Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Arkadaşlar İyileştim Toplanın Lütfen Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
schzfrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı schzfrn Cevaplabullet Konu: Arkadaşlar İyileştim Toplanın Lütfen
    Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2019 Saat 17:18
Üst Edit: Flagy ve Nidazol kullanıp işe yarayan daha sonra kokunun geri geldiği arkadaşların özellikle okumasını rica ediyorum.

Benim ağız kokusu problemin yaklaşık 6-7 sene sürdü. Kaç tane KGB doktoru kaç tane ağız sağlığı merkezine gittiğimi hatırlamıyorum. En son İstanbul/Beşiktaş'ta bir koku merkezini de listeye ekledim. Bu arada 2 tane de endeskopim mevcut.:) Ben artık geçmeyecek bununla yaşamam lazım derken son zamanlarda koku inanılmaz arttı. Konuşamaz hale geldim. Nasıl bir şey olduğunu anlatmama gerek yok sanırım:)

Cankurtaran olarak Flagy ve Nidazol'a sarıldım. 2 Hafta birini 1 hafta birini kullandım.

Sonuç; Kullanım anında mükemmel sonuç. Zaman zaman kullanım anında koku geri geldi ama büyük ölçüde geçirdi. Sonrası, yani ilaçları bıraktıktan sonra... Evet sizlerde de geri gelen o berbat koku, dil kökümden başlayan ve tüm ağzımı esir alan o şey tekrar benimle.

Tekrar doktor serüveni başlasın dedim ve bir iç hastalıkları doktoruna gittim. Kendisi Prof.(isteyene bilgisini verebilirim ama yazının sonunda gerek olmadığını anlayacaksınız.) iyi ve ilgili bir doktordu. Bu işte de önemli olan bu sanırım. Herkes ilgisiz doktorlardan dolayı umutsuzluğa kapılıyor ve bu işin peşini bırakıyordu.

Aklıma gelmişken 6-7 sene boyunca kullanmadığım vitamin kullanmadığım gargara kalmadı, aklınıza hangileri gelirse kullanmışımdır.

Doktora yıllardır geçmeyen ağız kokusu şikayetimden bahsettiğim, flagy ve nidazol kullandığımda neredeyse tamamen geçtiğini söylediğimde bana ''çok mu hayvansal besleniyorsun dedi.'' Yani biraz dedim. ama onla alakalı olamaz dedim. Çünkü yıllardır var olan bir koku ne alakası olabilirdi. ''Göreceğiz dedi.'' :)

Bir sürü kan tahlili, ilaçlı BT, vs... Sonuç tertemiz.

Ben doktorun yanına tekrar 5 gün sonra gittim. Bu arada tahlil sonuçlarını internetten bakmıştım ve temiz olduğu için hayvansal diyetime doktor söylemeden başlamıştım. (bu diyetten başta hiç bir umudum yoktu.) 5 gün boyunca koku nasıl mıydı? Başlarda çok az sonrası hiç.

Doktorun yanına gittiğimde testlerin temiz olduğunu ve diyet yapmam gerektiğini söyledi. tabi ben zaten başlamıştım ve kokunun geçtiğini söyledim. Tabi detaya girdik hayvansal besinlerden kastettiğinin et olduğunu anladım. Kırmızı et, beyaz et. Yoğurt, kefir probiyotikler çok önemli. Çünkü olay tamamen bağırsak kaynaklı o yüzden flagy be nidazol işe yarıyor.

Arkadaşlar daha çok şey yazmak isterdim ama burada bitirmek istiyorum.

Olayın özeti; Flagy ve nidazol kullanıp işe yarayan sonra koku geri gelen arkadaşlar, lütfen 1 hafta boyunca hayvansal hiçbir şey tüketmeyin. (yoğurt-kefir-probiyotik içeren şeyler dışında.)

Ben şuan kırmızı ve beyaz et dışında her şeyi yiyorum. Et sadece 5-6 günde bir çok az tüketiyorum. 2 aydır hayata yeniden döndüm.

Umarım sizde de işe yarayacaktır. Buraya çok fazla bakamıyorum. Sizlerle deneyimimi paylaşmak için kayıt oldum siteye ve yazdım, eskiden sadece okuyucuydum. Umudum 1 kişiye dahi olsa bu anlattıklarımın çözüm olması.

Çok fazla şey denediniz biliyorum işe yaramamış olsa da lütfen pes etmeyin. Çözümü olmayan bir koku yok arkadaşlar tedavinin ne olacağını bilmeyen doktor var.

Hoşçakalın...

Herkese geçmiş olsun.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2019 Saat 05:56
Gecmis olsun darısı bizim başımıza .Aidin Salih hanım da bu konudan bahsettiği videoları mevcut .Özellikle kan gurubuna gore beslenme .İnanmayanlar izleyebilir.Çözümünü vermiş zaten.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2019 Saat 09:31
Bağırsaklarda dediniz problem peki bağırsaklarınız gün içinde bir alarm bir belirti veriyor muydu? Sindirim zorluğu, karın ağrısı vs.gibi yoksa bir şikayetiniz yok muydu?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 21:48
Eyvallah kardeşim mutlu olduk iyileşmene.
Yani evet pek de doktora gerek yok bizim için.
Ama mümkünse sen yinede özelden dr un bilgilerini verirsen sevindirirsin bizi diye düşünüyorum. Geçmiş olsun tekrar
IP
schzfrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı schzfrn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2019 Saat 13:27
Orjinalini yazan: Simyacı

Bağırsaklarda dediniz problem peki bağırsaklarınız gün içinde bir alarm bir belirti veriyor muydu? Sindirim zorluğu, karın ağrısı vs.gibi yoksa bir şikayetiniz yok muydu?

Hayir tuhaf olan da buydu zaten. Hic bir sikinti yasamiyordum.
IP
schzfrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı schzfrn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2019 Saat 13:34
Orjinalini yazan: Arayan

Gecmis olsun darısı bizim başımıza .Aidin Salih hanım da bu konudan bahsettiği videoları mevcut .Özellikle kan gurubuna gore beslenme .İnanmayanlar izleyebilir.Çözümünü vermiş zaten.

Insallah iyilesirsiniz siz de. Soylediginiz doktorun videosunu izledim A+ yani benim kan grubum icin kirmizi et kesinlikle yememesi gerekiyor diye belirtmis. Keske daha once izleyip farkina varsaymisim.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2019 Saat 15:02
Dil kökünden gelmesinden süphelendigini söyledin peki gargara yaptığın zaman ya da su içtiğin zaman birden gelen bir koku hissediyo muydun kardeşim? Bi de geğirdiğinde olmayan ama dil kökünden gelen bir koku? Ben bademcik ameliyatı oldum fakat benimde dil kökümden geliyo gibi.. ama affınıza sığınarak söylüyorum geğirdiğimde gelen bir koku yok ama su içer içmez yayılan bi koku var
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2019 Saat 16:21
Yoğurt hayvansal bir besin nasıl bir diyet yaptın ve hala koku yok mu??
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2019 Saat 21:59
nidazol antifungal ilaç türüdür.

mantarında kullanılıyorlar, bağırsak olur, ve diğer mantarlarda. bağırsak mantarına da şeker en büyük besin kaynağı. candida diyeti, ya da gaps diyeti yazınca zaten bağırsağınızı tamir edecek diyet ile 3-6 ay içinde iyi bakteriler kötü bakterileri öldürüp, dengeyi sağlar, 70-30 dengesi olması lazım.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2019 Saat 21:21
Daha detaylı yazabilir misiniz hiç bir şey anlamadım.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2019 Saat 08:44
nidazol, flagly gibi ilaçlar, bağırsak enfeksiyonu, bağırsak mantarı candida tedavisinde kullanılır. bağırsak mantarı da ağız kokusu yapar, dili beyaz da sarı da yapar ayrıca, google den ve yabancı kaynaklardan bulabilirsin. o beyaz dil vs, çoğu candida yüzünden.

konu sahibi de zaten, süt ürünleri hayvansal ürünler tüketmedim yazmış, ilaçla kullandığı için etkisini görmüştür ama tam tedavisi için, 0 şeker, şeker besliyor candidayı, ve 0 işlenmiş paketlenmiş gıda alımı yapmak gerekli, 3-6 ay boyunca, ayrıca rafine karbonhidrat yerine, karabuğday gibi ürünler, google de var zaten liste. konu sahibi, ilaçları kesince gelebilir çünkü ilaça bağlı koku gitmiş, kesin bağırsak tamiri için bunlar şart. youtube üzerinden şifaya doğru yol adlı kanal da, yaşadıklarını anlatmış oradan da detaylı izleyebilirsin.

bağırsak mantarı yani candida tedavisi 3-6 ay genellike sürüyor, candida diyeti yaz google ye, iyi bakteriler tekrar kontrol altına alıncaya kadar tedavi sürüyor. tabi bunun yanında beyin sisi, uyuşukluk filan ağız kokusu dışında oluşan diğer faktörler de gidiyor.

özetle 3-6 ay 0 şeker, 0 karbonhidrat, 0 işlenmiş gıda + probiyotik destek ile kendine gelir. bağırsak mantarı candida için test yaptırıp var olup olmadığını bilebilirsin. tabi devlet filan takan yok, özel de yapabilirsin, tükürük testi de var, oda tam garanti yol değil, en garanti dışkı testinden bakteri sayısı ölçmek.
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2019 Saat 12:48
3 gün oldu aşırı rahatlama var nefesimde a+ yım bu arada günde 2 öğün et yiyen birisiyim şuanlık herşey güzel genelde açım :)) zaman geçtikce yazacagım
Belki birgün
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2019 Saat 20:51
Denedin mi peki sen Mehmet kurtuldun mu?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2019 Saat 14:15
Orjinalini yazan: Ethic1

Denedin mi peki sen Mehmet kurtuldun mu?

ben denemedim daha, beslenme olanağım yok, fast food tarzı yiyorum işlerden dolayı ama 1-2 haftalık izin günümde denediğimde olumlu sonuçlar aldım.

Amaç iyi bakterilerin tekrar bağırsakta kontrol altını almasını sağlamak, iyi bakteriler antibiyotik, mide ilaçı, doğum hapı ile kötü bakterilerin saldırısı ile azalıyor ve mekan kötü bakterilerin eline geçiyor, ve buda ağız kokusu yapıyor. bu diyetteki amaç kötü bakterileri aç bırakıp, şeker en çok besliyor, 0 şeker ve diğer karbonhidrat diyeti ile, tekrar iyi bakterilerin kontrol almasına sağlamak ve gereksiz antibiyotik ilaç bundan sonra kullanmamak. gaps diyeti ve candida diyeti, dünyada yaygın bir şey. bu süreçte probiyotik alınması şart, bağırsakta çözünen probiyotikler aç kalan kötü bakteriler ile savaşıp tekra kontrol altına alıyor. zaten 2-3 hafta yapsan sende etkisini göreceksin, daha enerjik uyanma, az yorgunluk ,beyin sisi gibi olaylar kalkıyor.

https://www.reddit.com/r/Candida/new/

redditte topluluk bile var.

Prof. Dr. Derya Uludüz
İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı

*Probiyotikler, bağırsağınızdaki sağlıklı bakteri sayınızı artırır ve sindirim hastalıklarından kaynaklı ağız kokusunu yok eder. Ayrıca, kokulu sülfür gazlarının üretimini ve diş eti kanamalarına bağlı kokuları da azaltarak ağız kaynaklı kokuya yardımcı olur.

https://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/prof-dr-derya-uluduz/agiz-kokusunu-onlemenin-10-dogal-yolu
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2019 Saat 21:54
Ben de 6-7 yıldır bu konudan muzdaribim. Forumda candida diyeti önerilmişti, yıllardır yapıyorum ama faydasını görmemiştim. 1 haftadır vejetaryen besleniyorum, ağzımda bir ferahlık ve güzel tat var. İnanılır gibi değil, mucize gibi. Bence şikayeti olan/olmayan herkes bir süre vejetaryen beslenip vucudunu gözlemlemeli.
schzfrn teşekkürler !
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu