Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik ameliyatı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 08:41
Bazenhissediyor gerçekten haklısın bu hastalık psikoloji bırakmıyor Allah yardımcımız olsun da pes etmemek lazım ya
Hiç bu sebeple doktora gitmedim yeni başlıycam randevularim var umarım senin yaşadıklarını yaşamam insan gibi davranırlar
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 08:42
Teşekkür ederim hocam cevabınız için.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 10:46
Orjinalini yazan: Green

Bende yeni ugrasmaya başladım işte eğer iyileşirsem ki kokuyu eskiye oranla azalttım 😊 burda detaylı bi yazı paylasicam inşallah herkese Allah şifa versin..
Bişey sorabilir miyim ameliyat hakkında biraz bilgi verir misin kaç gün yattın kaç güne toparlandın kokuda bı azalma oldu mu ?

burun deviasyonu ve bademciği aynanda oldum ameliyatı olduğum gün bir süre hastanede bekletildim burnumdaki tampon alındı felan 1 2 saate yakın bekledim ve sonra taburcu oldum evde iyileşme süreci tam hatırlamıyorum ama ilk 1 2 hafta ağrılı sızılı geçti 1 ay sonra rahatlamaya başladım bademcik açısından burun zaten sıkıntı olmamıştı bol dondurma yemek güzel oluyordu orayı iyileştiriyordu ama şeker almaktan vücutta kafayı yiyor aptallaşıyorsun resmen yani 1 ay sıkıntı çekebilirsin biraz normal ama thermal yöntemi daha kolay sanırım ama doktor nedense bana bunu yapmadı uzman olduğu yöntemin bıçak yöntemi olduğunu söyledi
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 10:48
kokuda azalma olmadı çünkü sanırım sebep o değilmiş ama onun sebep olmasını engellemiş oldum veya ilerde onunda koku sebepleri arasına girmesini engellemiş oldum bir açıdan tek bu işe yaramış oldu , bende ümitliydim büyük oranla bunun sebep olduğunu düşünerek bi totem yapmıştım kendime fakat öyle olmayınca tabiki ilk başlarda hayal kırıklığı sonra hayatına devam
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 10:49
benim sorunum çok enteresan nickim gibi bazen hissediyor yani bazen hiç olmuyor bazende çok oluyor bazende çok az oluyor ama ben ne çok az olsun isterim nede çok olsun isterim ben isterimki hiç olmasın :D
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 15:03
Murat hocam ben bademcik ameliyatı oldum ve iki bademciğimde alınmış vaziyette lakin şüphem bi açıdanda halen bademcik bölgesinde o bölgedeki boşluka aynada baktığımda görebildiğim kadarıyla mukus beyaz sarı kaplı gibi örümcek ağı gibi bazen kalın bazen ince biçimde bazen parça parça biçimde bademcik bölgelerim beyaz renkli sümük tarzı geniz akıntısı tarzı şeylerle kaplı vaziyette bunun ağız kokusunda etkisi acaba varmıdır? boğaz ve bademcik tarafını su ile gargaladığımda genelde o şeyler azalıyor ve kokudada azalma oluyor bunu test ettiğimde hissedebiliyorum siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu gerçekten ağız kokusuna etki yapan bir durumsa buna çözüm ne yapabiliriz sürekli dakikalarca boğaz gargarası uygun bir çözüm gibi durmuyor hem psikolojik açıdan hem zaman açısından , teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum hocam.

Düzenleyen aydinmur - 30-Mart-2019 Saat 19:57
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 19:58
Karmaşık bir tarif oldu.
kesin bir şey söylemek zor olabilir
-M
IP
nyks
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı nyks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2019 Saat 19:28
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam ben bademcik ameliyatı oldum ve iki bademciğimde alınmış vaziyette lakin şüphem bi açıdanda halen bademcik bölgesinde o bölgedeki boşluka aynada baktığımda görebildiğim kadarıyla mukus beyaz sarı kaplı gibi örümcek ağı gibi bazen kalın bazen ince biçimde bazen parça parça biçimde bademcik bölgelerim beyaz renkli sümük tarzı geniz akıntısı tarzı şeylerle kaplı vaziyette bunun ağız kokusunda etkisi acaba varmıdır? boğaz ve bademcik tarafını su ile gargaladığımda genelde o şeyler azalıyor ve kokudada azalma oluyor bunu test ettiğimde hissedebiliyorum siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu gerçekten ağız kokusuna etki yapan bir durumsa buna çözüm ne yapabiliriz sürekli dakikalarca boğaz gargarası uygun bir çözüm gibi durmuyor hem psikolojik açıdan hem zaman açısından , teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum hocam.

Gargara azaltıyor mu kokuyu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2019 Saat 07:28
Sizin ağız kokunuzun (varsa) kaynağının boğazınıdan mı olduğunu bilemem ama işaret etmek istediğim önemli bir konu var:

Çok gerekli olmadıkça, sık ateşlenip, yataklara düşürüp, yılda 3-5 defa tıbbi müdahale görmek zorunda bırakıp, yutkunmayı nefes almayı bozacak kadar şişmedikçe bademcikelrin alınmasına sıcak bakmıyorum. Bilhassa basit bir kaç kript beyazlığı görüldü diye bademciklerin alınmasını isabetsiz buluyorum.

Bademcikler, boağzı çember gibis aran limf halkasının sağ ve soldaki iki noktasıdır. Bademcikler aslında bir çemberi tamamlayacak şekilde boğazı çepeçevre kuşatan bir limf dokudur.

Bu hata yapılırsa (gereksiz bademcik alınırsa)boğazın çevre limf dokuları bademciklerin yapması gereken yükü üzerine alıp iltihaplanmaya başlıyor. Eskiden saatte 10^5 bakteri ile mücadele etmek zorunda olan çevre limf dokularının yükü, bademcikler alındıktan sonra artıyor diyelimki 10^10 bakteri ilemücadele etmek zorunda kalıyor.
Sıklıkla bu bakteri yükünü kaldıramayıp kaçınılmaz olarak kronik bir infeksiyon başlıyor.

Kural şudur:
Çok gerekli olmadıkça sondakikaya kadar Allah'ın taktir ettiği fabrika ayarları ile oynamamak gerekir.
-M

IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2019 Saat 00:54
bence bademciğin yapısı hemen hemen herkeste aynıdır koku yapsa diğer insanlarda da yapar. ben ağız kokusu büyük ihtimalle sindirm sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. neden diyecekseniz ağız özellikle de dil sindirimin başladığı yer deniyor.
bu arada 1 haftadır unlu mamullere ve paketlenmiş ürünleri kullanmamaya özen gösteriyorum ve ağız kokum gerçekten azaldı. nedeni ne olabilir bilmiyorum ancak sindirmden ciddi şekilde şüphe ediyorum.
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2019 Saat 22:31
Ben de bademciklerimi aldırdım gerçekten kokuda en az %50 azalma oldu bademcik taşı olduğu için ağzım ne yesem öyle kokuyordu tamamen geçti mi bilmiyorum 2 ay önce aldırdım insanların tepkilerini kontrol ederek almaya çalışacağım çünkü artık koku alamıyorum inş hepimiz kurtuluruz bu durumdan tek duam bu
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2019 Saat 16:21
Murat hocam bu bademcikler sorunluysa boğazda gıcık kuruluk yanma kaşıntı öksürük konuşmada zorlanma yapar mı? Tükürük bezlerine bı etkisi olur mu bende dehşet bı şekilde ağiz ve boğaz kuruluğu var sebebi bademcikler olabilir mi? Dahiliyede kan testi vs yaptırdım sonuçlarını en yakın zamanda alıcam ama burdanda bı sorayım dedim merak ediyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2019 Saat 19:30
Bilmiyorum
Bademciklerin boğazda yapacağı yanma kuruluk kaşıntı vesaire kulak burun boğaz hekiminin branşına girer
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2019 Saat 20:12
Teşekkür ederim hocam yinede sorayım dedim
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2019 Saat 12:02
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

bence bademciğin yapısı hemen hemen herkeste aynıdır koku yapsa diğer insanlarda da yapar. ben ağız kokusu büyük ihtimalle sindirm sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. neden diyecekseniz ağız özellikle de dil sindirimin başladığı yer deniyor.
bu arada 1 haftadır unlu mamullere ve paketlenmiş ürünleri kullanmamaya özen gösteriyorum ve ağız kokum gerçekten azaldı. nedeni ne olabilir bilmiyorum ancak sindirmden ciddi şekilde şüphe ediyorum.

Bu şekilde düşünürsek mide,diş vs. diğer organlar da herkes için aynıdır. Bazı insanlar dişlerini ayda yılda bir fırçalıyor, agızları çuruk dolu ancak sabahları aç halde bile ağızları kokmuyor. Ben buna çok şahit oldum. Bu yaklaşım bence doğru değil. Bazı insanların organları bu koku durumuna daha elverişli bence.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2021 Saat 08:42
Ağız kokusu yaptığı öne sürülen Tonsil taşı (tonsillolith),
toplumun %10 unda (Stoodley P, 2009), %46.1 sında (Oda M, 2013) asemptomatik olarak vardır.
===============
326 tonsil taşı vakası tomografi ile 2 yıl süre boyunca incelenmiş.
% 12.1 kadarının kendiliğinden kaybolduğu görülmüştür.

%26.1 kadarının büyüklüğü değişmiştir.

Büyüme gösterenler yılda 0.61 ± 0.41 mm hızı ile büyümüştür.

%37.3 kadarının yeri değişmiştir.
Yeri değişen tonsil taşlarının %92 si bulunduğu noktadan solunum yoluna daha yakın olan bir noktaya göç etmiştir.

Göç etme hızı − 1.38 ± 1.59 mm /yıl dır.

Tonsil taşlarında iki yıl izleme boyunca %84.3 oranında HU (kireçlenme) parametresi arttarken %12.7 kadarında azaldığı görülmüştür. (Yamash*ta K, 2021)
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu