Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: AKTİF KARBON Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı ümitvar Cevaplabullet Konu: AKTİF KARBON
    Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2017 Saat 14:02
Ben okumalarim sonucu denemeye değer buldugum aktif karbon konusunu sizinle paylaşmak istiyorum ve Murat hocamin degerli gorusunude bekliyorum
.
Zehirlenmelerde kullanilan Aktif kömür olarak bildigimiz seydir aslinda aktif Karbon.Sindirim kaynakli oldugu düşünülen kokularda gaz ve toksinlere yapisarak vucuttan attigi soyleniyor.Vucutta biriken agir metal ve gizli toksin yukunu 28 gunluk bi kürle temizledigi ve özellikle sindirim sistemini temizledigi soyleniyor.Yuku azalan vücut kendini toparlayip gundelik işi olan iyileşmeyi baslatiyor.Ac karna sabah aksam 1 tatli kasigi suya karistirilip iciliyor ve minimum10 gun unlu sekerli ve hazir gida tuketilmiyor.

Kana karismiyor ve alindigi miktar ayni sekilde vucuttan atiliyor.Ilaclardaki gibi plazma ,yarilanma suresi falan yok.

AKTIF KARBON DOLAŞIMA GEÇMİYORSA KANI NASIL TEMİZLİYOR?

C)Aktif karbonun DİREK ve DOLAYLI etkisi var.
Toksinler vücudumuza hangi yoldan girerse girsin dolaşıma direk ya da etkilerinden kaynaklı salgılanan mediatör/enzim/hormon dolaylı olarak ulaşır.Dolaşıma katılan herşey mutlaka karaciğere oradan da safra yoluyla bağırsaklara ulaşır.Bu durumda aktif karbon direk etki ile bu maddeleri adsorbe ederek tekrar emilimini engeller ya da emilen miktarı azaltır.

Normal şartlarda yıkılamayan toksinler yağ dokuda hapsedilir(yağda çözünenler) ya da yapısal benzerlik sebebi ile atılamayan toksinler konsantrasyon gradientine uygun olarak hücreler arası sıvıda tutulurlar(suda çözünenler) bu gradientin önemli basamaklarından biri ortamın H+ düzeyidir.(ASİDİK ORTAM),yine bu ortama ters çalışabilen sistemlerden biri glukoz(kan şekeri) düzeyidir.Glukoz ortamdan bağımsız olarak hormonlar ile hücre içine girip çıkabilir.Elbette bu esnada hücre içine toksinlerde rahatlıkla girer.(Aktif Transport)

Unlu ve tatlı gıdaları 10 gün yemediğimizde metabolizmamız 3.günden sonra enerji için yağ yakımına başlar hapsolan toksinler bu yıkımla dolaşıma girer eş zamanlı kullanılmak üzere şeker de hücre dışına çıkar toksinlerde birlikte tabii ki!

Şimdi dolaşıma katılan toksinler tekrar karaciğere oradan da bağırsaklara gelir ve aktif karbon direk etkiyle bunları temizler.

Dolaylı olarak aktif karbon öncelikle H+ düzeyinin yükselmesine izin vermez(negatif adsorban) buna mukabil HCO3- düzeyi ise yükselerek kana daha fazla karışır ve dolaşımı ALKALİ seviyeye taşır.Toksinlerin çoğu asidik olduğundan ortamda yoğun olarak şeker yoksa! Alkali ortamda hücre içine giremez.

Detoks yapılırken çok su tüketmemizin sebebi hücreler arasından toksinlerin dolaşıma çekilip atılımının sağlanmasıdır.

https://m.facebook.com/groups/1864252133840107?view=permalink&id=1900186853579968

Bu bilgiler facebookta Aktif Karbon grubundan edindigim bilgilerdir.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 11:12
Güzel bir yazı!
Bu konuda bilimsel veriler varmı acaba?
Ya da denemiş olan? Veya bilimsel tecrübeler ne şekilde sonuçlanmış?
Bir de iyi tarafı zor olmayan bir diyet gibi olması.
Teşekkurler bu bilgi için kendi adıma.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 12:54
Evet aktif karbon toksin giderir. fevkalade aktif bir molekül olduğu için bütün kimyasal maddeler ile ilişki kurup bulunduğu ortamı kimyasal reaksiyon bakımından yavaşlatır.

Ağız kokusu reaksiyonlarını da belki yavaşlatır fakat dil papilleri arasına girip günlerce çıkmayan bir siyahlık bırakabilir
-M
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 14:24
Nasıl yani. İlk defa duyuyorum. Google'dan bi baktım. Akvaryum filtrelerini falan temizlemek için kullanıyorlar. Alıp bunlardan mı kullanacağız
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 16:09
Murat Hocam , sizin kimya bilginize güvendiğim icin paylasma gereği duydum. Ben yukarıda bahsettigim grubun yoneticisi olan doktorun rehberliginde kullanmaya başladım. 5 gün oldu baslayali.Diyete uymaya calisiyorum.Unsuz ve sekersiz bol su +probiyotik gidalar şeklinde bi kisitlama.Haftada 3 gunde dis ve dili karbonla fircalayip 2 dk bekletiyorum.Kokuya Etken olarak neyi gördü doktorumuz bilemiyorum amayakinmalarim neticesinde boyle bi tedavi protokolu uygun gördü.Karbonun bütün hastalıklara iyi gelecegini ama tedavi etmeyecegini savunuyorlar.Sanirim toksin yuku azaldikca otofaji meydana geliyor.Rahatsizligimizdan kaynakli bozulan psikolojiyede iyi geldigini düşünüyorum. Çünkü vucudun asiri salgıladığı stres hormonunada etkisi var bozulan hpa aksinida hizla duzeltiyormus.Bende farkediyorum gunden güne.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 14:20
hocam nefes kokusunada iyi gelirmi.yazıda kanla ilgili şeyler soyledide.bide aktif karbonu araştırdıgımda agır bir ilaç gibi duruyor acaba onun etkilerinde ama hafif başka bi ilaç yokmu
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 17:15
Orjinalini yazan: marln

hocam nefes kokusunada iyi gelirmi.yazıda kanla ilgili şeyler soyledide.bide aktif karbonu araştırdıgımda agır bir ilaç gibi duruyor acaba onun etkilerinde ama hafif başka bi ilaç yokmu

İmkansız değil. Bağırsak içerisinde ne bulursa hepsi ile reaksiyona girip etkisiz hale getirir.

Ancak bir dahiliyeci ile konuşmak lazım.
Nasıl yutulur ve olumsuz etkileri olur mu diye sormak lazım. Benim bu noktada bilgim yeterli değil.

Emilimi bozabilir, yediğimiz besinlerden faydalanmamızı engelleyebilir, suyun vücuda alınmasını engelleyebilir, sindirim enzimlerini iptal edip bloke edebilir, bağırsakta bulunan faydalı kimyasal maddelerin sinirilmesine engel olabilir. Bunlar hemen aklıma gelen bazı potansiyel etkilerdir. Bu arada kokulu gazların kan gazı şeklinde nefese geçmesini de engelleyeceğini zannediyorum.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 17:25
Kimyasal madde zehirlenmelerde, özgün bir panzehir yok ise, mesela intihara teşebbüs edilen madde bir organik molekül ise, ilaç yutmuş ise ve mide yıkanamıyor ise bu durumda boru ile mideye aktif karbon (tıbbi kömür) verilmesinin sebebi budur.

Ne bulursa hepsini bloke eder, bağlar, reaksiyonu engeller, kimyasal işlemler bloke olur. Çünkü kendisi bulduğu bütün molekülller ile reaksiyona girip çöktürür.

Bu mekanizması sebebi ile bazı sindirim ilaçlarının içerisine ilave edilmiştir.

Bilgi vermek için yazdım. herhangi bir ilaç yutmayın.
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 19:47
Ben şunu gerçekten anlayamıyorum girip tıp okumak istiyorum artık, ağzımızda oluşan beyaz, sarı tabakanın nedenini anlamak bu kadar zor olabilir mi ya, resmen bir ümit ameliyat bile oluyor insanlar ya!! Kanser için bile kemoterapi var bunun için nasıl çözüm olamaz!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 21:39
Orjinalini yazan: Ethic

Ben şunu gerçekten anlayamıyorum girip tıp okumak istiyorum artık, ağzımızda oluşan beyaz, sarı tabakanın nedenini anlamak bu kadar zor olabilir mi ya, resmen bir ümit ameliyat bile oluyor insanlar ya!! Kanser için bile kemoterapi var bunun için nasıl çözüm olamaz!

Bu çok bilinen bir şeydir. Forumun bir çok başlığında ben veya başka arkadaşlar bunu dillendirdi. hatıurlayalım isterseniz

Dil üzerine birikin salya proteinleri, bakteriler, epitel artıkları, besin artıkları birleşerek bu tabakayı oluşturur. Koku yapabilir.

Dil kaplamasını gidermek için dil fırçalanır. Yine oluşursa yine fırçalanır.
-M

IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 21:47
Hocam bizimki daha doğrusu benimki fırçalama ile gitmiyor. O bir katman pas da değil, enfekte gibi beyaz beyaz bir sürü tane. Şeker yiyince kayboluyor kısa süre, oksijenli su içince kararıyor.. Bunun çözümü sürekli fırçalamak olamaz bunun oluşmasını engelleyemiyorlar.. Takılıp kaldığım konu bu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 07:34
Yüzlerce kere bu lafı duydum. Çoğu ya gelip dilini gösterdi veya fotoğraf yollayarak dilini uzaktan gösterdi. Hepsi dil üzerindeki muhtelif papil varyetelerini hastalık zannediyordu.

bir elmayı 2 ye kesip masaya bırakınca yapısında bulunan bazı organik materyal havadan oksijen alıp (oksitlenip) esmer bir renk alır. Oksitlenen her organik materyalde renk değişimi olur. Metallerde bile bu olay gerçekleşir. Demir oksitlendiği (paslandığı) zaman nasıl rengi değişiyor ? hatırladınız mı? Oksijenli su okitleyicidir. Oksitlenme paslanma veya yükseltgenme sebebi ile dil üzerindeki organik birikintiler renk değiştirebilir. Bu bir hastalık değildir.

Kendi dilinin üzerindeki papillere düşmanlaşıp dengesini kaybeden bile var. Dilindeki papillerden şüphelenip yeter artık deyip dilini önce bıçakla incitmiş sonra kopartmaya çalışmıştı.

Dil üzerindeki bütün yabancı materyal genellikle ya yukarda içeriğini açıkladığım dil kaplaması veya keratin benzeri birikintilerdir. Hepsi fırçalama ile geçer, geçmeyenler geçmemesi gereken oluşumlar olabilir.

İsterseniz kötü dediğiniz dilinizin fotografını gruba yallayabilirsiniz. Birlikte bakalım.
-M
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 14:56
Hocam saydiğınız potansiyel negatif etkiler için bi izah olabilir belki.Siz daha iyi anlayacaksınızdır hemde.

Bazi ilaclar ve takviyeler ile karbon arasinda asgari 2 saat ara oneriliyor ve ac karna sabah aksam 1 tatli kaşığı 1 bardak suya karistirilip kullanimi tavsiye ediliyor.Doz kisiye göre degisiyor.

S)YARARLI BAKTERİLERİ VE BESİNLERİ DE YOKEDER Mİ?
C)AKTİF KARBON yapısal olarak negatif ADSORBAN dır.(Kabaca pozitif yüklü maddeleri EMER.)

Genel olarak organik maddeler ya da organik içerikler sindirim sistemi boyunca (reaksiyonlara elektron alarak cevap verir.)negatif yüklüdür.Ancak emilim sırasında ve/veya taşıyıcılarla birleştiğinde pozitif yük kazanır.(Elektron kaybeder.)

Farklı olarak inorganik ve sentetik maddeler(İLAÇLAR) sindirim sistemi boyunca pozitif yüklüdür.İnorganik maddelerin doğal olanları adsorbe olmaktan tuz bileşikleri yaparak kurtarılırlar.

Ancak bu sistemin iyi çalıştığı ortamda mümkündür.(Ph TAMPON sistemleri )Bozulmuş ortam sindirim sistemi tamponlamasını da bozar.Sonuçta zaten emilemeyecek maddeler,bileşik de oluşturamayacağından atılır.

Kontrolden çıkan mo'ların enerji üretimi sonrasındaki atıkları genel olarak asit türleridir.Ve yaşam alanları hızla ASİT ve hücre yapıları da asit ortama uygun hale gelir.Bu durumda Aktif Karbon,asit(H+)yani pozitif yüklü mo'yıda adsorbe eder.

Ortam dengelenip düzeldiğinde mo'da yeni ortama adapte olur ve asit yükünü bırakarak eski haline döner.Elbette bu durumda Karbonun artık bu mo 'ya etkilemesi mümkün olmaz.

ORTAM DÜZGÜN ve SİSTEM DOĞRU çalışmaya başladıysa Aktif Karbona ihtiyaç kalmamıştır.

Murat Hocam görüşlerinizi bekliyorum. Tesekkurler
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 17:11
Hocam ağız kapalıyken yani dil yerindeyken tam bademciklere yapışık bir halde duruyo
Fırçalayınca geri gelmesi orda oluşmakta olan taşların bir kısmının dile yapışması olabilir mi dilin girintili olması hasebiyle
O tabakada bi nevi vucudun biriktirdiği kireç kirecide limonla bastırabilirsiniz çok faydalı oldu ben denedim tuzla beraber gargara ve limon suyu olarak kullanabilirsiniz.
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 19:01
Yollamak istiyorum fakat nasıl yapacağım
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 20:58
Orjinalini yazan: ümitvar

Hocam saydiğınız potansiyel negatif etkiler için bi izah olabilir ...makas...çalışmaya başladıysa Aktif Karbona ihtiyaç kalmamıştır. Murat Hocam görüşlerinizi bekliyorum. Tesekkurler

Soru nedir?

-M
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2017 Saat 23:46
Murat hocam karbonun negatif etkilerinden bahsetmişsiniz.Bununla ilgili bi yazı vardi benim kısmen anladigim.Dusundugunuz olumsuz etkileri dogruluyormu bu aciklama?

Diger sorumda şu; Eger dogruluyorsa ilac besin vb.ile oncesi ve sonrasinda 2 saat ara olacak sekilde kullanilmasi bu olumsuzluklari onlermi?
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2017 Saat 09:07
kokulu gazların kan gazı şeklinde nefese geçmesini nasıl önlenir ben tam anlamadım.kabızlıgım için bol su,lifli şeyler yedim yine iyleşmedim.ilaçta işe yaramadı
bi ara az yemek az ekmek yedim nefes kokum azaldı ama sonsuza kadar ekmeksiz yaşayamamki.hocam başka ne yapabilirim kokulu gazların kan gazı şeklinde nefese geçmesini önlemek için
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2017 Saat 13:21
Orjinalini yazan: marln

kokulu gazların kan gazı şeklinde nefese geçmesini nasıl önlenir ben tam anlamadım.kabızlıgım için bol su,lifli şeyler yedim yine iyleşmedim.ilaçta işe yaramadı
bi ara az yemek az ekmek yedim nefes kokum azaldı ama sonsuza kadar ekmeksiz yaşayamamki.hocam başka ne yapabilirim kokulu gazların kan gazı şeklinde nefese geçmesini önlemek için

Öyle olduğunu nerden biliyorsunuz?
Yani sizin bağırsağınızdan kanınıza kokulu gaz geçtiğini nerden biliyordunuz ve nasıl bu kadar emin oluyordunuz ki iyileşmiyor olmasını süpriz kıvamında yorumluyorsunuz. Belki sizde böyle bir durum yoktu ?

Kabız değilseniz sorun yok kabul etmek lazım
-M
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2017 Saat 13:53
6 senedir kabızlıgım var hocam 4 gunde bir oluyor
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2017 Saat 13:30
GİZLİ TOKSİN BİRİKİM BELİRTİLERİ

5-KÖTÜ NEFES KOKUSU
Ağız hijyeninize özen göstermenize rağmen gün içerisinde naneli sakız vb tüketme ihtiyacı duyuyorsanız!

Bilinenin aksine kötü nefes konusu çoğunlukla sindirim sistemi sorunlarından kaynaklanır bu da doğru besinleri tüketmediğimizin işareti olabilir.

Ancak esas konu KARACİĞER aşırı toksinle mücadele verdiğinde son ürün genellikle kötü koku atılımı olarak kendini gösterir.

AKTİF KARBON,direk ve dolaylı etki ile karaciğerin iş yükünü önemli ölçüde azaltır.

Sevgiyle kalın.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2017 Saat 09:14
[/QUOTE]

Şöyle bir şeydir, kömür tozu. Üfleyince sis veya bulut gibi dağılan, girdiği yerden kolayca çıkmayan , un benzeri bir toz. Çok kullanışlı bir şey değildir yani.

-M
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2017 Saat 18:48
Hocam bunu bu şekilde nerden bulabilirim ve nasıl kullanmam gerekir

Düzenleyen aydinmur - 30-Kasım-2017 Saat 21:33
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2017 Saat 21:34
Orjinalini yazan: m-emin

Hocam bunu bu şekilde nerden bulabilirim ve nasıl kullanmam gerekir

Neden kömür kullanmak istiyorsunuz?
-M

IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2017 Saat 15:02
Orjinalini yazan: aydinmur

Evet aktif karbon toksin giderir. fevkalade aktif bir molekül olduğu için bütün kimyasal maddeler ile ilişki kurup bulunduğu ortamı kimyasal reaksiyon bakımından yavaşlatır.

Ağız kokusu reaksiyonlarını da belki yavaşlatır fakat dil papilleri arasına girip günlerce çıkmayan bir siyahlık bırakabilir
-M

Bu açıkladığınız sebeplerden dolayı kullanmak istiyorum hocam.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu