Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Gumus - Amalgam dolgu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Tristan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı Tristan Cevaplabullet Konu: Gumus - Amalgam dolgu
    Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2012 Saat 19:19
Merhabalar,
Malum gumusun anti bakteriel ozelligi var. Ayak kokulari icin bile gumus iyonlu corap yaptilar. Beyaz dolgularimizi gumus amalgam ile degistirsek ( ozellikle en arkadaki dislerimizdekileri) agiz kokusuna bir faydasi olur mu? Deneyen var mi?
Bu dolgunun icindeki civa gumusu cozerek gumusun aktifligini yok edebiliyormus sanirim. Civa kullanilmadan gumusun bu etkisinden agiz icinde (dolgu-kopru vs.) yararlanamaz miyiz?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2012 Saat 11:13
Gümüş iyonlu çoraplar %100 etkili diye bir şey yok. Sadece üretici firmanın iddia ettiği bir şey. Ayakta mantar, aşırı terleme vs varsa çok etki edeceğini sanmıyorum.

Dolgulu diş, eğer içten çürümüyorsa zaten koku yapmaması lazım. Normal hijyenle, diş taşı temizliği ile sağlıklı kalır.

Eğer koku ağız içi ile ilgiliyse sanırım bunu çoğu dişçi çözebiliyor. KBB, sindirimle ilgiliyse o zaman işler karışıyor anladığım kadarıyla. Bence bir çok dişçi o kokuyu çekmemek için fazla ilgilenmeden gönderiyor.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 32
Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2012 Saat 12:30
Merhaba, yıllardır gümüş üzerine çalışıyorum. Evet, güçlü bir mikrop öldürücüdür. Gümüşlü ürünler ağzınızda bir yere kadar hijyen sağlar ama ağızdaki dolguların içerdiği gümüşten bunu bekleyemezsiniz. Eğer öyle olsaydı gümüşlü dolgu yaptıran hiç kimsenin ağzı kokmazdı. Bence yapılması gereken gümüşlü ve belki de çinkolu bir ürün kullanmak. Gümüş antibakteriyel etki sağlarken çinko kokuyla mücadele eder. Sizin ihtiyacınız olan şey bir taraftan koku moleküllerini içine hapsederken diğer taraftan da bakteri öldüren bir ürün. Nano gümüş, nano çinko ve zeolit içeren böyle bir ürünüm var. ilgilenirseniz yardımcı olabilirim.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 32
Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2012 Saat 12:34
Gümüşün az da olsa terlemeyi önleyici etkisi var. Bu nedenle cildiye uzmanları gümüşlü kremler reçete ederler kimi zaman. Gümüşlü çorabın terleme engellemesi mümkün değil. Çünkü ciltteki gözeneklere tam temas etmez. Ama gümüş içeren krem ve spreyler bunu yapabilir. Koku hem terleme ile hem de o terli ortamda üreyen bakteri ile ilgilidir. İkisinden birini çözmek işinize yaramaz. Terleme önleyen gümüşlü bir ürün (krem/sprey) uygulaması sonrasında gümüşlü çorap bence daha faydalı olur.
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2013 Saat 00:21
amalgama dönmenizi tavsiye etmem. Ben hastalığımın nedenini yıllarca araştırıp bulamayınca, allerji testi yaptrdım ve "cıva allerjisi"ni duyunca şok oldum! ağzımda 6 tane amalgam doldu vardı, hepsini söktürttüm. Tabi sökülürken bunları yuttuk veya soluduk maalesef :( ama en nihayetinde artık ağzım civasız. Sakın amalgam yaptrmayın, cıva zehirli bir metal.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2013 Saat 09:14
Orjinalini yazan: telfast

amalgama dönmenizi tavsiye etmem.

Amalgama dönmenizi tavsiye ederim.

http://aydinmur.com/arsiv/amalgam1.pdf
http://aydinmur.com/arsiv/amalgam2.pdf
http://aydinmur.com/arsiv/amalgam3.pdf
http://aydinmur.com/arsiv/amalgam4.pdf

Üstelik amalgamın içinde çinko vardır. Gümüş de vardır. Pek muhtemeldir ki ağız kokusunu engelliyor olabilir. Civa alerjisi ve zehirlenmesi başka şeylerdir. fevkalade nadirdir. Amalgam dolgunun zehirli olduğu ispatlanmış değildir. İddiaları destekleyen çalışmalar istatistikler ve hipotezler üzerine kurulmuştur veya hayvan deneylerinden ibarettir. Ticari pirim sebebi ile balon uçurulmaktadır. Ben buna yönlendirilmiş abartı ismini veriyorum
http://aydinmur.com/yonlendirilmis-abarti.html

-M

Düzenleyen aydinmur - 31-Temmuz-2013 Saat 09:18
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2019 Saat 07:33
Merhaba. Gümüş suyu kullanan oldu mu? Olduysa sonuç ne oldu arkadaşlar. Mide ve bağırsaktaki bakterileri yok ettiği yazıyor
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2019 Saat 18:54
Ben kullandım ise yaramad. Gümüş suyunu fazla abartıyorlar bence
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2019 Saat 10:01
Orjinalini yazan: mehmet27

Ben kullandım ise yaramad. Gümüş suyunu fazla abartıyorlar bence

O da mı çare değil. Nasıl olcak, nerde aramalıyız çareyi. Çaresi olmadığına inanmıyorum daha doğrusu inanamıyorum ben
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu