Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş taşı diş eti problemleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Holmes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2021 Saat 11:02
Hocam tabiki duyarlılıkta arttı ama dilimdeki bu kaplamada yoktu ve yakın çevremdende hiç duymamıştım. Yeni olduğu belli. Bu 20 lik dişimin herhalukarda cekilmesimi gerekiyor Hocam? Teşekkürler
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2021 Saat 11:03
Yani 23 yaşındayım tamamen çıkma ihtimali yok mu beklesem?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2021 Saat 17:53
Orjinalini yazan: Holmes

Hocam tabiki duyarlılıkta arttı ama dilimdeki bu kaplamada yoktu ve yakın çevremdende hiç duymamıştım. Yeni olduğu belli. Bu 20 lik dişimin herhalukarda cekilmesimi gerekiyor Hocam? Teşekkürler

Rmtgen yollarsanız fikir yürütmek mümkün olabilir.
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2021 Saat 17:01
Hocam, eğer yirmilik dişleri saran diş etlerinin iç kısımları şiş, uçları beyaz ve kürdan ile dokunulduğunda diş etlerinin dişlerden kolayca ayrılması, kürdanın uç kısmının rahatlıkla diş ile diş eti arasına girmesi gibi durumlar söz konusu ise rahatsızlık vermese dahi kokuya veya enfeksiyona sebeb olur mu? Veyahut enfeksiyon mudur? Soruyu ancak bu kadar genele hitap ettirebildim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2021 Saat 08:12
Orjinalini yazan: Standartvaka

Hocam, eğer yirmilik dişleri saran diş etlerinin iç kısımları şiş, uçları beyaz ve kürdan ile dokunulduğunda diş etlerinin dişlerden kolayca ayrılması, kürdanın uç kısmının rahatlıkla diş ile diş eti arasına girmesi gibi durumlar söz konusu ise rahatsızlık vermese dahi kokuya veya enfeksiyona sebeb olur mu? Veyahut enfeksiyon mudur? Soruyu ancak bu kadar genele hitap ettirebildim.

Ne güzel tarif ettiniz. "20 yaş dişi perikoroner infeksiyonu" ancak bukadar güzel anlatılabilirdi. Bu , Ağız kokusunu besler, destekler, artırır, ağız kokusuna eğilimi artırır.
IP
Standartvaka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Standartvaka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2021 Saat 09:26
Cevabınız için teşekkür ederim hocam.
IP
Sibelcanyavuz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Sibelcanyavuz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2021 Saat 02:47
Genel itibari ile diş rahatsızlıkları diş taşı vasıtasıyla kaynaklanıyor. Bende aynı sorunu yaşıyordum. Diş tartarı temizleme işlemi uygulandı. O günden sonra tüm sorunlarıma çözüm bulabildim..
IP
Anonim Tosbağa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı Anonim Tosbağa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2023 Saat 17:30
Arkadaşlar merhabalar ben 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ilk defa 12 13 yaşlarındayken bir arkadaşım ağzımın koktuğunu söylemişti.Kaç yaşında başladı hiç bilemiyorum.Tam da gelişim çağında farkettiğim için resmen kişiliğimi bu koku oluşturdu.Bunun yüzünden kendimi bir birey olarak bile göremiyorum .Neyse zaten birçoğunuz neler yaşadığımı tahmin edebiliyordur.konuya geçeyim benim sorunumun diş etlerinde olduğunu düşünüyorum 4-5 sefer diş hekimine gittim sadece diş taşı temizliği yapıyorlar dişlerini fırçala deyip gönderiyorlar.Ama ben başka sorunlar olacağını düşünüyorum sürekli diş etlerimde hafiften bir sızlama hissediyorum bazı dişlerin diş eti ile birleştiği kısımlara dilimle bastırdığımda bu ağrı baya bir artıyor ve bu ağrıyan diş etleri dişlerimi fırçalarken sık sık kanıyor.Böyle bir durum yaşayan var mı aramızda ve sizce kokunun kaynağı bu mudur
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2023 Saat 20:23
Orjinalini yazan: Anonim Tosbağa

Arkadaşlar merhabalar ben 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim ilk defa 12 13 yaşlarındayken bir arkadaşım ağzımın koktuğunu söylemişti.Kaç yaşında başladı hiç bilemiyorum.Tam da gelişim çağında farkettiğim için resmen kişiliğimi bu koku oluşturdu.Bunun yüzünden kendimi bir birey olarak bile göremiyorum .Neyse zaten birçoğunuz neler yaşadığımı tahmin edebiliyordur.konuya geçeyim benim sorunumun diş etlerinde olduğunu düşünüyorum 4-5 sefer diş hekimine gittim sadece diş taşı temizliği yapıyorlar dişlerini fırçala deyip gönderiyorlar.Ama ben başka sorunlar olacağını düşünüyorum sürekli diş etlerimde hafiften bir sızlama hissediyorum bazı dişlerin diş eti ile birleştiği kısımlara dilimle bastırdığımda bu ağrı baya bir artıyor ve bu ağrıyan diş etleri dişlerimi fırçalarken sık sık kanıyor.Böyle bir durum yaşayan var mı aramızda ve sizce kokunun kaynağı bu mudur

Geçmiş olsun, Murat hoca görünce cevap verir umarım ama forumun ana sayfasındaki yazıyı üşenmeyip okursan diş eti kanaması olan birinin ağzının kokmamasının düşünülemeyeceğini belirtiyor zaten Murat hoca.

Yani kanama varsa koku da %100 vardır diyor.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu