Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Ethic
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 22:26
Mahoni aynı durumdayız sol burun değilim ameliyattan sonra açılmadı, boşa oldum gibi oldu açıkçası..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 11:19
Doktorların bir çogu malesef ticari amaçla olsa gerek, pek olumsuzu
soylemiyor!
Bu tür konularda duyarlı hekim sayısı fazla değildir kanımca!
Evet Ethnic kardeş ne yazıkki aynı durumdayız.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 14:53
Ben de gecen sene septum deviasyonu ameliyati oldum agiz kokusu gecmeyince cok uzulmustum ama 3 gun once tomografide gordum ki burun hala egri doktor iyi yapamamis ameliyati bir daha bicak altina yaticam bu sefer daha teferruatli olacakmis ameliyat umudunuzu kaybetmeyin-ben egriligin oldugu yerin tersine burun kikirdagini cevirdigim zaman burnum agzim rahatliyor belki adam akilli bir ameliyat sorunumu cozebilir. Ameliyat olanlar tomografi cektirsinler bence
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2017 Saat 22:16
Yani Ne acı bişi!
İkimizde de aynı hatayı yaptılar ve bize 2. Ameliyatı öneriyorlar!
Tıp ne hale gelmiş!!!
Eyvallah kardeşim inş ameliyat istediğin gibi sonuçlanır.
Ben de tomografi çektirmiştim öncesinde. Bir de olduktan sonra da çektireyim dediğin gibi.
Bu arada bizimkisi aynı doktor olmasın ? 😀
Ben Nisa hast oldum
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2017 Saat 00:34
Mahoni yok abi (; konyada oldum, valla hem de ne acı.. Burun cidden hala yamuk duruyor tgrafi'de once ameliyat sonra olmazsa bogaz reflusu olayina egilcem ne yapip edip kurtulcam kurtulcaz BENIM KADERIM DEGIL KABUL ETMIYORUM diye aptal aptal haykiriyorum kendime ama evet psikolojim harap olsa da bir gun kurtulacagim..
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2017 Saat 15:17
inş kurtulursun kardeşim.
İkinci ameliyattan korkum şundan; anesteziden sonra uyandığımda, yaklaşık 10 saat çok şiddetli mide bulantısı yaşadım!
Ve 10 saat sonra bulantım geçti. Ama oyle fenaydıki, ben ne yaptım diyordum ağlayarak.
Şimdi de Dr lokal anestezi yaparız yarım saatte biter'dedi.
Daha karar vermedim bakalım.
Sen mide bulantısı yaşadın mı? Ya da yaşayan oldumu ?
IP
Hibrit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Hibrit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 21:10
Kiymetli Arkadaslar,

Yaklasik 25 gundur ayurvedik bir saglik uygulamasi olan "Oil-Pulling" yontemini kullaniyorum. Bu uygulamayi organik hindistan ceviziyagi ile yapiyorum. Ama bunu organik soguk sıkım zeytin yagi ile de yapmak mumkun. Google da nasil uygulanacagi ile ilgili bir cok video bulmaniz mumkun. Aslinda gayet basit; agziniza bir yemek kasigi yag alip agiz icinde bir saga bir sola, dis aralarindan iteren ve cekerek calkaliyorsunuz. Ama gargara yapmiyorsunuz. Bu bir gargara uygulamasi degil. Ilk baslarda asgari 5dk ile baslayip daha sonra sureyi uzatarak 10-15dk cikmayi hedeflemelisiniz. Bu uygulama dil alti ve agiz ici tum tukuruk bezlerini penetre ederek normalden 5-6 kat daha fazla toksin atilmasi saglaniyor.

Uzun zamandir sindirim enzimlerimin zayif salgilandigi ile ilgili suphelerim vardi. Mide asitinin yetersizligi nedeniyle meydana gelen reflü ise cocuklugumdan bu yana hep var oldu. Sindirim enzimlerinden kasit protein, karbonhidratlar, yaglar, sekerler ve liflerin sindirilmesini saglaya mide asiti, pankreas ve safra kesesi salgilari. Sayet gaz, siskinlik, reflu, bazen kabizlik, bazen sekilsiz dışkılama, duzensiz tuvalete cikma, dıskıda sindirlmemis minik gida zerrelerine rastlama gibi sorunlarinuz varsa yuksek ihtimal sizlerin de sindirim enzimleri ike ilgili sorunu var demektir. Unutmayalim, asit ve enzim yetersizlig8 nedeniyle sindirilemeyen gidalar, midede, ince ve kalin bagisrakta curume yaparak hem kotu bakteriler icin besi kaynagi olusturmakta hrm de toksin olusumuna neden olmakta.

Sindirim enzimlerine basladigimin birinci haftasinda tuvalet duzenim ve dışkı formum tamamen muntazam gale geldi.

20 gun oil pulling ve sindirim enzimi kullanimi sonucu agiz kokum inanilmaz azalmisti. Bugun 25. Gun. Son iki gundur ise tamamem ortfadan kalkti. Karim iki gundur ne gece ne de gunduz bir koku olmadigini teyit etti. Dilim pempe ve daima nemli bir gorunume kavustu.

Tum bunlari yaparken agiz-dis-dil temizligine munatazam sekilde devam ediyorum elbette (dis ipi-dis fircalama-dil fircalama-pharmol zn gargara

Arkadaslar, bu benim cozume kavusma hikayem. Siz de de mutlaka ise yaracak diye bir sey yok. Ancak onemli bir kisminiz icin yararli olur diye umuyorum.

Sindirim enzimi kullanim kararini tahlil yaptirarak (diskida sindirilmemis gida taramasi) tespit ettirmeniz mumkun.

Tum onerilerimi mutlaka Doktorunuzun bilgisi dahilinde yapinizi onemle belirtirim. 

Hepinize sifalar diliyorum.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2018 Saat 19:34
Selamlar
Benim için çok ufuk açıcı bilgiler ilettiniz teşekkürler.
Oil pulling'i deneyeceğim.

IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu