Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: nizadol Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bulut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı bulut Cevaplabullet Konu: nizadol
    Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2012 Saat 22:30
Murat hocam

geniz akıntım var koku burnumdan geliyor nizadol kullandım
geçiçi olarak geçti ilacı bırakınca tekrar koku geri geldi.

şu sorularımı cevaplarsanız sevinirim

1)nizadolu 2 günde 1 adet kullansam bana zararı olurmu?
2)deviasyonla konka farklı şeylerimi ?koku hangisinden gelir
3)istanbulda bizi yönlendireceğiniz ağız kokusu konusunda bilgili kulak burun boğaz doktoru varmı ?
4)deviasyon ve konka ameliyatı olupta kurtulan hastanız oldumu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2012 Saat 21:41
Orjinalini yazan: bulut

şu sorularımı cevaplarsanız sevinirim
1)nizadolu 2 günde 1 adet kullansam bana zararı olurmu?
2)deviasyonla konka farklı şeylerimi ?koku hangisinden gelir
3)istanbulda bizi yönlendireceğiniz ağız kokusu konusunda bilgili kulak burun boğaz doktoru varmı ?
4)deviasyon ve konka ameliyatı olupta kurtulan hastanız oldumu?

1- Bu ilaç en çok 2-3 hafta kullanılabilir.
2- Yerinden yolundan sapmış olmaya deviasyon ismi verilir. Burun içinda sağlı sollu yerleşen içi kan ve bağ dokusu ile dolu olan kavernoz organlara konka ismi verilir. Bu bilgiye göre, Şimdi sorunuzu yeniden sorunuz.
3- Ne olduğunu bilmediğim vakayı yanlış yönlendirmekten çekinirim.
4- Evet
IP
bulut
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı bulut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2012 Saat 00:22
Hocam
nizadol kullanan ve geçiçi olarak ağız kokusundan kurtulan
hastalara kokunun kaynağı şudur diyebilirmisiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2012 Saat 17:50
Sorulara verdiği cevaplar ve ölçülen kokunun cinsine bağlı olarak çember daralır. Hepsi o kadar.
IP
bulut
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı bulut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2012 Saat 06:54
Hocam
sürekli geniz akıntısı olan ve burundan koku gelen nizadol içtimi geçiçi olarak kokudan kurtulan için ne söyliyebilirsiniz.
IP
mehmet
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2012 Saat 19:52
Bende sürekli değil ama (ağız kokum sürekli, her saniye, her an :( ) burnumdan da bazen koku geliyor. Bazen hapşurunca geliyor koku. Bu tip2 de görülen bir olaydı değil mi hocam?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2012 Saat 21:45
Orjinalini yazan: mehmet

Bu tip2 de görülen bir olaydı değil mi hocam?

Evet

Orjinalini yazan: bulut

Hocam sürekli geniz akıntısı olan ve burundan koku gelen nizadol içtimi geçiçi olarak kokudan kurtulan için ne söyliyebilirsiniz.

Tip 2 olduğu şüphesi ile incelenmesi gerektiğini söyleyebilirim.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2012 Saat 22:14
hocam iyi günler .nidazol kullanınca tamamen agız kokusu gecen var ise bildirsin diye yazmıstınız..ben yeni üye oldum ve tesadufen nıdazol kullandım ve gectı ama sonra tekrar geldı ...ne yapıyım bu asamada teşekkürler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2012 Saat 10:47
eposta ile gelin mümkünse
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2012 Saat 21:37
Selam...Bende sizler gibi senelerdir bu illet yüzünden perişan halde hayata küs bir şekilde kendi kabuğumda gerektiğinden çok çok az insanla münasebet kurarak daha doğrusu insanlardan kaçarak kendimce hayallerimle yaşıyorum.Normal bir insana soracak olsak evi olsun arabası olsun katı yatı olsun ister ama eminim ki bende olduğu gibi burada ki çoğu arkadaşta sadece bu hastalıktan uzaklaşmak istiyor ve yıllarca çabalar ve paralar sarfediyor sonuç ise genele nazaran baktığımızda hep fiyasko iyileşen yok tıpta neredeyse çaresi yok gibi bi hal almış durumda .Komik olanda şu ki son 14 senedir bu hastalık artık bende kardeş olmuş durumdayken geçenlerde nette geziniyorum bu siteden öncesinde bi siteye rastladım orada yaklaşık 5000 e yakın yorum var hepside mağdur hepside bir ümit çare peşinde onlardan birisi benim çok dikkatimi çekti.Arkadaş Nidazol 500mg ilacı 2 kutu olarak aralıksız hem sabah hem aksam almak suretıyle bitirmiş ve sonunda 3 ay boyunca hiç hastalığı nuksetmemiş sonrasında aynı sekılde bır daha baslamıs bense 14 senedir,değil bir gün bir saat dişlerimin inci gibi olmasına ragmen her turlu bakım yapılmasına ragmen 15 dk bile kokusuz gectıgını gormedım yanı ama gel gorkı o ilacın ısmını okuduktan sonra ve antıbıyotık olmasına ragmen zararına ragmen gıttım aldım kullanmaya başladım :) şaka gibiydi 14 senede geçmeyen şey 10 dakkada perte çıktı resmen yok hemde Yuzde sıfırlık bır oranla yok yani hafıften esti geçti durumu bıle söz konusu degıl daha bır kutu bitmedi kullanıorum kullanıcamda zararını biliyorum belki vucudumda ki sistem yerle bir olacak ama mutluyum MUTLULUK BENİM İÇİN SADECE BUNDAN İBARET oldugundan kullanıorum ilacı kullandıktan sonra insan olmanın normal olmanın nasıl bır duygu oldugunu anladım hemde 14 sene sonra bılıorum gecıcı bır heves ama gecip gidene kadar dunyada benden daha mutlu bir insan olmadığından adım gibi eminim en azından şimdilik ...Hocam sizede sonsuz teşekkürleri borç bilirim böyle bir yardımda bulunup insanların ortak derdini en azından paylaşıpta bir nevi rahatlayabilmelerini sağladığınız için Allah sizden razı olsun
IP
bulut
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı bulut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2012 Saat 23:39
RoyalAlbert

bu ilaç sana iyi geldiğine göre sorunun muhtemelen burundaki konkalardan kaynaklanıyor.
bence buraya odaklan çözümü ilaçta değil burunda ara
geniz akıntın varmı?varsa bence deviasyon veya konka olabilir

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2012 Saat 12:08
arkadaşlar kulandığınız ilaç nizadol mu nidazol mu? her ikisi mi yoksa... Ben de almaya karar verdim ama mide için olan hangisiyse onu almayı düşünüyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2012 Saat 18:50
@bulut

Bahsedilen ilacı kullanmadım ama konkalarımda belirgin bir büyüme durumu var,deviasyon ile beraber.(yakında operasyon geçirmiş olacağım)

Antibiyotik kan dolaşımına katılıyor ve tüm sistemi geziyor,yukarıdaki kanıya nasıl ulaştığınızı merak ettim.Biraz açıklamanız mümkün mü?
IP
ilke
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı ilke Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2012 Saat 09:26
arkadaşlar bende paraztit ve alt solunum yolu enfeksiyonu var ve bu ilacı kullanalı geçiyor ama tam geçmeden bırakamam doktor yazmıştı şimdi 2 haftayı geçse zararı olurmu kullanmanın
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2012 Saat 21:03
doktora sorsan daha iyi olur, ama hiç bir antibiyotik çok uzun süre kullanılmaz diye biliyorum. Soru da biraz çelişkili, ilacı kullanınca geçiyorsa ilacı niye bırakıyorsun?

Sürekli kullanmalımıyım diye soruyorsan, ilaç bitince tekrar doktora git, şikayetlerini anlat. Doktor gerek görürse yeni bir ilaç yazar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu