Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş beyazlatma Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Konu: Diş beyazlatma
    Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2020 Saat 20:09
Selam hocam, ağız kokusu ile alakası yok sanırım ama diş beyazlatma dişlere zarar verir mi? Genellikle dişleri aşındırdığı incelttiği inancı var. Diş hekimleri ise zarar vermez diyor, bir diş hekimi "Bir bardak kola içmek daha çok zarar verir." demiş. Sizin görüşünüz nedir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2020 Saat 21:06
Kullanılan karbamit peroksit veya hidrojen peroksit maddesinin dişleri beyazlatırken daha kırılgan yaptığı söyleniyor ama kesin bir delil yok.

Burada asıl problem şudur:
Ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın en çok 1 veya 1.5 ton renk açılıyor ve üstelik 6 ay 1 sene sonra dişler eski rengine geri dönüyor. Genellikle hasta dişlerine iyi bakmadı şeklinde söyleniyor. Fakat eğri oturup doğru konuşalım ki: ne kadar iyi bakılırsa bakılsın bu yöntem ile beyazlatılan dişler eski haline geri dönebiliyor
Ben kendi dişlerime bunu yaptırmam.
-M

IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ocak-2020 Saat 21:44
Hocam zarar vermiyorsa altı ay bir yıl dayanırsa bence uygun, üç dört ay dayanır sanıyordum. Diş teli tedavisinden sonra yaptırdım çok güzel oldu ama yaptırırken ve sonrasında bir süre çok kötü sızlıyor. Soğuk su içince falan diş sızlar ya onun kat kat mislini düşünün ve hemen geçmediğini hayal edin. Sızlama dediğime de bakmayın epey kötü bir ağrı. Adeta birden dişinize çivi saplanıyor gibi oluyor. Doktora danışarak beyazlatma öncesinde ağrı kesici içmek faydalı olabilir. Doktora mutlaka danışın çünkü o da ilaç aldığınızı bilmeden ağrı kesici iğne yaparsa tehlikeli olabilir.

Bembeyaz neredeyse inci gibi dişlerim oldu ama ağız kokusu hâlâ devam ediyor. Allah bu sıkıntılarımızı günahlarımıza kefaret saysın inşallah.
IP
Marsss
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı Marsss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2021 Saat 18:51
Murat Hocam diş beyazlatmanın zararı var mıdır? İlmine itibar ettiğim nadir insanlardan birisiniz. Bu konuda görüşünüzü almak istedim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2021 Saat 20:05
Orjinalini yazan: Marsss

Murat Hocam diş beyazlatmanın zararı var mıdır? İlmine itibar ettiğim nadir insanlardan birisiniz. Bu konuda görüşünüzü almak istedim

Soru için teşekkür ederim.
Sorunuzu bu başlığın altına taşıdım ki bu konuda önceden yazılanları okuyunuz diye.

Diş beyazlatmak derken karbamit (veya hidrojen) peroksit ile minenin renginin açılmasını konuşuyoruz. Diğer yöntemleri kast etmiyorum.

Geçizi , zayıf ve pahalı bir beyazlıktır.
Ben olsam yaptırmam
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu