Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: geniz akıntısı- boğaz kuruluğu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
perin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7
Alıntı perin Cevaplabullet Konu: geniz akıntısı- boğaz kuruluğu
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2012 Saat 08:05
Hocam pharmal zn ,geniz akintisini durdurmaya etkisi var midir? Yada geniz akintisina cozum getirebilecek neleri onerirsiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2012 Saat 18:43
Orjinalini yazan: perin

Hocam pharmal zn ,geniz akintisini durdurmaya etkisi var midir? Yada geniz akintisina cozum getirebilecek neleri onerirsiniz?

PharmolZn gargara geniz akıntısına etkisizdir.
Geniz akıntısının sebepleri dört çeşittir: 1) Anatomik düzensizlikler 2) Alerji 3) kötü alışkanlıklar 4) infeksiyonlar. Hangisi mevcutsa bulunup giderilmelidir.
-M
IP
kanarya
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı kanarya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2012 Saat 16:51
alerjik kaynaklı geniz akıntısı ağızımda hissettiğim kokunun nedeni. Sinüz yıkama kitleri faydasız, kortizonlu burun spreyleride. Geniz akıntısı kaynaklı bu kokuyu; sinüslerin sulandırılmış çinkolu pharmol ile sinüs yıkama kitleri gibi burunun yıkanmasıyla, geçici olsada geniz akıntısının kokuşması engellenebilir mi??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2012 Saat 17:04
Çinko buruna uzun süre kullanılırsa koku alma duyusunu geri dönüşümsüz olarak yok ediyor.

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2012 Saat 19:38
Yeğeniminde ağzı kokuyordu. Alerjik bir nedenden ötürü sürekli burnunu çekerdi! Sinirlerim bozuldu git artık doktora bir göster şunu dedim. Doktorun ilaçlarını kullanıyor 1 ayı geçkin bir süredir. Ağız kokusundan eser kalmadı.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 21:14
Mehmet Bey, doktorun verdigi ilaclar ne türdendi ve ne tür bir acıklama yapmıs biraz acabilir misiniz?
Cünkü burun ameliyatı döneminde 1 ay benim de koku ve geniz akıntısı kayboldu, sanıyorum enfeksiyon riski icin kullandıgım antibiyotiktendi ama gecici oldu.
Geniz akıntım devam etmekte.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2012 Saat 13:32
Orjinalini yazan: Mehmet

Yeğeniminde ağzı kokuyordu. Alerjik bir nedenden ötürü sürekli burnunu çekerdi! Sinirlerim bozuldu git artık doktora bir göster şunu dedim. Doktorun ilaçlarını kullanıyor 1 ayı geçkin bir süredir. Ağız kokusundan eser kalmadı.

Yakın zamanda ben de benzer sebeplerden dolayı burnumla ilgili bir operasyon geçireceğim.Yazdıklarınızı biraz açarsanız sevinirim.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2012 Saat 22:18
Öğrenip yazacağım inşAllah. Çocuk ameliyat olmadı onda alerji varmış. İkide bir burnunu çekerdi. Benim kisi daha farklı bir boyut. Burnumda deviasyon var ve genzimde rahatsız edici bir takıntı var. Sanki dil köküne sürekli bakteri taşıyor! Benimde bir daha gitmem lazım doktora anlaşılan...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2012 Saat 17:27

Öğrenip yazacağım inşAllah. Çocuk ameliyat olmadı onda alerji varmış. İkide bir burnunu çekerdi. Benim kisi daha farklı bir boyut. Burnumda deviasyon var ve genzimde rahatsız edici bir takıntı var. Sanki dil köküne sürekli bakteri taşıyor! Benimde bir daha gitmem lazım doktora anlaşılan...

aynı durum bende de var. ameliyat oldum ben. sonrasında durumum yine aynı.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2012 Saat 22:00
Orjinalini yazan: effect

aynı durum bende de var. ameliyat oldum ben. sonrasında durumum yine aynı.

Deviasyon tek probleminiz miydi ? Yoksa konkalarda da yapısal bozukluklar var mıydı ? Belki operasyonu yapan doktor problemli olduklarını göremediği için konkalara dokunmadı ?

Ben de yakın zamanda operasyon olmuş olacağım, hem deviasyon hem de konkalarda bozukluklar var.KBB uzmanı konkaların problem olmup olmadığı hakkında pek emin değildi, ben beni kendisine yönlendiren doktorumun(KBB uzmanı değil) benzer durumdaki konkaların koku sebebi olduğunu düşündüğünü söyleyince istersem onları da alabileceğini söyledi(yarısını). Yani demek istediğim, aslında operasyonun yarım kalmış olabilir.

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2013 Saat 02:48
hocam ben burnuma derinden tuzlu su cekip agizdan cikarinca hiç bir koku kalmiyor ama ondakika sonra geri gelior :( sinus cnanerleri falan yaptilar temiz ama cok geniz akintisi var hafif yesilimsi koyu ve bazi lekeleri olan mukos cikiyor sol narinden kuvvetli bir temizleme yapinca cikan mukus ta yesilimsi labora esenatyon verdim mikrobiyo normal diyolar ama benim hayatim cehennemden beter fare gibi odamda yasiyorum
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2013 Saat 10:50
Orjinalini yazan: evian

hocam ben burnuma derinden tuzlu su cekip agizdan cikarinca hiç bir koku kalmiyor ama ondakika sonra geri gelior :( sinus cnanerleri falan yaptilar temiz ama cok geniz akintisi var hafif yesilimsi koyu ve bazi lekeleri olan mukos cikiyor sol narinden kuvvetli bir temizleme yapinca cikan mukus ta yesilimsi labora esenatyon verdim mikrobiyo normal diyolar ama benim hayatim cehennemden beter fare gibi odamda yasiyorum

Ben de ayny sorun var(dy). Üstüne gitmenizi öneririm.
Benim kykyrdak düzeyinde deviasyon düzeltildi, kyrykdak alyndy, konkalara rf uygulandy. problemim %80 iyilesti.
sag tarafa dogru olan supur normal syvy akysyny engelledigi icin gün boyu birikme ve bogazyny temizleme refleksi arty koku cehennem etmisti hayatymy. suanki sorunum ise hala sag tarafta ki syvylaryn koyulugu, derin derin nefes alynca normale dönüyor ve syvy akysyny hissediyorum. Ancak halen bogazymy sürekli temizleme hissi (gycyk tutmasy) bir miktar devam ediyor. yani burun salgylarym halen normal degil. Halen bazy sabahlar kusarcasyna oluyor ayny hadiseler.
özellikle sogan yiyince inanylmaz rahatlyyorum. soganyn mukus salgylaryny inceltici özelli?i vardyr. sogan yiyince gözleriniz ve burnunuz akmaya baslar nedeni bu.

Genizdeki Koyu olan syvy akyskanlygyna bir care bulamadym..derin nefesler alyp, burnuma sürekli su cekip yykyyorum böylece nemlendirmeyi ve akyskanlygy biraz da olsa saglamys oluyorum ve tabi bakterileri azaltyyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2013 Saat 11:09
Arkada?lar, geniz akyntysy dedi?iniz olay, burun akyntysyyla ayny ?ey mi? Doktor, burnuma bakyp burun akyntyn var dedi.

Bo?azymda takylma, bo?azymyn dolmasy gibi geniz akyntysy belirtilerinin hiçbiri yok. Geniz akyntynyzy nasyl görüyorsunuz, tükürünce mi farkediyorsunuz?

Evian, a?yz kokun çok uzaktan duyulmuyorsa niye bu kadar dert ediyorsun? Emin ol, sigara içenlerin kokusu seninkinden daha rahatsyz edicidir. Ke?ke benim a?yz kokum da sadece konu?tu?um zaman çevremdekileri rahatsyz etse . Benimki çok çok daha a?yr ve her gün okulda ö?rencilerle içiçeyim, ne kadar zor durumda oldu?umu tahmin bile edemezsin.

Ben hâlâ "Allahym, bu koku a?yz kokusu mu vücut kokusu mu ne kokusu?" diye dü?ünüp duruyorum... Yine de hayatyma devam ediyorum, sen de öyle yap; kokundan rahatsyz olan da senden uzak dursun ne olacak. Ayny sorunu çekti?im için hariçten gazel okumuyorum.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2013 Saat 11:23
^
Burnunuza su alyrken kullandy?ynyz suyun kaynatylyp ylytylmy? kapaly su olmasy çok önemli.Bu yolla yerle?en bakteri/viruslerin yol açty?y ölümcül vakalaryn kayytlary var.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nasal_irrigation

yukarydaki linkten bir alynty;

"Nasal irrigation warning

While nasal irrigation is generally well tolerated, at least two deaths from Naegleria fowleri have been reported from use of a neti pot. Naegleria fowleri present in unboiled or otherwise unsterilized water causes the fatal brain infection primary amoebic meningoencephalitis (PAM).[16][17][18][19]

The probability of death from this Naegleria infection is as high as 98%, but the parasite can be killed by boiling water before use. According to Louisiana State Epidemiologist Raoult Ratard, "if you are irrigating, flushing, or rinsing your sinuses, for example, by using a neti pot, use distilled, sterile or previously boiled water to make up the irrigation solution."[17]

In Pakistan, on 15 October 2010, a 54-year-old male Ghulam Mustafa Khalid was admitted to a Karachi hospital, suffering from typical signs of meningitis.[20] It was quickly diagnosed as PAM and attempts to administer Amphotericin B, initially via IV then by intrathecal injection, had no effect. Cranial decompression of the patient likewise yielded no results, and the patient died on 22 October 2010.[21] He was in perfect health, had no history of swimming, however, he had a habit of deep nasal cleansing with tap water while doing wudu, which could possibly be the reason of this infection. Laboratory tests confirmed the presence of Naegleria fowleri.
In the United States, in June 2011, a young Louisiana man died after flushing his sinuses with infected tap water.[22]
In the United States, in December 2011, a 51-year-old woman in Louisiana died after flushing her sinuses with infected tap water.[23]
Naegleria fowleri contamination of water supplies is rare, as even light chlorination will kill the parasite.[24]"
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2013 Saat 13:05
effect ben cok ugrastim scnaerler irm ler rontgenler rinoskopi fibroskopi mukos testi idrar testi tukruk testu kan testi h plori testleri diski testleri bademcik amaliyati gomuk dis ameliyati her seyiyaptirdim!! bendeki koku kronik bronsit gibi ayni bilmem anlatabiliyormuyum ? gecen hafta test yaptilar hafif yesilimsi bir geniz akintisi var ama muthis derece surekli koyu yapiskan ve grimsi yesilimsi lekeler var laboratuara goturmeden baktim koku teste gonderdigim sivinin bucal koku ile ayni kokuyor !!!irm ve scanerde sinuslerde koyulasma var yaziyor raporlarda bakalim 6 nisanda baska bir kbb doktorundan rdv aldim bu degistirdigim 6 inci kbb doktoru bakalim bu ne diycek birde benim sol narinde polip var ve kronik sinizutunuz var dedi doktorun biri bilemiyorum ama kesin olan bir sey varki ben kendim buldum hissettigim koku bokalde laboratuara goturdugum mukos kulturundeki kokunun aynisi
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mart-2013 Saat 13:08
adanali gozum seni rahatsiz eden koku bu dereceyse bence hemen bir akciger bronche fibroskopisi yaptir (çinkolu kapsul dene veya hplori varmi midende arastir derim yada mide kapakçini kontrol ettir vallahi çok uzuldum :( senin icin ama kotu koku kotu kokudur iste azi cogu yok yer yarilmiyorki icine girelim
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2013 Saat 06:06
Vallaha Evian, mideye iki kez baktyrdym. Pylori vardy, ilaç kullanynca geçti. ?imdi ba?tan ba?ladym :( A?yz içini hallettim, KBB uzmanyna gidip geliyorum. Ondan sonra gastroya gidece?im.

Beni asyl sykyntyya sokan ; kokunun kayna?y. Burundan my geliyor, yoksa vücudun kimyasal kokusu mu anlayamyyorum. A?yz kokum var o kesin. Sadece onunla my synyrly daha my fazlasy onu ö?renmeye çaly?yyorum.

A?yz kokumu alyyorum zaman zaman, vücut kokusu varsa onu hiç almadym. "Ynsan, kendi vücut kokusunu almaz" diyorlar. Bence uydurma, iki gün du? almasam ter kokusunu alyyorum. Elbiselere bile siniyor. Yaryn Ba?kent Hastanesinden bir profesör dermatola?a görünece?im, bakalym o ne diyecek.

Dedi?in gibi kötü koku her zaman dert ama benimki ayry bir dert. Kayna?y ne olura olsun uzak mesafeden duyuluyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 10:49
Ba?kent'in dermatoloji doktoruna gittim. "Dön baba dönelim, ayny yere gelelim" diye bir ?arky vardy, aklyma o geldi .

Beni bu profesöre yönlendiren ki?i, ba?ka bir özel hastanenin dermatolo?uydu. Ona gitti?imde koltukaltyma bakty, birkaç ?ey sordu: " Bazen böyle hastalar geliyor, yapacak bir ?ey yok; her gün du? al, peynir yeme, diyet yap ... " ?eklinde izah etti. Daha önce de kullandy?ym bir krem yazdy. Ben : " Balcaly'ya gideyim en iyisi; belki orada bir çözüm bulurlar." deyince, ?imdiki profesörün ismini yazdy.

Bu doktor daha da yakyndan ilgilendi. Gömle?imi çykarttyrdy , koltukaltymy, boynumu falan koklady. Koku alamady?yny söyledi. Ve - Beni en utandyran an! - yanyndaki kyzy ça?yryp ona da koklatty. O da koku almady?yny söyledi. Bu sefer önceki doktora kyzdy, niye bana yollady falan diye. Ylaç bile yazmady ; " Günlük temizli?ine bakymyna dikkat et yeter. Herkesin vücut kokusu farklydyr" dedi. Sa? olsun :(

Gitti?im yedinci cildiyeci. Hepsine de özellikle banyo yapyp, yeni yykanmy? giysilerle gittim. Üçü "koku var " dedi, ilaç yazdy, üçü " Koku yok" dedi. Hatta birisinin muayenehanesine gitmi?tim, o ysrarla koku olmady?yny söyledi. ?imdi ben neye inanayym?

?u anki kararym, yaryn okuldan bir arkada?yma açyk açyk soraca?ym. Sormak sorun de?il de o ne cevap verirse versin, arkada?ly?ymyzyn devamy nasyl olacak. Ne tuhaf i?ler bunlar Allah'ym...
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 11:28
Aynen hocam olaya böyle yüzeysel bakan doktorlar yüzünden ne dü?ünece?imizi ?a?yryyoruz ne diyim.
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 11:34
Ben ayny durumu defalarca ya?ady?ym için son KBB randevusuna gitmeden önce özellikle a?yz kokusuna sebep olan gydalar yedim. Kötü kokuyu hohlayynca kendim bile alyyordum. Tahmin edin ne oldu. Doktor muayene etti, "ben kötü bir koku" almadym dedi ve burnunu tutarak ko?ar adym masasynyn arkasyna kaçty. Herhalde bir insan doktor olunca "bilmiyorum" diyemiyor.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2013 Saat 09:55
adanaly, soraca?yn ki?i benim tavsiyem cok yakynynda olmasyn. her gün yüzüne bakaca?yn ki?iyle bu kadar ki?isel bir sorununu payla?mak seni zora sokabilir.

Ayryca bizim didik didik ara?tyrdy?ymyz bir sorun hakkynda en ufak bir fikirleri yoktur muhtemelen.

Benim son durumumu yazmak istedim size. 5 yyl önce bademcik ameliyaty, 6 ay önce burun ameliyaty, bir sürü bitkisel kürle reflüden kurtulmam sonucu insan içine çykar hale geldim çok ?ükür.

Asyl kayna?y bo?azymda benim, geniz akyntysy yok aslynda ama genzimde bir problem var. cok su icerek ve bol oksijenle hiç sorun kalmyyor. kapaly alanda artyyor, neskafe vs ile artyyor, evde hiç olmuyor. Sanyyorum toza da alerjim var. bulundu?um ortamyn havasy çok etkiliyor.
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2013 Saat 12:26
effect, reflüden nasyl kurtuldu?unu kysaca anlatyr mysyn? Ynternette rahatlykla bulunabilen önerileri uyguluyorum ama pek bir faydasyny göremedim. Doktor da proton inhibitörü haricinde bir?ey yazmyyor.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2013 Saat 08:40
Orjinalini yazan: compor

effect, reflüden nasyl kurtuldu?unu kysaca anlatyr mysyn? Ynternette rahatlykla bulunabilen önerileri uyguluyorum ama pek bir faydasyny göremedim. Doktor da proton inhibitörü haricinde bir?ey yazmyyor.

2 kez özel hastanede calysan prof. lara endoskopi yaptyrdym syrf midemde sorun var diye ikna etmek için. ikisinde de kapakçyk saglam hicbir sorun yok dediler.
benim üni.de ba?layan ve agyza tuzlu acy su gelme hadisesinin akabinde a?yry bo?az tahri?i vs vardy. sürekli asitli seyler yiyip ictigim icin (normalin çok üstünde limon ku?burnu tüketimi ) midemi tahris etmistim. bir süre sonra açyk çay bile içemez olmu?tum. sanyrym b12 eksikli?i de vardy o dönem sonradan testlerde çykty. ibrahim gökçek sarmysakly limon vs kary?ymy ve lahana suyu aldym. çok fayda etti. ama çok kullanynca zarary çok dikkat edin. ilaç gibi kullanmak lazym ..aylarca hiç ama hiç çay kahve içmedim.
gümü? suyu içtim ?i?e ?i?e. (size önermem. çünkü yan etkilerini bilmeden umutsuzluktan içtim.)
mide sorunum tamamen ortadan kalkty. aslynda en buyuk etken burun tykanykly?y ,egrilikmi? sonradan fark ettim.

çok önemli bir tavsiyede bulunayym. oxyfresh dis macunu cok iyi geldi bana. ciddi anlamda hijyen saglyyor. agyz ve bogaz kaynakly sorunlary olanlara ?iddetle tavsiye ederim.
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2013 Saat 22:00
effect, bende de reflü - gastrit ve bunlara ba?ly B12 eksikli?i ve bo?azda tahri? var. Aylardyr çay kahve içmiyorum, reflü yasty?ynda yatyyorum, ak?am 8'den sonra bir?ey yemiyorum. Bu yaptyklarymyn faydasy olduysa da çok az diyebilirim. Yine birçok sabah bo?azda yanma hissi oluyor ve tabi ki koku devam ediyor.

Ba?ka bir benzerlik olarak, KBB muayenesinde septum deviasyonu var ameliyat olman faydaly olabilir dediler ancak daha sonra gastro muayenesinde reflü - gastrit çykynca oraya yo?unla?tym. Mide sorunlaryyla burundaki e?rili?in ba?lantysy nedir?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2013 Saat 09:28
Orjinalini yazan: compor

effect, bende de reflü - gastrit ve bunlara ba?ly B12 eksikli?i ve bo?azda tahri? var. Aylardyr çay kahve içmiyorum, reflü yasty?ynda yatyyorum, ak?am 8'den sonra bir?ey yemiyorum. Bu yaptyklarymyn faydasy olduysa da çok az diyebilirim. Yine birçok sabah bo?azda yanma hissi oluyor ve tabi ki koku devam ediyor.

Ba?ka bir benzerlik olarak, KBB muayenesinde septum deviasyonu var ameliyat olman faydaly olabilir dediler ancak daha sonra gastro muayenesinde reflü - gastrit çykynca oraya yo?unla?tym. Mide sorunlaryyla burundaki e?rili?in ba?lantysy nedir?

Ba?lantysy ?u. Burun e?rili?inin yanynda birde mide sorunu varsa sorunun katmerli oluyor. Benimki de böyleydi.. ve i?in içinden çykylmaz bir hal alyyor. sorunun kayna?ynyn hangisi oldu?unu bulman zorla?yyor. ben sanyrym 1 milyon kere fikir de?i?tirmi?tim . Hep mideye odaklandym. Çünkü defalarca kbb doktoruna gidip paranazal çektirmeme ra?men önemsiz bir e?rilik herkeste olur o kadar ve bu a?yz kokusuna neden olmaz dediler. (prof. lar) en son gitti?im (çok pimpirikli olarak bilinen) bir doktor ameliyatla %85 iyile?irsin dedi. öylede oldu.

sabahlary tuzlu su gargarasynyn ardyndan, di? ipi,ardyndan günde 2 kez oxyfreshle di?lerimi ve dilimi fyrçalarsam ak?ama kadar olmasa da uzun bir süre idare ediyor.   
IP
kutluhan2017
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı kutluhan2017 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 07:21
effect ve adanaly sizle yazyly (sanal) ortamda nasyl ileti?ime geçebilirim...
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 23:58
effect

Cevaplar için te?ekkürler.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2013 Saat 06:14
Kutluhan özele mesaj yazdym. Oradan haberle?iriz. Cevap yazamyyorsan, mesaj kutunu bo?altman lazym.

Compor, burundaki e?rilikle, mide sorunlarynda ?öyle bir ili?ki var. E?rilik, geniz akyntysynyn artmasyna neden oluyor. Bu akynty da mideye gidiyor do?al olarak. Geniz akyntysy mideni zararly bakterilerle dolduruyor.

Reflünün pek çok ilacy, diyeti var. En ileri boyutta ameliyat bile yapylyyor. Benim sorunum kronik gastrit. Kronik gastritle alakaly bir ilaç bulamadym. Sadece mide asidini baskylayycy ilaç yazmy?ty doktor. Bir gastro doktoruna diyetle ilgili soru sordu?umda, " Ta? yesen bir ?ey olmaz" demi?ti. KBB çilem bitsin, gastritin de çözümünü bulmaya çaly?aca?ym. Genel olarak; a?yr ya?ly-baharatly yemekler, tur?u, asitli içecekler, ek?i meyveler, domates mideye zararly.

IP
theend111
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı theend111 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2013 Saat 03:38
Orjinalini yazan: misafir

Merhaba,

Sigara içmiyorum ve içilen ortamlarda da pek bulunmuyorum,ve uzun süreden beri agiz hijyenime dikkat ediyorum (dis firçalama,ip temizligi, doktor kontrolleri vs), buna ragmen israrci bir geniz akintisina sahibim.Bunun nedeni ve çözümleri hakkinda fikri olan var mi ?

Ayrica gün içerisinde agiz kurulugu ve özellikle sabahlari uyandugimda bogaz kurulugu yasiyorum.Sabahlari yasadigim bogaz kurulugu inanilmaz boyutta, ama agzimin içerisinde çok miktarda salya birikmis oluyor, bununla beraber neredeyse beyaz-sarimtirak renkli bir dil yüzeyi var.Uyandigimda agzim aci ve bozuk hissettigi için bu salyayi yutmamaya çalisiyorum,genelde sabah ilk isim banyoya gidip tükürmek ve dislerimi firçalamak oluyor(genelde kahvaltidan sonra disler firçalaniyor sanirim ).Geceleri uyurken agzim kapali, disler temassiz uyumaya çalisiyorum, ve horlama veya agzim açik uyuma gibi problemlerimin olmadigini düsünüyorum.Yasadigim bu kurulugun nedeni ne olabilir ?

Son zamanlarda normal bir insanin günde 2 lt sivi tüketmesi gerektigini okumustum, buradaki sivi tanimi yemeklerle beraber aldigimiz su miktarini içeriyor mu yoksa 2 lt su mu içmemiz gerekiyor ? Ben gün içerisinde 3-4 bardaktan fazla su içmiyorum(600-800 ml) ve içme ihtiyaci da hissetmiyorum.Yanlis mi hissediyorum acaba?

Benzer durumlari yasayan ve çözen, ve ya konu hakkinda bilgili birisi sorularimi cevaplarsa sevnirim.

Ya bu arkada?yn yazdyklarynyn aynysy bende de var (geniz akyntysy hariç) sabahlary çok a?yry derecede a?zym kuruyor bende günde sadece 3-4 bardak su içiyorum susamyyorum çünkü.. yok mu cevaplayacak biri
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2013 Saat 04:26
Yeterli su içip içmedi?inizi test etmek için 3 küçük ipucu

Susuzlu?unuzu gidermek için içti?iniz su miktarynyn en az 2 katyny tüketin.
    Günboyu ve syk syk su için ve su içmek için susamayy beklemeyin.
    Ydrar renginiz koyu sary renkli ise yeterli miktarda su içmiyorsunuz demektir. Ydrar renginiz koyu sarydan açik ve ?effaf renge dönü?tü?ünde yeterli miktarda su tüketiyorsunuz demektir.

~~~alyntydyr~~~
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 00:30
Benim de faranjit kökenli geniz akyntym vardy. Bir kbb doktoru bu akynty geçmez bununla ya?amayy ö?renmelisin demi?ti. Ben o günden sonra çok sycak çok so?uk içeçek ve yiyecek yememeye ve içmemeye dikkat ettim. hatta test ettim. buz gibi bir su içti?imde akyntym artyyordu. ve dilimi fyrçalarken akynty daha fazla oluyordu. uzun süredir bu hususlara dikkat ediyorum. çok ve uzun süreli konu?makta tetikliyor. zaten faranjite hep ö?retmen hastaly?y derlermi?. bunlary azalttym akyntym beni rahatsyz etmeyecek ölçüde azaldy.
IP
chemistry
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı chemistry Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2014 Saat 13:49
merhaba
bende geniz akintisi var sanirim doktor alerjik rinit demisti burun ameliyntan sonra septum deviasyonu olmustum 1 ay sonra tikanmisti bana sprey vermisti alerjik demisti iste hala gecmedi 1 senedir agiz kokusu da var geniz akintisinin cozumu nedir

Düzenleyen aydinmur - 26-Temmuz-2014 Saat 19:40
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2016 Saat 09:32
Ağız kokumu kendim hissetmiyorum ağzımda kötü bir tat da olmuyor. Bazen yutkunduğumda boğazımda kötü tatlı balgamımsı bir sıvı hissediyorum. O zaman kokunun sebebi geniz akıntısı mıdır?
IP
batuhan41
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı batuhan41 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2016 Saat 23:51
Müzdarip aynı bendede o sıvıyı bazen atıyorum koku 0
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2016 Saat 12:33
Ben atamıyorum işte
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu