Ağız Kokusu
     
 
Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

 
  Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Glüten İn-toleransı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
QRTX
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 22-Eylül-2018
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı QRTX Cevaplabullet Konu: Glüten İn-toleransı
    Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2018 Saat 17:48
Ağız kokusundan dertli olanların yaşadıkları deneyimleri okuduğumda bende de olan ortak noktalar olduğunu fark ettim. Bu ortak noktaların en önemlileri ;
1- Burun tıkanıklığı
2- Sindirim sistemi sorunları vs ...
3- Ağızda sürekli yapışkan bir yapı
Yıllardır bu konunun verdiği rahatsızlığı yaşadım ve çözüm üretebilmek için elimden gelen bütün yolları( diş tedavisi, sindirim sistemi tedavileri vs.) sırasıyla denedim fakat sorun bitmedi.
   Yakın bir tarihte okuduğum bir yazıda Glüten İn-toleransı olan insanların burun tıkanıklığı, midede şişkinlik ve gaz , migrenle karıştırılan sürekli baş ağrıları gibi şikayetlerinin olduğu görünce şüphe ederek glüten içeren yiyecekleri tüketmeme kararı aldım.Ertesi gün ağzımdaki kötü tat , koku ,midemdeki şişkinlik ve burun tıkanıklığı gibi sorunlar hissedilir şekilde geçti.
    Arkadaşlar ben doktor değilim bu tür tıbbi sorunların multi-faktöriyel olabileceğini ve kişiden kişiye değişebileceğini bilerek yazdıklarımı bir öneri olarak değil sadece sebeplerden biri bu mudur sorgulaması yapabilmek kaygısıyla yazıyorum. Çünkü bu forumun mücadelemde çok katkıları oldu. Ortak akıl yaratmaya çalışan bu foruma bir katkı ben yapabilirsem çok mutlu olurum.
Saygılar.
IP
QRTX
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 22-Eylül-2018
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı QRTX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2018 Saat 21:16
Hasta hikayelerine bakıldığında diş doktorlarına gidilmiş,mideye endoskopi yapılmış, kan tahlilleri ve hatta burun ve bademcik ameliyatları yapıldığı halde malesef ağız kokusu sorununun geçmediği ifade edilmiş. Günlük hayatımızın ve ülkemizin sofra kültürünün bir parçası olan ekmek (buğday ve bulgur içerikli yiyecekler) glüten içermekte ve bizde hergün en az üç öğün bu yiyecekleri tüketmekteyiz. Eğer glüten hassasiyeti sorunu yaşıyorsak   bu acı veren işlemlerden önce çok basit şekilde en az 4-5 gün bu ürünlerin tüketimini durdurarak basit bir şekilde sonuçlarını test edebiliriz.
Tabi bazı arkadaşlar ekmek yemezsek nasıl doyacağız diye düşünebilirler (bende düşünmüştüm) "Halk Ekmek" bayiilerinde glütensiz ekmek var hemde çok ekonomik fiyatlara temin edilebiliyor.
Saygılar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi