Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: bende kuruldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
dnzder
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı dnzder Cevaplabullet Konu: bende kuruldum
    Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2020 Saat 13:34
herkese geçmiş olsun arkadaşlar şunu belırtmek ısterım ılk defa bır foruma yazıyorum sırf bu ıllette bırılerıne yardımım dokunur dıye.ınşallah hepınız kurtulursunuz
bende ılk ne zman başlamıştır bılmıyorum ama bu ağız kokusu,ben hıssetmeye başlayakı 15 yılı geçtı,şu an 30 yaşımdayım ve yenı kurtuldum ınşallah,8 yıl once acemı bılgıyle ve doktor tavsiyesiyle 20 lık dışlerımı çektım tabı kı fayda etmedı.sonra sınuzıte yoğunlaştık(bu arada kol yalama testı yaptığımda kolum afedersınız kanalızasyon gıbı kokuyodu)neyse kronık sınuzutum oldupunu gorduk.bı kaç yıl bu kronık sınıztle mucadele ettım başarılı da oldum.kol yalama testı yaptıpımda o ağır koku kalmamıştı ama yıne de yarısı kadar koku vardı ve aç kaldıpımda artıyordu. kendı kendıme heralde bu koku normal herkesde var dışarıya yansımıyodur dıye düşündüm. fakat sonra anladım kı koku devam edıyo.(burda ağzımın nasıl koktuğunu,çevredekilerin nasıl çaktırmadan hissettirdiklerini anlatmak istemiyorum hepimizin yaşadığı nerdeyse benzer,bana mesela iş ortamında devamlı su alıyodu iş arkadaşlarım su faydalı ıç falan dıye tabi ben anlıyodum)neyse kafanızı şişirmiyim

bu corono günlerinde en son berberim kaçak traş ederken😊yine sık sık su ıçsen coronadan korunursun dediğinde.yine sinyali aldım dedım arkadaş kurtulacam bu ılletten.bu arada bı arkadaşın tavsiyesiyle aklımda bademcık amelıyatı vardı.kronik tonsillit teshısı de konmuştu. 1 ay once bademcık ameliyatı ıçın ozel bı hastaneye gıttım cunku devlet doktorları amelıyat gereksiz dedıler.ozelde muayene oldum.doktorum tamam bademcıklerı alalım dedı,durumu anlattım ağız kokusu burunndan olabılır bı kemığın de hafıf eğrılık var et de de buyume var dedı(bu arada kemıkde kı durumu daha onceden bu ışle uğraştığımda çok doktor söylemişti ama küçük bi eğrilik bı olumsuzluk yok demışkerdı keza benımde herhangi bı nefes şıkayetım falan olmadığı ıçın ıhtammeller arasına koymamıştım burnu)

velhasıl gözü kararttım dedım doktora hocam bız hem burnu hem bademcığı aynı anda yapabilir mıyız.ozel hastane ya tabı yaparız dedı hemen😊
hemen ertesı gun ameliyat ıçın randevu aldım.neyse eve geldım gece tekrar forumdayım tabı.bı yerde Murat hocanın bademcığın ağız kokusuyla ılgısının olamayacağının kanıtlanmış bı vaka olmadığını kendısının bademcık aldırmanın gereksiz hatta zararlı olduğunu yazdığını gördüm. Murat hocanın yorumu kafama takıldı ve bu yorumu dıkkate aldım
ertesı gun ameliyat ıçın hasteneye gıttıpımde tonsilitten vazgeçtıpımı sadece burun ameliyatı olacağımı söyledım

neyse arkadaşlar çok uzadı😊
sonuç olarak amelıyat olalı 27 gun oldu.antibiyotik bitelı 20 gun oldu.sanırım ağız kokusundan kurtuldum

1-kol yalama testım temız
2-gece yattığım oda artık sabahları kokmuyo
3-dişlerim artık kanamıyo(bir senedir dişlerimi fırçaladığımda,tükürdüğümde,meyva yedğimde dişlerim kanıyodu.ben diş eti hastalığı sanıp dişçiye gitmiştim,bişeyler yaptı da pek fayda etmedi.ben ağız kokusundan bağımsız bi diş eti hastalığı zannediyodum.yine murat hocam sağolsun bi videosunda ağız kokusunun dişleri kanatabileceğini söylediğini izlemiştim.bu nasıl bi illetsen damaklara bile etki ediyo zaten)

hepinize tekrar geçmiş olsun arkadaşlar. ınşallah sızde sağlığınıza kavuşursunuz

hocam bu arada 20 gun antibiyotik etkisi ıçın yeterlı mı?yenıden kokunun dönme ıhtımalı var mı?
hepinizi seviyorum
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2020 Saat 02:20
Geçmiş olsun kardeşim. Sağlıklı, huzurlu günlerin olsun inşallah. Senin adına sevindim.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 02:19
ameliyatın detayını veririr misin ? bendede sinüzit var ve doktor burun eğriliği var az bişi demişti doktor amelıat tam olarak ne sinüzit amelıyatı mı ? burun eti amelıyatımı burun eğrılıgı amelıyatı mı ? cevaplarsan sevınırım cok teşşekurler.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 02:24
ve ameliyat maliyeti ne kadar oldu ?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 02:27
dil pası var mıydı varsa geçti mi ?

IP
dnzder
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dnzder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 02:53
murat880 burun ameliyatı demiştim zaten.sinüzit ameliyatı pek tavsiye edilen ve başarı sağlanılan bi ameliyat değil.sinüzt için ilaç tedavisi tavsiye edilir kendine iyi bakarsan dikkat edersen kurtulma ihtimalinde yüksek.
ameliyata gelirsek şimdi eğer zaten burun da kemik eğriliği varsa bu genelde burun etini büyütüyomuş.yani burnun bi tarafında kemik eğriliği var diğer burun deliğinde ki et şişiyo.kemik olan tarafta ki et işlev göremediği için.zaten et kolay bi operasyon. kemiğini düzeltirken ete müdahale ediyo onu yakıyo sanırım.yani kemik ve et aynı operasyon diyebilirim.
ücret de hastaneler arası çok fark var benim hastane üç bin falan tuttu.ama daha uygun veya daha pahalı yerler de çok.
ayrıca dil pasım yoktu
hepinizi seviyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 23:11
teşekkür ederim geçmiş olsun kurtulmana sevindim
IP
PesYok
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı PesYok Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2020 Saat 00:20
Darısı başımıza o zaman, siz bademciklerinizi aldırmadınız sadece burundaki eğrilik için ameliyat oldunuz ve koku gitti yani? Peki burun eğriliğiniz varken baş ağrısı horlama geniz akıntısı falan var mıydı ve ameliyat sonrasında geçtiler mi??
Pes etmek yok!!
IP
dnzder
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dnzder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2020 Saat 00:07
PesYok yani haftada bir normal baş ağrısı olurdu ama ondan mı bilmem.meslek icabı geceli gündüzlü düzensiz çalışıyorum ondan da olabilir.geniz akıntım vardı hala devam ediyor ama o zaman burunun düzensiz çalışmasından dolayı geniz kirli akıyodu.şimdi temiz akıyo sanırım.tabi tam bilimsel anlatamıyorum.ama burunla ilgili bariz şikayetlerim yoktu.ama eğrilik olduğunu söylemişti her doktor
hepinizi seviyorum
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2020 Saat 14:48
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra yazdığım için hepinizden özür diliyorum.. Hayat şartları çok değişik. Öyle veya böyle hepimiz hayat denen zaman selinde akıp gidiyoruz. Durumumu güncellemem gerekirse çok şükür iyiyim. Normal bir insan gibi sadece sabah uyandığımda koku babında kendimi iyi hissetmiyorum ve uzun bir ara diş-dil temizliği yapmadığımda. Bunlar haricinde sorunum yok çok şükür. Sosyal hayatta eskisi gibi değilim. Kendimi insanlardan soyutlamıyorum yani. Rahat rahat gezip dolaşıyorum,geziyorum, seyahat edebiliyorum. Zaten biliyorum ki hepimiz de sahip olmak isteyeceği toplum içinde rahat olabilmek sadece. Ama şunu söyleyeyim; hiçbir zaman sosyal hayatta tam anlamıyla adapte olamadım.. Çünkü uzun bir zaman ağız kokusundan muzdarip olunca ister istemez insan bunun etkisini üzerinden atamıyor. Ancak bundan hiçbir zaman şikayetçi olmadım. Ben bu halimle bile mutluyum. Umarım bir daha eskisi gibi olmam...
Bu arada dostlar hayatta dertler hiçbir zaman bitmiyor gerçekten. Buraya yazamamam ne yazık ki bitmek bilmeyen dertler nedeniyle olduğunu hatırlatayım. Gerek kişisel gerek ailevi.Bazen çok farklı sorunlar nedeniyle de ölmek istiyor insan.. Neyse bunlar burda anlatabileceğim asıl konumuz değil.

Tekrar kendi durumuma gelecek olursam benim ağız kokusu sorunum büyük ihtimalle bademcik ve burun kaynaklı idi. Yani burda hepimiz biliyoruz ki kokunun net kaynağının ne olduğunu tam söyleyemeyiz. Ben bendeki sorunun en azından kronik olmadığı biliyorum. Eminim bir çoğumuzda da durum aslında böyledir. Sadece uygun tedaviyi bulup sabırlı olmak gerekiyor. Uygun tedaviyi de birçok yolu deneyerek öğrenebiliriz. Yani oturup bu dertten kurtulmak yerine sabırlı bir şekilde tedavi yolunu aramak en makul olan şey. Bunu da dediğim gibi deneme yanılma yoluyla bulabiliriz.Gerisi Allah u Teâlânın takdiri.
Hepinize şifa diliyorum. Umarım sizde bu dertten kurtulursunuz.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2020 Saat 20:31
Deviasyon dışında burun etlerine bir müdahalede bulundu mu??
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2020 Saat 20:56
burun etlerime herhangi bir müdahale edilmedi..
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
dnzder
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dnzder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2020 Saat 02:06
evet
hepinizi seviyorum
IP
Notsniw
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı Notsniw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2020 Saat 20:42
Deavisyon burun Ameliyattan sonra burun dışında en ufak bi değişiklik olmuyor dimi
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu