Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Cocugumda az kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Konu: Cocugumda az kokusu
    Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 07:57
Merhaba arkadaslar,
Benim 20 senedir agiz kokum var ve 3 yasindaki cocugumdada var :(( burda benim gibi ayni problemi yasayan varmi.ve benimgibi ve cocugunda olan agiz koku burda hic iyileşen oldumu.ben baktimda forumlara bulamadim:(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 10:44
O yaşta kokular tip 2 dir ve genellikle geçicidir. Çocuğun dikkatini kokuya çekmeyiniz. geceleri ağzını kapalı uyumasına yardımcı olunuz.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 14:01
Hocam ama cocugumda 7 aydan belli var ve benimgibi kesintisiz kokuyo.o benden o bakteriler kapmis diye düsünüyorum.diş dr., ev doktoru, kulak burun dr. Gittik.hersey normal diyolar.oyüzden ben düsünüyorumki benden o bakteriyi kapti :(( ben grce hep bakiom agzi hep kapali uyuyor yani ondan olamaz. Cok caresizim :(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 14:05
Sizi bilmem.
Genellikle çocuğunki geçicidir.
Ağız kokusu bulaştığı gösterilmemiştir.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 15:48
Ben cok doktorlara gittim ve en son benim tüm dişlerimi röntgen yapti.ve hersey iyi dedi doktor.dìşde ve etinde hic bi sorun yok dedi.sizce röntgende herşey normal gösterirse yinede agiz koku ağizdan gelebilirmi.yani yanitma olabilirmi?
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 21:06
Efeefe eşinizde ağız kokusu var mı? Bulaşacak bir hastalık olsa eşinize bulaşmaz mıydı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2020 Saat 22:19
Orjinalini yazan: Efeefe

sizce röntgende herşey normal gösterirse yinede agiz koku ağizdan gelebilirmi.yani yanitma olabilirmi?

Röntgenin temiz çıkması bireyde ağız kokusu yok anlamına gelmez.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 10:01
Hayir eşimin yok. Ama anneminde vardii gecti ama.annemde dis eti cekilmesi vardi ondan agiz kokusu vardi.ben düsünyorummki ben annemden o periodontal bakeriler kaptim diye.ben bir alman sitede okudumki cocuklar tek o periodontal bakterisini büyük bi insandandan kapabilir.illaki dis eti cekilmesi olmasi lazim degilmis zaten cocuklarda dis eti cekilmesi olmaz ama o bakteriyi kapabilirlermis.büyük bi insan kapamazmis tek cocuklar.bide ben 10 yasindaydim agiz kokum baslamisti.sizin buna düşünceniz nedir hocam ? Tesadüfmü annemde, bende, bide cocugumda agiz kokusu?
Simdi benim agiz kokum ne deni o periodontal bakterisiyse ben nasil tedavi olabilirimki.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 10:03
Ozaman agizda problemim nerde olicani baska nasil ögrenirimki, röntgende bile görünmese.ben ama eminim agizdan geldini yani bakteriden
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2020 Saat 18:05
@efeefe annedençocuğa geçişin daha kolay olacağını düşünüyorum çünkü 7 aylıkkende vardı diyorsunuz. Anneyle daha çok vakit geçiriyor hamilelik olsun, emzirme olsun,.. Ama bunun çaresi ne bilmemek beni çok üzücü malesef. Benim de çocuğum var ve korkuyorum, Bi yerden sonra kendin arka planda kalıyorsun o sebepten. İnş geçicidir arkadaşım.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 16:13
Yok yanliş anladin.7 ay oluyo benim coocugumda agiz kokusu basladi.3 yasinda cocugum.valöah ne yaziki yindede kolay degil cözümü bulmak :((( benim agiz kokum 20 yildir var ve 1 senedir daha cok ağir oldu koku yani uzaktan bile fark ediliyo.demeki bakteri nedense daha cok yükseldii ve daha cok bakteri oldugu icin cocuguma bulaşdi.ben almanyadan geliyorum ama buradada gördünpz gibi cözüm yok.yarin helicobacter testi yapicam.hic umudum yok ondan olucani ama en son yapicam sey bu
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 19:02
Ağız kokusu bulaşıcı değildir. Çocuğu bir KBB doktoruna götürmenizde fayda var burunda cisim olabilir.
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 21:21
Kbb gittim ve dis doktorunada gittim.hersey normal diyolar.bulaşici degilse bu ozaman cok büyük bir tessadüf olmasi lazim
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2020 Saat 21:41
Orjinalini yazan: Efeefe

Yok yanliş anladin.7 ay oluyo benim coocugumda agiz kokusu basladi.3 yasinda cocugum.valöah ne yaziki yindede kolay degil cözümü bulmak :((( benim agiz kokum 20 yildir var ve 1 senedir daha cok ağir oldu koku yani uzaktan bile fark ediliyo.demeki bakteri nedense daha cok yükseldii ve daha cok bakteri oldugu icin cocuguma bulaşdi.ben almanyadan geliyorum ama buradada gördünpz gibi cözüm yok.yarin helicobacter testi yapicam.hic umudum yok ondan olucani ama en son yapicam sey bu

Anladım şimdi. Ağız kokusunun bulaşıcılıpı konusunda naçizane düşüncem neden kaynaklı olduğu ile ilgili. Mide bağırsak kaynaklıysa bulaşıcı bence. Bundan eminim ama ispatlayamam😅 çocuğunuz için tavsiyem tarçın karanfil ve zencefil tüketmesi i sağlayın. Şifa bulalım hepimiz inşşşş
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2020 Saat 21:25
Sagoll insallah bigün hepimiz kurturuluz. Bugün flagyl bide colidur kulannmaya başladim.burda okumustum 2 kisi felan kurtulmuştu
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2020 Saat 08:34
Süt mama tarzı şeyleri tükettiğinde olur direk süt icirip yada direk mama icirip yatırmayin ağızdaki bakteriler bu kalan proteinlerle beslenir mutlaka üzerine ılık su içirin yatmadan önce.Ve kndiniz sıktığınız meyve sularını gün icnde verin tüküruk artirici ozellikleri var.çünkü kucuk cocuklar dislerini fırcalayamazlar bisey yedikleri zamn üzerine su icirinki agizda karbonhidrat protein kalintisi olmasn
IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2020 Saat 00:22
Teşekür ederim bu bilgiler icin bunu yapmaya calisirim.ben onun disfircasini her defasinda dişini fircalamadan önce sicak kaynatilmis suyla bekletiyorum böyle 10 dakka.bakteriler ölsün diye dişfircasinda.bu onun agiz kokusunu baya hafifletiyo.yapmasam coğaliyo.ben bunu kendimdede yapioyorum ama bende fayda etmiyo.bunu söylimde belki burda birilerine fayda olur belki birilerinde yarar.bunu ben alman forumda okumuştum birisi böyle yapmaktan ağiz kokudan kurtulmuştu
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2020 Saat 15:46
Bulaşıci deil ama genetik bence okudugum yazilardan ve tanistigim kisilerden anladigim kadaryla kromozom uzerinde tasinan bi gen noktasinin yada proteinin hatali olmasndan kaynakli olarak bademcikler tas üretio~~bunun çözümu de o hatali noktanın tespit edilerek tedavi edilmesi ve yoksa bademcik alinsa bile devam edio özellikle süt ve süt ürunleri tetiklio bu taslarin üretimini
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu