Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Sızıntılı Bağırsak ve Dışkı Kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı ümitvar Cevaplabullet Konu: Sızıntılı Bağırsak ve Dışkı Kokusu
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-2017 Saat 23:58
SIZINTILI BAĞIRSAK SENDROMU
Her insan doğru beslendiğini düşünebilir ama beslenme ne kadar sağlıklı olsa da vücutta devamlı toksin oluştuğu için kalın bağırsağı düzenli olarak temizlenmesi gerekir.
Sızıntı­lı bağırsak sendromu bağırsak bölgesinde oluşan bir sağlık sorunudur.
Bu bölge hasta olan kişilerde geçirgen bir yapıya sahiptir.
..............
TOKSİNLER ZEHİRLER VE ZARARLI MADDELER
DIŞARI ATILMALI ,
VÜCUT TEMİZLENMELİ.
Kalin bağirsak insan vücudunda emme, boşaltma, ayırma, mikroflora, ısıtma, enerji oluşturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir.
İnsanlarin genel olarak algiladiklari gibi kalın bağırsakların sadece boşaltım fonksiyonu yoktur.
Aynı zamanda kalın bağırsak sadece bir gaita deposu değildir.
Sızıntılı Bağırsak sendromu yaşayan kişilerde.,
Bağırsak duvarlarının hücrelerinde nor­malden daha büyük boşluklar bulunmaktadır.
Bu boşluklardan.,Mikroplar, mantarlar, parazitler, toksinler, ve vücut ta­rafından sindirilmemiş olan proteinler, yağ ve diğer atıklarla toksik maddeler kan dolaşı­mına karışır.
Kana karışan bu protein molekülleri vücut tara­fından tam olarak parçalanıp sindirilmeden emilmektedir.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ TERS ÇALIŞIYOR.....
Vücut iyice parçalanıp sindirilmemiş olan bu büyük molekülleri yabancı bir cisim olarak algıladığından, savaşçı antikorlar üretmeye başlar ve bu molekülleri tahrip etmek için çalışır.
Vü­cuda hiçbir zararı olmayan protein moleküllerine karşı üretilen bu antikorlar as­lında gereksiz yere üretilmiş olur.
Sızıntılı bağırsak Sendromu nedeniyle üretilen antikorlar dokulara taşınır ve protein molekülü içeren belirli bir gıda maddesi tüketildiğinde vücudun yangılı bir reaksiyon vermesine neden olur.
■Bu tür yangılar eklemlerde oluşursa, Romatoid Artrite ne­den olur.
■Yangının beyinde oluşması durumunda, Miyaljik Ensefalomyelit (Kronik Yorgunluk Sendromu) yaşanır.
■Yangı kan damarlarında oluşursa, Vaskulite neden olur.
Vücut tarafından gereksiz yere üretilen antikorlar bağırsağa karşı harekete geçmeye başlarsa Kolik ya da “Crohn hastalığı” ortaya çıkar.
■Antikorlar akciğerleri etkilemeye başlarsa, durum Astımla sonuçlanır.
Hastanın vücudunda antikor üre­timini harekete geçiren belirli bir gıda Astıma neden olur.
Sızıntılı bağırsak sendromuna neden olan yangı ayrıca koruyucu IgA dokusunu tahrip eder. IgA vücudun enfeksiyonlarla savaşabilmesini sağlar.
IgA dokusu tahrip olmuş olan hastalar virüslere, mikroplara ve parazitlere karşı daha hassas olurlar.
■Sızıntılı bağırsak sendromu alerjilere de neden olabilir. Hastaların kan dolaşı­mı mikroplar tarafından istila edilir.
Bu durum karaciğerin zehir arıtma işlevini ye­rine getirmesini engeller ve mineral kaybına neden olur çünkü sindirim kanalında yer alan ve mineralleri kana taşıyan proteinler yangı nedeniyle hasara uğrar.
■Bir insanın vücudu kendi dokularına karşı antikor üretmeye başladığında bağışık­lık sistemi zayıflamaya başlar. ve ağır darbe alır.,
Romatoid artrit, sızıntılı bağırsak sendromu, “Lupus” hastalığı, Tıp literatüründe “Alopecia” adı verilen sorun, “Polymyalgia Rheumatica” adı ile bilinen hastalık, “Sijoren” sendromu, Kronik Yorgunluk Sendromu, Multipl Skle­roz, bir çeşit iskelet-kas sorunu olan Fibromyalji, saçlı ve tüylü bölgelerin beyazlaş­masına neden olan Vitiligo, Tiroit, Vaskulit, Crohn hastalığı, Ülserli Kolit, Ürtiker, Di­yabet ve Raynaud hastalığı vücudun kendi dokularına karşı antikor üretmesi ile birlikte bağışıklık sisteminin zayıf düşmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır.
Ayrıca.,Doktorlar birçok alerji ve bağışıklık sistemi hastalığının temelinde yatan sorununda sindirim boru­sunda oluştuğu fikrinde mutabıktır
Bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalış­ması için sızıntılı bağırsak sendromunun tedavi edilmesi gerekmektedir.,

Arkadaşlar bu yazilanlar hakkinda bilgi ya da gorus sahibi olan var mi?
Daha oncede sindirilemeyen besinlerin barsakta kalip gaz yaptığını ve bu gazlarin kana karışıp akciger yoluyla kokulu bi nefese sebep oldugunu yazmistim.

Bu yaziyi facebook ta 2.beynimiz bağırsaklar sayfasindan buldum.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 00:56
Selam ümitvar,

bir kac gün önce bende nedense alerji göstergesi olan ve otoimmün reaksiyonlarin göstergesi olan pqrametrelerin kaninda daima yüksek ciktigini yazmistim. Ayrica da bendeki kokunun temel nedeninin bagirsak oldugunu düsündügümü yazmistim.
Bu metin bu acilardan bir aciklama sunabilir.
Ayrica agzim kapaliyken de burnumdan verdigim nefeste koku oldugunu farkediyorum. Oysa bagirsaklarim boşsa bu koku cok aza iniyor diye yazmistim.

Ben cocuklugumdan bu yana asiri hava ve kabizliktan sikayetciyim. Öyle ki, karnimdaki hava olusumundan derse dahi konsantre olamazdim.

Bundan asagi yukari 1.5 yil önce gaita kontrolü yaptirdim ve bagirsak flirasinda otoimmün reaksiyon degeri yüksek cikmisti. Ayrica bakterilerde bifido ve lactobacillus cesitleri cok düsük cikmisti. Pre- ve Ptobiyotik ürün ve bagirsakta magnezyum bazli olan ve oksijen olusturup, anaerobik bakterileri yok eden bir ilac yazmisti doktor.

Gecenlerde Sifa ismindeki kullanici cok ilgimi ceken bir sey yazmisti.
Uygulanan bir diyet ile kemik suyu icerek bagirsaktaki o delikleri kapatma yöntemi.
Kafamda, detokslayan bir diyetten sonra bu ürünleri o yazilan pre ve probiyotiklerle birlikte kullanmak var. Bunu yaparken de sifa isimli arkadasin bahsettigi ve benim de dogruladigim diyeti uygulamak dogru gibi geliyor..yani detokstan sonra uzun bir süre uygulanmali. 1, 2 yil. Bu esnada hem az yemeli hem de ögünü azaltmali. Bir cok malslede uyanir uyanmaz yemenin yanlis oldugunu okudkm. Uyandiktan donra ilik du icip, 3-4 saat beklemekten fayda gördüm. Saat 11/sularinda yiyip..sonra da gerekirse saat 5te az bisey yemek dogru, günde 3-4 ögün yerine. Ve cok su icmek..hele ki saat 11/12ye dek. Sonra daha az..aksam mümkünse 6 dan sonra hic.

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 12:00
murat hocam bu konuda sizin bilginiz varmı veya söylemek istedikleriniz açıkca özetle bir yazı varmıdır
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 12:02
hocam ben büyük abdestten sonra kemiklerimde vücudumda güç hissediyorum ondan önce yorgun olan vücudum hep nezaman tualet yapsam yemek yemiyene kadar güç kalıyor vücudumda öğünleri yeyip günler geçmeye başlayınca yeniden halsizleşiyor vücudum
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 12:03
hocam birde endişem var ben bademcik taşlarını çıkartırken biraz sert bastırmış olmalıyımki bademciğimin birinde hassaslaşma gibi bişey oldu hafif kan geliyor elime oraya bastırınca her zaman değil ama 2 3 defa geldi ne yapmalıyım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 12:31
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

bademcik taşlarını çıkartırken biraz sert bastırmış olmalıyımki bademciğimin birinde hassaslaşma gibi bişey oldu hafif kan geliyor elime oraya bastırınca her zaman değil ama 2 3 defa geldi ne yapmalıyım?

neden bir kulak burun boğaz hekimine görünmüyorsunuz.

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

murat hocam bu konuda sizin bilginiz varmı veya söylemek istedikleriniz açıkca özetle bir yazı varmıdır

Hangi konu ?
-M
IP
dudevorce
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı dudevorce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2017 Saat 12:00
Evet herkese merhaba bu fastli gecmek isteyen direk asagi atlayabilir.Ben 17 yasimdayim. Ve forumu arastirarak buldum.Hic yazmadim ama cogu seyi okudum.Iyilestigim zaman yazagimdan supheniz olmasin. Simdiden kaideye alip okudugunuz icin tesekkurler.

-Herşey bundan 6 ay once basladi. Alerjik astim oldugumu ogrendim artı akut sinuzitim vs cikmisti. Bu akut sinuzit bende nefes kokusu yapmis o zamana kadar bilmiyordum bile. Serviste bi kizin off bu koku ne demesiyle ögrenmistim. Sonra boyle acimsi tuhaf bir kokuyu baskalari yuzume karsi konusunca aliyordum. Onlardan geldigini saniyordum. Meger benim nefes kokummuş. Doktor fısfıs vs ilac vermisti kullandim havalar isindi gecti diye dusundum. Bu sefer kaslarimda dokulmeler basladi seborik dermatitti heralde. Cildiyeci roaccutane verdi d vitaminim eksik cikti 2 kapsul d vitamini ictim o tedaviye basladim derken 2 ay sonrasinda kabizligim basladi ilaclardan saniyordum. Bir zaman sonra istemsizce karnim gurulduyordu. Ama boyle sanki karnimda baloncuklar geziniyor gibi. Bu surecte etrafimdan diski yani gaz kokusu almaya basladim. Nerden geldigini kestiremiyordum. Bir gun hamburger yedigimde burnumdan verdigim nefeste bildiginiz gaz kokusu geliyordu. O aralar cook arastiriyodum. Suanki zamana kadar arastirmalarim surdu tabi. Zaman zaman burnumdaki koku azaldi artti. Cevremden bile farkediyordum. Bu koku ne ya vs. Zaten koku geldikten sonra karnim agriyordu gaz artiyordu. Siskinligim var surekli karnimda gaz var midemde de ayni sekilde. Bazen bagirsaklarim ve midem yaniyomus gibi hissediyorum. Ekmek , et , princ, mercimek, sekerli seyler yedigimde arttigini hissediyorum. Ama tek basima da mucadele edemiyorum bununla. Anneme gecen soyledim ama karnimin agridigini beni gastrolojiye goturmesini istedim sadece. Ben kendimde sizintili bagirsak sendromundan supheleniyorum. Annem haftaya randevu aldi devlet hastanesine. Oradaki sonuca gore baska uzmanlara gidecegiz insallah. Kendi teshisimi kendim yaptim. Simdi de cozumunu ariyorum. Ayni sorunu ceken arkadaslarim yalniz degilsiniz. Allah büyük. Her halimize sukur. Duadan umudunuzu kesmeyin. Sukur ve dua ile.
IP
xxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı xxxx Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2017 Saat 11:58
Son durum nedir? koku geçti mi?
IP
Cherry
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Cherry Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2018 Saat 23:21
Sorunu giderebildinizmi?
İnş
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu