Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Antiseptik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Konu: Antiseptik
    Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2020 Saat 04:48
bu konuyu murat hocama sormak istiyorum yeni kayıt oldum bu spreyi gördüm. vucuttakı vırus mantar bakterı dahıl tum zararlı patojenleri etkılı bı şekilde ölduren bı antı septık. asıl şaşırdıgım şey ise içinde vucudumuzun bağışıklık sistemininde ürettiği ''HİPOKLORÖZ ASİT'' var yani merak ettıgım konu su hocam bu ürün klorheksidin gibi zararlı bi ıcerık mi yani yararlı bakteri zararlı bakteri fark etmeden mi ölduruyor yoksa ömur boyu kullanabılır mıyız? teşekkürler.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2020 Saat 17:48
ürün adı vermek yasak mı baslıkta vermıstım ama şimdıden kusura bakmayın
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2020 Saat 17:50
Soru için teşekkür ederim
Hipokloroz asit için vücudumuzda da üretildiği ve antimikrobiyal olduğu doğrudur fakat çok kısa ömürlüdür. Şişelenip satıldığında aradan geçen zaman sebebi ile etkisini kaybeden kararsız bir moleküldür.
Elektroliz ile hemen üretir üretmez dakikalar (en çok saat) süresince etkin olduğu doğrudur.
Virüs salgını sebebi ile tedbir olsun diye gargara olarak kullanılmasına gerek yoktur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2020 Saat 20:58
Orjinalini yazan: Murat880

ürün adı vermek yasak mı baslıkta vermıstım ama şimdıden kusura bakmayın

Kötü bir şey söyleyecekseniz ürün ve insan ismi vermeyin.

İyi bir şey söyeleyecekseniz ürün ve insan ismi verebilirsiniz.

IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2020 Saat 16:50
Bahsettiğiniz hipokloroz asit üreten, bunu da musluk suyunu bir dk içinde dönüştürerek elde eden bir cihaz var, mobilyalarda, banyoda, mutfakta, meyve sebze sterilizasyonunda, el dezenfektanı olarak kullanıldığı belirtiliyor. Ben kullanmıyorum ama alsam, birçok virüs bakteri mantarı öldürdüğünü iddia eden bu sterilize suyu ağzıma sıkabilir miyim diye merak etmediğim değil. Sterilize ettiği suyun 3 saat kullanım ömrü olduğu belirtiliyor, ilgilenmek isteyen arkadaşlar için link https://www.fakirstore.com.tr/fakir-hypo-clean
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2020 Saat 17:12
Şikayetvar.com sitesinde birinin bu suyu birçok yerde ve aynı zamanda ağız gargarası olarak kullandığını okudum, yorum sadece bu kadardı arkadaşlar.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2020 Saat 17:36
Orjinalini yazan: nisaluce

Bahsettiğiniz hipokloroz asit üreten, bunu da musluk suyunu bir dk içinde dönüştürerek ....

Hipokloroz asit diğer ismi ile anolit adı verilen sudur. Diğer ismi ise ECA (Electrochemically activated water)

Bu sıvı ağız kokusu için de kullanılır. Bu kitabın 189 uncu sayfasında anlattım. Merak ederseniz okuyabilirsiniz:
https://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kitabi-2008.pdf
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2020 Saat 22:27
Hipokloroz asit ile ilgili bütün yazdıklarınızı okudum hocam, hangi bakteri, virüs, protozoaları hatta dirençli mantarları bile ne kadar sürede inhibe ettiği etkileyici. Elektroliz yapılmış suyun ağız kokusu tedavisinde uygulanmasının literatürde örneğinin olmadığını, eğer ağız kokusu gargarası olarak kullanılırsa 1) geniş spektrumlu antibakteriyel etkisi, 2) redüksiyon potansiyelini
yükseltme etkisi, 3) ortamın pH ını düşürme etkisi, 4) anti-biyofilm özelliği sebebiyle umut verici göründüğünü yazmışsınız.

Bir markanın ürettiği anolit suyun 12 ay kullanım ömrü olduğunuda belirtmişsiniz. Sizin anolit suyun bir gargarada kullanılmasıyla ilgili bir çalışmanız, girişiminiz mevcut mu?

Yazdıklarınızı okuduktan sonra ülkemizde 2 markada satışı olan bu cihazın musluk suyu ve tuzu elektroliz ederek ürettiği anolit suyu gargara olarak kullanmayı düşünüyorum, cihazın fiyatı 1700-tl olmasa düşünmez hemen alır denerdim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2020 Saat 09:11
Yazdıklarımı okuyup tam olarak anladığınız için teşekkür ederim. Evet doğru. Tip 1 ağız kokusunda kullanılabilir.

Fakat bir sorun var: bu madde dakikalar (veya saatler) içinde etkisini kaybediyor. Bir sonraki güne etkisi yok gibi olur. Kararsız bir moleküldür.

12 ay ömrü olduğu firmanın iddiası olup hiç ikna edici bulmuyorum pek inanmıyorum.

Basit bir tuzlu elektrolizi için pahalı ürünler almaya gerek var mıdır bilemiyorum.
-M

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2020 Saat 17:51
Ürünün fiyatı çok da yüksek değil ancak benim merak ettiğim suyun etkisi, antibiyotik kullandığımızda da vücudumuzda koku üreten bakteriler dışında yararlı olanlar da ölüyor, bunda da öyle bir durum olabilir.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2020 Saat 18:17
Bir de hocam kitaptaki vaka örnekleri sizin mi orayı anlayamadım.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu