Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: soğuk ağrısı 2 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kuz
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı kuz Cevaplabullet Konu: soğuk ağrısı 2
    Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2012 Saat 22:55
hocam öncelikle merhabalar 9 10 gün önce bir dolgu yaptırdım ön dişime nefes alırken sıcak soguk bişeyler içerken yada su bile içerken sızlama yapıyor bu sizce normal mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2012 Saat 22:11
Bazen bir kaç hafta devam edebiliyor.
Giderek azalması, durduğu yerde hiç ağrı yapmıyor olması beklenir.
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 05:33
Daha önce cevaplandı mi bilmiyorum, arama kısmına farklı kombinasyonlar girdim ancak bulamadım.
Arka dişlerimden biri fırçalarken aşırı acıyordu ve su ile durulama esnasında soğuk suya karşı hassasiyet oluyordu. Dünden beri ise genel olarak dış etlerimde ağrı mevcut, dişin ete baglanan kısmına tirnagimla dokundugum an dayanilmaz derecede aciyor. Dişte değil dış etinde sorun olduğuna böyle karar verdim. Görüşlerinizi merak ediyorum, karantina günlerinde tek çare diş hekimine gitmek mıdır şu durumda?
tonsillektomi /check
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 09:58
Böyle söyleyenler genellikle yanlış (yatay yönde) diş fırçalayanlardır. Yatay hareketler ile diş eti dişin hassas olan boyun kısmını terk eder ve açığa çıkan hassas bölgeler soğuk ağrısına sebep olur.

Metal ile dokunmalar daha fazla ağrılıdır. Örneğin temiz bir toplu iğnenin ucu, veya çatalın ucu ile dişin boyununa (diş etine en yakın bölgesine) temas ettiğinizde cereyan çarpması şeklinde ağrı yapabilir. Tırnak veya kürdan dokunması daha az ağrı verir.

Genellikle sol alt küçük azılar grubundadır. Diş gıcırdatanlarda daha fazladır.

Bunun için dışarı çıkmayın, hekime gitmeyin. Koronavirüs salgını geçinceye kadar erteleyin.
-M
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2020 Saat 21:20
Orjinalini yazan: aydinmur

Böyle söyleyenler genellikle yanlış (yatay yönde) diş fırçalayanlardır. Yatay hareketler ile diş eti dişin hassas olan boyun kısmını terk eder ve açığa çıkan hassas bölgeler soğuk ağrısına sebep olur.

Metal ile dokunmalar daha fazla ağrılıdır. Örneğin temiz bir toplu iğnenin ucu, veya çatalın ucu ile dişin boyununa (diş etine en yakın bölgesine) temas ettiğinizde cereyan çarpması şeklinde ağrı yapabilir. Tırnak veya kürdan dokunması daha az ağrı verir.

Genellikle sol alt küçük azılar grubundadır. Diş gıcırdatanlarda daha fazladır.

Bunun için dışarı çıkmayın, hekime gitmeyin. Koronavirüs salgını geçinceye kadar erteleyin.
-M

Üst büyük azılar hocam, iki tarafta mevcut. Arka kısımları yatay fırçalıyordum evet tekrar diş nasıl fırçalanır adlı içeriğe bakacağım. Teşekkür ederim, fırçalama işlemi düzeltilirse sorun ortadan kalkar mı kendiliğinden, diş eti iltihabı olabilir mi ? :/
tonsillektomi /check
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Nisan-2020 Saat 11:26
Orjinalini yazan: lulupi

fırçalama işlemi düzeltilirse sorun ortadan kalkar mı kendiliğinden, diş eti iltihabı olabilir mi ? :/

Fırçalama işlemidüzelince iyileşmez. Artması durur.
Bu bir diş hassasiyeti problemine benziyor diş eti ile ilgili değil gibi görünüyor. Zaman (aylar) içinde giderek azalabilir. Colgate sensetif veya prorelief diş macunu bekleme süresini biraz kısaltabilir.
Eğer geçmezse veya hızlı düzelsin isteniyorsa, dişin boynu laserlenebilir, flor iyontoforezi yapılabilir veya kanal tedavisi uygulanabilir.
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu