Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Murat hocaya sorular Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Konu: Murat hocaya sorular
    Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2020 Saat 19:04
Merhaba Murat hocam,size sorularım var uzun olduğu için kusura bakmayın lütfen,şimdiden teşekkür ederim.

1) Diş hekimleri için yazmış olduğunuz 'Teşhisten tedaviye ağız kokusu' adlı kitapda taze hazırlanmış çinko klorit ve sodyum klorit ile ağzı yıkamak VSB üretiminde bilinen en yüksek faydayı sağlamakta demişsiniz.İnternetten bu kimyasalları getirtip evde ölçüleri doğru koyarak kendimiz hazırlayabilirmiyiz,bunun bir sakıncası varmıdır ve bu karışım kaç gün süreyle tazeliğini koruyabilir örneğin bir çalışmada 4 günlük karışım kullanılmış ve etkili sonuç alınmış.

2)Halitosil.com adlı sitede gördüğümüz ürünlerin hepisininformulü size mi ait? Halitosil CHX adlı ürünü HalitosilZn adlı ürün ile birlikte kullanabilirmiyiz ve bu CHX adlı ürün ne kadar süreli kullanılmalı ağızda boyama gibi yan etkiler yapabilirmi?

3)Ağız kokusu için bir diş macunu formülü hazırlayabilirmisiniz ve piyasaya sürebilirmisiniz?

4)Tip 2 ağız kokusu için sinüs yıkama kiti aldım.E tkili nazal yıkama tekniği nedir bununla ilgili bir görsel veya video varsa bizimle paylaşırmısınız?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2020 Saat 19:51
Orjinalini yazan: Pcsm100

Merhaba Murat hocam,size sorularım var uzun olduğu için kusura bakmayın lütfen,şimdiden teşekkür ederim.

1) Diş hekimleri için yazmış olduğunuz 'Teşhisten tedaviye ağız kokusu' adlı kitapda taze hazırlanmış çinko klorit ve sodyum klorit ile ağzı yıkamak VSB üretiminde bilinen en yüksek faydayı sağlamakta demişsiniz.İnternetten bu kimyasalları getirtip evde ölçüleri doğru koyarak kendimiz hazırlayabilirmiyiz,bunun bir sakıncası varmıdır ve bu karışım kaç gün süreyle tazeliğini koruyabilir örneğin bir çalışmada 4 günlük karışım kullanılmış ve etkili sonuç alınmış.

2)Halitosil.com adlı sitede gördüğümüz ürünlerin hepisininformulü size mi ait? Halitosil CHX adlı ürünü HalitosilZn adlı ürün ile birlikte kullanabilirmiyiz ve bu CHX adlı ürün ne kadar süreli kullanılmalı ağızda boyama gibi yan etkiler yapabilirmi?

3)Ağız kokusu için bir diş macunu formülü hazırlayabilirmisiniz ve piyasaya sürebilirmisiniz?

4)Tip 2 ağız kokusu için sinüs yıkama kiti aldım.E tkili nazal yıkama tekniği nedir bununla ilgili bir görsel veya video varsa bizimle paylaşırmısınız?

Sorular için teşekkür ederim.

1-
En etkili kimyasal maddeler olan çinko klorit ve sodyum klorit'i içeren gargaranın ismi Halitosil Zn dir.

2- Sadece Halitosil Zn formülü benimdir, kefiliyim. Hiç bir maddi menfaatım yoktur. Bu ürünün satışından 1 kuruş menfaatim bulunmamaktadır.
Halitosil CHX bambaşka bir üründür benim dışımdadır. Evet kullanabilirsiniz. Ağız kokusunu daha etkili engellemiş olursunuz. CHX içeren bütün gargarları 1 hafta sonra bırakmanız lazım Bütün CHX içeren gargaralar yaklaşık 10 gün sonra dişleri geçici olarak kahverengiye boyayabilir

3-
İki firma benden ağız kokusu diş macun formülü istedi. Ankara firması yavaştan alıyor ve arıza yapıyor, kontrolumun dışına çıkmaya meğilli davranıyor. Halitosil'in firması daha uyumlu davranıyor. Belki Halitosil macun piyasaya çıkabilir. Üstelik beyazlatıcı ve koku giderici olacak inşallah.

4-
Bilmiyorum

-M

IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 01:42
Merhaba hocam,size çok soru sorduğumun farkındayım umarım rahatsız edici olmuyorumdur. ama artık ne gerekiyorsa bilimin ışığında yapmaya kesin kararlıyım eğer bu koku geçmeyecekse bile onu en alt seviyelerde tutacağım. (4. ve 5. soruları iç güdülerime dayanarak sordum saçmalamışsam kusura bakmayın lütfen)

1)Neredeyse piyasadaki tüm diş macunlarını inceledim ve içlerinden çinko glukonat olanı dikkatimi çekti ve aldım.İçindekiler bölümünün fotoğrafını çektim sizce içinde ciddi olacak tehlikede ağız kokusu için istemeyeceğimiz madde varmı? linki aşağıda

https://shop.thehumble.co/products/humble-natural-toothpaste-coconut-salt-with-fluoride

bu diş macunun içindekiler:SORBITOL, AQUA, HYDRATED SILICA, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, AROMA, ZINC GLUCONATE, SODIUM FLOURIDE, MARIS SAL, MICA, STEVIA REBUDIANA EXTRACT, LIMONENE, CI 77891.

aynı markanın bir diğer diş macunun içindekiler ise şöyle: SORBITOL, AQUA, HYDRATED SILICA, LAURYL GLUCOSIDE, XANTHAN GYM, ZINC GLUCONATE, MENTHA PIPERTA OIL, SODIUM FLOURIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, AROMA, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, TRIETHYL, CITRATE, CITRUS, AURANTIUM DULCIS OIL, ZINGIBER OFFICINALE EXTRACT, ZINGIBER OFFICINALE ROOT OIL, TRANS-TRIMETIHYLDO-DECATETRAENAL, CITRUS LIMON PEEL PIL, LITSEA CUBEBA FRUIT OIL, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, CI 77891

sizce hangisini tercih etmeliyim?

2)Oil pulling hakkında ne düşünüyorsunuz?

3)Diş fırçaladıktan sonra yaklaşık 15-20 defa gibi fazla olduğunu düşündüğüm sayıda ağzımı çalkalıyorum sizce bu kadarı fazlamı ve çinkonun etkisini azaltıyormudur yoksa daha iyi bir uygulamamı?

4)Bademcik taşı temizliğimi 3-4 günde bir yapıyorum ve her seferinde hatrı sayılır derecede birikiyorlar bu temizliği yaparken bademciğimdeki salya yapışkan kıvamda oluyor ve içimden bir ses bu salyanın kokuya sebep olduğunu söylüyor bu salyanın doğal halimi budur yoksa akışkanlığı yaptığımız bazı uygulamalarla değiştirilebilirmi? Değiştirilirse ağız kokusuna etki edermi?

5)Bu diş macunu ve pharmol zn kullandıktan sonra ilk 45 dakika içinde gayet ferah ve kokunun olmadığını hissediyorum 45 dk sonra birşey yememe rağmen ağzımda o koku yaptığını düşündüğüm tat tekrar oluşuyor,sebebini anlayamıyorum sizce koku bu kadar kısa süre içinde tekrar gelebilirmi yoksa diğer bazı arkadaşlarım gibi bendede obsesif bir durum oluşmuşmudur?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 10:15
https://youtu.be/5v5l9LofjLo bu adreste sinüs rinse kit kullanımı var.

Kullanım basit: Öne eğilerek başını yana eğip şişeyi sık. Ağzın mutlaka açık olsun yoksa kulaklara zarar verir. Su ağızdan da çıkabilir.

IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 12:12

googleye, sinüs rinse kit yazıp videoları tıklayınca zaten bir sürü video var. yavaşca sık burundan, ağızdan nefes al, o sırada.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 16:14

1)Neredeyse piyasadaki tüm diş macunlarını inceledim ve içlerinden çinko glukonat olanı dikkatimi çekti ve aldım......makas....sizce hangisini tercih etmeliyim?

2)Oil pulling hakkında ne düşünüyorsunuz?

3)Diş fırçaladıktan sonra yaklaşık 15-20 defa gibi fazla olduğunu düşündüğüm sayıda ağzımı çalkalıyorum sizce bu kadarı fazlamı ve çinkonun etkisini azaltıyormudur yoksa daha iyi bir uygulamamı?

4)Bademcik taşı temizliğimi 3-4 günde bir yapıyorum ve her seferinde hatrı sayılır derecede birikiyorlar bu temizliği yaparken bademciğimdeki salya yapışkan kıvamda oluyor ve içimden bir ses bu salyanın kokuya sebep olduğunu söylüyor bu salyanın doğal halimi budur yoksa akışkanlığı yaptığımız bazı uygulamalarla değiştirilebilirmi? Değiştirilirse ağız kokusuna etki edermi?

5)Bu diş macunu ve pharmol zn kullandıktan sonra ilk 45 dakika içinde gayet ferah ve kokunun olmadığını hissediyorum 45 dk sonra birşey yememe rağmen ağzımda o koku yaptığını düşündüğüm tat tekrar oluşuyor,sebebini anlayamıyorum sizce koku bu kadar kısa süre içinde tekrar gelebilirmi yoksa diğer bazı arkadaşlarım gibi bendede obsesif bir durum oluşmuşmudur?

Sorular için teşekkür ederim.
1-
Diş macununundan gelen çinko doğru kimyasal maddedir fakat ağız kokusuna yeterince etkili olmuyor. Çünkü firmalar tıka basa herbal dolduruyorlar. herbal katkılar organik bileşiklerdir ve çinko metalini boğar, etkisizleşir. Bu sebeple diş macunundan çinko bakımından faydalanmaktan umut kesiniz. Herhangi en ucuz diş macunu ile yetinebilirsiniz. powerdent diş macunu Türk malıdır. Fena sayılmaz.

2-
Oil pulling denen şey basitçe ağızı yağ ile çalkalamak demektir. (yanlışsam düzeltin beni). Yağlar ağız kokusunda arzu edilmeyen bileşiklerdir. Yağlar mukoza yüzeyini yorgan gibi örter biyofilm oluşturup, altına bakterilerin rahatça çoğalacakları anaerop bir ortam oluştururlar. Salyanın öldürücü etkisinden korunan bakteriler yağ tabakası altına anerop bir ortam bulurlar.

Ben size mikrobiyolojide kullandığımız bir uygulama söyleyeyim mi?
Eğer bir bakteriyi havasız ortamda büyütmek istersem üzerine mineral yağı örterim. Böylece bakteri mutlu olur ve sayıca artmaya başlar.

Ayrıca yağlar bakterilerin ürettiği lipaz enzimi ile gliserole kadar parçalanır ve bakterilerin bazıları bu maddeyi sever.

Hiç bir yağın ağız kokusunda yeri olduğunu zannetmiyorum.

3-
Macundan sonra durulama sayısı önemsiz bir detaydır

4-
Sık tekrarlayan tonsil magması veya tonsil taşı için kbb hekiminiz ile görüşün. Ben bilemem. Belki ablasyon veya tonsili küçültmek isteyebilir.

5-
pharmol zn piyasadan kalktı. Şimdi ZnCl2 içerisine NaOCl ilave ederek daha etkin olan HalitosilZn var. Sorunuz bireysel durumunuza indeksli olduğu sebebi ile kesin bir şey söylemem yanıltıcı olabilir.
-M

IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 19:06
Hocam bu HalitosilZn içindekiler sitesinde şöyle yazıyor

HALİTOSİL Zn yapısında neler var?

1 Antiseptik, antifungal ve oksijenlendirici özellik taşıyan asit borik
2 Ağız kokusunu engelleyen çinkoSodyum
3 Klorit oksijenlendirici
4 Su ve gliserin vardır

çinko sodyum yazıyor sitedeki yazımında bir yanlışlıkmı var ve yazdığınız kitapda sodyum hipokloritin çok çabuk bozulduğunu söylemissiniz aldğımıız ürünler kim bilir kaç hafta bekliyor ve kargo ile taşınıyor bu konuda kafa karışıklığı yaşadım Aydınlatırmısınız?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 19:58

Hocam bu HalitosilZn içindekiler sitesinde şöyle yazıyor

HALİTOSİL Zn yapısında neler var?

1 Antiseptik, antifungal ve oksijenlendirici özellik taşıyan asit borik
2 Ağız kokusunu engelleyen çinkoSodyum
3 Klorit oksijenlendirici
4 Su ve gliserin vardır

çinko sodyum yazıyor sitedeki yazımında bir yanlışlıkmı var ve yazdığınız kitapda sodyum hipokloritin çok çabuk bozulduğunu söylemissiniz aldğımıız ürünler kim bilir kaç hafta bekliyor ve kargo ile taşınıyor bu konuda kafa karışıklığı yaşadım Aydınlatırmısınız?

Firma nereye yazmış böyle ...?
Benim haberim yoktu. Uyaracağım
"çinkoSodyum" teriminin ortasına enter basılması lazım. Doğru içerik şu şekildedir

Çinko klorit ZnCl2
Sodyum klorit NaOCl
Asit borik
Su- gliserin

Yapısında sodyum hipoklorit bulunmaz
Haber verdiğiniz için teşekkür ederim
-M

IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 20:12
rica ederim.

Sitedeki içindekiler bölümü hemen düzeltilmiş.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2020 Saat 20:20

rica ederim. Sitedeki içindekiler bölümü hemen düzeltilmiş.

Firma sahibine telefon açtım. Vatsap'tan doğru cümleyi yazdım. Hemen düzeltecem dedi. ben henüz siteye bakmadım ama demek düzeltmiş. Telefonu budur: 530 5103342

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2020 Saat 07:06
Sodyum klorit NaClO2 olacaktı
Düzeltiyorum
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2020 Saat 11:36
https://www.colgate.com/tr-tr/oral-health/conditions/gum-disease/coconut-oil-for-receding-gums--does-it-work--

Hocam bu adreste bir profesör hindistan cevizi yağının ağızdaki bakterileri öldürdüğünü söylemiş. Hindistan cevizi yağının başka bir özelliği olabilir mi?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2020 Saat 22:27
Orjinalini yazan: Kelime

https://www.colgate.com/tr-tr/oral-health/conditions/gum-disease/coconut-oil-for-receding-gums--does-it-work--

Hocam bu adreste bir profesör hindistan cevizi yağının ağızdaki bakterileri öldürdüğünü söylemiş. Hindistan cevizi yağının başka bir özelliği olabilir mi?

hindistan cevizi yağı çok faydalıdır. oil pulling genelllikle hindistan cevizi ile yapılır.gargara ile, ağızdaki candida, pamukçuk gibi şeyler var ise öldürüp iyileşmesini sağlar. h.cevizi yendiğinde, bağırsaktaki candidayı zamanla, delikler açıp parçalar.

detaylı bilgi var burada

https://draxe.com/beauty/oil-pulling-coconut-oil/
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 12:15
Hocam 2 yeni halitosilzn siparişi verdim ikisininde içinde ipliksi yapılar var bu şekilde kullanılabilirmi, geri değişime göndereyimmi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 12:39

Hocam 2 yeni halitosilzn siparişi verdim ikisininde içinde ipliksi yapılar var bu şekilde kullanılabilirmi, geri değişime göndereyimmi?

Bilmiyorum.
Bunu firma ile görüşebilirseniz yardımcı olacaktır. İlhami bey: 530 5103342
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 12:45
Bu arada ürünün arkasındaki içindekiler bölümünde şunlar yazıyor

Aqua, glycerin, zinc chloride, sodyum chloride, boric acid, potassium sorbate,sodium benzoate, cl 42090

Sitede sodyum benzoat, potasyum sorbat cı42090 (metilparaben) bunlar sitede yazmıyordu. Ayrıca kapağı eflatun renkde.
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 13:02
Sordum çinko gliserinle sarmal yapıyor bir sıkıntı yok kullanabilirsiniz dedi, yenilerinde bu sorunu çözdük potasyum sorbatı artırdık dedi.
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 14:20
Bu arada CI 42090 metilparaben değil mavi boyaymış, sizcede kullanmamda bir sorun varmıdır hocam çinko gliserin ile bu şekilde bağ yapabilirmi?

Ayrıca firmadaki yetkili tekrar arayıp yeni bir ürün göndereceğini söyledi, teşekkürler
IP
mete09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 14
Alıntı mete09 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2020 Saat 23:25
Koku testlerimin fotoğrafını atacağım. “Previous data” yazan kısım dil temizleme ve olası h.pylori için aldığım ilaç tedavisi öncesi değerlerdir.

Murat Hocam size söyleceklerim ve soracaklarım var hemen maddeliyorum.

1-) Ağız bakımımı yaptıktan sonra ve Halitosil gargarayı kullanmama rağmen en fazla 30 dakika etki görebiliyorum akşamsa ve karnım toksa bu süre 2 saate kadar çıkabiliyor.

2-) Halihazırda Gaviscon Double Action kullanmaktayım bu ilaca yardımcı olarak ne önerirsiniz ( Lansor iyi bir tercih midir )

3-) Gluten, şeker, süt ürünleri başta olmak üzere tüm mayalı ürünleri hayatımdan çıkardım bunun mideye yararı var mıdır ?

4-)Ağız kokusu yapmayacak ve sindirimi rahat ne yenilebiliri ?

5-) Dimetil sülfid nasıl oluşur oluşturan etmenleri nasıl deaktive edebiriz ya da durdurabiliriz ?

Hocam önerilerinize muhtacım. Adana’da olmanız ve henüz olgun bir birey olmadığımdan ötürü yalnız gelemiyorum. Bu nedenle yüksek meblağda paralar ödemek zorunda kaldım. En azından değmesi için yardımlarınız vereceğiniz en küçük tavsiyelerinizin beni çok mutlu edeceğini belirtmek isterim. Saygılar..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 07:36
Sn mete09
Ne olduğunu anlamadım. Bu bir Oral Chroma cihaz çıktısı olup çok değerli bir bilgi vermez.
Ayrıca neden midenizle uğraşıyorsunuz? Midenizde bir hastalık mı var?

Ağız kokusu gazlarından dimetil sülfiti sordunuz. Burada anlatmıştım:
http://www.agizkokusu.org/agiz-kokusu-gazlari.html
IP
mete09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mete09 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 14:02
Hocam midemde bildiğim kadarıyla bir hastalık yok.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 14:47
Orjinalini yazan: mete09

Hocam midemde bildiğim kadarıyla bir hastalık yok.

ee??
O halde neden midenizin peşindesiniz?
Yukardaki mesajınızda neden mide ilaçları soruyorsunuz ?
-M
IP
mete09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mete09 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 14:57
Hocam doktorum midede sorun var dedi. Ve ona uygun ilaçlar yazdı sizin açınızdan sorun nerede ? Ağızda veya bafemcikte sorun olmadığından ben de doktorum da eminiz. Dilimde pas yok, bademcik taşım yok ancak ağız bakımımdan sonra kokunun oluşması hiç gecikmiyor.
IP
mete09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mete09 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 15:10
ilk testin ardından 15 gün boyunca h.pylori için Klacid ve Largolpen kullandım aç karnına Lansor aldım. Candida mantarı için ise Mikostatin kullandım. Nazal yollarımı Sinus rinse kit ile temizledim ve düzenli olarak bağırsak ve ağız probiyotikleri kullandım. Ve tabii ki ağız bakımımı eksiksiz yaptım, dilimi kazıdım sıyırdım fırçaladım ve dilim şuan olması gerektiği gibi kırmızı bir dil.
İkinci test sonuçları çıktığında doktor bana direkt ”kullanmadığın ilaç mı var” diye sordu ben de gavisconu 6 şişe değil 2 şişe bitirdiğimi söyledim. Ardından şuan belirttiğim gibi midem üzerine tedavi almaktayım.

Hocam şimdi soruyorum sizlere problem nerede. Ciddi anlamda sosyal fobi oluştu ve artık psikolojik anlamda etkilenmekteyim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 15:40
SnMete09
Hem mide ilaçları hem de sinüs rinse kit kullanmak için bir hastalık lazımdır. Adı belli olan ve raporlanabilen, teşhis edilmiş bir hastalık olması gerekir.

Candida mantarı ağız kokusu yapmaz
https://www.youtube.com/watch?v=taaoSfpSHtI

Probiyotikler ağız kokusu tedavisinde geçici, sürdürülemez, sınırlı, silik, zayıf şüpheli etkileri olabilir.

Dil kazımak sağlığa aykırıdır. Dil kazınmaz.
https://www.youtube.com/watch?v=7N2Ent0ClP8

Ayrıca ben sizin probleminizi bilemem. Sadece genel anlamda sorularınızı yanıtlayabilirim.
-M
IP
mete09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mete09 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 15:47
Peki hocam anlıyorum. Ayrıca video linki atmanıza gerçekten gerek yok çünkü hali hazırda hepsini izledim.
Dimetil sülfit gazını nasıl yok edebilirim ?
Sizin testlerinizde bu değerlere sahip hastalarınıza ne önerilerde bulunuyorsunuz ?
Dimetil sülfit gazını ne oluşturur ?
Bu soruları cevaplayabilirseniz mutlu olurum.
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 16:11
Lansor ve Antiasit ilaçları kullanmak için bir hastalığınız yoksa kullanılması gerçekten risklidir.Lansor mide asidi oluşumunu azaltır,antiasit ilaçlar ise mide asidinin etkisini azaltır.

Bunlar 1.5 - 2 ph seviyesinde olan midemiz için çok tehlikelidir çünkü mikroplar burada ölüyor,besinler burada parçalanıyor ve mide asidi sayesinde emilen bir çok vucudun ihtiyacı maddeler var,yemekten hemen önce, yemek anıda ve yemekden hemen sonra yarım bardaktan fazla su içmek bile doğru bir davranış değil aslında çünkü mide ph seviyesi düşüyor ve otoimmün hastalıklarda dahil olmak üzere bir çok hastalığa sebep oluyor

Doktor değilim,araştırmalarım sonucunda bu bilgileri öğrendim,benim bildiklerim bunlar,bir faydam olabilir diye yazdım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 16:18
Sn Mete09
Kandida ilacı kullanıp dil kazıdığınıza bakarak tahmin ediyorum: Kandida ağız kokusu yapmaz videosu ile dil kazımak hatalıdır videosunu izlemeyi gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Di metil sülfit (DMS) gazı için de link vermiştim ama madem bakmaya fırsat bulamadınız o halde burada yazayım.

DMS gazı doğrudan üretilmez.
Bakteri bu gazı pek az üretir. Asıl büyük oranda H2S ten sentezlenerek ağızda biriken bir gazdır.

Ağızda ilk aşamada H2S gazı üretilir. Bu gaz organizmamız tarafından ve bakteriler tarafından metillenip DMS gazına dönüştürülür. H2S gazından kurtulmak için ucuna bir metil bağlanır metil sülfit gazı oluşur, sonra bir tane daha daha metil bağlanır. Böylece organizma H2S gazından kurtulmuş olur. Fakat ortaya daha kötü kokan bir başka gaz (DMS) çıkmış olur.

DMS den nasıl kurtulurum diyorsunuz
DMS den kurtulmak için H2S ten kurtulmak gerekir: H2S olmasaydı DMS ortaya çıkmayacaktı. Bilmem anlatabildim mi?

Şöyle düşünün:
Buğday ekiyorum, un elde ediyorum sonra unu pişirip simit yapıyorum.
H2S üretiliyor, organizmalar bunu metilsülfite çeviriyor yani un yapıyor. Sonra organizma bu unu simit yapıyor yani DMS gazı oluşuyor
Şimdi olayı zihninizde netleştirdiniz mi?

Eğer siz ortamda simit istemiyorsanız buğday ekimini engelleyeceksiniz. Bu durumda ne un olur ne simit.

2 konu daha var

Birinci konu şudur:
Gazların konversiyon oranları savunmayı gösterir. Yani DMS/H2S oranı 1 sayısına ne kadar yakınsa gaz konversiyonu o kadar hızlı demektir. Mesela 7/29 gibi. Bu bize buğdayın hangi hızda simite dönüştüğünün parametresini verir.

Şimdi gelelim ikinci konuya:
Elinizeki testin hiç bir teşhis değeri yoktur.
Ağız ve nefeste 3500 den fazla gaz varken 3 tane kükürtlü gazla oyalanmanın anlamı yoktur.
-M

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2020 Saat 16:44

Lansor ve Antiasit ilaçları kullanmak için bir hastalığınız yoksa kullanılması gerçekten risklidir.Lansor mide asidi oluşumunu azaltır,antiasit ilaçlar ise mide asidinin etkisini azaltır.

Bunlar 1.5 - 2 ph seviyesinde olan midemiz için çok tehlikelidir çünkü mikroplar burada ölüyor,besinler burada parçalanıyor ve mide asidi sayesinde emilen bir çok vucudun ihtiyacı maddeler var,yemekten hemen önce, yemek anıda ve yemekden hemen sonra yarım bardaktan fazla su içmek bile doğru bir davranış değil aslında çünkü mide ph seviyesi düşüyor ve otoimmün hastalıklarda dahil olmak üzere bir çok hastalığa sebep oluyor

Doktor değilim,araştırmalarım sonucunda bu bilgileri öğrendim,benim bildiklerim bunlar,bir faydam olabilir diye yazdım.

Bravo
Evet doğru.
Hatta üzerine ilave yapayım: Mide asidini yok edersek, etkisini azaltırsak, aklorhidri başlar. Bağırsakta aşırı bakteri üremesi (Small Intestinal Overgrowth- SIBO) hastalığını başlatabiliriz. Bu durum Tip 4 ağız kokusu başlatabilir.

Ortada hastalık yok, şikayet yok, teşhis yok, rapor yok, problem yok, neden mide asidini yok edelim?
-M

IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2020 Saat 15:15
Merhaba hocam,burun tıkanıklığı yaşamıyorum, 2 delikte gayet açık durumda, tip 1 ağız kokusu olan insanlarda burundan koku çıkarmı bu durumda dişlerimiz fırçalıyken veya fırçalamamışken kokuda değişiklik olurmu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2020 Saat 16:19

1- burun tıkanıklığı yaşamıyorum, 2 delikte gayet açık durumda, tip 1 ağız kokusu olan insanlarda burundan koku çıkarmı

2- bu durumda dişlerimiz fırçalıyken veya fırçalamamışken kokuda değişiklik olurmu?

1 evet, 2 evet
IP
Akın
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Akın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2020 Saat 09:22
Murat bey, h2s ile ilgili verdiğniz yazıya baktım h2syi nasıl yok edeceğiz? Aytuğ altundağa muayene olmuştum. Dil kazımayı sürekli önermiyordu bir hafta falandı. Tang tung gibi bi adı olan dil macunu ve dil fırçası veriyordu. Kazdıktan sonrada gazlı bezle siliyorduk. ilaçları içmek burun temizliği dil kazıma yağlar faln bayağ zaman alıyordu. Forumda anonmys nickli arkadaşada aynı ilaçları vermiş mete9aya da aynı ilaçları vermiş. Acaba her gidene aynı ilaçları mı veriyor, Nasıl olsa kokunun geleceği üç yer var üçünü de temizlersek sorun kalmaz, diye düşünüyor olabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2020 Saat 10:47
Orjinalini yazan: Akın

....makas... Acaba her gidene aynı ilaçları mı veriyor, Nasıl olsa kokunun geleceği üç yer var üçünü de temizlersek sorun kalmaz, diye düşünüyor olabilir mi?

Bilmiyorum
IP
Hasbel Kader
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Hasbel Kader Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2020 Saat 15:38
Uzman sorusudur Murat bey cevap verirse sevinirim.

2 yıla yakın bir süredir zaöan zaman artan zaman zaman azalan bir seyirde ağız kokusu sorunu yaşamaktayım. 2 defa KBB doktoruna gittim 2 kutu antibotik bitirdim ama en ufak bir değişim olmadı. Bu forumda epey araştırma yapıp nazal yıkama ile sorunu atlattığını söyleyenleri görünce rinse kit alarak düzenli olarak burun ve geniz temizliği yaptım. Tabi ki aynı zamanda dişlerimi ve dilimi de iyice fırçaladım ve hakikaten koku sorunu azaldı.

Bu nedenle en azından bendeki sorunun geniz akıntısı ve buna bağlı olarak geniz, yutak ve ağız boşluğunda üreyen kötü huylu bakteriler olduğunu düşünüyorum.

Bu bakterilere karşı çinko vs gibi koku maskeleyici sıvıları da denedim ama kalıcı çözüm olmadığı için bir zaman sonra tüm bunları düzenli olarak tekrarlamak yorucu oluyor.

Bu kötü huylu bakterilerden tamamen kurtulmak için tekrar araştırmaya başladım ve özellikle Japonya ve Abd'de kullanım alanları olan bacillus subtilis bakterisinin bazı şuslarının ağız kokusunu önlemek için probiyotik olarak kullanıldığını gördüm. Vücut için daha birçok yararları var ama konumuz olmadığı için oraya girmiyorum.

Japonya'da bacillus subtilis bakterisinin DB9011 şusu hakkında halitosis'i engellediği yönünde alınmış bir patent başvurusu var. Buna benzer şekilde başka yararlı bakterilerinde aynı amaç için kullanılabileceği yönünde makaleler ve patent başvuruları da okudum.

Şimdi sorum şu bacillus subtilis bakterisinin DB9011 şusunu veya benzer içi yapabilecek diğer bakterileri nasıl temin edip kullanabilirim?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2020 Saat 20:05
Sn Hasbel Kader, iyi bakteri kötü bakteri yoktur. Hepsi bakteridir. Hiç bir bakteri dostumuz değildir. B subtilis satılmaz. Bazı yoğurtlarda probiyotik katkı olarak bulunabilir. Diğer probiyotik amaçlı bakteriler (Lactobacillus, Bifidbocteria) Ekmeğin yumuşayarak çürümesini sağlayan bakteridir göz infeksiyonları yapabilir.
Hedeflediğiniz yol probiyotik kullanmak şeklinde galiba? Eğer yolunuz bu ise zararlı bir yolda değilsiniz. Ama bu yolda kazanacağınız bütün zaferler kalıcı ve sürdürülebilir değildir.
-M
IP
Hasbel Kader
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Hasbel Kader Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2020 Saat 20:30
Aydın bey cevabınız için teşekkür ederim. Bakteri çeşitleri patojen olup olmamasına ve hayatımızdaki rolüne göre yararlı ve zararlı kavramı ile anlatıldığı için bu şekilde tanımlamıştım. Hatam varsa affola.

Bazı bakterilerin diğerlerinin çoğalmasını baskıladığı yönünde bir çok makale okuyunca araştırmaya başladım ve bu yöntemin denemeye değer olduğunu düşündüm. Ağız gargarası ve nazal yıkama şeklinde kullanım düşünüyorum ama yanlış birşey yapmakta istemiyorum.

Aslında akvaryumumda kullanmak için tarımda kullanılmak üzere üretilmiş bacillus subtilis bakteri kültürü aldım henüz paketi açılmadı duruyor. Elimdekilerin bacillus subtilis'in hangi şusu olduğunu ve nasıl üretildiğini bilmediğim için kullanmak istemedim. Tek bildiğim çinkosuz olan versiyonu gönderdikleri.

İnternette biraz araştırma yapınca Japon'ların natto yapmak için kullandığı bacillus subtilis mayalarını buldum. Yenebilir olduğu için onları getirtip kullanabilirim ama işte aynı etkiyi gösterip göstermeyeceği veya ne oranda ne sıklıkta kullanılması gerektiği gibi sorularım var.

Probiyotik olarak adlandırılabilecek farklı bakteri türlerinde de benzer etki olduğu yönünde makaleler okudum ama tabi ki bu konunun uzmanı olmadığım için hangi probiyotik bakterileri kullanılabilir ve nereden bulunur gibi bilgilere sahip değilim. Okuduğum makaleler genelde Japonya kaynaklı oluyor bakteri kültürleri ve probiyotikler konusunda çok ciddi araştırmaları var. Bana kimyasal ilaçlar yerine bu tip çözümler üzerinde ağırlık vermeye başlamışlar gibi geldi.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2020 Saat 17:06
Hocam ben de dil kazıma yaptım ve üç dört gün kloreben kullandım. Dilimde böyle bir kahverengilik oluştu. Resimde ışıktan dolayı açık görünüyor daha koyu kahverengi. Klorebeni daha önceleri de kullanmıştım ama renk olmamıştı. Bu rengin sebebi ne olabilir?

https://imgyukle.com/i/nxJMdc
https://imgyukle.com/i/nxJtjQ
https://imgyukle.com/i/nxJFUt
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2020 Saat 21:54
Klorheksidin içeren gargaralar bir kaç gün sonra dişleri ve diş etlerini boyamaya başlar. Bu seneple en çok 1 hafta kullanılabilir.
Dilinizdeki kaplama da olabilir gargara renkleşmesi de olabilir. Emin değilim
-M
IP
Pcsm100
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Pcsm100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2020 Saat 16:09
Merhaba hocam birkaç sorum var.

1)Diş fırçaladıktan sonra soğuk suya göre ılık veya sıcağa yakın suyla gargara yapmak ağız temizliği için ve salyanın çözünmesi için daha mantıklı olabilirmi?

2)Diş fırçaladıktan sonra diş macunu el sabunu ile yıkayıp durulamak mantıklı mı? yoksa sadece su ile mi yıkanmalı?

3)Neredeyse hiç ağzı kokmayan insanlar var etrafımda ve hiç bir ağız bakımı yapmıyorlar tam tersine sürekli rafine gıdalarla besleniyorlar bu nasıl olabiliyor,ağızdaki mikrofloraylamı ilgili eğer öyleyse bu florayı nasıl koku yapmayan bakteri lehine çevirebiliriz örneğin gece yoğurt yeyip,kefir içip yatmak mantıklımı ağızda koloni oluşturabilirlermi yada bu ağız florası için neler yapılabilir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2020 Saat 16:30

Merhaba hocam birkaç sorum var.

1)Diş fırçaladıktan sonra soğuk suya göre ılık veya sıcağa yakın suyla gargara yapmak ağız temizliği için ve salyanın çözünmesi için daha mantıklı olabilirmi?

2)Diş fırçaladıktan sonra diş macunu el sabunu ile yıkayıp durulamak mantıklı mı? yoksa sadece su ile mi yıkanmalı?

3)Neredeyse hiç ağzı kokmayan insanlar var etrafımda ve hiç bir ağız bakımı yapmıyorlar tam tersine sürekli rafine gıdalarla besleniyorlar bu nasıl olabiliyor,ağızdaki mikrofloraylamı ilgili eğer öyleyse bu florayı nasıl koku yapmayan bakteri lehine çevirebiliriz örneğin gece yoğurt yeyip,kefir içip yatmak mantıklımı ağızda koloni oluşturabilirlermi yada bu ağız florası için neler yapılabilir?

1- Diş fırçaladıktan sonra ağızı sıcak veya soğuk su ile durulamanın ağız kokusu üzerine kalıcı veya uzun süreli her hangi bir etkisi olabileceğini zannetmiyorum.

2- diş macununu el sabunu ile neden yıkayacağız? Macun tüpünün üzerini mi sabunlayacağız? Cümlenin öznesi tam anlaşılmıyor. Eğer macun tüpünü sabunlamaktan bahsediyorsanız amacı ve cevabı bilmiyorum. Ağzımızı sabunlamaktan bahsediyorsak uygun olmaz

3- Size öyle geliyor. Ağız bakımı yapmayıp ağzı kokmayan insan yoktur. Ağzı kirli olan herkesin ağzı kokar.
herkesin ağzında aşağı yukarı benzer mikrop aileleri yaşar. bakımsız ağızlarda sayı ve çeşitliliği artacaktır.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu