Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Nasıl iyileştim?Buyrun gelin. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Marcus21
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı Marcus21 Cevaplabullet Konu: Nasıl iyileştim?Buyrun gelin.
    Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2018 Saat 00:44
Değerli Murat hocam abilerim ve kardeşlerim.
Bugün hastalığımı nasıl tedavi olduğumu birbir anlatacam,yazı uzun diye okumamazlık etmeyin.İnşaallah yardımı dokunur.Yaşım 25 benim hatrıladığım kadarıyla 6-7 yıl öncesini hatırlamıyorum ağız kokusu çekiyordum hemde öyle böyle değil çürük yumurta kokusu gibiydi illet.Yediğim yemeğin bile kokusu çirkinleşiyordu,sabahları koku çok oluyordu.Bundan 2 yıl önce tedavi olma fikri geldi aklıma çünkü artık dayanamıyordum.Ah keşke şuanki aklım olsaydı da daha önce doktora gitseydim.Hastalıklar üzerinden ne kadar zaman geçerse kronikleşiyor çünkü velhasıl.Ben yemeklerden sonra özellikle göğüs yanması şikayetiyle gastrolojiye gittim.O kadar çaresizdim ki doktora herşeyi tek tek anlattım utanmadan sağolsun doktorda anlayışlı biriydi.Dİrekt endoskopiye gönderdi beni.Mideme bakıldı,örnek alındı,kan verdim falan.Yanlış hatırlamıyorsam üçgün sonra örnek sonucum geldi çok şükür temiz çıktı ama mide asidim fazlaydı.Doktor bana p... isimli ilacı verdi ve bana nasıl beslenmem gerektiğini dediklerini yapmazsam bir fayda göremeyeceğimi söyledi,bende tamam deyip çıktım.1 ay boyunca kullandım ilacı ama çok bir faydasını görmedim çünkü beslenmem aynıydı.Tekrardan doktora gittim bana beslenmene en azından birkaç ay dikkat et ki miden toparlansın dedi bu sefer dediğinizi yapacam deyip çıktım.Beslenme alışkanlığım şöyleydi;gazlı içecekler özelllikle kola benim vazgeçilmezimdi kola olmazsa yaşayamam derdim kendime(demek ki yaşanabiliyormuş) günün her saati içerdim gece gündüz farketmez,istediğim saatte istediğim yemeği yerdim,yediklerime kesinlikle dikkat etmezdim,hazır meyve suları,cipsler falan filan.İnanmak size kalmış ama bütün bu alışkanlıklarımı terkettim.Çok nadir arada götürmüyor değilim insanız nefsi doyurmamak olmaz En son 3 ay aradan sonra bir bardak kola içtim o bardağı içtikten sonra o gün gece yatana kadar zararlı ve asitli hiçbişey almadım.Portakalı bile dikkatli tüketiyorum asitli olduğu için.Şeytan aklınızı çelmeye çalışır bende de şu düşünceler oluşuyordu diğer insanlar herşeyi yiyor içiyor işte yok efendim bu güzel yemek ve içeceklerden mahrum kaldım ömrüm boyunca bunları yiyemeyecek miyim gibi saçma sapan düşünceleri kafanızdan atın ben kendi kendimi motive ediyordum ağız kokusu istemiyorsam sağlıklı beslenecektim hem sadece ağız kokusu değil ki kendime iyi bakıyordum kiloluydum kilom artık olması gerektiği gibi kendimi çoook daha iyi hissediyorum şuan Allah'a çok şükür o kadar rahatım ki.2 yıl oldu 2 yıl...İlacı 3 ay kullandım beslenmeme on numara dikkat ettim kontrole gittim hocanın bana söylediği şuydu;senin bizle işin kalmadı her ne yaptıysan aynısını devam ettir.Aynı günün akşamı yemek yedik,yemekten sonra acaba koku gitmiş mi diye kardeşime sormak istiyordum ama utanıyordum ya kokuyorsa mahçup olurum uzun bir süre gel git sonra cesareti topladım ve kardeşimin burnunun dibine girip şu cümleyi kurdum'' kardeşim ağzım kokuyor mu doğruyu söyle'' kardeşim gayet normal bir yüz ifadesiyle yok abi kokmuyor dedi. Kardeşim 19 yaşında ve burnu gerçekten çok keskin.Sonra bir daha sordum bu sefer yok valla abi diyerek gitti.Aman Allah'ım inanamıyordum.Gece yatmadan önce bir daha koklattım bu sefer biraz daha uzun tuttum akşam yemekten sonra da bişey yememiştim kokuyor mu dedim? Abi kokmuyor aksine hafif fıstık ezmesi kokusu gibi hoş bir koku geliyor dedi.Yemin ederim o gece nasıl uyuduğumu bilmiyorum.Evdekileri iyicene tembihledim özellikle annemi ağzım koktuğu an kesinlikle söyleyin diye.Dışarda da çocukluk arkadaşım var güvendiğim iki kişi onlara da arada söylüyorum ilaç kullanıyorum ağzım kokarsa söyleyin ilacın yan etkisi var diye beyaz yalan diyorum ben buna.Yatış şeklimi bile değiştirdim,yastığımı yükselttim biraz normal insanlarda bile yastık biraz yüksek olmalıymış.Ben kendimi bırakın yakın çevremden gezegenden soyutlamıştım ve moral çok önemli kafanıza çok takarsanız iyileşmezsiniz.Şunu da söyleyecem imkanınız varsa ph değeri yüksek ve bol bol su için canım istemediği zaman bile su içerim.Sonrasında Diş hekimine gittim 2 çürüğüm vardı onları da halledip komple ağız bakımı yaptım.Ağız hijyeni de çok önemli çünkü.Dişlerimi ve dilimi de sabah ve akşam düzenli her seferinde en az 3-4 dakika boyunca olması gerektiği gibi fırçalıyorum.Bademciklerinize baktırın bademcik taşları çok kötü koku yapar varsa.Dil üzerinde ki beyazlık bağırsaklardaki mantarlardan da kaynaklanıyormuş doktora sordum.Dilden şikayetçi olan arkadaşlar yarın hemen ilgili doktora gitsin kan tahlili dışkı testi yaptırsın en azından içiniz rahatlar. Hala sorarım evdekilere :))Ne çektiğimi ALlah bilir.Şunu unutmayın vücutta hastalık varsa çareside büyük ihtimalle vardır siz hastalığın nerde olduğunu bulacaksınız vücudunuz size yardımcı olacaktır.Rabbim şifa bekleyen herkese şifasını versin.Şüphelendiğiniz bir yer varsa vakit kaybetmeden doktora gidin amaç koku yapacak faktörleri elemek.Umudunuzu kaybetmeyin.Sağlıklı günler.
"Sabah kalktığında hayatta olmanın nasıl bir ayrıcalık olduğunu düşün - nefes almanın, düşünmenin, zevk almanın, sevmenin..." M.A.
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2018 Saat 15:31
Çok sevindim. İnşallah bi daha Size veya bi başkasına bu hastalık uğramaz. Ben de mide asidi için ilaçlardan kullanıyorum. Gaz yoğunluğu aşırı demişti doktorum bağırsaklardaki. Şu anda biraz daha iyi ama koku aynı sayılır. Bilmiyorum inşallah bi gün biz de kurtuluruz bu dertten
IP
Marcus21
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Marcus21 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2018 Saat 17:23
Bu arada arkadaşlar ağız kokusu için bademciklerimi bile aldırdım.Aldırdıktan sonra bende fark etti baya çünkü benim bademciklerim delik delikti boyutlarıda biraz büyüktü.Arada küçük pirinç tanesinden biraz daha büyük yabancı cisimler ağzıma geliyordu ve çook kötü kokuyordu.Sözde çok iyi dedikleri ve özel olan bi doktora gitmeme rağmen doktor görememişti.Bende arada aynadan bakardım,doktorun bakıpta göremediğini akşam farkettim ertesi gün yine gittim hocam bakın küçük hafif beyazımsı o şey yine var dedim doktorda bana seninkisi psikolojik dedi hiçbirşeyin yok gibisinden tavırlar.Bende sinirlendim ya hocam orda işte görünüyor demiştim kendisi yine hayır birşey yok gördüğün tükürük diyordu.Ucunda kamera ve ışık olan birşeyle bakıyordu görüntüde benim karşımdaki televizyona veriliyordu.Neyse en son yine baktı ve tepkisi şöyle oldu '' aa varmış,doğru'' ameliyat dedi bende başka doktora da gideyim en iyisi dedim bu sefer devlet hastanesine gittim.Sıramı aldım içeri girdim doktor baktı ve bademciklerin boyutu normal değil dedi ondan sonra bademcik üzerinde cepleşme var bana hiç ağzına ufak ufak yabancı cisimlerin geldiği oluyor mu dedi evet dedim bende yüksek ateşte oluyordu.Kendisi bana hemen gün verdi şu gün müsaitsen aldıralım dedi.Aldırdım 1 ay boyunca 8 kilo vermiştim.Çok şükür aldırdıktan sonra nefes almam bile değişti ve çok rahatladım.Sormak istediğiniz birşey olursa sorun arkadaşlar bende aklıma geldikçe yazarım.5-6 ay sonra yurtdışına çıkacam orda sistem nasıl ağız kokusu üzerine klinikler var mı varsa nasıl işliyor sistem hatta kendim bizzat gidip gözlemlerimi burda anlatırım inşaallah.Bu hastalıkla savaşan sizleri çok iyi anlıyorum.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.
"Sabah kalktığında hayatta olmanın nasıl bir ayrıcalık olduğunu düşün - nefes almanın, düşünmenin, zevk almanın, sevmenin..." M.A.
IP
Marcus21
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Marcus21 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2018 Saat 12:52
Çok teşekkür ederim,inşaallah en kısa zamanda sizde şifa bulursunuz.Bazı hastalıklar vardır maalesef sadece ilaçlarla iyileşme mümkün olmayabiliyor bu tür durumlarda sizin kendinize iyi bakmanız gerekiyor.Mide asidi olayıda beslenmeyi değiştirerek %98 gibi yüksek bir yüzdeyle iyileşme sağlanabiliyor.Çok uzun bir süre acısını çekmeme rağmen şuan çok şükür iyiyim.Ağız kokusu konusunda da.Diş hekimine gidilir çürük,dolgu,20'lik diş ve diş iltihapları var mı yok mu genel bir check up yaptırılır.Sonrasında mide ve sindirim sistemi için birkaç bakın tek bir doktor değil en az iki doktor olmak şartıyla gidilir mideye bakılır endoskopi gerekirse kolonoskopi bile olunur, gaita testi kan tahlilleri yapılır.Mantar testleride yapılır.Yine en az 2 doktor olmak üzere kbb uzmanına gidip burun,boğaz ve dile baktırılır.Genel olarak vitamin işte demir eksikliği falandır bunlara bakılır.Bu illet öyle birşey ki insanın psikolojisini bozar.Sizin yapacağınız koku yapacak faktörleri ortadan bir bir elemek benim yaptığım gibi.İnanın şuan bu dertten muzdarip olan herkesi çok iyi anlıyorum.Pes etmeyin sizinde o güzel haberinizi bekliyoruz.Sağlıklı günler
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2018 Saat 06:35
Bi de beslemeyi değiştirerek derken nelere dikkat ettiniz ayrıntılı yazar mısınız.
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2018 Saat 00:42
Marcus
Seninde dilinde sarı pas varmıydı?
Bu arada şifa bulmana çok sevindim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu