Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Safra polipleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Konu: Safra polipleri
    Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 08:19
hocam benim safra kesemde polipler var ve bu belirtileri yaşadım zamanında ve son zamanlarda daha sık olmaya basladı eskıden hıc olmazdı gıbı bısey cok nadır ama bu son 3 4 senedır oldu ben üşüttüm sanıyordum üşütücek bıseyde yapmamıstım belirtileri şunlarmış

Sarılık. Ciltte ve göz beyazında sararma
    Mide bulantısı kusma, sindirim problemleri
    Karın ağrısı
    Üst sağ karında ağrı(her zaman olmasa da arada)
    Yağ sindirimi olmaması: Vücutta yağ sindiriminde aksama olduğu durumlarda dışkı üzerinde su olmaktadır.

sarılık cıltte goz beyazında sararma bunlar var mı bılmıyorum dıger beliritiler hepsı net bı sekılde var o bulantı ve karın agrısı özellikle. Sarılık vs bılmıyorum var mı, mesela aıleyle fotoğraf cekıyoruz tenım aşırı solgun fotografada fark edılıyor ztn sankı vucudumda toksın yığını var gıbı geğirdıgımde bı koku alıyorum ve yutkununca agzım kapalı olsada burnumdan ağzımdan cıkıyor koku   sınuzıt yok dendı kucuk egrılık var bıde hocam sunu fark ettım nedense bazen 2 burnumda acılıyor bıldıgınız derın derın nefes alabılıyorum alerjı oldugu cok açık ben beslenme tarzındakı bozukluktan oldugnu dusunuyorum bazen kötu beslenıyorum bazen ıyı tutmuyor bağırsaklarımda gaz bırıkmısesı oluyor bazen hıssedıyorum her gun kramp gırmıyor ıbs hastaları gıbı ama gaz bırıkmesı olduguunu dusunuyorum zaten ıbs hastalarınında hepsındede agır belırtıler yok bazıları farında bıle degıl duzensızlık var galiba hocam   polıpleırn boyu 1cm ulastı benım cok hızlı buyuyor yasım daha genc.tek tedaviside safra kesesını aldırmakmıs fakat emın degılım aldırsam daha kötu olabılır gıbı 2 cm ulştıgında her turlu aldırmak lazımmış yoksa kanser yapabılırmiş bu arada ultrasondan kontrol ettırdım bobrekler ıcnı gıtmısım kum vardı orda tum organlara baktılar fıkrınızı almak ıstıyorum unutmamak ıcın burayada yazdım alt alta yazıyım bari karışmasın
1)tip3 kokuda koku sadece ağızdan mı gelir yoksa boğazda bırıktıgı ıcın yutarken burundan da mı gelir ?
2)safra kesesı polıplerınden koku olur mu? olursa safra kesesı amelıyatından sonra duzelme olur mu yoksa daha mı kötu olur?
3)reflum ve antral gastritim var belkı o surede ulserde olmustur bu aralar mıde agrıyor geğirdigimzde kötu kokması genız akıntısının kokulu olup bogazda bırıkmesınde dolayı mı olabılır yoksa mıdeden mı?
4)yağları duzgun sındıremememk nefes kokusu yapar mı ? yemek yerken kokunun artması bu yuzden mıdır?
5)yağlı yıyeceklerı sındırmede sorun oluyormus polıp varsa mantık olarak safra salgısı az olması lazım cunku tıkıyor engellıyordur safra enzımı olan bı takvıye alsam denesem yağları sındırmede faydalı olur mu hocam ?

biliyorum bunlar sızın uzmanlık alanınız degıl belkı geçmıs tecrubelerden bılgınız vardır dıye soruyorum teşekkürler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 09:10
Safra kesenizde polip olduğunu nerden bildiniz?
Ultrasonografi veya MR da polipler göründü mü? Elinizde rapor var mı? Raporu gruba yollarsanız görebilir miyim ?
Yoksa siz kendi teşhisinizi dr gogıL'dan bakarak mı koydunuz?
Diğer sorularınızı bunun cevabını öğrendikten sonra yanıtlayayım.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 09:43
hocam bundan yaklaşık 1 sene önce gitmiştim belkı daha uzun olmustur ultrasonda görunmustu mıde bulantım vardı ara ara olurdu bazen yemek yerken mıdem bulanırdı yanı soyle normalde o kadar mıde bulantısı yok lokmayı yutunca agza atınca mıde bulantısı olur 1 2 gune gecıyordu bu neden bılmıyorum belkıde mıde tembellıgım var endeskopı ıcın gıttımde antral gastrıt reflu demıstı bı kac sey daha yazıyordu ama mıden tembel felan demedı ve bobreklerımde kum onun ıcın gıttıgımı hatırlıyorum lokmayı mıdeme attıgım gıbı mıdem bulanırdı bı yemegı yavas yavas 10 15 dakıkada yerdım :D polıp boyutunu hatırlamıyorum hocam 6 yada 8 mm dıye hatılyıorum 1 cmde ztn 10 mm yapıyo sonradan ögrendım ben kucuk sanıyordum aklımda kalmış uzun sure oldugu ıcın buyume oldugunu tahmın edıyorum corona var dıye ultrasona gıtmıyorum tekrar bakmak lazım buyumemıstır ınşallah
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 10:01
Orjinalini yazan: Murat880

hocam bundan yaklaşık 1 sene önce gitmiştim belkı daha uzun olmustur ultrasonda görunmustu

Ağız kokusu olayını unutun ve safra darlığı olayını gidermek üzere arayış içerisinde olun. Bir yanda hayati ve sağlık tehlikeis duruken ağız kokusuna mesai, enerji, finansman ve zaman ayırmayın. Safra yolu daralması daha önemli olabilir.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 10:18
hocam bu arada safra taşı yok onuda belırtıyım
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 10:41
hocam bu soruyu çok merak edıyorum tip3 koku ağız ve burundan gelir mı ? sadece ağız mı yoksa
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 14:58

hocam bu soruyu çok merak edıyorum tip3 koku ağız ve burundan gelir mı ? sadece ağız mı yoksa

Ağıza yükselir. Ölçüm noktası ağız boşluğudur. (Birey manevra yaparsa buruna da gelebilir)
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 17:31
manevradan kasıt yutkunmak gibi mi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2020 Saat 17:38

manevradan kasıt yutkunmak gibi mi

Evet. Yutkunmak, genizi yukarı kaldırmak, boğazı temizlemek, burundaki sümüğü içine çekerek temizleme hareketi yapma sonrası yumuşak damağın yükselmesi veya tanımsız - kişiye özgün manevralar, tikler vesaire.
Fakat bunlar değersizdir.

Asıl değerli olan ağız kavitesindeki gazın ne olduğu ve verdiği anamnezdir.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2020 Saat 14:31
murat hocam bugun bısey fark etttım gercı bı kac kere dıkkat ettım sımdı emın oldum yemegı ornegın cıgnıyorum cıgneme esnasında burnumdan bı koku cıkıyor yemegı yutmadan yemegı yutsamda cıkıyor bu mıde kokusu olabılır mı nefes kokusu vs hangı katogoriye girer bıde sunu fark ettım mıdemın altında antral gastrit tanım var ne zaman orda agrı olsa agız kokum artıyor bende safra polıplerı var safra reflusu olabılır mıyım alkelen reflu denıyor tabı hocam sız dıs doktorusunuz ılk soruma bı yorum yaparsanız teşşekkur ederım bu arada ic hastalıklarına randevu alıp en kısa surede gıdıcem suan randevu vermıyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2020 Saat 19:23

murat hocam bugun bısey fark etttım gercı bı kac kere dıkkat ettım sımdı emın oldum yemegı ....

Bilmiyorum
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2020 Saat 09:44
hocam ince bagırsakta ulser varsa yada yara tarzı bır sey bu mıdeye endoskopi yapıldığında görunur mu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2020 Saat 08:16

hocam ince bagırsakta ulser varsa yada yara tarzı bır sey bu mıdeye endoskopi yapıldığında görunur mu?

Hekim isterse endoskop kamerasını ince bağırsağa kadar ilerletebilir.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu