Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: 5 yıldır koku yok Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
afaff
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Konu: 5 yıldır koku yok
    Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2020 Saat 01:35
Arkadaşlar foruma uzun süredir girmiyodum. Ama hala çözüm bulamayan insanları görünce üzüldüm açıkçası ve bir zamanlar ben de sizin gibi olduğum icin sizi benden daha iyi kimse anlayamaz sanırım. Size kısaca hikayemden bahsediyim. Kaç yaşlarından beri koku vardı hatırlamıyorum ama ortaokuldaki hatırladığım bir anımdan dolayı sanirim 12 yaşindan beri kokudan muzdariptim. Lise yillarimin bu yüzden kabus gibi geçtiğini hatirliyorum. Çok başarılı bir ogrenci olmama rağmen üniversite eğitimimi yarım birakmaya kadar gitti bu süreç.(Allah'tan sonradan tamamlayabildim kokudan kurtulunca). Sonuç olarak 5 yıldır koku felan yok. Size biraz kokunun tipinden bahsediyim. Başlangıçta sadece ağız kokum vardi. Ağzımın icini hiçbir zaman ferah hissetmemisimdir sanirim(geçici çözümlerin ise yaramasi dışında). Koku zamanla katlanarak arttı ve burundan da gelmeye başladı. Zaten beni tamamen çökerten süreç bununla başladı. Neden çünkü sadece ağız kokunuz olsa konusmazsaniz bı nebze rahatsiniz ama koku eğer burundan da geliyosa yapacak pek bişey kalmiyo anca nefes alıp vermemeniz lazimki koku dışarı çıkmasın bu da imkansız tabiki. Kaç kez otobüste inmeye yakın nefesimi tuttugumu bilirim. İnanılmaz zor zamanlardı şimdi düşününce. Bu arada kokunun siddetinden bahsedecek olursam sabahları odama girmek herhangi biri için işkence olabilirdi deyim siz anlayın. Özelikle kokunun burundan da gelmeye başlamasıyla kokunun şiddeti inanılmaz artıyordu. Şimdi size denedigim çözümlerden kısaca bahsedicem. Aklınıza gelebilecek her türlü alternatif tıp ürününü denemisimdir sanırım. Hepsi geçici çözümden ileriye gidemedi. Kokuyu bir süre kesti ve vücut alışınca koku tekrar geldi. Bu hiçbir zaman değişmedi. Bademcik ameliyatı oldum. İse yaramadı. Reflü ameliyatı oldum ise yaramadı. Antibiyotikler kullandım bazilari işe yaradı bazıları yaramadı zaten ilacı bırakınca koku geri geliyo malumunuz. Aydın hocamızın gargarası yine aynı şekilde başta işe yaradı sonra yine yaramadı. Burun temizleme kitleri, probiyotikler, bilumum yaglar, otlar hicbiri kalıcı etki göstermedi. Hep geçici çözüm sundu bana. Koku sanki bagirsaklarimdan geliyodu öyle hissediyordum ve bende şöyle bişey var belki inanamayacaksınız. Bagirsaklarimi ovusturunca burnum aciliyo ya da karnıma herhangi bir yağ sürünce yine daha rahat nefes aliyorum. Bir ara karnıma zeytinyağı sürmüştüm ve şak diye burnumdan gelen kokuyu kesmisti(yine geçici çözüm tabiki sonra bu yöntem de ise yaramamaya başladı). Ne alaka bilmiyorum ama bagirsaklarimla burnum arasında cozemedigim bir ilişki var. Peki nasıl kurtuldum gelelim asıl meseleye. İstemeye istemeye son çare gittiğim psikolog sayesinde kokudan kurtuldum. Bana yazdığı 2 ilaç benim hayatımı değiştirdi. Başta çok fazla ilaçla basladik tedaviye ama sonra yavaş yavaş bıraktım onları. Bu arada dediğim ilaçların hepsi antidepresan. Peki neden 2 ilaç dedim başka ilaçlar da kullanmama rağmen. Çünkü bu 2 ilacı halen kullanıyorum. Diyeceksiniz ki iyilestigin halde neden kullanıyorsun. Çünkü inanır mısınız bu 2 ilaci kesmeyi bırakın dozajini azaltigimda bile koku geri dönüyor.Yillardir belli bir dozda kullanmaya sabitledim kendimi ve koku tam 5 yıldır yok. Adeta bir mucize bu benim için. Evet belki ilaçsız iyilesemedim ama yine de çok şükür iyileştim. Bu arada ilaçları birakamama nedenimi ben şuna bagliyorum. Bu ilaçlar beyindeki bazı az üretilen hormonların (kişiden kişiye bu üretim farklılık gosteriyo sanırım) seviyesini normal seviyeye çekiyor ve vücudu dengeye sokuyor. Boşa en önemli organımız beyin demiyolar. Benim bağırsaklarımda sorun olsa dahi bunun temeli sinirsel sisteme yani beyine dayanıyor bu süreçte ben bunu anladim. Mesela çoğu hastalığın sebebi stres diyolar. Kesinlikle dogru. Stres, sinir sisteminizi alt üst ediyor ve değişik değişik vücudun tepki vermesine yani hastalıklara sebep oluyor. Demem o ki eğer sinir sisteminizi duzeltirseniz büyük ihtimal çoğu hastalığınız da ortadan kalkacaktır. Zaten araştırırsanız bağırsak hastalıklariyla stresin ne kadar ilişkili olduğuna dair bilimsel makaleler bulabilirsiniz. Bu arada benim tip5 e girdigimi iddia edebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var. Tip5 de aslında ortada bir koku yoktur hasta bunu var zanneder. Ancak Murat hocam isterse tip5 hastası olmadığımı kendisine kanitlayabilirim. Yani bildiğim kadarıyla Murat hocamda ağızdan ve burundan gelen gazları ölçen bir alet var. Bu sayede kişinin gerçekten ağız kokusu var mı yok mu teşhis koyabiliyor. Bir gün onun yanına gidip önce ilaç kullaniyorken ölçüm yaparız sonra bir de ilaçlarımı birkaç gün bırakıp ölçüm yapariz. Eğer ikisinde de sonuç aynı cikarsa derim ki ben haksizmisim olmayan kokuyu var saniyormusum tip5 hastasiymisim. Ama size garanti verebilirim ki ilaç kullanırken ölçüm yaparsak sağlıklı, ilaci bıraktıktan sonra ölçüm yaptığımızda halitosis hastası cikicam. Eğer kendisi uygun görürse şu korona olayı azaldigi zaman kendisinin yanına giderek denek olmaya hazırım. Çünkü anca tip5 hastası olmadığımı bu şekilde ispatlarim ve belki de benim gibi bu durumdan muzdarip kişilere yeni bir tedavi imkanı sunulur kim bilir...
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2020 Saat 12:41
Kesinlikle tip 5 ain arkadaşım, hangi ilacı kullandın peki.. senin kendi duyduğun koku ağız kokusu değildir, eğer dışarıdan bir uyarı varsa ağız kokun vardır ya da ölçtürdü isen, senin ifadelerin hep kendi algılarına yönelik. Ama yine de geçmiş olsun.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2020 Saat 16:33
Dışarıdan tepki almadigimi nereden biliyosun herkesin içinde rencide olacak kadar tepki aldım merak etme. İlacın ismini yazmam doğru olmaz çünkü bana fayda veren ilaç size fayda verecek diye birşey yok ancak Murat hocam merak ederse ona ilaçların ismini özelden yazabilirim. Ayrıca dedigim gibi tip5 olmadığımı gerekirse Murat hocanın yanina giderek kanitlayabilirim. İlaçları biraktigimin 2 veya 3. Günü koku yavastan geri dönüyor çünkü. Bu arada iki ilaç birlikte kullanılınca işe yarıyor bende birinin dozunu azaltmayı denesem bile koku geri geliyor o yüzden yıllardır ikisini de sabit dozda kullaniyorum. Ama önyarginizi anlıyorum ben de zaten umutsuz bir şekilde son çare psikiyatriste gitmiştim ve verdiği ilaçların işe yarayacağına gram inancım yoktu ama dediğim gibi bu ilaçlar eksik üretilen sinirsel hormonların yeteri kadar üretilmesini sağlıyor bu da vucuttaki dengesiz olan durumun düzelmesini sağlıyor bu yüzden fayda veriyor diye düşünüyorum.
IP
Nerdengeldim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Nerdengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2020 Saat 08:49
İlacın ismini verir misin? Psikiyatrise gidip agzim kokuyor diyemeyecek insanlar var sonucta
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2020 Saat 22:29
Orjinalini yazan: afaff

Arkadaşlar foruma uzun süredir girmiyodum. Ama hala çözüm bulamayan insanları görünce üzüldüm açıkçası ve bir zamanlar ben de sizin gibi olduğum icin sizi benden daha iyi kimse anlayamaz sanırım. Size kısaca hikayemden bahsediyim. Kaç yaşlarından beri koku vardı hatırlamıyorum ama ortaokuldaki hatırladığım bir anımdan dolayı sanirim 12 yaşindan beri kokudan muzdariptim. Lise yillarimin bu yüzden kabus gibi geçtiğini hatirliyorum. Çok başarılı bir ogrenci olmama rağmen üniversite eğitimimi yarım birakmaya kadar gitti bu süreç.(Allah'tan sonradan tamamlayabildim kokudan kurtulunca). Sonuç olarak 5 yıldır koku felan yok. Size biraz kokunun tipinden bahsediyim. Başlangıçta sadece ağız kokum vardi. Ağzımın icini hiçbir zaman ferah hissetmemisimdir sanirim(geçici çözümlerin ise yaramasi dışında). Koku zamanla katlanarak arttı ve burundan da gelmeye başladı. Zaten beni tamamen çökerten süreç bununla başladı. Neden çünkü sadece ağız kokunuz olsa konusmazsaniz bı nebze rahatsiniz ama koku eğer burundan da geliyosa yapacak pek bişey kalmiyo anca nefes alıp vermemeniz lazimki koku dışarı çıkmasın bu da imkansız tabiki. Kaç kez otobüste inmeye yakın nefesimi tuttugumu bilirim. İnanılmaz zor zamanlardı şimdi düşününce. Bu arada kokunun siddetinden bahsedecek olursam sabahları odama girmek herhangi biri için işkence olabilirdi deyim siz anlayın. Özelikle kokunun burundan da gelmeye başlamasıyla kokunun şiddeti inanılmaz artıyordu. Şimdi size denedigim çözümlerden kısaca bahsedicem. Aklınıza gelebilecek her türlü alternatif tıp ürününü denemisimdir sanırım. Hepsi geçici çözümden ileriye gidemedi. Kokuyu bir süre kesti ve vücut alışınca koku tekrar geldi. Bu hiçbir zaman değişmedi. Bademcik ameliyatı oldum. İse yaramadı. Reflü ameliyatı oldum ise yaramadı. Antibiyotikler kullandım bazilari işe yaradı bazıları yaramadı zaten ilacı bırakınca koku geri geliyo malumunuz. Aydın hocamızın gargarası yine aynı şekilde başta işe yaradı sonra yine yaramadı. Burun temizleme kitleri, probiyotikler, bilumum yaglar, otlar hicbiri kalıcı etki göstermedi. Hep geçici çözüm sundu bana. Koku sanki bagirsaklarimdan geliyodu öyle hissediyordum ve bende şöyle bişey var belki inanamayacaksınız. Bagirsaklarimi ovusturunca burnum aciliyo ya da karnıma herhangi bir yağ sürünce yine daha rahat nefes aliyorum. Bir ara karnıma zeytinyağı sürmüştüm ve şak diye burnumdan gelen kokuyu kesmisti(yine geçici çözüm tabiki sonra bu yöntem de ise yaramamaya başladı). Ne alaka bilmiyorum ama bagirsaklarimla burnum arasında cozemedigim bir ilişki var. Peki nasıl kurtuldum gelelim asıl meseleye. İstemeye istemeye son çare gittiğim psikolog sayesinde kokudan kurtuldum. Bana yazdığı 2 ilaç benim hayatımı değiştirdi. Başta çok fazla ilaçla basladik tedaviye ama sonra yavaş yavaş bıraktım onları. Bu arada dediğim ilaçların hepsi antidepresan. Peki neden 2 ilaç dedim başka ilaçlar da kullanmama rağmen. Çünkü bu 2 ilacı halen kullanıyorum. Diyeceksiniz ki iyilestigin halde neden kullanıyorsun. Çünkü inanır mısınız bu 2 ilaci kesmeyi bırakın dozajini azaltigimda bile koku geri dönüyor.Yillardir belli bir dozda kullanmaya sabitledim kendimi ve koku tam 5 yıldır yok. Adeta bir mucize bu benim için. Evet belki ilaçsız iyilesemedim ama yine de çok şükür iyileştim. Bu arada ilaçları birakamama nedenimi ben şuna bagliyorum. Bu ilaçlar beyindeki bazı az üretilen hormonların (kişiden kişiye bu üretim farklılık gosteriyo sanırım) seviyesini normal seviyeye çekiyor ve vücudu dengeye sokuyor. Boşa en önemli organımız beyin demiyolar. Benim bağırsaklarımda sorun olsa dahi bunun temeli sinirsel sisteme yani beyine dayanıyor bu süreçte ben bunu anladim. Mesela çoğu hastalığın sebebi stres diyolar. Kesinlikle dogru. Stres, sinir sisteminizi alt üst ediyor ve değişik değişik vücudun tepki vermesine yani hastalıklara sebep oluyor. Demem o ki eğer sinir sisteminizi duzeltirseniz büyük ihtimal çoğu hastalığınız da ortadan kalkacaktır. Zaten araştırırsanız bağırsak hastalıklariyla stresin ne kadar ilişkili olduğuna dair bilimsel makaleler bulabilirsiniz. Bu arada benim tip5 e girdigimi iddia edebilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var. Tip5 de aslında ortada bir koku yoktur hasta bunu var zanneder. Ancak Murat hocam isterse tip5 hastası olmadığımı kendisine kanitlayabilirim. Yani bildiğim kadarıyla Murat hocamda ağızdan ve burundan gelen gazları ölçen bir alet var. Bu sayede kişinin gerçekten ağız kokusu var mı yok mu teşhis koyabiliyor. Bir gün onun yanına gidip önce ilaç kullaniyorken ölçüm yaparız sonra bir de ilaçlarımı birkaç gün bırakıp ölçüm yapariz. Eğer ikisinde de sonuç aynı cikarsa derim ki ben haksizmisim olmayan kokuyu var saniyormusum tip5 hastasiymisim. Ama size garanti verebilirim ki ilaç kullanırken ölçüm yaparsak sağlıklı, ilaci bıraktıktan sonra ölçüm yaptığımızda halitosis hastası cikicam. Eğer kendisi uygun görürse şu korona olayı azaldigi zaman kendisinin yanına giderek denek olmaya hazırım. Çünkü anca tip5 hastası olmadığımı bu şekilde ispatlarim ve belki de benim gibi bu durumdan muzdarip kişilere yeni bir tedavi imkanı sunulur kim bilir...

Dediklerinize %100 katılıyorum, şikayetlerim ve yaptıklarım sizinkine çok benzer, bende sorunu bağırsaklarda olduğunu düşünüyorum, yıllar önce çok çaresiz kalıp bende psikoloğa gitmiştim, o dönem bana düşük doz antidepresan vermişti, belki inanılmayacak ama koku epey azalmıştı, hatta o dönem ilk defa sevgilim bile olmuştu, stresli olunca kokunun arttığı bir gerçek, örneğin biraz alkol alınca koku bende nerdeyse sıfırlanıyor, dediğiniz gibi bir bağlantı olduğuna bende inanıyorum, ilaç isimleri hakkında burdan veya özelden isim vermenizi rica edeceğim, en azından psikoloğa gittiğimde bunları söylerim, dozajı vs kendisi belirler.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2020 Saat 03:51
Psikiyatriste gitmeden bu ilaclari alamazsın ki zaten çünkü reçeteli satılan ilaclar. Psikiyatriste gidip ağzım kokuyor demek zorunda değilsin bunu daha farklı ifade edebilirsin. Mesela ben burnumda kötü bir koku algiladigimi söylemiştim. Bu veya buna benzer şeyler söylenebilir eğer utaniliyorsa. İlaç ismine gelince psikolojik ilaçlarda birine iyi gelen diğer kişiye iyi gelecek diye bişey yok genelde ilaclar kişiye özel oluyor ve diyelim kullandığın ilaç fayda etmedi hemen vazgecmemelisin doktoruna bunu söylediğinde büyük ihtimal ilacını değiştirecektir bu şekilde sana fayda eden ilacı bulabilirsin. Özelden ilacın ismini yazıyım ancak dediğim gibi bana fayda etti diye sana da fayda edecek diye bişey yok. Psikiyatride genelde ilaçlar kişiye özel oluyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2020 Saat 07:30
afaff isimli arkadaşımız çok isabetli yaklaşıyor konuya. Söylediklerini kulak ardı etmeyiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri uygularsa iyileşecek çok sayıda ağız kokusu hastası aramızda bulunuyor diye tahmin ediyorum.

Psikiyatriste gitmeden bu ilaclari alamazsın ki zaten çünkü reçeteli satılan ilaclar. Psikiyatriste gidip ağzım kokuyor demek zorunda değilsin bunu daha farklı ifade edebilirsin. Mesela ben burnumda kötü bir koku algiladigimi söylemiştim. Bu veya buna benzer şeyler söylenebilir eğer utaniliyorsa. İlaç ismine gelince psikolojik ilaçlarda birine iyi gelen diğer kişiye iyi gelecek diye bişey yok genelde ilaclar kişiye özel oluyor ve diyelim kullandığın ilaç fayda etmedi hemen vazgecmemelisin doktoruna bunu söylediğinde büyük ihtimal ilacını değiştirecektir bu şekilde sana fayda eden ilacı bulabilirsin. Özelden ilacın ismini yazıyım ancak dediğim gibi bana fayda etti diye sana da fayda edecek diye bişey yok. Psikiyatride genelde ilaçlar kişiye özel oluyor.
IP
chipset
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı chipset Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2020 Saat 09:01

Dediklerinizi çok iyi anladım, peki size iki tane verilmesinin sebebi neydi, çünkü birini almadığınızda kokunun arttığını belirtmişsiniz, bu iki ilaç birbirini mi tamamlıyor, aslında ilaç ismi derken bu tip bir özellikten bahsetmiştim.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2020 Saat 13:30
Aynen iki ilaç birbirini tamamlıyor doktorun dediği yanlış hatırlamıyorsam biri dopamini diğeri de seratonini artiyordu. Bu iki hormon arasında nasıl bir ilişki var bilmiyorum. Belki bende ikisi de düşüktür ikisi de yeterli miktarda artınca koku ortadan kayboluyodur bilemiyorum.Bu arada bana başta 2 ilaç değil 4 ilaç verildi sonra 2 sini bıraktım en etkili 2 ilacın bu ikisi olduğunu farkettik benim için ve bunları kullanmaya devam ettim.
Orjinalini yazan: chipset

Dediklerinizi çok iyi anladım, peki size iki tane verilmesinin sebebi neydi, çünkü birini almadığınızda kokunun arttığını belirtmişsiniz, bu iki ilaç birbirini mi tamamlıyor, aslında ilaç ismi derken bu tip bir özellikten bahsetmiştim.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2020 Saat 10:41
Çok sevindim adınıza. Ve verdiğiniz bilgiler için de kendi adıma teşekkür ederim 🙏🏾
Peki bu ilaçları uzun süre kullanmak ne derece sağlıklı?
Yani doktor ne diyor bu konuda? Ve sanırım siz bu ilaçları hayatınız boyunca kullanmaya devam edeceksiniz, değil mi? Eğer doğruysa, bu sizin kendi kararınız mı, yoksa doktorun uygun görmesi mi?
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2020 Saat 13:58
Bu konuyu ben de merak edip doktoruma sordum ve ilaçların uzun kullanımda dahil bir zararının olmayacağını söyledi bana. Zaten ben de şimdiye kadar yararindan başka bir zararini görmedim. Tek yan etkisi ben de uyku oluyor. Yani normalden daha fazla uyumak istiyorum. Onun için de takviye edici gıda kullanıyorum ve o şekilde sorunu çözdüm. Arada doktor kontrolünde azaltmaya gidiyorum ilaçlarımı eğer etkisi azalırsa tekrar yükseltiyoruz dozaji. Yani arada denemeler yapiyorum. Bir gün azalttigimda koku olmamaya devam ederse tabiki bırakırım ilaçları. Yoksa ömür boyu kullanmaya devam.
IP
anjamerkez06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı anjamerkez06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2020 Saat 05:22
Afaff kardeşim Allah rızası için o iki ilacın ismini yazar mısın çok makbule geçersin çok
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 00:47
Arkadaşlar, antidepresanla ağız kokusu geçer mi? Afaff kardeşimiz tip5 olmasa da belki aklına gereğinden fazla takıyordu, ilaçlar sayesinde rahatladı. Psikiyatriste gitmekten zarar gelmez, ben de başka nedenle gittim bana da iki ilaç yazdı birini bıraktım birini hâlâ kullanıyorum. Yine ağız kokusu sebebiyle tepki alıyorum ama hiç umursamıyorum. Önceden bir tepki alınca oluşan ateş basması gibi olan, yer yarılsa da içine girsem duygusu artık yok. Sadece bir an boşluk hissediyorum, muhtemelen o boşluk duygusu da antidepresanın etkisinin utanç duygusunu bastırması nedeniyle oluşuyor.

Psikolojimizin bozulmaması zaten mümkün değil. Okulda, işte hatta evde bile tepki alıyoruz veya tepki almamak için asosyal bir yaşam sürüyoruz. Bu maske artı antidepresan beni adeta başka biri yaptı. İş kariyerimde yükseldim, insanlarla iletişimim arttı. İmkanım olsa sonsuza kadar maske ile dolaşırım. Allah'a büyük gelmesin maskeye muhtaç etmesin orası ayrı.

Afaff, önceki mesajlarıma bakarsan seninle aynı sorunları yaşadığımı görürsün. Sadece nefes kokum değil vücut kokum var diye düşündüm, yıllarca uğraştım ve hâlâ buna inanıyorum. Yine de antidepresanın etkisiyle de olsa rahatım. En azından akşam eve geldiğimde gün içinde olan olayları düşünüp durmuyorum, kendi kendime tekrar tekrar aynı utancı yaşamıyorum. Evin içi bana cehennem olmuyor. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka bir psikiyatriste gidin, bana yazdığı ilaç pahalı da değil. Yazılan ilacın sigortanızda, iş yerinizde vs. görünmesini istemiyorsanız reçeteye yazdırmayın, doktora fiyatını sorun ilaç büyük ihtimalle maddi külfet getirmez.

Tip5 değilim çünkü Murat Hoca'ya da Aytuğ Altundağ'a da muayene oldum. Aytuğ Bey'e Covid-19 Çin'de yeni çıktığı zananlarda gitmiştim. Yani bir yıl falan oldu. O da özellikle psikolojik olmadığını kokuyu aldığını vurguladı.

Bendeki kokunun farkına varmadan da içe kapanık biriydim, koku belasını fark edince daha da içe kapandım. Psikiyatristin verdiği ilaç beni bile bu kadar rahatlatıyorsa siz de çok daha iyisini yapabilir.

Not: Psikiyatriste randevu almak, hastaneye gitmek, içeri girip derdini anlatmak hepsi sırat köprüsünden geçmek gibi geliyor biliyorum. Allah'ın izniyle bir aya kalmaz gerçekten mutlu olacaksınız.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 00:59
Sitede bir mesaj vardı, whatsapp grubu kurulmuştu. Başlıklara baktım ama göremedim. O arkadaş buraya tekrar yazabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2020 Saat 12:19
Orjinalini yazan: Kelime

Sitede bir mesaj vardı, whatsapp grubu kurulmuştu. Başlıklara baktım ama göremedim. O arkadaş buraya tekrar yazabilir mi?

Kimliklerinizi gizleyebildiğiniz bu forumun varlığı vatsap grubuna gerek bırakmaz.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2020 Saat 04:36
Orjinalini yazan: Kelime

Arkadaşlar, antidepresanla ağız kokusu geçer mi? Afaff kardeşimiz tip5 olmasa da belki aklına gereğinden fazla takıyordu, ilaçlar sayesinde rahatladı. Psikiyatriste gitmekten zarar gelmez, ben de başka nedenle gittim bana da iki ilaç yazdı birini bıraktım birini hâlâ kullanıyorum. Yine ağız kokusu sebebiyle tepki alıyorum ama hiç umursamıyorum. Önceden bir tepki alınca oluşan ateş basması gibi olan, yer yarılsa da içine girsem duygusu artık yok. Sadece bir an boşluk hissediyorum, muhtemelen o boşluk duygusu da antidepresanın etkisinin utanç duygusunu bastırması nedeniyle oluşuyor.

Psikolojimizin bozulmaması zaten mümkün değil. Okulda, işte hatta evde bile tepki alıyoruz veya tepki almamak için asosyal bir yaşam sürüyoruz. Bu maske artı antidepresan beni adeta başka biri yaptı. İş kariyerimde yükseldim, insanlarla iletişimim arttı. İmkanım olsa sonsuza kadar maske ile dolaşırım. Allah'a büyük gelmesin maskeye muhtaç etmesin orası ayrı.

Afaff, önceki mesajlarıma bakarsan seninle aynı sorunları yaşadığımı görürsün. Sadece nefes kokum değil vücut kokum var diye düşündüm, yıllarca uğraştım ve hâlâ buna inanıyorum. Yine de antidepresanın etkisiyle de olsa rahatım. En azından akşam eve geldiğimde gün içinde olan olayları düşünüp durmuyorum, kendi kendime tekrar tekrar aynı utancı yaşamıyorum. Evin içi bana cehennem olmuyor. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka bir psikiyatriste gidin, bana yazdığı ilaç pahalı da değil. Yazılan ilacın sigortanızda, iş yerinizde vs. görünmesini istemiyorsanız reçeteye yazdırmayın, doktora fiyatını sorun ilaç büyük ihtimalle maddi külfet getirmez.

Tip5 değilim çünkü Murat Hoca'ya da Aytuğ Altundağ'a da muayene oldum. Aytuğ Bey'e Covid-19 Çin'de yeni çıktığı zananlarda gitmiştim. Yani bir yıl falan oldu. O da özellikle psikolojik olmadığını kokuyu aldığını vurguladı.

Bendeki kokunun farkına varmadan da içe kapanık biriydim, koku belasını fark edince daha da içe kapandım. Psikiyatristin verdiği ilaç beni bile bu kadar rahatlatıyorsa siz de çok daha iyisini yapabilir.

Not: Psikiyatriste randevu almak, hastaneye gitmek, içeri girip derdini anlatmak hepsi sırat köprüsünden geçmek gibi geliyor biliyorum. Allah'ın izniyle bir aya kalmaz gerçekten mutlu olacaksınız.

Kelime yani fiziksel bir kokunun antidepresanla geçmesi inanması zor bir durum tabiki biliyorum ancak ilacı biraktigimda kokunun geri gelmesi ilacın işe yaradığını gösteriyor bu arada bazen hani yediğime ictigime çok dikkat etmezsem (bu yediğime ictigime çok dikkat ettiğim anlamı tasimasin herşeyi yiyorum Allah'a şükür) koku olabiliyor ama sana durumu şöyle anlatiyim önceden ne yersem yiyim çok faydalı olan bişey de yesem zararlı bişey de yesem 10 dk sonra burnumdan koku gelmeye başlıyordu ve ağzımda çok kötü bir tat hissediyordum şu an ne yersem yiyim Allah'a şükür öyle bir durum asla yok bu arada türk kahvesinin bende çok işe yaradığını farkettim onu içtiğim an hani bazı günler farkettigim koku da resmen sıfırlanıyor yalnız kahveyi şekersiz içiyorum bunun da etkisi var şekerli olunca tam etkisini göstermiyor sonuçta ağızdaki bakterler şekeri sever biliyorsunuz. Bu arada antidepresanla kendini toparlamana sevindim kelime. Yalnız şöyle bir durum var her antidepresan herkeste aynı etkiyi göstermiyor. Mesela doktorum da benim için ise yarayan antidepresan(lar)i bikac denemede buldu. Yani hangi antidepresan olursa olsun iç kokudan kurtul diye bir durum yok. İse yarayan ilacı bulmak dediğim gibi herkes için zaman alıyor. Mesela şu an sana iyi geldiğini iddia ettiğin bir antidepresan var ama sen kokuyu kestiği için değil utanma duygusunu bastırdığı için iyi geldiğini söylüyorsun. Benim de demek istediğim bu mesela o ilaç seni psikolojikman rahatlatirken başka bir antidepresan ise kokuyu tamamen kesebilir. Sadece dediğim gibi zahmetli bir süreç doktor ve hastanın sabırlı olması gerekiyor.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2020 Saat 04:40
Orjinalini yazan: anjamerkez06

Afaff kardeşim Allah rızası için o iki ilacın ismini yazar mısın çok makbule geçersin çok

Dediğim gibi her ilaç herkeste aynı etkiyi gostermeyebiliyor malesef bana iyi gelen bir ilaç sana iyi gelmeyebilir ya da sana iyi gelen bana iyi gelmeyebilir bu işte sabırlı olmak gerekiyor sadece. Yol göstermesi açısından sana özelden yazıyım ilaçların adını ancak seni iyileştirecek ilaç belki de farklı bir antidepresandir bilemeyiz.
IP
Cchfz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Cchfz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2020 Saat 16:47
Merhaba bende bu dertten muzdaribim. Yazdıklarınızın çoğu aynı bende de. Rica etsem o 2 ilacın adını verir misiniz? Bir dönem bende başka sebeplerden psikolojik ilaç kullandım ama şimdi o dönemi düşündüğümde koku da etkisi olmamıştı. Ama anlattıklarınız bana mantıklı geldi. Doktora bu ilaçları söylerim uygun görürse belki bana da yazar. Teşekkür ederim.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu