Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bunları biliyor muydunuz?
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bunları biliyor muydunuz?
Mesaj icon Konu: Karnından veya diyaframdan nefes almak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Karnından veya diyaframdan nefes almak
    Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2017 Saat 09:10
Karnından veya diyaframdan nefes almak diye bir şey yoktur.

Bütün nefesler diyafram ve kaburgalar arası kaslar yardımı ile alınır. Başka bir nefes alma yöntemi bulunmamaktadır

Bütün nefesler akciğere gider ve akciğerden gelir. Karnından nefes almak diye bir uygulama yoktur.

Bunlar satıcıların satış yapmak amacı ile ikna etmek veya aldatmak için uydurdukları hurafeden ibarettir.

-M
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2020 Saat 14:35
galiba forumda okumustum bulamadım burundan nefes alıp ağızdan nefes vererek çok rahat konusmaya basladım ve kokuda ciddi bir azalma oluyor aklıma geldiğinde sürekli yapıyorum boğazda ki kuruluk kayboluyor ağırlık gidiyor arkadaki takılma hissi gidiyor burun içinde nemlilik ve mukusta azalma oluyor nedeni ne olabilir
Belki birgün
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2020 Saat 13:06
Hocam, ağız kokusu ile alakası yoktur ama ses sanatçıları, tiyatro oyuncuları hep diyafram çalışır. Diyaframdan alınan nefes sayesinde nefesinizi daha idareli kullanırsınız ve sesiniz daha tok çıkar. Diksiyon çalışmaları için de temel eğitim diyafram nefesidir.

Sırt üstü yatıp elinizi göğüs kafesinize koyun derin nefes alın, göğsünüz değil karın boşluğunuz şişecek. Tıpkı bebeklerin nefes alıp vermesi gibi olacak.

https://basurum.com/diyafram-nefesi.html
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2020 Saat 14:41
Aklımızı kulanmamız lazımdır.
1 tane delik var
Hava bu delikten girer ve çıkar.

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2020 Saat 14:05
Hocam, bu konuda şöyle bir teorim var: Diyafram akciğerin altında bir kas. Nefes aldığımızda ciğerler dolunca bu kas karın boşluğuna doğru iniyor. Biz diyafram nefesi aldığımızda bu kas daha aşağı iner ve bu sayede ciğerimize daha çok hava almış oluruz. Kas güçlendikçe de ciğerlerin hava kapasitesi artar.

Diyafram nefesi diye bir şey yoksa neden diyafram nefesi aldığımızda göğüs kısmımız değil de karın boşluğumuz şişiyor?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2020 Saat 16:41
Orjinalini yazan: Kelime

Diyafram nefesi diye bir şey yoksa neden diyafram nefesi aldığımızda göğüs kısmımız değil de karın boşluğumuz şişiyor?

Akciğeriniz ile mide ve bağırsakları ayıran diyafram kasıldığı zaman akciğer genişler midenizi aşağı iter. Aşağı inen mide karın ön duvarını dışarı iter.

Diyafram gevşediği zaman mide yükselir, ama bu defa göğüs boşluğunun hacmi azalır, daralır böylece demin içeri aldığı havayı nefes ile dışarı bırakır. Bu sebeple karın ön duvarı içeri (kendi yerine) geri döner.

Satıcılar sizi kandırıyorlar. Bir şeyler satıyorlar. Tıklanma, sükse ve prestij için yalanlar uyduruyorlar. Sizi uyandırıyorum, ayıktırıyorum, gözlerinizi açın.

1 tane delik var.
1 tane kas var.
1 tane nefes var.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu