Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: DİŞ FIRÇASININ YUMUŞAMASI Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
birdenbasladi
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Konu: DİŞ FIRÇASININ YUMUŞAMASI
    Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 00:32
Hocam, sert ve en ucuz diş fırçalarını tavsiye etmeniz üzerine 10 tane banat fiş fırçasını banyo çekmecesine stok yapmamın başıma ne işler açtığına girmeden...

Bir diş fırçasının ömrü diyelim ki 3 ay. Yeni bir fırça açıyorum ilk birkaç kullanımda diş etlerim yeni ve sert kıllara karşı tepki veriyor böyle bir değişik, alacalı, parlamalı oluyor. En fazla 3 gün 6 fırçalama sonrası 3 günlük fırçaya diş etlerim aynı parıltılı, pembe tepkiyi vermiyor. Yani ya 3 günde fırça yumuşuyor ya her gün 4 dakikalık travma sonra diş etleri kendini onarıyor ya da her ikisi. 15 gün sonra sabah yeni bir fırça açıyorum diş etleri pembeleşerek tepki verirken 15 günlük fırçayla akşam fırçaladığımda ise diş etleri de herhangi bir değişiklik yok.

Belki arkadaşlar da yeni fırça ile 1 haftalık fırça arasında fark olduğuna katılırlar. 2 gün diş etlerini kanatan ama sonrasında kanatmadan fırçalayan fırça gibi..

Hocam, Bu durumda bir fırçanın temizleme ömrü nedir? Birkaç günde yumuşayan, diş etlerinin karşılık vermediği fırça işini yapıyor mudur?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2374
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2021 Saat 18:54
Karşılık vermekten kastınızı tam olarak anlamadım. Bu sebeple yanıt veremedim. Ama genel bilgi vereyim:

pahalı ve popüler ithal diş fırçalarının ya (üzerinde orta sert yazıyor olmasına rağmen) yumuşak olduğuu veya ikinci fırçalamada yumuşadığını fark ettim. İkinci gün demedim. İkinci fırçalama dedim. Fırça kılları pörsüyünce temizlik yapma özelliğini süratle kaybediyor.

Belki firma bu şekilde olsun, çabuk eskisin, çabuk yumuşasın daha çok satılsın şeklinde düşünüyor olalabilir mi? günahlarını almak istemem tam bilemiyorum ama şüpheleniyorum.

Banat çok iyi bir fırça mıdır?
Hayır değildir.
Ama kötülerin içinde iyisidir. Hiç olmazsa paramız ülkemizde kalıyor. Türk malıdır.
Banat'ın sadece "compact" modelini tavsiye ediyorum. Diğer banat modellerini değil.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2021 Saat 12:37
Orjinalini yazan: birdenbasladi

Hocam, sert ve en ucuz diş fırçalarını tavsiye etmeniz üzerine 10 tane banat fiş fırçasını banyo çekmecesine stok yapmamın başıma ne işler açtığına girmeden...

Bir diş fırçasının ömrü diyelim ki 3 ay. Yeni bir fırça açıyorum ilk birkaç kullanımda diş etlerim yeni ve sert kıllara karşı tepki veriyor böyle bir değişik, alacalı, parlamalı oluyor. En fazla 3 gün 6 fırçalama sonrası 3 günlük fırçaya diş etlerim aynı parıltılı, pembe tepkiyi vermiyor. Yani ya 3 günde fırça yumuşuyor ya her gün 4 dakikalık travma sonra diş etleri kendini onarıyor ya da her ikisi. 15 gün sonra sabah yeni bir fırça açıyorum diş etleri pembeleşerek tepki verirken 15 günlük fırçayla akşam fırçaladığımda ise diş etleri de herhangi bir değişiklik yok.

Belki arkadaşlar da yeni fırça ile 1 haftalık fırça arasında fark olduğuna katılırlar. 2 gün diş etlerini kanatan ama sonrasında kanatmadan fırçalayan fırça gibi..

Hocam, Bu durumda bir fırçanın temizleme ömrü nedir? Birkaç günde yumuşayan, diş etlerinin karşılık vermediği fırça işini yapıyor mudur?

Fırçaların teoride ömürleri 3-4 aydır ancak bizim fırçalarımız böyle değil.
Pahalı popüler markalar 1-2 fırçalamada dağılır ve temizlik etkisi sona erer.

Banat-compact 1-2 hafta sonra eskimeye başlıyor. Temizlik yapamadığı için yeniden diş eti kanamaları başlar. Yenisini kullanmaya başladığınızda tekrar kanamalar kaybolur çünkü temizlik yapmaya başlarsınız.

Çok çok eskiden Banat 1013 modeli vardı. Mükemmele çok yakın bir diş fırçasıydı. Onun gibisi bir daha gelmedi.

Hiç kimse satın almadığı için firma piyasadan çekmek zorunda kaldı. Diğer çok başarılı ürünlerin piyasadan çekilmesi gibi.

Çağrışım yaptı:
Piyasada bir zamanlar penipastil vardı. İçinde 90000 unite penisilin vardı. Hiç bir hekim yazmadı, hastalar satın almadı. fevkalade bir ürün piyasadan çekildi kayboldu gitti. Reklam yapamadı.

Sulfarhin pomat, hemoraljin pomat, zekain damla, oderol gargara ve sayısız başarılı ürün reklam yapamadı ve silindi.

IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2021 Saat 05:03
Hocam, soru cevap videosu başlığında "kanama varsa koku olacaktır bu hep böyledir" demiştiniz. Fırçaların durum ve kalitesi hakkında yorumlarınız da yukarıda yazıyor.

Acaba arkadaşlar ucuz ve sert fırçalardan (tanesi olsun 2- 3 lira) 10 tane alsalar. Her fırça zaten 1 veya 2 kere kanatıp sonra etkisini kaybediyor. Her bir fırçayı sadece 1 kere kullansalar günde iki kereden 10 fırçayı 5 günde bitirseler ve her gün diş etlerini kanatsalar faydalı ve şifalı olur mu dersiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2021 Saat 12:05
Nasreddin hocaya sormuşlar:
sizin evin arkasındaki camiden Mehmet hocanın kızı kocaya kaçmış doğru mu?
Hoca cevap vermemiş.
Neden susuyorsun diye sormuşlar. Nasreddin şöyle demiş:
Bizim evin arkasında cami yok, bir tane cami var orda Mehmet hoca yok. Tek Mehmet hoca var onun kızı yok. Bu sebeple sustum demiş.

Beni yanlış anlamış olabilirsiniz. Neresinden düzeltmeye başlayacağımı bilemiyorum. Üzüldüm.
Susasım var.

Ben sert fırça kullanın demedim. Orta sert diş fırçaları kullanılmalıdır dedim.
Ucuz fırça kullanın da demedim. Bu fırçalar diğerlerinden daha ucuzdur dedim.
Diş eti kanatırsanız ağız kokunuza iyi gelir de demedim. Diş eti infeksiyonu için kanamasına rağmen birkaç defa fırçalayın dedim. İyileşmezse diş hekimine gidin dedim.
Her fırça 1-2 kere kanatıp etkisini kaybediyor dediğinize göre fırça ile kanatmak arasında bir kasıt veya bir ilişkilendirme yapmışsınız. Böyle bir konsept sağlığa aykırıdır. Fırça, kanatmak için değildir. Bakteri plaklarını temizlemek içindir.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu