamın phını yukseltır nefes kokusu yapar sadece nefes kokusu da degıl yorgunluk zıhın bulanıklıgı konsantrasyon zorlugu burun akıntısı besın alerjılerı ph 7.5 ve ustu yaptıkları ıcın sındırım enzımlerı ıyı calısmaz ve ortamda fazlaca yag proteın karbonhıdrat kalır bagırsak hareketlerını bılerek yavaslatır bu bakterıler kabız olmazsın evet sık sık tuvalete cıkmazsın sen farkında degılsındır sadece belırtı vermıyedebılır en belırgın belırtı nefes kokusudur dıyceksın karacıger temızlıgınde nasıl koku olmuyor cok basıt dostum sadece sebze ve meyve yıyorsun proteın yag yemıyorsun koku sebebı proteın ve yagdır ozellıkle proteını parcalayıp h2s ve amonyak uretıyolar sebze meyve yedıgınde proteıne ıhtıyacları kalmıyor şekerı fermende edıyolar fakat bagırsak floran halen kötu halde kalıyor sadece koku olmuyor lıf mevzusu yanı lıflı besınler yersen gun ıcınde 30 gr kadar nefes kokusu cekmezsın floran aynen kalır kötuyse kötu hatta nişasta verırsen cok sık ne bılıyım patates kuru baklagıl bunları sık sık yersen onları dahada guclendırırsın flora testi yapan yerlerle ıletısıme gec yaptır gör ne var ne yok ona gore beslenme tavsıyesı alıp tedavı ol yoksa coook zaman kaybedersın yazık olur sen bılırısn
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 01:05
Bende ki kokuda bağırsaklardan geliyor bundan eminim artık. Bir kaç haftadır brokoli kurunu yapıyorum buna ek çok iyi besleniyorum gluten şeker vs yok. Çok rahattım bu süreçte arada bir nefes kokum yine olsa da ağız kokum büyük oranda azalmıştı ve insanlarla iletişim kurabilecek noktaya gelmiştim aslında fakat bugün sadece 2 tane kurabiye yedim nefsime hakim olamayıp ve koku hemen arttı. Ben anlamıyorum ömür boyu hayatımdan çıkaramam sonuçta sadece azaltabilirim. Bu durumda hangi doktora gidip ne söyleyeceğim nasıl beslenecegim nasıl üstesinden geleceğim hiç bir fikrim yok artık :/
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 02:27
internette flora testi yaz ben bi ara sormuştum 1400 tl demıslerdı bır butce ayır konuş paran yoksada sor ne kadar fıyatlar suanda bı bak ne var ne yok bağırsak kaynaklı oldugunu dusunuyorsan floranı ögrenmen lazım
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 12:29
Teşekkür ederim Murat. Şuan imkanım yok fakat üzerine düşeceğim bu konunun.
IP
yeldasoylem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı yeldasoylem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 13:22
Karaciger temizligi ile ilgili konusmalarin uzerinden baya gecmis bu süreçte deneyen ve kurtulan başka arkadaslarimiz varmi merak ettim yada deneyip olumsuz sonuc alan
IP
Cchfz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Cchfz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 21:07
Maybeoneday,
Merhaba, kurabiye yiyince koku artıyorsa belki de gizli şeker olabilir? Hiç şekerinize baktirdiniz mı? Gizli şeker olabilir diye okumuştum ben de baktıracağım inşallah şekere. Geçmiş olsun.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 23:39
Merhaba Cchfz, bende bağırsak problemlerine ilişkin bir çok belirti olduğu için ona odaklanmış durumdayım. Fakat şuan baktım gizli şeker belirtilerine ve yine bir çoğu bende var. Hangi hastalığın belirtilerine baksam bende mevcut. Hastalık hastası oldum resmen artık. Sürekli yeni bir hastalık buluyorum kendime. Halbuki bu sorunum olmasa asla haberdar bile olmazdım bir çoğundan. En azından flora testi yaptırana kadar ilk buna baktırmam daha mümkün gözüküyor. Teşekkür ediyorum,size de geçmiş olsun.
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 23:43
Bu arada umarım Murat hocamızın muayenehanesi en kısa zamanda açılır da sorunum neymiş öğrenmiş olurum.En azından tek bir şeye kafa yorup üstesinden gelmeye çalışırım.
IP
Cchfz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Cchfz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2021 Saat 23:52
Eleye eleye tüm hastalık belirtilerini gitmeniz, bence de en iyi yol. Pandemiden sonra devlet hastanesinde detaylı bir tetkik yaptırın sizde. Rica ederim. Teşekkürler, hepimize sağlık dilerim...
IP
Guest
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 28
Alıntı Guest Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 12:05
Orjinalini yazan: Murat880

karacıger temızlıgınde

Karaciğer temizliği nedir, nasıl yapılıyor?
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu