Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Ağız kokusu nedeniyle utanç duyduğunuz olay Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Haklar bilimi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 13
Alıntı Haklar bilimi Cevaplabullet Konu: Ağız kokusu nedeniyle utanç duyduğunuz olay
    Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2017 Saat 01:10
Forum kullanıcıları olayları teker teker alalım arada bir bende ekleyecegime eminim ...
Konunun faydalı olup olmayacağı tartışılır ama en azından bize psikolojik olarak kötü yönde tesir ettiğini gösterebilecek bir konu olur diye dusunuyorum
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2017 Saat 11:26
tek olay kendini ifade edememek özgürce konuşamamak başka ne olabilir? :D başka ne olabilirki başka ne olabilceğini söyleyin varsa bilen ÖZGÜRCE karşındakine kendini ifade edememek şaka yapamamak kız arkadaş edinememek toplumda bir konuda tartışmaya girememek düşünsene bir siyasi veya teknik bi bilgiyi tartışacaksın bir spor dalı veya herhnangi birşey ağzın bok gibi kokuyor karşındaki sana güler sen önce ağzını yıka der hiçbirşey bulamazsa sen haklı olsan bile , sonra insanlar arkandan konuşabilir dalga geçebilir , kız belki seni önce yakısıklı görür ama yakınlaştığında kaçar gider kim tahammül eder?
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı terminator Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2018 Saat 15:39
Merhaba arkadaşlar, forumda gördüğüm kadarıyla çok sıkıntı yaşayam arkadaşlarımız var.

Size tavsiyeleri ve yaşadıklarımı anlatacağım.

Bende çocukluğumda ve birçok zamanda ağız kokusuyla yaşadım. Birçok kişi uyardı vs.

Doktor doktor gezdim tedavisini bulamadık diyebilirim.

Doktorun birisi burun eğriliği var. Ameliyat gerekmez dedi.
Diğerleri sonra vs. vs.
Pek ilgilenmedi.

Ben rotayı direk Gaestronolojiye yönlendirdim. Buradaki doktor inceledi,endoskopi felan yaptılardı. Bende reflü olduğunu ve hypobskteri olduğunu söylemişti. Bunlarında ağız kokusuna neden olabileceğini söylemişti.

Birsürü ilaç vermişti ama hypobakteri denilen virüs ölmüyor. Ama mide hapları midemi çok rahatlatıyor.

Sonra ben yine KBBye gittim. Ama bu sefer doktora detaylıca anlattım herşeyi. Bu sefer alerji olduğunu, sigara dumanından ve tozdan uzak durmam gerektiğini, alerjinin tedavisi olmadığını, bu maddelere maruz kaldığımda ağız kokusu oluşabileceğini söyledi.

Sorunu böyle kendinizde bulabilirsiniz. Ha arkadaşlar şunu söyleyim. Benim ağzımın koktuğunu ben ağzımda tükürük kalmadığı zaman anlıyorum. Yani ağzınızın sürekli koktuğunu düşünmek, psikolojik birşeydir.

Gidip dürüm yerseniz, ağzınız illaki kokar. Yada alerjiniz varsa ve bu etken haldeyse vücuttaki etkileşimden anlayabilirsiniz.

Dediğim gibi ağzınız sürekli kokmaz. Bu gibi durumlarda.

Ben gidip ablamada sordum, sevgilimede sordum. Soracak cesaretiniz olsun. İkiside kokmadığını söyledi.

Neden? Artık dikkat ediyorum. Yedğim yiyecekler sağlıklı ve reflüyü tetiklemeyem şeyler. Elimden geldiğince sigara dumanı ve tozdan uzak duruyorum.

Önceden elim ağzımda konuşurdum, arkadaşlarım dalga geçerdi. Ağzına niye tutarak konuşuyorsun diye. Sonuç olarak o benim psikolojik abartmammış.

Siz doğal olarak, sizin ağız kokunuzu oluşturacak şeylere önlem alırsanız,zaten kokmaz.

Ağız kuruluğu ve tükürük azalması, bendeki en büyük ağız kokusu göstergesi oluyor diyebilirim.

Sevdiklerinize kokup kokmadığını sorun. Hep kokuyor düşüncesiyle yaşamayın. Ağız kokusu kendi kendine oluşmaz. Oluşturan etkenler vardır. Bunlara siz elinizden geldiği kadar dikkat edip önlem alırsanız, zaten yaşanmıycağını bilin.

Sorularınızı ve düşüncelerinizi alabilirim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu