Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Sinüse kaçan kök Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Konu: Sinüse kaçan kök
    Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2020 Saat 19:54
Murat hocam size bir soru bir dişim sinüs boşluğuna girmiş ve dişte ağrı olduğunu farkederek bulunduğum şehirde doktora gittim bir kanala giremediler, bu dişin kökü sinüs boşluğunda, bir diş hekimi içini boşaltalım kanalı çıkaralım belki sinüsteki akıntı da boşalabilir dedi, bir diğeri de sinüs kaldırma gibi bir şey söyledi ben çok kararsız kaldım görsel atsam bir de siz fikir verir misiniz??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2020 Saat 07:21
Olur peki röntgen yollayınız. Fakat cümlelerinizden pek bir şey anlaşılmıyor.

Dişiniz sinüs boşluğuna durduk yere hareket ederek giremeyeceğine göre siz şunu mu söylemek istediniz: röntgende dişiniz kökü sinüs boşluğunun içinde görünüyor. Yoksa diş çekimi sırasında dişin kökü hareket ederek mi sinüse girdi?

Kanala giremediler derken şunu mu kast ettiniz?
Bir dişinize kanal tedavisi yapılırken dişin kök kanallarından bir tanesi dardı ve alet girmiyordu

içini boşaltalım derken neyin içini boşaltmayı teklif etti? dişin mi sinüsün mü?

sinüs lift operasyonu teklif edildi derken şunu mu söylemek istediniz: bu dişin çekilip implant yapılması mı teklif edildi? Bu sırada sinüs lift op yapılması önerildi.?

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2020 Saat 10:39
Filmde diş kökü sinüs boşluğunda gözüküyor, dil çekimi yapılmadı, kbb doktoru önce bu dişi halletmen lazım dedi, çünkü kökün bulunduğu sinüs enfekte ve diş te aylar önce ağrı olmuştu doktora girmiştim kanal tedavisi yapmışlardı ve bir köke giremediklerini söylediler, ben de şimdi o dişe ne yapılabilir onu netleştirmeye çalışıyorum çünkü diş hekimleri farklı görüş bildirdiler. Bir de buraya görüntü nasıl ekleniyor bilmiyorum.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2020 Saat 10:40
Dişin içine boşaltalım dedi bir diş hekimi bir öyle izleyelim dedi sonra çekilirse çekeriz dedi.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2020 Saat 04:52
Ethic diş olayını naptın var mı bir gelişme
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2020 Saat 09:27
Dişi çektircem bir kaç görüş aldım bir kaç tane hekimden bu haftasonu çektiriyorum. Ama diş ile primer alakalı olduğunu düşünmüyorum kokunun, yalnız rahatlatıcağına eminim. Foruma fotonun nasıl eklendiğini bilen varsa sizlere de göstermek adına atmak isterim filmi ama bilmiyorum nasıl atıldığını 🤷🏻♀
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2020 Saat 01:06
Sağ üstten yeni başlık secenegı var tıkla orda ağaç resmî var ordan yüklersin
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2020 Saat 20:33
Görsel boyutu yüklememi engelledi ancak dişimi çektirdim 4 gün oluyor anlayamadığım şey hocam size de sormak istiyorum bt de diş kökü sinüs içinde gözüküyor ancak dişi çekince sinüs açılmadı, bu nasıl oluyor??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2020 Saat 22:10
Bilmiyorum. Görmek lazım
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2020 Saat 19:48

Hocam daha önce sormuştum soruyu tekrar hatırlatayım, KBB doktoru sinüs içerisinde kök var o dişten kurtul ve 2 ay sonra tekrar gel demişti. Dişin görüntüsü bu, bu diş çekildi ancak sinüs boşluğu oluşmadı çekimden hemen sonra. Bunun sebebi ne olabilir? İkinci sorum ise sinüs görselde olduğu gibi biraz sıvı barındırıyor, diğer sinüste de aynı şekilde diş kökü var ama sıvı yok, bana bu dişlerimin kökü yapabileceği ihtimali mantıksız geldi. Nitekim diş gitti ama kökü hala yanı yoğunlukta sinüsten gelmeye devam Ediyor.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2020 Saat 19:50
Kökü klavyenin azizliği koku halen devam ediyor. Bu arada arkadaşlar üzülerek söyleyeyim sizin de sorununuz benimki gibi sinüs kaynaklı ve uzun süre devam eden koku ise üzgünüm bir tedavisi bulunmamakta ancak kafatasımızın değişmesi lazım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2020 Saat 20:30
"bu diş çekildi ancak çekimden hemen sonra sinüs boşluğu oluşmadı" diyorsunuz. Bunu tam olarak anlamadım. Sinüsünüz zaten boştu. Neden boşalmasını bekliyordunuz? Kökü çekince sinüs nasıl boşalacak? Dolu muydu?
----------
Heralde ucu sinüste bulunan kök parçasının çekiminden sonra ağız kokusunun geçmesi beklentiniz vardı. Çekimden sonra ağız kokunuz geçmedi neden geçmedi diye soruyorsunuz. Ağız kokunuzun sebebini bilmiyorum bu sebeple bir fikir yürütmem yanıltıcı olabilir.

sol tarafınızdaki kökü görebiliyorum röntgende sağ tarafı kesmişsiniz göremiyorum.

Bu röntgene bakarak söylüyorum: maksiller sinüs tabanında kök ucu infeksiyonuna bağlı olarak sinüs mukzoasında kronik inflamasyon bulunuyor. Buna bağlı olarak mukoza kalınlaşması başlamış. Kökün çıkarılması çok isabetli olmuş.

Sinüs kavitesinde sıvı görünmüyor. Diş çekimini takiben inflamasyon iyileşecektşr, geçecektir fakat mukoza kalınlaşması orda kalır. Eğer doktorunzu operasyon sırasında mukoza kalınlaşmalarını kazıyarak yerinden uzaklaştırdıysa ancak o durumda geçecektir. Aslını isterseniz mukoza kalınlaşmaları yerinde kalabilir hiç bir mahzuru yoktur. Bırakın kalsın

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2020 Saat 09:53
Ben o kalın tabakayı sıvı gibi düşündüm ve diş çekilince ağız ile sinüs arasında boşluk oluşur sandım. Ama oluşmadı ona şaşırmıştım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2020 Saat 19:59
Evet boşluk oluşabilir. Bu deliğe "oro-nasal şant" deniyor. Hemen operasyon sırasında dikilip delik kapatılmış olmalıdır. Aksi halde yeyip içtikleriniz burnunuzdan gelir. Sinüsünüz iltihaplanabilir.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu