Ağız Kokusu
     
 
Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

 
  Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Çocukluğumdan gelen ağız kokusunu sanırım yendim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 01-Ekim-2019
Konum: Ankara
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı bahtsızbedevi Cevaplabullet Konu: Çocukluğumdan gelen ağız kokusunu sanırım yendim
    Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2019 Saat 12:15
Bu forumun eski üyelerindenim üyeliğimi unuttum yeni üyelik açtım murat hocanın lafı aklıma geldi iyileşen kaçıp gidiyor demişti ben yazmak için geri geldim.

İyileşmem biraz ilahi güç gibi oldu sanki çünkü iyileşeceğime hiç inanmıyordum belki de farkında olmadan bir şey yaptım o iyi geldi ve geliyor. Şöyle ki ben ilkokuldan beri yaşım 26 bu arada bu kokuyu çekiyorum. Kokuyu ben hissetmiyorum ve ağzım lağımla aynı kokuyordu anneme sorduğum da öyle diyordu. Bir çok şey denedim çoğunuzun ki gibi antibiyotik geçici olarak geçiriyordu. Daha sonra gastrolojiye gidip endoskopi yaptırdım ve helikobakteri bulundu helipak tedavisi gördüm haliyle koku azalmıştı o zamandan sonra ben brokoli kürü yapmaya başlamıştım düzenli olarak ardından ingiliz karbonatını suya karıştırıp miktarını hatırlamıyorum içiyordum düzenli olarak ve bunlardan sonra da 3-4 şişe kadar kullandım kudret narı yiyordum sabahları hep o saatten sonra ünlü bir sakız firmasının karbonatlı sakızlarından çiğnediğim de şekersiz bu arada koku hiç olmuyordu.. Sonra azıcık yediklerime de dikkat ettim karnımı tıka basa hiç doldurmadım az ve sık yemeye özen gösterdim ve dilimde hafif pas vardı en son lis... ile başlayan plak ve ağız kokusu giderici gargarasını aldım (bu işe yaradı mı emin değilim belki başka bir şey işe yaradı) dilimde pas olmuyor artık.. Ve şuna dikkat ettim gaz çıkarmam normalleşti yani eskiden bu kadar sık geğiremiyordum sıkıştırıyordu.. Söylemem o ki bu işlemleri yaptım ve yine anneme soruyorum ya hiç yok diyor ya da çok çok az derinden geliyor diyor ki lağım kokusundan buraya gelmek beni aşırı mutlu etti ve yetti de.. Bu arada gargaradan sonra sormuyorum kokuyor mu diye gargara kullanmadan önce soruyorum ve ya dışarı çıkıyorum çay sigara falan sonra eve geliyorum 3-4 saat sonra denettiriyorum hiç yok diyor sigara kokuyor ağzın diyor..

Umarım herkes iyileşir
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 25-Haziran-2007
Konum: Adana
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1722
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2019 Saat 13:35
Şifresini unuttuğunuz hesabınızı açarken bir eposta adresi girdiyseniz size şifrenizi değiştirmenizi sağlayacak bir eposta kilit açma linki yollayabilirim.
Eski hesabınızın ismini aydinmur@yahoo.com adresine bildiriniz bir bakalım
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında


Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu