Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Hikayem! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Yalnizadam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Yalnizadam Cevaplabullet Konu: Hikayem!
    Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2018 Saat 00:02
Arkadaşlar çocukluğumdan beri bu illeti yaşayan biri olarak söylüyorum ki gerçekten illetti sosyal hayat bırakmadı. Ağzım anormal bi şekilde kokuyordu bazen dışkı kokusu bazen garip kokular sürekli değişiyordu ve artık canımdan bezdirmişti artık hiç umursamaz olmustum ot gibi yaşıyordum resmen ve bi gün geldi rahatsızlandım ağız kokusu falan umursamiyordum artık derken gitmedim doktor kalmadi rahatsizligim bulunamadi ( belki bicogu elestirecek forum sahibide doktor olduğu icin oda belki yayinlamayacak ama cogu böyle seyleri hurafe sanan cokcinsan var) Ve artik doktorlardan hayır yoktu son çare bi tanidik vasitasi ile hocaya giittik ve cocukluktan beri büyü olayina maruz kaldigim ortsya çikti arkadaslar. Hoca beni 1 sene okudu okunmus sular ictim ve inanin nasil oldu bilmiyorum agiz kokusu denen bisey kalmadi. Büyü belirtilerine bakinca zaten agizdsn mideden gelen kötu kokular diye bi belirti var Yillarca dislerimi fircalamasam bile agzim kokmuyor artik . Önyargili davranmiyorum ama inanin doktorlarin yapacaği hicbisey yok bu duruma. Foruma kayit olmamin sebebi belki bi faydam dokunur diyedir.Inaniyorum ki bi cogumuzun durumu böylr herkese acil sifalar....
IP
tasdevri2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı tasdevri2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2018 Saat 23:57
ne sureleri okudu, hangi hoca...
merhaba
IP
tasdevri2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı tasdevri2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2018 Saat 23:59
sirke içseydin beliki işe yarardı
merhaba
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2018 Saat 07:13
Böyle paranormal olaylara inanmayınız lütfen. Çünkü bu tür durumda ağız kokusunu sihirli kelimelerle yok edebilen bir hoca, neden ağzı kokan bir insanla uğraşır ki ? Ben sihir yapabileceğim ama ağız kokusu ile uğraşacağım. İş mi bu şimdi?
IP
Unlcky
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Unlcky Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2019 Saat 08:40
Merhaba, 17 yaşındayım. Ağız kokusu problemiyle 14 yaşında tanıştım. Maalesef üzülerek söylüyorum ki o zamanlar diş fırçalama alışkanlığım yoktu. 13 yaşında diş doktoruna kontrole gittiğimde dişlerimde bir sürü çürük olduğu ortaya çıktı dolgularım o zaman yapıldı ve maalesef ki o zaman da diş fırçalama alışkanlığını kazanamadım. Daha sonra liseye başlayınca diş fırçalama alışkanlığım yerine oturdu. Ama o zaman diş fırçalamamın ağız kokumunu etkilemediğini fark ettiğimde bu sefer ağız çalkalama suyu, diş ipi daha sonrasında özel olarak dil fırçası kullanmaya başladım ve maalesef bunlarında etkisini görmedim. Ağız kokusu problemiyle tanışmadan önce neşeli bir insandım arkadaş çevrem genişti orta okul sonda ağız kokusuyla tanışmam arkadaşlarımın ortaya serdiği tepkiyle oldu. Daha sonrasında ise içine kapanık ve sessiz bir insan oldum. Ve bu sürecin psikolojimi hiç olumlu etkilediğini söyleyemem. Toplum içinde rencide olma korkusuyla olsa gerek ki bu sorunu fazlasıyla içselleştirip artık gerekmedikçe konuşmayan ve çekingen bir birey oldum. Şu an ki durumum ise 6 ayda bir diş doktoruna kontrole gidiyorum çürük varsa  dolgular yapılıyor. Ve günde en az iki defa 3 er dakika olmak üzere tüm dişlerimi özenle fırçalıyorum, her fırçalıyıştan sonra dilimin üstünde biriken bakterileri, yemek artıklarını fırça yardımıyla temizliyorum. Gün aşırı olmak üzere diş ipi kullanıyorum. Benim en şanssız yanlarımdan biri ise diş doktorunun dediğine göre diş yapımı çok yumuşak olduğu için çürümeye çok meyilli olması. Yani anlayacağınız ağız hijyenimle ilgili elimden geleni yapmama rağmen geçmeyen bir ağız kokum var. Bu arada Halitosil Zn maalesef ağız kokumu geçirmiyor. Sindirim sistemimle ilgili ise midemle ilgili herhangi bir ağrı acı problemim yok sadece yemek yedikten hemen sonra dikkat etmeyip su içtiğimde yediğim yemekler yemek boruma geliyor. Onun dışında 3 yıldır kabızlık ve gaz sorunum var bağırsaklarım da. Doktora bunun için gittiğimde yemem veya yememem gereken şeyleri söyledi daha çok sıvı tüketmem gerektiği ve paketli gıdalardan uzak durmam lazım diye... Fakat bu sorunum hala devam ediyor. Sinüzit veya bademciklerimle ilgili herhangi bir problemim olmadı şu ana kadar. Bundan sonra izleyeceğim adım büyük ihtimalle dahiliye bölümüne gözükmek olacak. Bu benim hikayemdi. Umarım hepimizin bir gün insanlarla olan iletişimimizi ve psikolojik sağlımızı etkileyen bu ağız kokusu problemine bir çözüm bulabileceğimiz bir gün olur.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2019 Saat 13:46
Offf çok üzülüyorum bu gençlere.
Çünkü daha yolun başındalar.
Ben çektim bari onlar çekmesin istiyorum.
Ama elimden sadece, tecrübelerimi paylaşmak geliyor.
Yılmayın ama tıp her an gelişme gösteriyor.
Her an herşey olabilir. Bir alet çıkabilir ve problemin nerden kaynaklandığını nokta atışı gibi gösterebilir.
Tanrı’dan şifa diliyorum hepinize🙏🏾
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2019 Saat 07:31
Orjinalini yazan: mahoni

Offf çok üzülüyorum bu gençlere.
Çünkü daha yolun başındalar.
Ben çektim bari onlar çekmesin istiyorum.
Ama elimden sadece, tecrübelerimi paylaşmak geliyor.
Yılmayın ama tıp her an gelişme gösteriyor.
Her an herşey olabilir. Bir alet çıkabilir ve problemin nerden kaynaklandığını nokta atışı gibi gösterebilir.
Tanrı’dan şifa diliyorum hepinize🙏🏾

Siz bu sıkıntıdan kurtuldunuz mu?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2019 Saat 22:08
Yani ben dilimin üstündeki tabakayı temizlediğimde
Koku sıfırlanıyor. Taaki akşama kadar tekrar gelecek gibi olunca,
zaten tekrar temizlediğimde, sabaha kadar rahatım yine.
Yani böyle bir döngü benimkisi.
Bunu keşfettimki, dilimi tertemiz yapınca koku kalmıyor.
Ve bunu ev halkına birçok kez test ettirdim; hiçbir koku yok’ diyorlar.
Artık siz karar verin benim problemim nerden kaynaklıyordu? Ya da ben iyileştim mi? Ben rahatım şükür. Ve formdan da uzaklaşmıyorumki, belki bir katkım olur diye...
IP
özedönükbirey
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı özedönükbirey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2020 Saat 15:26
gittiginiz hocanin adresini verebilir misiniz rica etsem?
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2020 Saat 01:30
Çoğumuzun hikayeleri benzer. Kendini rahatca ifade edememek, bir an olsun durumunu unutup konuştuğunda karşındakinin hemen elini ağzına burnuna götürmesi , o kadar rahatsız edici ki insanlar..Empati yoksunu.Hayata kusmekten başka bir hikayemiz olamıyor.
tonsillektomi /check
IP
bahtımkara
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bahtımkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2020 Saat 03:49
Dilim bembeyaz.
Boğazımda tükürük takılması hissi var, bazen tükürüğüm azıma doluyor hönkürüp atıyorum yemek yerken öksüresim geliyor.
Endoskopi kolonoskopi yaptırdım kolonoskopi temiz midemde küçük küçük yara varmış. (Kokunun midemden geleceğini sanmıyorum)
Konuşurken ağızımın koktuğunu hissediyorum. (Daha önce ağzın kokuyor diyenlerde oldu ortaokulda-lisede-aile yakınlarımda)
Bazen koku baya azalıyor, bazende çok artıyor ama sebebini hiç bilmiyorum.
Dilimi fırçalayıp tükürdükçe sarımsı geliyor, koku azalıyor.
Yediğim yiyecekler ağzıma yapışıyormuş gibi hissediyorum bazen örneğin çikolata yedikten sonra çikolatanın tadı gittikçe berbat bir koku alarak yapışıyor sanki ağzıma. Ama bazende hiç koku olmuyor yedikten sonra.

Bu aralar kafaya çok taktım yaşım gereği sosyal olmam gerek bu yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor henüz vakit varken.
Murat aydın hocamın tüm yazdıklarını okumaya çalışıyorum (kitabını, forumda yazdıklarını) gerçekten çok bilgili bir insan. Kendisine çok teşekkür ederim bu değerli bilgiler için.

Korona bittikten sonra dişçiye ve kbb'ye gideceğim. Kendimi sorguluyorum bence şu üçünden dolayı ağzım kokuyor;
1- Bademcik taşı (bundan emin değilim)
2- Diş eti iltihabı (bunda orta şekerim, dişetlerim beyaz ve damağımın içininde koktuğunu hissediyorum)
3- Yetersiz ağız hijyeni (bundan eminim hijyen arttıkça koku azalıyor)

Alkolüm, sigaram yok. Elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. Hiç dişini fırçalamayan arkadaşlarımın bile gram ağzı kokmazken benim neden ağzım kokuyor buna çok üzülüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Bazı kaynaklarda b12 eksikliği ağız kokusu yapar diyor takviye kullanıyorum 180 den 350 ye çıkardım. Çinko takviyesi kullanmayı düşünüyorum.
Birde internette şöyle ev yapımı gargara buldum, gerçekten çok işe yarıyor deneyin derim 1 haftada etkisini gösteriyor.

https://youtu.be/HL_7yKl114Q

Ama ben kokuyu maskelemek değil kokunun sebebini bulup onu yok etmek istiyorum. Sonuçta hayatım boyunca beni sosyal anlamda kısıtlayacak bir problem (evlilik vs vs)
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2020 Saat 22:28
Orjinalini yazan: bahtımkara

Dilim bembeyaz.
Boğazımda tükürük takılması hissi var, bazen tükürüğüm azıma doluyor hönkürüp atıyorum yemek yerken öksüresim geliyor.
Endoskopi kolonoskopi yaptırdım kolonoskopi temiz midemde küçük küçük yara varmış. (Kokunun midemden geleceğini sanmıyorum)
Konuşurken ağızımın koktuğunu hissediyorum. (Daha önce ağzın kokuyor diyenlerde oldu ortaokulda-lisede-aile yakınlarımda)
Bazen koku baya azalıyor, bazende çok artıyor ama sebebini hiç bilmiyorum.
Dilimi fırçalayıp tükürdükçe sarımsı geliyor, koku azalıyor.
Yediğim yiyecekler ağzıma yapışıyormuş gibi hissediyorum bazen örneğin çikolata yedikten sonra çikolatanın tadı gittikçe berbat bir koku alarak yapışıyor sanki ağzıma. Ama bazende hiç koku olmuyor yedikten sonra.

Bu aralar kafaya çok taktım yaşım gereği sosyal olmam gerek bu yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor henüz vakit varken.
Murat aydın hocamın tüm yazdıklarını okumaya çalışıyorum (kitabını, forumda yazdıklarını) gerçekten çok bilgili bir insan. Kendisine çok teşekkür ederim bu değerli bilgiler için.

Korona bittikten sonra dişçiye ve kbb'ye gideceğim. Kendimi sorguluyorum bence şu üçünden dolayı ağzım kokuyor;
1- Bademcik taşı (bundan emin değilim)
2- Diş eti iltihabı (bunda orta şekerim, dişetlerim beyaz ve damağımın içininde koktuğunu hissediyorum)
3- Yetersiz ağız hijyeni (bundan eminim hijyen arttıkça koku azalıyor)

Alkolüm, sigaram yok. Elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. Hiç dişini fırçalamayan arkadaşlarımın bile gram ağzı kokmazken benim neden ağzım kokuyor buna çok üzülüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Bazı kaynaklarda b12 eksikliği ağız kokusu yapar diyor takviye kullanıyorum 180 den 350 ye çıkardım. Çinko takviyesi kullanmayı düşünüyorum.
Birde internette şöyle ev yapımı gargara buldum, gerçekten çok işe yarıyor deneyin derim 1 haftada etkisini gösteriyor.

https://youtu.be/HL_7yKl114Q

Ama ben kokuyu maskelemek değil kokunun sebebini bulup onu yok etmek istiyorum. Sonuçta hayatım boyunca beni sosyal anlamda kısıtlayacak bir problem (evlilik vs vs)

b12 ağız kokusu ile ilişkili. ve etkili. 350 bir şey değil. 1000 olması lazım onun. fazlası idrar ile atılıyor o yüzden günlük 1000 ıu nature supreme ile alırsan 1 aya olur. yada farklı marka.b vitamini normal değere gelince, ağız kuruluğu azalıp, dilde tabaka oluşumunu engelleyecektir. yani koku dil arkasına bağlı azalacaktır. bunlar benim gözlemim. b12 en az 600 üstüne çıkart ve d vitamini de kullan eksik ise.

tükürük takılması vs, bunlar hep reflü belirtisi. o yüzden yara varsa midede o ülser yani proton pompası vs vermedi mi. tekrar genel cerrah git endoskopi ol tedaviye başla. bakteri testi yapıldı mı mideden ? oda ağız kokusu yapar.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 21:15
12 yıldan beri B vitaminim hep çok düşük çıkıyor her sene bir kere iğne veya hap takviyesi kullanıyorum, takviyeyle bile en fazla 350 ye çıkıyor, buna karşın ağız kokusu sorunum 5 yıldan beri var. İki tane yeğenimde de sürekli çok düşüktür, takviyeyle yükseltiyorlar benim gibi onların ağızları kokmuyor, B vitamini verilen bazı kimselerde kokuda iyileşme sağlandığını belirtiyordu Murat Hoca, tek başına sebep bu olsa her eksik olanda koku olması gerekmez miydi? B vitamini midede ve bağırsaklarda emiliyor, sürekli eksik çıkanlarda bir sindirim emilim bozukluğu sorunu olduğuna işaret edebilir, hastanede tetkik yaptırdığımızda her seferinde iğne veya hap yazılıp gönderiliyoruz, bir hastane veya doktor var mıdırki neden B vitamini vücudunda emilemiyor deyip daha derin tetkikler isteyip yaptıracak, ben bilmiyorum.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 22:40
Orjinalini yazan: nisaluce

12 yıldan beri B vitaminim hep çok düşük çıkıyor her sene bir kere iğne veya hap takviyesi kullanıyorum, takviyeyle bile en fazla 350 ye çıkıyor, buna karşın ağız kokusu sorunum 5 yıldan beri var. İki tane yeğenimde de sürekli çok düşüktür, takviyeyle yükseltiyorlar benim gibi onların ağızları kokmuyor, B vitamini verilen bazı kimselerde kokuda iyileşme sağlandığını belirtiyordu Murat Hoca, tek başına sebep bu olsa her eksik olanda koku olması gerekmez miydi? B vitamini midede ve bağırsaklarda emiliyor, sürekli eksik çıkanlarda bir sindirim emilim bozukluğu sorunu olduğuna işaret edebilir, hastanede tetkik yaptırdığımızda her seferinde iğne veya hap yazılıp gönderiliyoruz, bir hastane veya doktor var mıdırki neden B vitamini vücudunda emilemiyor deyip daha derin tetkikler isteyip yaptıracak, ben bilmiyorum.

http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1768

daha önce biriside böyle konu açtı. b vitamini ağız salyasını çoğaltıyor ve azaltıyor kokuyu, bazen yok ediyor. öyle iğne ile filan olmaz. canan karatay 1000 olsun diyor. diğer proflar 700 üstü iyidir diyor. bizim devlet hastanesi tahlilleri ise 250 alt sınır herhalde. o yüzden takmıyor kimse.

b vitamini yükseltmek istiyorsan 1000 mcg günlük olanı kullanacaksın 2 ay boyunca her gün iç, sonra dengede tutmak için haftada 3 indireceksin. 1 defa iğne vurup geri kalan 359 gün ile tabi düşük kalır hep. önemli olan dengede tutmak. d vitamini de böyledir.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 23:14
Ahmetmehmet1 sadece b12 alınmasından bahsediyorsun değil mi? Osman müftüoğlu b3 ve b6 nın doktor önermedikçe kafaya göre alımının toksik etkileri olacağını belirtiyor, sen hangi markanın kaç mg ını kullandın 2 ay boyunca?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2020 Saat 14:09

Ahmetmehmet1 sadece b12 alınmasından bahsediyorsun değil mi? Osman müftüoğlu b3 ve b6 nın doktor önermedikçe kafaya göre alımının toksik etkileri olacağını belirtiyor, sen hangi markanın kaç mg ını kullandın 2 ay boyunca?

öncelikle adek vitaminleri karaciğerde depolandığı için toksit etki yapar. şu an piyasada olan tüm vitaminler, sağlık bakanlığının verdiği dozaj ile yapılıyor. yani 1000 mcg sağlık bakanlığının verdiği aralıklar arasında. b vitamini fazlalığı idrar ile atılır ve toksit yapmaz. ama d vitamini mesela, çok kullandığında böbrek taşından diğer sağlık problemlerine ölüme kadar yolu vardır. o yüzden ben düzenli olarak b-d ve diğer vitaminler kullanıyorum. fazlası toksit yapar. günde 1 kapsül, yani 1000 mcg b12 vitamini, ve 4000 ıu d vitamini ideal. ben nature supreme kullanıyorum fiyat olması gerektiği gibi olduğu için. solgar vs pahalı hemde aynı özellikte. b12 tek kullanıyorum, multivaminden de b6-b3 gibi vitaminleri alıyorum tabi, b vitamin complex almayı düşünüyorum yaza doğru sipariş verecem. multivitaminlerdeki oranlar yetersiz.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2020 Saat 15:30
Nature supreme de b12 nin siyokobalamin formu kullanılıyor, sentetik üretim ve eser miktarda siyanür var, metilkobalamin formu ise bitki, hayvanlardan elde edilen doğal formu, metilkobalamin kullanmak tavsiye ediliyor, teşekkür ederim
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2020 Saat 16:54

Nature supreme de b12 nin siyokobalamin formu kullanılıyor, sentetik üretim ve eser miktarda siyanür var, metilkobalamin formu ise bitki, hayvanlardan elde edilen doğal formu, metilkobalamin kullanmak tavsiye ediliyor, teşekkür ederim

evet emilim bakımıdan, metilkobalamin daha iyi. methyl b12 plus spray ayrıca kullanıyorum, metikobalamin formunda direk kana filan karışıyor. farketmez kafana göre al.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu