Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: ağız-burun kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
awsedrftg34
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı awsedrftg34 Cevaplabullet Konu: ağız-burun kokusu
    Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2012 Saat 16:45
benim 5-6 yıldır ağız kokusu problemim var ve suan 17 yasındayım.ağız kokusu için gerekli tetkikleri yaptırdığımı düsünüyorum.enson olarak da deviasyon ve bademcik ameliyatı oldum(doktorlar kokunun bundan kaynaklanabiliceğini söylediler htta %90 dediler)ama benim birtek ağzımdan koku gelmiyor ağzım kapalıyken de koku geliyor(burnumdan) ama çok fazla koku geliyor ben bile duyuyorum kokuyu dişlerimi dilimi fırçalıyorum diş ipi vs. yani tip 1 olmadığından eminim ama benim kafamı karıştıran burnumdan neden koku geldiği oysaki alanında ennnn iyi 2 kbb uzmanına görünmeme rağmen bir şey bulamadılar sizce neden kaynaklanabilir artık okula bile gitmek istemiyorum yorumlarınıı yazarsanız sevinirim msn adresim awsedrftg34@hotmail.com
-
IP
asdf
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı asdf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2012 Saat 02:00
burnundan koku gelmesi illaki sorunun burun kaynaklı olduğunu göstermez ben tecrübelerime dayanarak ve bunu bizzat yaşayan biri olarak bence sendeki kokunun kaynağı büyük ihtimal bağırsaktaki ya bakteri ya da mantar olduğunu düşünyorum. eğer dışkı kokusuna benzer bi koku geliyosa o bakteri veya mantar her neyse kalın bağırsağında ince bağırsağındakinden daha fazladır.sana probiyotik kullanmanı öneririm probiyotiklerin genelde 2 çeşit formu bulunuyo kapsül olanı ya da şase olanı(yani toz halinde olup suya karıştırılan) eğer kapsül formu işe yararsa onu kullanmaya dvm et yaramassa şase olanı dene(ki bence şase olanı daha etkili çünkü ağız yoluyla alındığı için ağız florasını da düzeltiyo) eğer o da işe yaramassa doktora git dediğim gibi sorun bağırsağındaki mantar veya bakteri olabilir ztn öle bişey çıkarsa doktor gerekli ilacı verecektir
not:probiyotik bi ilaç olmadığı için ve herhangi bi zararı olmadığı için ilk önce onu denemeni tavsiye ettim yine sen bilirsin önce doktora gidip sonuç alamasan probiyetiğe başlayabilirsin
IP
awsedrftg34
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı awsedrftg34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2012 Saat 10:19
bilgilerininz için çook teşekkür ederim bunları mutlaka yapacağım sonuç alır almaz tekrar yazarım :) peki sonuç alamazsam hangi doktora danışmam gerekiyor acaba?(bakteri vs testi için)

Düzenleyen awsedrftg34 - 22-Eylül-2012 Saat 10:22
IP
asdf
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı asdf Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2012 Saat 22:20
rica ederim eğer sonuç alamassan gastroenteroloji bölümüne gidebilirsin
IP
Powershaped
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı Powershaped Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2015 Saat 12:46
Aynı sorun bendede var yararı oldu mu size
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2015 Saat 17:49
burundan geliyoras sinüzitten %99
IP
Hsynyldz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Hsynyldz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2022 Saat 16:03
Arkadaşlar merhabalar herkese iki sorum olacak sizlere septum deviasyonu koku yapar mı?
İkinci sorum ise bademcik taşımızın olduğunu nasıl anlayabiliriz evde öğrenilebilir mi hastanelere girmekten bıktık
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2022 Saat 18:03
Orjinalini yazan: Hsynyldz

Arkadaşlar merhabalar herkese iki sorum olacak sizlere septum deviasyonu koku yapar mı?
İkinci sorum ise bademcik taşımızın olduğunu nasıl anlayabiliriz evde öğrenilebilir mi hastanelere girmekten bıktık

Murat hoca doğrusunu cevaplar elbette ama madem bizlere sordun Kıdemli Kademeli 5. Koku Alayı 2. Amonyak Gazı Birliğinden Albay olarak cevaplayayım.

Burun kemiği eğriliğinin bazıları koku yapıyor. Eğriliğin derecesi önemli.

Bademcik taşı farkında olmasa da çoğu kişide var. Geçen Murat hocanın KBB uzmanı Mert beyle instada yaptığı canlı yayında da soruldu bu soru. Diş taşı koku yapmaz tam tersine dilin sırtında biriken protein artıkları ve bunları yiyip çirkin kokulu gaz yapan bakteriler üreyip salyayla bademcik boşlukları ve bademcik taşlarına da ulaştığından orada da koöu yaparlar.

Sen de bademcik taşını çıkarır da koklarsan sanırsın ki kokuyu bu yapıyor halbuki tam tersi.

Yanlışsam düzeltsin birileri lütfen.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu