Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: ağız kokusu lanetine böyle başladım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: ağız kokusu lanetine böyle başladım
    Gönderim Zamanı: 24-Ekim-2012 Saat 13:11
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum 20 yaşında bu ağız kokusu lanetiyle 5 yıldır boğuşan sorun aramaya çalışan bir gencim.orta okulun son senesinde başladı nasıl anladın derseniz arkadaşlarımla yüz yüze konuşurken birden geri çekilmeye falan başladılar dedim noluyor içimden acaba dedim nefesim mi kokuyor elimi ağzıma doğru koyup höh yaptım ve o iğrenç koku geldi ve hayatım o zaman mahvolmaya başlayacaktı.tabi o zamanlar çocuktum naneli ve meyveli sakızlarla geçiştirdim hiç doktora gitmedim.

ta ki lise 2.sınıfa kadar artık delikanlı olmaya başlamıştım bir takım şeylerin farkına varmıştım bu ağız kokusu gudubetini yenmeliydim.diş doktoruna gittim konuyu anlattım sağ çene dişimin çürük olduğunu ve ondan kaynaklanabileceğini söyledi ve sonra o dişimi çekip dolgu yaptı.SONUÇ=GEÇMEDİ !! her gün okula sakızla gidiyordum arkadaşlarıma ağız kokum gidince anlıyordum yüzün kızarıyordu.

PSİKOLOjim alt üst oldu hayata küstüm arkadaşlar yok böyle bişe ben ki bu hastalık olmadan önce neşeli espirili hayatı dolu dolu yaşayan çocuk resmen gün geçtikçe çöküyordum.

konuyu kimseye söyleyemezdim anneme bile sadece allah ben ve o diş doktoru biliyordu ağız kokumun olduğunu.

asosyal olmaya başladım sakızsız dışarı çıkmazdım karanfil koyardım cebime.

buraya yazıyorum ve artık içimi dökmek istiyorum yeter gına geldi bu konuyu sizden başka kimseye anlatamam çünkü sizde benle bu hastalığı yaşıyorsunuz allah şifa versin kardeşlerim.

ne yapacağız ne edeceğim bilmiyorum artık 20 yaşındayım kız arkadaşım 2-3 kişiyi geçmez üniversite okuyorum ama çok boş okuyorum artık seviglim olsun istiyorum onu öpebileyim istiyorum ama şuan bu durum söz konusu değil...

ağız kokusu olan bi genç bunu nasıl yapabilir ki bir kıza ? cesaret edemezsin kız geri çekilir ağzın kokuyor beni öpme der ve artık intihar mı edersinz naparsınız yani.

Geçen yaz kronik sinizüt ameliyatı nefes alma ve burun tıkanıklığım ve de ağız kokumun bundan sebep kayanaklanabileceği edasıyla oldum koku burundan siinizütten kaynaklananilr mi diye ama 1 ay geçti ameliyatın üzerinden gene çare yok gene GEÇMEDİ !!!

bugün bu foruma girdim yazılanları okudum dertlerinizi okudum bu yolda tek olmadığımı anladım.ARTIK BURDA OLUCAM YAZILANLARI Okicam derdime derman bulcam.

bu hastalığı yenen arkadaşlar lütfen yardım etsin artık dayanamiyorum sürekli dua ediyorum ediyorum ediyorum...

Düzenleyen nurka - 24-Ekim-2012 Saat 13:32
IP
berataydin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı berataydin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2012 Saat 21:28
sen kendi kokunu eline hoh ladigin zaman alabiliyor musun? ben de gercekten var mi yok mu emin degilim. ailem olmadigini soyluyor, kbb doktoru olmadigini soyluyor ama emin olamiyorum. sinuzit yok, dislerde curuk yok, midede de sorun yok, agiz kokusuda almiyorum ancak yine de emin degilim. var midir bundan emin olmanin bir caresi?

Düzenleyen berataydin - 25-Ekim-2012 Saat 21:29
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2012 Saat 10:25
eğer ki koku varsa kendinde anlayabiliyosun hacı.hiç bir belirti yok ve herkese sorduysan koku var mı diye neden tribe giriyosun kardeşim ?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2012 Saat 09:17
Bir dişçiye sorman en doğru yolu. Ayrıca bileğini yalayıp 5-10 saniye sonra kokla, duyduğun koku, karşındakinin duyduğu kokudur. Parfümü bileğe sıkmak gibi düşün.
IP
papatya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı papatya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2012 Saat 23:26
diş temizliği yaptırdınız mı hiç?alt üst çene ağızdaki bütün dişlerin temizlendiği bir yöntem.bu yöntemi denemenizi tavsiye edebilirim.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2012 Saat 15:54
diş doktoruna gitmiştim önceden ve dişlerimin gayet temiz olduğunu söyledi.artık dişlerden olmadığını düşünüyorum kesin sonuca vardım.Pazartesi günü kulak burun boğaz doktoruna gidicem ve bende küçüklükten beri orta kulak iltihabı var forumda takılırken bir kişinin iltihap yüzünden kokusu olduğunu ve doktorun kulak damlası verdiğini ve kokunun kesin geçtiğini yazmış.darısı benim başıma artık.öneriniz için tşk.
IP
elif
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı elif Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2012 Saat 19:42
Merhabalar.
Bu sorunla tanışalı epey oldu. İlk önce sorunun dişlerde olduğunu düşündüm ve doktora gittim. Diş doktoruma ağız kokusu problemim olduğunu söylediğimde sorunun dişlerle değil, içten kaynaklı olabileceğini söyledi. Ben sorunumun mideden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zira midemde sürekli yanmalar söz konusu. Bahsi geçen antibiyotikleri alsam sürekli mi kullanmam gerekir? Gastrit problemi olanlarda bu sorun görülür mü?
IP
berataydin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı berataydin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 13:23
Orjinalini yazan: elif

Merhabalar.
Bu sorunla tanışalı epey oldu. İlk önce sorunun dişlerde olduğunu düşündüm ve doktora gittim. Diş doktoruma ağız kokusu problemim olduğunu söylediğimde sorunun dişlerle değil, içten kaynaklı olabileceğini söyledi. Ben sorunumun mideden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zira midemde sürekli yanmalar söz konusu. Bahsi geçen antibiyotikleri alsam sürekli mi kullanmam gerekir? Gastrit problemi olanlarda bu sorun görülür mü?

midemde yanma var diyorsun, doktorda agzinda bir problem olmadigini soylemis. hic vakit kaybetmeden gastroloji ye git.

ben doktor degilim ama cok buyuk ihtimalle sorun mideden kaynaklaniyor. cunku 2 gittigim kbb doktorunun da sinuslerde, agizda sorun goremeyince sordugu ilk soru midende yanma oluyor mu? agzina aci bir tat geliyor mu? gibi sorulardi.
---
kendi basina ilac kullanma. sonuc olarak bunlar agri kesici degil ki oyle ha deyince kullanasın.

Düzenleyen berataydin - 23-Kasım-2012 Saat 13:25
IP
Bayanbayan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Bayanbayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 04:15
Merhaba aynı şeyi bende yaşıyorum 2 senedir peki ya siz kurtuldunuz mu? bir umut ışığı arıyorum
IP
wolfscream
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wolfscream Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2019 Saat 15:13
Arkadaşım neredeyse hayatımız aynı şekilde ilerlemiş. Ben evden uzak kalabilmek için üniversiteye gittim orada daha fazla psikolojim bozuldu. Üni bittikten sonra evime döndüm baktım ailemin yüzüne bakamıyorum, tecilimi bozup askere geldim şuan eve gitmeme yaklaşık 20 gün var ve buradada aynı koğuşta 40 kişiyle kaldığım için aynı ezikliği yaşıyorum. Bakıyorum etrafıma çoğu kişi eğitimsiz afedersiniz cahil kalmış kişiler bile beni dışlıyor. Ben artık tezkeremi aldığımda memleketime dönmeyip dağda bayırda evsiz gibi yaşamaya karar verdim. 23 yaşında yabancı dili olan, birçok bilim dalını kavramış, çağdaş ve akılcı düşünce sahibi bir genç olarak düştüğüm durumu görüyorsunuz. Bazen nöbette tüfeği çeneme dayıyorum fakat aklıma annem ve babam geliyor. Sevgilimin olamayacağı ve hayatta hep bahtsız bir şekilde yaşayacağımı artık kavradım.
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2019 Saat 21:21
Bademciklere baktırdın mı daha önce kardeşim ya da aldırdın mı?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2019 Saat 15:39
Herkes kapasitesi kadar geliştirir kendini.
Etrafındakiler kadar, doğduğu yer kadar,
Gördükleri kadar, ona verilen kadar, algıladığı kadar geliştirir
kendini...
Onun için kimseyi; kendini geliştirmişlik konusunda yargılamamak lazım!
Önce kendime, sonra herkese naçizane hatırlatıyorum.
Umudunuzu kaybetmeyin yahu!
Ben gerçekten çok dua ettim yüreğimden ve Tanrı bana yol gösterdi!
Aklıma bir fikir koydu ve denedim oldu, başka bir gün bu fikre paralel
başka bir fikir koydu ve onu da denedim ve yavaş yavaş kurtardı beni
Tanrım.
Belki birçok kişiye saçma gelebilir özellikle de tahsilli kesimin bazılarına! Ama ben kendimi ve başıma gelen olumlu şeyleri çok iyi biliyorum. Çünkü buna ben şahit oldum.
Dua, müthiş bir güçtür, fark etmediğimiz, önemsemediğimiz.
Ama yüreğin derinliğinden geldiğinde, Tanrı seni yanıtsız bırakmaz. Bu söze İnan,güven.
Paylaşmak istedim insan kardeşlerimle...
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Temmuz-2019 Saat 12:59
Orjinalini yazan: mahoni

Herkes kapasitesi kadar geliştirir kendini.
Etrafındakiler kadar, doğduğu yer kadar,
Gördükleri kadar, ona verilen kadar, algıladığı kadar geliştirir
kendini...
Onun için kimseyi; kendini geliştirmişlik konusunda yargılamamak lazım!
Önce kendime, sonra herkese naçizane hatırlatıyorum.
Umudunuzu kaybetmeyin yahu!
Ben gerçekten çok dua ettim yüreğimden ve Tanrı bana yol gösterdi!
Aklıma bir fikir koydu ve denedim oldu, başka bir gün bu fikre paralel
başka bir fikir koydu ve onu da denedim ve yavaş yavaş kurtardı beni
Tanrım.
Belki birçok kişiye saçma gelebilir özellikle de tahsilli kesimin bazılarına! Ama ben kendimi ve başıma gelen olumlu şeyleri çok iyi biliyorum. Çünkü buna ben şahit oldum.
Dua, müthiş bir güçtür, fark etmediğimiz, önemsemediğimiz.
Ama yüreğin derinliğinden geldiğinde, Tanrı seni yanıtsız bırakmaz. Bu söze İnan,güven.
Paylaşmak istedim insan kardeşlerimle...

Bu çözüme giden yolu bizimle paylaşmanız mümkün müdür?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2019 Saat 00:42
Tanrının mucizesini anlatamam, çok zor!
Zaten ruhsal tarafını biraz anlatmaya çalıştım.
Ben mucizeyi yaşadım. Siz de yaşayabilirsiniz. Bir hastayı kim iyileştirebilir? Sizi kim kurtarabilir? En büyük doktor! Doktor kimin için vardır? Hastalar için.
Araştırın bulursunuz. Herşey yüreğinize bağlı ( yüreğinizde saklı)

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu