Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İYİLEŞTİM ARKADAŞLAR-MUTLU SON Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6
Yazar Mesaj
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 239
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Kasım-2017 Saat 19:31
Arayan kardeş mrb
Benim koku durumum yani nasıl desem;
Kesinlikle eskisi gibi kötü degil.
Ben burun deliklerimden birini kapatıp, diğeriyle 5 yada 6 kez derin nefes alıp ağzımdan veriyorum. Sonrada diğer deliği kapatıp aynı işlemi
yapıyorum ve dişlerimi fırçaladıktan sonra koku epey azalıyor.
Delikleri burnun dış yüzeyinden bastırarak kapatıyorum.
Ayrıca 2 gün bu işlemi yapmadan gözlemleyeyim dedim; bu sefer koku arttı!
Bu, beni üst solunum yolları kaynaklı bir problemim olduğu sonucuna yöneltti.
Siz be bir deneyin bakalım siz de ne reaksiyon oluşacak görelim
Buraya yazınki, belki arkadaşlar da yararlanır.
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2017 Saat 18:51
Murat hocam. Burun lavajı dediğimiz olaya oksijenli suyu da eklesek bi zararı olur mu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1460
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2017 Saat 22:09
Orjinalini yazan: m-emin

Murat hocam. Burun lavajı dediğimiz olaya oksijenli suyu da eklesek bi zararı olur mu.

Emin değilim.
Yanlış bir şey konuşmaktan korkarım.
Sulandırıp seyrek kullanılsa imkansız değil gibi duruyor.
Bilemiyorum
-M
IP
Hibrit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Hibrit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2018 Saat 18:17
Kiymetli Arkadaslar, daha once tip ogrencisi bir kardesimiz tarafindan dile getirilen PPI (proton pompasi kullanimini) lutfen dikkate almayan. Bunilaclar son derece zararli ve mide asitini neredeyse sifirlamakta. Ben 10 sene kullandim oradan biliyorum. Yeteronce Mide asiti olmadan gidalari sindiremez ve sindirilmemis gidalarin yol acacagi sayisiz sorunlara (gaz, reflu, gida intoleransi, allerji, SIBO, gecirgen bagirsak sendromu, gida zehirlenmeleri vs) maruz kalirsiniz. Fabrika ayarkariniz ile oynamayin. Bu ilaclar cok mide ulseri tedavsi, mide ameliyatlari gibi sizi mide asitinin tahris edici etkisindennkisa bir sure korumak icin kullanilit.

Ben bir suredir ayurvedik bir saglik uygulamasi olan "Oil-Pulling" yontemini kullaniyorum. Ben organik hindistan cevizibyagi ile yapiyorum. Ama bunu zeytin yagi ile de yapmaknmumkun. Google da nir cok video bulmaniz mumkun. 20 gundur yapiyorum. 10dk ya ciktim. Agiz kokusunda son derece ciddi bir azalma oldugunu deneyimledik (karimin ifadesiyle).

Hepinize sifalar diliyorum.
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2018 Saat 01:33
Karaciğer tedavisi dediğin nedir acaba
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2018 Saat 00:35
Herkese merhaba, yaklaşık 15 senedir bu sorunu çeken, flagly kulladığında rahatlayan biri olarak en sonunda çözüme kavuştum diyebilirim. Kısaca özetleyecek olursam bademciklerimi aldırdım, burun ameliyatı oldum ve en sonunda da reflü ameliyatı olmama rağmen ağız kokum hiç geçmedi. son günlerde sabah kalktığımda ağzımda acı bir tat oluyordu, bunun mideden kaynaklandığı, mide asidinin ağzıma kadar geldiğini vs düşünüerek farklı bir gastroenetrelog'a gittim. Midede helicobacter pylori olmadığından emin olduktan sonra doktorum ağız kokusuna ince bağırsakta aşırı bakteri çoğalmasının sebep olabileceğini söyledi ve bu sefer farklı bir tedavi verdi; şöyleki kullandığım ilaçlar flagyl (500 mg), colidur antibiyotik (200 mg) ve probien (Prebiyotik, Probiyotik), tedavi süresi 10 gün olup flagyl ilk 7 günde bitmektedir. 8 saatte bir 1 tablet flagyl ve 2 tablet colidur birlikte kullandım.   10 günlük antibiyotik kullanımı sonucunda da günde iki defa olmak üzere probien marka prebiyotik-probiyotik kullanıyorum. Şu an kokudan eser yok, doktorun bana söylediği öncelikle bakterileri yok edip daha sonra yeniden bağırsak florasını tekrar oluşturmak. Bu pek çoğumuzun ortak koku kaynağı olduğunu tahmin ettiğim için hemen buraya yazmak istedim, kokunun boğazımdan itibaren geldiğini hissederdim eskiden, bu arada paslı dil sorunu da çoğu insanda olduğu gibi bendede var, ilaç kullanımı sonrası bazı günler artıp azalabiliyor, ama şu an paslı dilim olmasına rağmen koku hiç yok, sizden ricam doktorunuza giderek bu ilaç tedavisi hakkında bilgi alıp size uygun dozlarla bu tedaviyi doktorunuzdan istemenizdir.
IP
mscn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı mscn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2018 Saat 15:09
Drunuzu tebrik ediyorum. Bu kadar koku bende de var deyip sizi yollamayarak yardımcı olmaya çalıştığı için.
IP
nisaluce
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 14
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2018 Saat 22:58
Chipset bende bundan bir sene önce çok kötü ishal olmuştum, üç gün hastanede yatmıştım, hastanede de farklı antibiyoktikler verilmişti cikarkende flagyl ve colidur reçete etmişti doktor, kullandığım süre boyunca ağız kokum tamamen geçmişti hatta diş ipi kullanınca diş ipi bile zerre kadar kokmuyordu, Senden farklı olarak bunlara ilaveten probiyotik kullanmamistim aynı anda, bende maalesef ilaçlar bitince koku aynen geri geldi, umarım senin birdaha kalıcı olarak gelmez.
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2018 Saat 11:55
Sizin adiniza asiri mutlu oldum insallah gecici bir iyilesme degildir ne kadar zaman oldu koku tamamen iyileseli ?? Lutfen paylasin
IP
Velele
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı Velele Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2018 Saat 23:25
Buraya yazdiginiz icin allah razi olsum bende birsey kesfettim 2 gun sadece proteinle beslendim(tavuk eti) yag ve sekeri kestim cok az tukettim sayilir. bogazimdaki kotu tat gitti koku ise bayagi azalmisti diyeti bozdum tekrar eski hale dondum bi bilgisi olan varmi bu konu hakkinda bagirsaklarla ilgisi olabilirmi
Yaptiklarim icin pisman degilim ha aklim hala yapmadiklarimda
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 363
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2018 Saat 13:26
Orjinalini yazan: Velele

Buraya yazdiginiz icin allah razi olsum bende birsey kesfettim 2 gun sadece proteinle beslendim(tavuk eti) yag ve sekeri kestim cok az tukettim sayilir. bogazimdaki kotu tat gitti koku ise bayagi azalmisti diyeti bozdum tekrar eski hale dondum bi bilgisi olan varmi bu konu hakkinda bagirsaklarla ilgisi olabilirmi

kabızlık problemi çekiyomusunuz? birde kaçgünde tuvalete çıkıyorsunuz? yazabilirmisiniz
ya hep ya hiç
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2018 Saat 15:06
Tekrar merhaba, sanırım tedaviye başlayalı 1 ay oldu ve koku hala yok, bu arada doktorun bana verdiği probiene ek olarak kefir, ev yoğurdu, turşu gibi destekleyici ürünlerde tüketiyorum düzenli olarak, dilimdeki pas nerdeyse hiç kalmadı, yakın bir zamanda doktora tekrar gidip bu kokunun birdaha tekrarlanmaması için, yani bu bakterilere neyin sebep olduğunu bilip ona göre önlem almak için bilgi alıcam, yine detayları burdan paylaşırım.
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2018 Saat 10:43
Bir de ek olarak sabahları kalktığımda tükürüğüm sarı veya hafif kahverengiye çalan bir rengi olurdu, şimdi ise bembeyaz, benzer tükürük rengi olan varsa bu duruma dikkat etsin.
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2018 Saat 01:12
Cok mutlu oldum sizin adiniza insallah artik omrunuzun kalanini mis gibi kokusuz ve mutlu gecirirsiniz benim tek korkum insallah gecici degildir,, forumu tek tek takip eden biri olarak daha once leylak rumuzlu bir kardesimiz cift antibiyotik ile 3 aylik kokusuz bir donem gexirdi ve geri gelince coook uzulmustu,,, insallah sizinki kalicidir cunku benimde her sabah uyandigimda agzimda hafif kahveye calan sarimsi oluyor tukurugum ,,, ayrica bos yere reflu ameliyati olmaniza da cok uzuldum :( insallah gkalici iyilesmissinizdir darisi bizlere ,,
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2018 Saat 21:28
Arkadaşlar mağdurum isimli arkadaşın söylediği karaciğer temizligini ben de yaptım ve ölümlü sonuç aldım gün boyunca her türlü şeyi yememe rağmen koku sıfır eskiden dış fırçalasam bile yarım saate koku başlardı şimdi ise fırçalamıyorum sürekli yemek yiyorum ama koku sıfır bence 2 haftalık zamanınız varsa hiç ameliyat falan olmadan bundan kurtulabilirsiniz buna hurafe diyenler yüzünden ben de şüpheyle yaklaştım bu yönteme ama hurafe falan değilmiş çünkü temizlenme ile bir sürü yeşil yeşil safra taşı çıktı bence üşenmeyin ve deneyin kurtuluş yakın...
IP
Janseri
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Janseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2018 Saat 21:13
Nedir bu yöntem acaba anlatabilir misiniz
IP
Arınma1101
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Arınma1101 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2018 Saat 13:44
Google da abidin salih karaciğer temizliği yazarsanız direk çıkıyor nasıl yapılacağı size onerim kitabı okuyun hayat boyu lazım olacak bir kitap çünkü
IP
İyleştim galiba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İyleştim galiba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2018 Saat 18:41
Herkese merhaba. Ben kendimi bildim bileli ağız kokusu problemi yaşıyordum. Kendim hiç farketmedim ama ailemden uyarılar alıyordum. Birçok kez diş doktoru, kbb ve dahiliye doktorlarına göründüm fakat sonuç alamadım. Birçoğunuza benzer problemler vardı bendede. Sabah uyandığımda ağzımda kötü tat, aynı tat gün içinde de diş fırçaladıktan yarım saat sonra geri gelirdi. Yastığımda sarı ve kötü kokulu salya olurdu. Odama sinmiş havalandırdığımda bile geçmeyen kötü bir koku. Yemek yedikten sonra yemek kaşığına sinen kötü koku.          Yaklaşık bir yıl önce diş hassasiyeti başladı bende. Diş doktoru yerine diş eti uzmanına gittim. İyiki de gitmişim. Diş ellerime baktı ve aşırı diş eti iltihabı olduğunu ve diş köklerimde erime başladığını söyledi. Dişlerim dışardan bakıldığında sağlıklı göründüğü için hiç bu ihtimali düşünmemiştim ve bir çok kez diş doktoruna gitmeme rağmen böyle bir teşhis konmamıştı. Dr den aldığım güç ile koku şikayetinden bahsettim. Diş eti iltihabı için ameliyat olursam kokudan kurtulacağımı fakat diş hassasiyetim için yapılacak birşey olmadığını söyledi. Kabul ettim ve üç hafta süren ameliyat süreci başladı. Bu süreçte iki farklı antibiyotik ve gargara ile tedavi desteklendi. Sonrasında haftada 2-3 kez diş ipi ve her yemek sonrası düzenli arayüz fırça kullanımı Ve normal fırçalama ile şikayetlerim tamamen bitti. Tedavi biteli 6ay oldu şikayetlerim geri gelmedi çok şükür ama yılların verdiği alışmıştık ile acaba hala koku varmı diye korkuyorum. Dil kökümü parmağımla yokladığımda eskiye nazaran çok az bir koku var. Bunun da normal olduğuna inanmak istiyorum. Sizlere tavsiyem benzer şikayetleriniz varsa mutlaka diş eti uzmanına görünün. Şifa bulmanız dileğiyle.
IP
nisaluce
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 14
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2018 Saat 08:44
Iyilestim galiba, senin adına çok sevindim, Umarım kalıcı olur, Sen yinede koku geçti diye günlük ağız hijyeninden odun verme ve önümüzdeki günlerde lütfen bizi bilgilendirmeyi unutma, Bu arada diş etlerin nasıl görünüyordu? Herhangi bir şikayetin var mıydı?
IP
İyleştim galiba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İyleştim galiba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2018 Saat 12:48
Diş eti kanaması yoktu ama kırmızı görünüyorlardı bide dipleri ara sıra kaşınırdı.
IP
<< Önceki Sayfa   6
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi