Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Konu: İyileştim
    Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2019 Saat 18:33
Merhaba arkadaşlar,

Aslında çok uzun zaman önce iyileştim fakat yazmak şimdiye kısmet oldu. Kısaca hikayemden bahsetmek istiyorum...19 yaşında ağız kokusunun bir hastalık olduğunu Murat hoca ve sizler sayesinde farkettim. 14yasindan beri var bu koku ama gerçekten hastalık olduğu dusunmek istemiyordum, sanırım savunma mekanizmalarını kullanıyordum( cevrem koku oldugunu soylemesine ragmen). Günde 6-7kere dişlerimi fırçalamama rağmen,naparsam yapayim koku geçmiyordu. Yutkunduğum zaman burnumdam iğrenç bir koku çıkıyordu(şuan mesela hiç yok)En sonunda tedavi olmaya karar verdim. O zaman denizsiz, havası pis bir şehirde yaşıyordum, ne zaman deniz kenarına temiz havaya çıksam ağız kokum kayboluyordu (nidazol kullandığımda da kaybolmuştu) ben de yetersiz oksijen sebebiyle olduğunu düşündüğüm için kbb ye yöneldim, ayrıca forumdam bir arkadaş sayesinde bademcik taşlarım olduğunu farketmiştim. 10dan fazla kbb doktoruna gittim, hemen hemen hepsi burnumdan nefes alamadığımı ve alerjik rinitim olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bademcik taşına sadece bir doktor dikkat etti(devlet hastanesinden bir doktordu) aldırmam gerektiğini söyledi. Bu arada ben ağız kokusu meselesini ailem dahil kimseye tam olarak anlatmıyordum, çok utanıyordum. Tam anlatamadığım içinde o zaman ailem bademcik ameliyatı olmama pek yanaşmadı, o yüzden nefes alamadığımı söyleyerek önce burun ameliyatı oldum, koku geçmedi( belki azalmıştır ama tam olarak geçmediğini biliyorum) 6ay gibi bir süre sonra bademcik ameliyatı oldum. O süre zarfında 20lik dişim çıkmaya başladı, 4tane gömülü dişim vardı biri yan çıkmıştı(diğerleri çıkmamıştı hiç) fakat onlar da koku yapabilit korkusuyla hepsini sırayla ameliyatla çektirdim. Ameliyatları ard arda olduğum için hangisinin en etkili olfuğunu net söyleyemeyebşlirim ama bana göre kesiniikle bademciklerimin alınmasıydı.ve ağız kokusundan kurtuldum :) Kısaca tedavi sürecim bu şekilde...ama ben biraz diğer yaşantılarımdan bahsetmek istiyorum. İyileşmemi sağlayan en önemli şey ağız kokumu ve ağız kokusunun bir hastalık olduğunu kabul etmek oldu. Öncelikle günlüğüme yazmaya başladım. Daha sonra anneme, kardeşime ve babama ağlayarak anlattım, kendimi o kadar rahatlamış hissettim ki, sosyal destek gerçekten çok önemli arkadaşlar. İyileştikten sonra da psikolojik olarak çok yıpranmıştım, sürekli acaba koku var mı diye kaygı duyuyordum, ailem de yanımda yoktu. En yakın arkadaşıma anlattım tüm yaşadıklarımı ve hissettiklerimi, beni gayet anlayışla karşıladı, sabırla dinledi. Hatta ona daha önceden anlatmadığım için üzüldüğünü ve koku olmadığını söyledi. Ev arkaşıma ve bir iki arkadaşıma daha anlattım ve sordum onlar da koku olmadığını söylediler ve daha rahat davranmaya başladım. Böyle işte :)Belki benim bir zamanlar olduğum gibi 19yaşında olanlar ve yoğun kaygı, üzüntü yaşayanlar vardır, o yüzden naçizane birkaç fikrimi paylaşmak istiyorum. Bana göre tedavi olmak için ilk aşama durumu kendimize yakın gördüğümüz insanlarla paylaşmak, güvendiğimiz iki üçkişiye ağız kokumuz olup olmadığını sormak, yok diyorlarsa gerçekten yoktur, bu durumda psikiyatriste gitmek faydalı olacaktır. 10dan fazla kbb, 20den fazla da diş hekimi gezmiş biri olarak hiç psikiyatriste gitmedim, bunun için gerçektem çok ama çok pişmanım. Bir kbb doktoru bana şikayetletimi anlattığımda alerji var sende bu koku gelir gider ama hiçbir zaman geçmez demişti, o günden sonra günde 16-17saat uyumaya başlamıştım, yoğun depresyon yaşadım. Boşu boşuna günlerce ağladım ve yaşamaktan nefret ettim. Hiç gerek yokmuş. Psikiyatristten yardım alsam kesinlikle böyle olmazdı, o yüzden ne olursa olsun, illa depresyonda olmaya gerek yok, yalnızca duyguları paylaşmak için bile gitmek faydalı olacaktır diye düşünüyorum. İkinci olarak özel hastanelerde para harcamaya pek gerek yok diyebilirim. eğitim ve araştırma hastanelerinde gerçekten iyi doktorlarımız var, bunun içinde pişmanım. Bademcik taşımın ağız kokusu yaptığını devlet hastanesinden bi doktor farketti sadece ve aldırmam gerektiğini söyledi. (özelde profa gitmiştim o bile burnun tıkalı ondandır demişti) Ağız kokusu geçmez diyende özelde çalışan bir doktordu. Tabiki hangi hastaneye gideceğiniz sizin tercihinize bağlı ama devlet hastanesi bence daha iyi diyebilirim. Onun dışında düzenli dil ve diş temizliği yaptıktan sonra diş hekimine, sonrasında kbbye gitmek daha iyi olur diye düşünüyorum. Mide vs. sorun olmadığını düşündüğüm için diğer bölümlere hiç gitmedim.
2015eylül ayında iyileştim. Psikolojik kısmını atlatmamsa aylarımı aldı ve tekrar düşünmek istemedim ağız kokusunu. Bu kadar geç yazdığım için hepinizden özür dilerim. İyileşenlerim çoğunun yazmadığına eminim, inanın bu tedavisi olan bir hastalık ve güzel günler gelecek.
Murat hocaya ve sitedeki herkese tek tek teşekkür ederim.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2019 Saat 20:07
Eyvallah kardeşim senin kurtulman burada bulunan herkese umut olur.
Ben de dilimi ve kökünü fırçaladığım sürece koku sıfırlanıyor.
Ben yine de ayrılmıyorum buradan. Çünkü hem bir kişi daha kurtarırım diye, hem de senin gibi kurtulmuş arkadaşların nasıl kurtulduklarını, tecrübelerini okumak istediğim için ayrılmıyorum. Mesela ben birgün aksatsam dilimi ve kökünü, koku tekrar geri gelmeye başlıyor! İki sene önce deviasyon ameliyatı olmuştum burnumdan. Yani tek delikten çok az nefes alıyordum. Ama tam başarı sağlayamadı doktor. Bi tık daha iyi oldu nefes almam okadar. Bu ameliyatın faydası oldu mu, bilmiyorum. Paylaşayım dedim. Tekrar tşk ederim paylaşımın için 🙏🏾
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2019 Saat 13:36
Güzel sözlerin için teşekkür ederim mahoni, iyileşmene çok sevindim. Forumu terk etmemen ve destek olmaya devam etmen çok güzel, brlki ben de yapmalıyım :) dil fırçalamak çok önemli haklısın. burun ameliyatını gerçekten iyi bir doktora olmama rağmen,ben de çok iyi nefes alıyorum diyemem, alerji olduğum için sanırım. Ama yine de koku yok, o yüzden bademcik sebebiyle olduğunu düşündüm. İyi günler dilerim🙏🏻
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2019 Saat 18:58
Bademcik ameliyatı olup iyileşen hiç kimse duymamıştım. Siz benim gördüğüm ilk vakasınız. Genellikle bademcik amliyatından sonra 2 ay düzelirler. Sonra ağız kokusu kaldığı yerden devam eder.

Sizin ameliyat öncesi ve sonrasını incelemek isterdim.
Geçmiş olsun, iyileştiğinize sevindim.
-M
IP
Melekkk123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Melekkk123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2019 Saat 21:26
Kader arkadaşlarım ve Murat hocam farklı başlıklarda da yazdim ama en uygun başlık şu an burası olduğu için icimi dokmek istiyorum sizlere. Uzun yıllardan beri geçmeyen ağız kokum vardı kimseyle rahat konuşamıyor birine yakın mesafeden bir şey söyleyeceksem şekilden şekile giriyordum arkamdan muhakkak ki aptal salak falan demişlerdir hep. Yakın arkadaş,akraba,aile kimsenin yanında rahat olamadım şu yaşıma kadar sebebi de 13 yaşında falandım ağzın kokuyor dedi arkadaşım o zaman da bu kadar hassasmışım demek ki icime kapandım hep. Bu arada hiç farklı doktorlara gitmedim reflu var sadece midemde onu da tesadüfen öğrendim farklı şikayetle gittiğim doktor söylemişti çokta rahatsız etmedi açıkçası bu güne kadar arada sırada yanma olur sadece ama ben onun koku yaptığını düşünmüyorum benim koku ağız içi kaynakliydi çünkü dişlerimi emer gibi yapınca hissederdim kendim bile igrenirdim. Ağız ve diş hastanesine gittim lise yıllarında dişlerimi temizlemek istiyorum dedim ağzım kokuyor dedim tabiii utana çekine pısırık ve ağlamaklı ses tonuyla soyledim doktor azarlar gibi konuşarak ne var yani bunun için mi geldin falan dedi 2 alttan 3 üstten temizledi guyaa yolladi beni koku geçmedi tabii ki ben umudumu kaybettim resmen daha çok hayata küstüm çünkü kendimi hep geçeceğine inandirmistim.Yillar sonra randevu alıp tekrar özel bi dişçiye gittim hiç ağzım kokuyor falan demedim sadece dislerimi temizletmek istiyorum dedim o da sağ olsun ilgilendi temizledi ben yine geçtiğine inanmadım öyleee geçti zaman sevgilim oldu hep yuzune yüzüne konustum onun terk edecekse de etsin diye etmedi bu arada anneme sorardım manyak misin sen kokmuyo diyodu ben inanmıyordum 5 yil gecti evlendik iste gecen gün cesaretimi toplayıp sordum yok dedi kokmuyor dedi takıntılıyım diye böyle söylüyor dedim kendime hatta geçen farklı bir başlık altına yazdim bunları. Dün akşam oturuyoruz yine konuyu oraya getirip benim ağzım kokuyorsa söyler misin dedim saçmalama devamlı dişlerini fircaliyosun neden koksun ki dedi ama farklı rahatsızlıklardan da oluyormuş bileyim ki önlem alayim ona gore hem arkamdan mi konuşsunlar dedim koksa söylerim emin ol buna dedi o kadar sevgili kaldık senden kötü koku almadım dedi hem vücut dilim ele verir anlarsın zaten rahatsız olduğumu dedi hem mutlu oldum hem yine kafamda soru işaretleri var. O dış tasi temizliğinden sonra iyileşmiş olabilir miyim hocam.
Kışın bir gün midem çok ağrıyordu nefesimde koku hissetmiştim konuşurken kendi burnuma bile gelmişti 1 günlük bir seydi devam etmedi şimdi yine koksa kendim de anlarım diyorum o kotu tecrubelerden sonra. Agzımın tadı değişiyor insanların yanında diyorum bu da psikolojik galiba öyle düşündüğüm için oluyor. Hem ağzım koksaydı 5 sene benimle olup bir de evlenmezdi diye düşünüyorum çünkü agiz kokusu katlanilacak bir şey degil. O yüzden diyorum ki galiba IYILESMISIM hocam tıp 5 olduğuma inanmak istiyorum artık.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 01:15
Hocam şunu da anlayamıyorum; bademcik ameliyatından sonra iki yada 3 ay her neyse, koku kayboluyorsa, neden sonra gelirki?
Kaybolduğuna göre, demekki bademcikten kaynaklanıyor. Hatta bir hafta bile kayboluyorsa bademcikten demektir. Ozmn neden geri geliyor? Bademcikten değilse, neden bdmck ameliyatından sonra
kayboluyor? Deli sorular işte ooof of !
Saygılarımla Murat Hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 08:12
Orjinalini yazan: Melekkk123

...... O dış tasi temizliğinden sonra iyileşmiş olabilir miyim hocam.

Elbette evet.

Hem ağzım koksaydı 5 sene benimle olup bir de evlenmezdi diye düşünüyorum çünkü agiz kokusu katlanilacak bir şey degil. O yüzden diyorum ki galiba IYILESMISIM hocam tıp 5 olduğuma inanmak istiyorum artık.

Tip 5 ağız kokusunun alt grupları vardır. Bazı tip5 vakalar iyileşse bile iyileştiğine inanmaz.

Siz ve diğer katılımcılar için geçerli olarak şunu not ediniz:
Kendiniz konuşurken ağız kokusu duymuyorsanız, sormadan sözel uyarı almıyorsanız sizde ağız kokusu yoktur.
Bilek yalamayınız, ağzınıza bir şey sokup koklamayınız, ağzınızı başkasına koklatmayınız, kokuyor mu diyerek soru sormayınız.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 08:17
Orjinalini yazan: mahoni

Hocam şunu da anlayamıyorum; bademcik ameliyatından sonra iki yada 3 ay her neyse, koku kayboluyorsa, neden sonra gelirki?
Kaybolduğuna göre, demekki bademcikten kaynaklanıyor. Hatta bir hafta bile kayboluyorsa bademcikten demektir. Ozmn neden geri geliyor? Bademcikten değilse, neden bdmck ameliyatından sonra
kayboluyor? Deli sorular işte ooof of !
Saygılarımla Murat Hocam

Şöyle oluyor:
Bademcikler devreden çıkınca mikrop paterni değişiyor. Limf dokusunun geride kalan parçaları yükü üzerine alıyor, görevi devralıyor. Bir süre (genellike 2ay falan) sonra mikrop paterni yeniden eski haline geri dönüşüyor olmalı.
Yukardaki arkadaşımız bademcik ameliyatından sonra 2 sene boyunca şikayetelrinin geçtiğini söyleyince ilgilendim doğrusu. İncelemeden birşey söylemek zor.
-M

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 09:57
Güzel ve mantıklı açıklama, teşekkür ederim hocam 🙏🏾
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 11:37
[QUOTE=aydinmur] Bademcik ameliyatı olup iyileşen hiç kimse duymamıştım. Siz benim gördüğüm ilk vakasınız. Genellikle bademcik amliyatından sonra 2 ay düzelirler. Sonra ağız kokusu kaldığı yerden devam eder.

Sizin ameliyat öncesi ve sonrasını incelemek isterdim.
Geçmiş olsun, iyileştiğinize sevindim.

Teşekkür ederim hocam. Tek vaka olmama şaşırdım açıkçası ve diğer arkadaşları yanlış yönlendirmek asla istemem o yüzden biraz daha açıklama gereği hissettim. Benim burnum gerçekten tıkalıydı,sigara dumanına maruz kaldığımda, çok pis havada, bir ağaç türünün olcuğu ortamlarda bazen o kadar tıkanıyordu ki konuşmakta güçlük çekiyordum. Parmağımla burnumun ucunu yuksrı kaldırıp konuşabiliyordum. Bademcik taşı için doktorlara gittiğimde sen nefes alamıyorsun önce burnunu ameliyat edelim dediler, bana burnum normal geliyordu tabi hep böyle nefes aldığım için. Burun ameliyatı oldum eskiye göre daha iyi oldu bazen tıkanıyor bazen açılıyor ama koku yok yine de. burun ve bademcik ameliyatım arasında kısa bir süre olmasına rağmen burun etlerim tekrar şişmişti ve bademciklerle beraber onları da küçülttüm. Alerji ilaci ve spreyi kullandığım zaman koku geçmemişti hepsini çöpe attım. Ama nidazol kullandığımda kokunun gittiğini bariz bir şekilde farkettim. Ben bademcikten olduğunu düşünüyorum ama belki de burnumdaki deviasyondu sebebi. Yukarda da hangisinin en etkili olduğunu tam olarak bilmediğimi belirttim. Tekrar söyleme ihtiyacı hissettim çünkü kimsenin boş yere ameliyat olmasını istemem, burun ameliyatı gibi deği zor bir ameliyat. Ağrı kesici iğnelerle zor dayanmıştım. O yüzden iyi düşünülmesi gerekiyor.
4 yıl önce olmuştum ameliyatları.. O süreden sonra iki yıllık bir ilişkim olmuştu ona zaman zaman soruyordum hiç koku olmadığını söylüyordu. Yakın arkadaşlarımda benden hiç koku almadıklarını söylediler. Ben de almıyorum demek ki yok
Bu arada bademcik ameliyatını yapan doktor çok güzel yapmış, tekrar bademcik taşı oluşumu gözlemlemedim.
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 14:04
@melek bunca yıl bu kaygılarla yaşamak oldukça zorlayıcı,insan gerçekten yıprandığını ve yorulduğunu hissediyor, ben de yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum. Yazdıkını okuyunca üzüldüm. Mesaj kutunu kontrol et lütfen, sevgiler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2019 Saat 14:49
Orjinalini yazan: sekerportakali

......Ben bademcikten olduğunu düşünüyorum ama belki de burnumdaki deviasyondu sebebi. Yukarda da hangisinin en etkili olduğunu tam olarak bilmediğimi belirttim.

Tamam şimdi oldu. Siz burun ameliyati ile düzelmiş olmalısınız. Ya septoplasti veya konka redüksiyonu yapılmış olabilir. Geçmiş olsun.
-M
IP
Lark
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Lark Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2019 Saat 22:05
Arkadaşlar merhaba ben bayandır forumu takip ediyorum.Sırfsize kendimle ilgili gelişmeyi yazmak için üye oldum .14 yadından berinağız kokusu çekiyorum . Kimseye durumu açıkça paylaşmadım.Dısardsn yarılar aldım ama ne yapsam geçmedi .Doktara KB’ye geçtim iki hafta önce ayrıntılı burnuma baktı. Tanı yöne durumu soramadık açıkça uyandığım içim heniz akıntım var dedim .baktı burun kemiğinde eğrilik var evet heniz alıntın var nereden geliyor arkadan Allah Allah defi Bana ekrandan ayrıntılı baktı. Hafif reflü başlangıcın car defi bana 7 günlük klacid antıbiyotik verdi .duzenli kullandım ve tabi hiç umudum yok bu arada ama şaka gibi ağız kokum uçtu hitti çok Şükür Rabbime gerçekten anlamağım sabah kalkınca ağzımda o iğrenç koku neredeyse sıfırlandı satımsak soğan yesem bile kokusu yok sonra iğrenç ağzımda çoğalan koku gitti oku hafta oldu inş birdahaki olmaz herkese Rabbim şifa v esin
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2019 Saat 16:37
İnşallah tamamen geçmiştir lark, yanlış anlama lütfen ama ilaçla geçen koku bazen geri gelebiliyor. Umarım senin tamamen geçmiştir 🙏🏻

Bir de çok zor biliyorum ama anladığım kadarıyla doktora tam olarak ağız kokun olduğunu söylememişsin. ‘ dişlerimi çok düzenli fırçalamama, dişlerimde ve dişetimde hiçbir problem olmamasına rağmen ağız kokum var’ dersen kbb doktorları ona göre inceliyor, bu da tedaviyi hızlandırıyor. Gerçektem çok zor söylemek, sesli ifade etmek..ama tedavi bu şekilde başlıyor. Çok geçmiş olsun umarım bir daha gelmez koku🙏🏻
IP
Lark
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Lark Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2019 Saat 00:14
Yine bir ay geçmiş diyelim sıkıntım geçti arkadaşlar KB’ye mutlaka gidip ayrıntılı ekrandan baktırın. Herkese acil şifalar
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2019 Saat 08:35
en hızlı giriş haliyle aktarıyorum sevgili arkadaşlar. Gitmediği doktor kalmayan mağdurlardanım. Denemediği yöntem kalmayanlardanım.

Gittiğim iç hastalıkları uzmanı doktora meramımı gayet net anlattım ve ümidimin son damlasıyla cümle kurdum. Güzel insanın teşhis ve tedavi anlatımını yazıyorum arkadaşlar.

“Bağırsağındaki zararlı bakteri sayısı yararlı bakteri sayısının üzerine çıkmış. Sana ilaç yazıyorum, düzenli olarak kullan. Gluten diyeti yapacaksın. Daha sonra tekrar geleceksin probiyotik takviyesi ile bağırsağındaki yararlı ve zararlı bakteri dengesini belli bir rotada düzelterek sağlığına kavuşturacağız.”

Sorduğum soruları ve cevapları yazıyorum ki bu yazıyo okuyan arkadaşlara daha fazla yardımcı olmak adına...

Bağırsak ağız kokusu yapar mı-neden yapar-nasıl yapar?
Evet yapar. Bağırsaklardaki zararlı bakteriler dışkılama düzenini bozar, vücuttaki gazı tutar, salınımını yavaşlatır, vücut gaz baskısı altında kalır. Bu da ağız kokusu, vücutta yağlanma, aşırı yoğun ter kokusu vb gibi yan etkiler gösterebilir. Dildeki sarımsı beyaz tabakanın sebebi ve göstergesi de bağırsak denge bozukluğunun göstergesi.

Sonuç : 20 yıldır hayatımı zindan eden sırtımdaki kamburdan kurtuldum. Forumda geçici çözümler okumuştum. Kendi kullandığım yöntemlerle de geçici çözümlere ulaşmıştım. Geçici çözümlere de örnek vererek konuyu daha da detaylandırmak istiyorum ki teşhis-tedavi konusunda daha iyi yol alınmasına vesile olsun.

Helikobakter plory tedavisi gördüm. Yoğun antibiyotik tedavisinde geçici çözüme ulaştım. Dr’un bu konudaki açıklaması: antibiyotik zararlı bakterileri bayıltır ve etkisizleştirir. Bağırsak, antibiyotik etkisi geçene kadar stabil olur. Antibiyotik vücutta etkisini yitirince sorunlar tekrar devam eder.

Forumda bir arkadaşa meyve kürü ile kesin sonuca ulaşacağını yazmıştı. Denedim o da geçici çözüm. Armut incir kuru kayısı gibi bağırsak çalıştırmaya yönelik gıdalar da geçici çözüm olur. Bağırsak hızlandığı için gaz salınımı sağlar. Ama yine geçici çözümdür. Zararlı bakteriler yine de aktiftir.

Elmas sirkesi sarımsak kürü gibi tedavi yöntemleri de meyve kürünün aynı etlisini yapar. Vs vb gibi gibi

Sonuçta kronik bir durum var ise, diş fırçaladıktan sonra aşağıdan gelen ağız kokusu sorununun çözümü bağırsakta olabilir. Eğer bağırsaktan kaynaklandığını düşünüyorsanız. İş hastalıkları doktoruna yada gastroentoroloji doktoruna bu durumu aktararak yöntemi deneyebilirsiniz. Bendeki sorun ve açılımı bu.

Önemli bir dip not : tedavi yöntemi uygulamaya çalışıyorsanız ilk girmeniz gereken yer diş doktoru. Ağızda çürük diş gibi bir durum var ise, doğru uygulamış olduğunuz ağız kokusu tedavisinin rotası değişebilir ve kabullenilmiş bir ağız kokusuna yenik düşebilirsiniz. Ağız hijyeninden emin olup tedaviyi birlikte yürütmelisiniz.
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2019 Saat 23:16
Harika anlatım ve yönlendirme. Çok teşekkür ediyorum bilgiler için.
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2019 Saat 23:51
Orjinalini yazan: Akyıldız

en hızlı giriş haliyle aktarıyorum sevgili arkadaşlar. Gitmediği doktor kalmayan mağdurlardanım. Denemediği yöntem kalmayanlardanım.

Gittiğim iç hastalıkları uzmanı doktora meramımı gayet net anlattım ve ümidimin son damlasıyla cümle kurdum. Güzel insanın teşhis ve tedavi anlatımını yazıyorum arkadaşlar.

“Bağırsağındaki zararlı bakteri sayısı yararlı bakteri sayısının üzerine çıkmış. Sana ilaç yazıyorum, düzenli olarak kullan. Gluten diyeti yapacaksın. Daha sonra tekrar geleceksin probiyotik takviyesi ile bağırsağındaki yararlı ve zararlı bakteri dengesini belli bir rotada düzelterek sağlığına kavuşturacağız.”

Sorduğum soruları ve cevapları yazıyorum ki bu yazıyo okuyan arkadaşlara daha fazla yardımcı olmak adına...

Evet yapar. Bağırsaklardaki zararlı bakteriler dışkılama düzenini bozar, vücuttaki gazı tutar, salınımını yavaşlatır, vücut gaz baskısı altında kalır. Bu da ağız kokusu, vücutta yağlanma, aşırı yoğun ter kokusu vb gibi yan etkiler gösterebilir. Dildeki sarımsı beyaz tabakanın sebebi ve göstergesi de bağırsak denge bozukluğunun göstergesi.

Sonuç : 20 yıldır hayatımı zindan eden sırtımdaki kamburdan kurtuldum. Forumda geçici çözümler okumuştum. Kendi kullandığım yöntemlerle de geçici çözümlere ulaşmıştım. Geçici çözümlere de örnek vererek konuyu daha da detaylandırmak istiyorum ki teşhis-tedavi konusunda daha iyi yol alınmasına vesile olsun.

Helikobakter plory tedavisi gördüm. Yoğun antibiyotik tedavisinde geçici çözüme ulaştım. Dr’un bu konudaki açıklaması: antibiyotik zararlı bakterileri bayıltır ve etkisizleştirir. Bağırsak, antibiyotik etkisi geçene kadar stabil olur. Antibiyotik vücutta etkisini yitirince sorunlar tekrar devam eder.

Forumda bir arkadaşa meyve kürü ile kesin sonuca ulaşacağını yazmıştı. Denedim o da geçici çözüm. Armut incir kuru kayısı gibi bağırsak çalıştırmaya yönelik gıdalar da geçici çözüm olur. Bağırsak hızlandığı için gaz salınımı sağlar. Ama yine geçici çözümdür. Zararlı bakteriler yine de aktiftir.

Elmas sirkesi sarımsak kürü gibi tedavi yöntemleri de meyve kürünün aynı etlisini yapar. Vs vb gibi gibi

Sonuçta kronik bir durum var ise, diş fırçaladıktan sonra aşağıdan gelen ağız kokusu sorununun çözümü bağırsakta olabilir. Eğer bağırsaktan kaynaklandığını düşünüyorsanız. İş hastalıkları doktoruna yada gastroentoroloji doktoruna bu durumu aktararak yöntemi deneyebilirsiniz. Bendeki sorun ve açılımı bu.

Önemli bir dip not : tedavi yöntemi uygulamaya çalışıyorsanız ilk girmeniz gereken yer diş doktoru. Ağızda çürük diş gibi bir durum var ise, doğru uygulamış olduğunuz ağız kokusu tedavisinin rotası değişebilir ve kabullenilmiş bir ağız kokusuna yenik düşebilirsiniz. Ağız hijyeninden emin olup tedaviyi birlikte yürütmelisiniz.

Çok geçmiş ılsyn. Geçsin gitsin artık. Tedavi kusmını daha detaylı yazabilirseniz çok makbule geçer
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2019 Saat 12:35
Merhaba
Kötü bakteri ile iyi bakteri sayısının çoğalıp çoğalmadığını Dr nasıl anladı? Tahlil de mi anlaşılıyor yoksa kokum var deyince, zaten akla gelmesi gereken bu mudur?
Bir de ne tür bir ilaç verdi? Yani antibiyotik tarzı mı? Yoksa başka bir cins mi? Kurtulmanıza çok çok sevindim. Bilgiler için yürekten teşekkür ederim.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2019 Saat 23:16
Orjinalini yazan: Akyıldız

ne ilaçı yazdı antifungal mı ? yoksa nystatin damla mı ? probiyotik desteğine hemen başlamadı mı ? yoksa zararlı bakterileri aç bırakıp, destek ile yok etmeyide hedefliyor olabilir. ben direk başlamıştım ilk günden.

gluten diyeti zaten candida diyeti. ben bunu 2-3 ay önce yazdım buraya, çoğu kişinin sorunu bundan kaynaklı. beyaz dil başta olmak üzere. doktorun bilgili ama çoğu anlamaz, candida nedir bilmiyor.

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2019 Saat 18:44
Bir prof dr a gitmiştim. Beni laboratuvar a yolladı dil kökü tahlili yaptır gel demişti. Dediğini yapmıştım ve sonuç kandida var’ çıkmıştı.
Bana ilaç yazmıştı almadım. Hatta 4 hap yazmıştı ve her hafta bir adet al 1 ayda bitir demişti. Ben almadım ilaçları çünkü bizim aile hekimi bunlar ağır antibiyotik dedi.
Vazgeçmedim ve 10 gün sonra aynı gün ve saatlerde iki ayrı laboratuvar a aynı testi yaptırdım ve ikisi de negatif çıkmıştı!
Yani böyle bir macera yaşamıştım yaklaşık 8 ay önce
İlaçlar hala bende kayıtlıdır.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2019 Saat 16:00
Orjinalini yazan: mahoni

Bir prof dr a gitmiştim. Beni laboratuvar a yolladı dil kökü tahlili yaptır gel demişti. Dediğini yapmıştım ve sonuç kandida var’ çıkmıştı.
Bana ilaç yazmıştı almadım. Hatta 4 hap yazmıştı ve her hafta bir adet al 1 ayda bitir demişti. Ben almadım ilaçları çünkü bizim aile hekimi bunlar ağır antibiyotik dedi.
Vazgeçmedim ve 10 gün sonra aynı gün ve saatlerde iki ayrı laboratuvar a aynı testi yaptırdım ve ikisi de negatif çıkmıştı!
Yani böyle bir macera yaşamıştım yaklaşık 8 ay önce
İlaçlar hala bende kayıtlıdır.

Prof Doktoru dinlemeyip, aile hekimini mi dinledin :)

her ilaç ağır, mantar ilaçları karaciğeri yoruyor tabi çok almamak şartı ile. Doğal antifungal etmenler var. en son seçenek ilaç olmalı candida için. mesela kekik yağı var, karanfil yağı var, hindisten cevizi yağı var, oil pulling diye gargara yapıyorlar, hindistan cevizi ile, 20 dakika boyunca. tabi sorun bağırsak kaynaklı ise, ya diyet ya da ilaç şart.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Aralık-2019 Saat 21:00
Bende candida çıkaran Lab, 10 gün sonra verdiğim aynı tahlilde candida yok çıkardı! Ve aynı gün başka bir Lab a da tahlil yaptırmıştım ve yine yok çıkmıştı.
Ondan ilaçları almamıştım. Bu arada ilaçın adını bulup yazarım buraya.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu