Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş Sızlaması Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Kemal
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Kemal Cevaplabullet Konu: Diş Sızlaması
    Gönderim Zamanı: 18-Mart-2012 Saat 09:52
Hocam merhaba dişçiye karşı aşırı derecede korkum var.Dişlerimi fırçalamazdım hiç diş fırçası midemi bulandırıyordu zira şuan 16 yaşındayım 2 sene önce yemek yerken üstüne basamadığım bir dişin ağrısıyla doktora gittim dolgu yaptılar.Bu seneye kadar problem yoktu.Yapılan dolgu kırılmıştı biraz bende yeniletmeye gittim 4 dişimin daha dolgu yapılması gerektiği söylendi bende yaptırmadım 2 tane yaptırdım geldim.Fakat ne olduysa oldu şu son 2 aydır dişlerime acayip şekilde özen gösteriyorum.Fakat ön dişlerimin arası biraz çürük nefes alınca bazen hafif bir sızlama oluyor çok korkuyorum kanal tedavisi derler diye.Hocam dişlerim dıştan hiç çürük gibi gözükmüyorlar ama içten içe sinsi sinsi çürüyorlar diş sızlamasında ne gibi tedaviler uygulanır ?.Dişlerime bakmadığım için çok pişmanım artık günde 2 kere en az 2 dakika olmak şartıyla fırçalıyorum inşallah geç kalmamışımdır :(
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2375
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2012 Saat 10:56
Diş fırçasına başlamak için hiç bir tarih geç değildir. Fırçalamaya başlayın ve çevrenizdekilere bunu anlatın. Sızlama başladıysa erken yakalanırsa basit bir dolgu ile problem tamamen kaybolur. Eğer geç giderseniz kanal tedavisi gerekir. Hiç korkamyın ikisi de ağrısız bir işlemdir.
IP
Kemal
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Kemal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2012 Saat 14:17
Kanal tedavisi hakkında internette okuduğum çok şey beni korkuttu.Sinirleri alırken insanların yerlerinden sıçramaları.Birde ön dişlerime dolgu yapılırsa bu dolgu estetik olarak güzel gözükür mü?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2375
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2012 Saat 19:00
Orjinalini yazan: Kemal

Kanal tedavisi hakkında internette okuduğum çok şey beni korkuttu.Sinirleri alırken insanların yerlerinden sıçramaları.Birde ön dişlerime dolgu yapılırsa bu dolgu estetik olarak güzel gözükür mü?

Kanal tedavisi ağrısız, kompozit dolgular estetiktir. :-)
Huzurlu olun, rahat olun. Diş hekiminize güvenin.
Veya güvendiğiniz diş hekimine gidin.

IP
Kemal
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Kemal Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2012 Saat 19:16
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim hocam.Özel doktorlara para yetmiyor.Devlet hastenesindeki doktorlar ise çok agresifler ve güven vermiyorlar bana.Nefes alırken üst dişlerimin bazıları sızlıyor bazen alttaki dişlerde sızlıyor ayrıca yemek yerken diş fırçalarken sağ tarafla yemek yerken orda bir dişte ufak bir acı oluyor ama hangi dişim olduğunu kestiremiyorum.Artık bu sorunlar tükenmeyecek gibi bir his kapladı içimi hiç yoktan ailemi masrafa sokuyorum hocam çok üzülüyorum keşke şundan 2-3 sene öncesine kadar dişlerimi fırçalasaydım :(
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu