Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Dil temizliği yaparak iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
komsununcocugu
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı komsununcocugu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2018 Saat 19:14
Herkese Merhaba.
   Öncelikle burada şunu yaptım harika oldu veya şu doktora gittim düzeldim diye mesajlar yollayan arkadaşlara teşekkür ederim.Hoş çoğunun dediğini ben zaten daha önce yapmıştım ama sonuç alamamıştım.

Bir devlet üniversitesinde hemşirelik bölümü öğrencisiyim arkadaşlar ve şu ana kadar yaklaşık 7 yıldır ağzımdan iğrenç kokular yayılıyor.Ben bunu lisedeyken farketmemiştim.Önceleri ne kadar bana belli etmek istemeseler de arkadaşlarım benimle konuşurken yüzlerinde hemen bir ekşime beliriyordu.Ben onlara yaklaştıkça onlar kaçıyordu.Çok samimi olduğum insanlar oldukları için üzülmemem için bana söylememişler bunu 5 sene sonra öğrendim.Çok uzatmak istemiyorum ama nelere mal oluyor ağız kokusu bilin isterim.

Harika notlarım, staj puanlarım var ve hocalar yüksek lisans için beni kapışıyorlar.İNANIN BANA AĞIZ KOKUM YÜZÜNDEN onu bile yapmak istemediğimi söylemeye hazırlanacaktım.Son çarem bile tükenmişti.

EVET, bana da sinüzitten kaynaklanıyor dedi KBB uzmanı ama ondan değildi.
EVET, her yerde yazılanlar yüzünden ben de midemde bir hastalık olduğundan şüphelendim.Zaten o konuyu işliyorduk GİS(GastrointestinalSistem) ben de ENDOSKOPİ yaptırdım hiçbir işe yaramadı.Doktor 10 paket RENNIE DUO yazdı ve onlarda hiçbir işe yaramayınca karaciğerime yüklenmek istemediğim için kullanmadım.
EVET, sayısız naneli şeker kullandım biriyle 1 saat konuşabilmek için ve en sonundaaaaaaaa hasta olmadığımı öğrendim arkadaşlar.

KURTULDUM!
-Her zaman dişlerimi düzenli fırçaladığım için daha fazlasına ihtiyaç olmadığını düşünüyordum arkadaşlar.
Zaten dişlerim bembeyaz daha ne yapabilirim?

AMA DİLİMİN ÜSTÜ DE TABAKA TABAKA OLMUŞTU.
yani katman katman renk renk oluyordu ve artık birşeyler yapmam gerektiğini anladım.Hemen youtube da olsun sosyal medyanın başka mecralarında olsun tıbbi bilgisi olduğunu belli etmek için 1000 tane saçma sapan söz savuran insanları dinlemeyi bıraktım ve bu işi çözmeye karar verdim.

ROSSMAN ALIŞVERİŞİM VE KURTULUŞUM.
internette çok araştırdıktan sonra dil temizleyicisi, ORAL-B FLEX diş macunu ve COLGATE nefes kokusu için özel üretilmiş diş macununu aldım.VEE diş ipi.

İnanırmısınız o beyazlığına güvendiğim dişime diş ipini ilk uyguladığım zaman arasından koyu yeşil kıvamlı pis tanecikler çıktı.Zaten şok oldum görünce kazıdım iyice 20lik dişlere kadar.
Dil temizleycisini arkadan öne ilk kullandıgımda bütün tabakayı öğüre öğüre çıkardım.Ama o dişimin arasından çıkan yeşil parçacıkların kokusunu AN LA TA MAM .
Bunu düzenli tekrarladım ve 1 ay geçmesini bekledim buraya kaydolup sizle paylaşmak için.Kokudan eser yok arkadaşlar.
O plağın oluşmasına izin vermediğim için kokmuyor.
Boşuna midenizden parça aldırıp uğraşmayın sizin olmayan hastalıklarla.Mükemmel bir ağız bakımı yaptıktan sonra da kokunuz geçmiyorsa gerekli mercilere (Diş Hekimi, Dahiliye Doktoru, KBB servisleri) başvurmalısınız.Önce sağlıklı dişler ve dil olmalı bence.

Maalesef boşuna o kadar işlem yapmışım kendime.Şu an kardeşime test ettiriyorum üflüyorum.Zaten kendimde hissediyorum yok oldugunu ama emin olmak için.
Koku 0 arkadaşlar.
Markaları özellikle yazdım ben onları kullanıyorum daha iyisi yada işe yarayanı olursa lütfen sizler de paylaşın.
Umarım sorununuz benimki gibidir ve hemen geçer.Geçmiş olsun....
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu