Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Dildeki Pas - Koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Konu: Dildeki Pas - Koku
    Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2012 Saat 18:38
Pharmol Zn kullandım, fırçaladım dilimdeki pas ve kokuya hç etki etmedi.Arka tarafına doğru kabarcıklarda var.Bu pas neden olabilir ? Neyin belirtisidir ?

Düzenleyen aydinmur - 17-Kasım-2012 Saat 20:06
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2012 Saat 20:27
Sizin diliniz sağlıklı görünüyor. Zayıf bir kaplama var. Bu günün belirli saatlerinde kendiliğinden ortaya çıkar ve fırçalayıncxa kaybolur. Kabarcık dediğiniz oluşumlar papillalardır ve normal görünüm ve sayıdadır. Ben size ağız kokusu yapan dil fotoğrafları göstereyim:

IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2012 Saat 20:34
Ne belirli saati ne kaybolması hocam.Tüy gibi bunlar.Ve ince değil.Ben kendimi bildim bile var bu bende.Fırçalayınca etki bile etmiyor.Rengi bile değişmiyor.

Düzenleyen coqnfechn - 17-Kasım-2012 Saat 20:35
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2012 Saat 17:43
Sol alttaki fotoğraf dikkatimi çekti,eklediğim kendi dilimin fotoğraflarında da görüldüğü gibi bazı yerlerde renk değişiklikleri var, sanki o bölge yanmış gibi.Bu neyin belirtisi olabilir Murat bey?
Son birkaç ayda zaman zaman ortaya çıkıp bazen kayboluyorlar, bazı durumlarda çeperleri beyaz bir tabaka ile çevrelenmiş oluyor. 25 yaşında bir erkeğim,eğer önemli ise.

Düzenleyen aydinmur - 18-Kasım-2012 Saat 19:46
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2012 Saat 19:55
Orjinalini yazan: 1290724

Sol alttaki fotoğraf dikkatimi çekti,eklediğim kendi dilimin fotoğraflarında da görüldüğü gibi bazı yerlerde renk değişiklikleri var, sanki o bölge yanmış gibi.Bu neyin belirtisi olabilir Murat bey?

Bahsettiğiniz fotoğraftaki kahverengi siyah lekeler keratin isimli bir proteindir. Dilin yüzeyine çöker. Saç ve kıllarda bulunan bir proteindir. Dil yüzeyindeki tüysü papillerin üzerine çökünce sanki dil kıllanmış gibi görünür. Buna "kıllı dil" ismi verilir. Kazımak ile yerinden kolayca kalkar, sert fırçalanmalıdır, sigara içenlerde daha sık ortaya çıkar. Tip 1 koku sebebidir.

Orjinalini yazan: 1290724

Son birkaç ayda zaman zaman ortaya çıkıp bazen kayboluyorlar, bazı durumlarda çeperleri beyaz bir tabaka ile çevrelenmiş oluyor. 25 yaşında bir erkeğim, eğer önemli ise.

Sizin dilinizdeki olay kıllı dilden epey farklıdır ve daha masumdur. Atrofik adacıklar bulunur ve yer değiştirir. Koku sebebi değildir. Bu dili kuvvetli fırçalamanız önerilmez.

IP
gunes
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı gunes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2014 Saat 16:52
bnm dilim de böylee neden acaba murat hocamm
http://agizkokusu.org/forum/avatars/leaf.jpg
IP
123yine
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı 123yine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2014 Saat 14:40
Orjinalini yazan: coqnfechn

Pharmol Zn kullandım, fırçaladım dilimdeki pas ve kokuya hç etki etmedi.Arka tarafına doğru kabarcıklarda var.Bu pas neden olabilir ? Neyin belirtisidir ?

iste bu ayni   bendede tipa tip ayni kardesim bu lanet sey
buyuk ihtimal bagirsaklardaki bir baktari cunki bunun saglikli bir dil olmasi imkansiz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2014 Saat 15:31
Sn coqnfechn ,
Bu fotoğrafınızı eğitim amacı ile slayt olarak kullanacağım müsaadenizle.

(sağlıklı dil fotoğrafı olarak)
-M
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2014 Saat 00:21
hocam benimde dilim hemen hemen böyle. özellikle sabahları bu durumda gözüküyor.
affnıza sığınarak ciddi misin gerçekten bu dilin sağlıklı olduğuna ?
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2014 Saat 05:47
Kan dolaşımı, dört papilin oranı, simetrisi, ıslaklığı, konumu, büyüklüğü ve homojenliği sağlık gösteriyor. Böyle bir dil kokmaz. üzeri beyazlanırsa fırçalandığında normale döner zaten.

Meslektaşlarımla paylaşmak için slaytlarımın arasına koydum. Resmin sahibine haber vermiş olayım.
-M
IP
123yine
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı 123yine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2014 Saat 14:27
hocam aslinda benim demek istedigim bu dil kokumuyor ama her hangi bir bakteri ve ya hastaliga isaret edebilirmi?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2014 Saat 21:21
Arkadaşlar , bu resimleri nasıl yüklüyorsunuz ? Kopyala yapıştır mı yoksa mesaj yazarken resim ekle kısmı mı var ? Telefondan uğraşıyorum olmuyor.
IP
msms
Üye
Üye

Gönderilenler: 40
Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2014 Saat 14:59
20140709_155824_image.jpg

Hocam bu dil rengini gördüğünüzde ilk akla gelen tanı ne olabilir?
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2014 Saat 18:58
bu pass konularinin altindan bir hastalik cikicak bakalim ne olcak hangi babayigit cozucek olayi bendede ayni sorun
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2014 Saat 09:29
Orjinalini yazan: msms

20140709_155824_image.jpg

Hocam bu dil rengini gördüğünüzde ilk akla gelen tanı ne olabilir?

Hocam bu foto hakkındaki yorumunuzu da beklerim.
IP
msms
Üye
Üye

Alıntı msms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2014 Saat 16:58
1) dilde renklenme olup da ağız kokusu olmama ihtimali var mı?
2) dilde renklenme olmadan ağız kokusu olma ihtimali var mı?
IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2014 Saat 18:04
bence suclu dil pası degıl..benım eskıden dılde kı pas kokuyodu.lakin sımdı bu hastalıktan kurtuldugumdan berı.dilde pas olmasına ragmen. dılimdeki pas kokmuyo.
IP
mmervve
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2014 Saat 23:54
Merhaba gokhan hastalık tan kurtuldum derken ağız kokusunumu kasteddin eğer öyleyse kısa bir bilgi verebilirmisin
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2014 Saat 07:40
Gokhan kards nasil kurtuldun suc dilin degilse bu koku nerden geliyor ya anlayamadim
IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2014 Saat 15:15
reihi mantarı denen bıtkının ozünden yapılan, kapsülünü,cayını kahvesını ve diş macununu kullanıyorum. özelden yazarsanız sizlere yardımcı olabılırım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2014 Saat 15:30
Gökhan bey,
Siz bu işin ticaretini yapıyor gibi ifadeleriniz var. diğer başlık altında yazdığınız bir mesajı silmek zorunda kaldım çünkü reklam ve satış yapıyor gibi bir duruşunuz var. Biz bu forumda ticari yazışmaları pek tercih etmiyoruz.
-M

IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2014 Saat 16:02
murat hocam ben lise yıllarımdan beri agız kokusunu cekıyodum hatta yaklasık 5 yada 6 yıl once sizinle telefonda gorusmustum..bır cok anket göndermıstınız bana maıl uzerınden .

kullanmadıgım ilac kalmadı KEFİR mi içmedim.flagly ,nidazol, helipak. kımden ne duyduysak onu içtim.

bu forumlarda insanların nasıl caresız oldugunu kendımden bılıyorum. gıttıgımız doktorlardan agız kokusu psıkolojıktır,,benımde agzım kokuyo ,yok sıgarayı bırak gıbı lafları cok duydum.

benım gıbı bır cok kısı agzı koktugu ıcın evlenmedi.
bugun ben bu hastalıgımı yendım dıyorum.hemde soyleıdgım bu bıtkıyle..sız bana ticaretını yapıyosunuz dedınız, aslında haklısınız ben bu üründen fayda gordukten sonra kanser hastası olan amcama aldım,qatır hastası olan arkadasım ıylestıgını gordum.. bu ısın tıcaretını yapsam sızce yanlısmı yapmıs olurum.keza ben buradakı arkadaslara ısmını verdım.ınternetten arastırıp tedarık edebılırler..

Sizinde yıllardır nefes kokusu üzerinde nasıl çalışma yaptıgınızı,bızlere yardımcı oldugunuzu gayet ıyı bılıyorum.Keske sizde bu ürünü dıkkate alsaydınız burdakı bırcok sıze ınanıp guvenıyorlar benım ınandırılıgım olmaya bılır lakın sizin daha cok olabılır ve ben emınımkı bırcok ınsan kullandıktan sonra şifasını bulacaktır.saygılarımla
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2014 Saat 20:08
Aziz kardeşim, Foruma gireli bir kaç gün olmasına rağmen 3 üncü mesajınızda "bana özelden yazın size ilaç bulayım, sizi yönlendireyin" diyorsunuz (silinen mesajınız)

Burada her şeyi serbetçe paylaşabilirsiniz. Tavsiye ettiğiniz bir ürün varsa, ismini, prospektüsünü, etkisini, yorumlarınızı, fiyatını nerde satıldığını hangi ticarethanede bulunduğunu telefonunu adresini ve firmanın web sitesini her şeyini yazabilirsiniz. Her şey serbest.

Ama "bana özelden mesaj yaz, sana ilaç bulayım" anlamına gelen ifadeler yazarsanız müsaadenizle paylaşımınızın ticari olduğunu düşünebiliriz.
-M

IP
afaff
Üye
Üye

Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2014 Saat 00:43
murat hoca haklı bu tür umut tacirleri piyasada çok var(gökhan için demiyorum) ve insanların acizliğinden yararlanmakta üstlerine yok mesela bu reishi mantarına baktım da forumdonanım da birisi bunla ilgili bi konu açmış altında 70 tane spam mesajı adamlar sırf ürünün reklamını yapmak için üye olmuşlar sonra mesela burda bir arı sütü olayı var birisi bunla ilgili bir mesaj yazdı ben kendisine sorular sordum ama cvp yok o yüzden onun da bir reklam olduğunu düşünüyorum diyeceğim o ki burda hiç mesaj yazmayıp durumunu anlatmayıp sadece şunu kullanıp iyileştim diye konu açılınca pek inanasım gelmiyor artık ama inanan varsa da saygı duyarım
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2014 Saat 12:45
Orjinalini yazan: aydinmur

Sn coqnfechn ,
Bu fotoğrafınızı eğitim amacı ile slayt olarak kullanacağım müsaadenizle.

(sağlıklı dil fotoğrafı olarak)
-M
Hocam siz buna sağlıklı dil demişsiniz ama bana kalırsa yanlış çünkü ben test ettim benimkide bunun aynısı biteral 500 mg kullandığımda ilk günde dilim beyazlık kalmamıştı sabahları uyandığımda bile dilim kırmızı sağlıklı biçimdeydi ilaç bitmeye başlayınca sonra hepsi geri geldi
IP
bymax
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 13
Alıntı bymax Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2014 Saat 12:32
Merhaba
Dilinde pas olan arkadaşlar, bir sitede okumuştum size bir test önereceğim sabah kalktığınızda ağzınınzı bile calkalamadan bir bardak suya tükürün ve yarım saat sonra kontrl edin tükürükten suyun içine doğru saça benzer sarkmalar varsa deniz anası gibi bir görünüm oluşmuşsa, bardakta bulutumsu bir görünüm varsa bardağın dibinde birikim oluşmşsa sizin bağırsaklarınızda mantar var demektir deniliyor.Mantarı azdıran en büyük etkende antibiyotklermiş.alkol kokusuna benzer ağiz kokusu yapar ve bu mantarlar bütün organlara dağilabilirmiş.
uzman kişiler tarafından özellikle üzerine gidilmezse teşhsi zor bir vaka deniliyor.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2015 Saat 01:20
Murat hocam agız kokuların tespitinde kokuların nerelerden kaynaklandığı gerçekten belli oluyor mu?

Diyelim ki burun kaynaklı bir koku gerçekten burundan geldiği belli oluyor mu?
Veya ciğer kaynaklı bir koku belli olabiliyor mu?
Aynı şekilde ağız içi kaynaklı bir koku sadece ağızdan kaynaklandığı belli oluyor mu?

Bu soruyu şu nedenle sordum.
Yine kendimden yola çıkarak çok eskiden mesela yanımdaki kişilerin " off be! " deyip te kalkıp gittiğini gördüm.
Aynı şekilde yukarıdaki örnekteki gibi arkadaşlarla yürürken " bu ne ya " deyip de bana hiç sormadan sakız vermeye çalışan arkadaşlarım da oldu:))
Veya yolda yürürken arkamdan bakıp yüz ifadeleri değişen insanların olduğunu gördüm.

Bu söylediklerim yalan değil. Bunların hepsini gerçekten gördüm. Psikolojimden dolayı yada halüsinasyonlar gördüğümü düşünebilirsiniz.
Ancak sadece yaydığım kokudan dolayı yukarıdaki şeyleri gördüğümden hiç şüphem yok. Bu konuda emin olabilirsiniz.

Yukarıdaki örnekleri niye verdiğimi bilmiyorum ama asıl merak ettiğim şey: Ben hayatımda koku kaynağı tespiti falan hiç yapmadım.
Bu yüzden geçmişimde aslında gerçek koku kaynağımın neresi olduğu hakkında hiç bir bilgim yok.

kafamda olan soru ise ben ameliyatlarımdan sonra bile ağız içinden kötü tad ve kokuların olduğunu hissedebiliyordum.

Mesela ben o zamanlar koku tespiti yapsaydım bu tuhaf tad ve kokuların sadece ağız içinden geldiği belli olabilecek miydi?

Bu soruyu asıl sorma nedenim: çoğumuz gerçekten kompleks düşündüğümüzü sanıyorum.
Nedeni şu: Bunu yine kendimden yola çıkarak söyleyeceğim.
Mesela ben ameliyatlarımdan sonra ağız içinden dolayı olan tad ve koku yüzünden çok komleks düşünüyordum.
Yani sırf bu yüzden ameliyatlarımdan fayda görmediğimi düşünüyordum ve asıl koku kaynağımın vücut içinden geldiğini düşünüyordum. Hem de ciddi ciddi düşünüyordum.

Çünkü o zamanlar hissettiğim tad ve kötü hava akımı beni böyle düşünmeye zorluyordu. Bunların gerçekten sadece ağız içinden kaynaklanabileceği aklıma hiç gelmiyordu.
Ve şuan görüyorum ki aslında o hissettiklerim gerçekten sadece agız içinden kaynaklıymış.
Bunu da daha önce dediğim gibi biraz uzun, düzenli ve yoğun bir hijyenle geçtiğini / geçebileceğini gördüm.

Şuan rahat bir kafayla da düşünüyorum ki aslında çoğumuz ağız içinden gelen kokular yüzünden koku kaynağının başka yerlerden ( mide,bağırsak) oluştuğu hissi mevcut.
Ve bu basit gerçeği içinde bulunduğumuz durum nedeniyle tam göremiyoruz aslında.
Bu yüzden inanıyorum ki doğru ve düzenli bir hijyenle aslında çoğumuz iyileşebileceğizdir. Yine uzun yazdım bu yüzden biraz karışık yazmış olabilirim.
Demek istediğim çoğumuzun koku kaynağı aslında sadece ağız içindedir. Bu yani :))

Agız içindeki tad ve kokulardan kastım, mesela bir örnek olarak yumurta kokusu gibi. Anlamışsınızdır umarım.

Evet arkadaşlar burda tekrar aynı şeyi söyleyeceğim ve lütfen sizleri incitme gibi bir nedenim olmadığını bilin..

Tekrar söylüyorum;
SİZ hijyeninize daha fazla önem verin. SİZ hijyeninizi biraz daha abartarak yapın. ( günlük 8-10 defa ).
SİZ hijyeni doğru ( diş ipi, phormal zn... ) ve düzenli yapmaya gayret edin.

Arkadaşlar bu yoğun hijyeni ömrünüz boyunca yapacağınızı düşünmeyin. Sadece belli bir zaman diliminde böyle bir çaba içinde olacaksınız o kadar. Tabi gönül ister ki hep böyle olmak ama imkansız gibi bir şey bu:) bu konuda rahat olun.

Bu arada ileride biraz daha ayrıntılı anlatmak istediğim şey ise,
Biliyor musunuz arkadaşlar?
Aslında agız kokusu genel itibariyle 2 ana grupta incelenmeli.
Evet, bence agız kokusu 2 gruba ayrılır. Bunlar:

- Agız kokusuna neden olan ana etmenler ( ANA KAYNAKLAR )
- Bu ana etmenlerın oluşturduğu ALT KAYNAKLAR. Yani bu etmenlerden dolayı meydana gelen YAN KAYNAKLAR.

Mesela örnek vermem gerekirse daha önce dediğim gibi çoğumuzda mide ve bağırsak rahatsızlıkları aslında psikolojimiz ve içinde bulunduğumuz stresten dolayı olan rahatsızlıklardır.

Burda Ana Kaynağımız aslında PSİKOLOJİ iken,
Bunun Yan Kaynağı ise, Mide ve bağırsak rahatsızlığımızdır.

Düşünüyorum ki eğer bizde reflü veya mide yanması varsa bunlardan kurtulduktan sonra mideyi fazla düşünmeyelim.
Veya bize rahatsızlık vermeyen diğer mide rahatsızlıklarımız gibi.

Bazen diyoruz ya ülkemiz mide rahatsızlıkları açısından biraz daha üst sıralarda diye. Veya hepimizin söylediği gibi neden bunca kişide bu rahatsızlıklar var da agız kokusundan şikayetleri yok. Ama bizde var ?? Diye.

Arkadaşlar belki bizde de aslında bu mide rahatsızlıkları ağız kokusuna neden olmuyordur.

Bu arada dişlerdeki sarılık, dildeki diş izleri, bilek yalama vb. şeyleri takıntı yapan arkadaşlarım böyle basit şeyler üzerinde durmayalım lütfen.
Bunlar koku bakımından düşünülebilecek şeyler değil. Çoğu insanda da bunlar mevcut. Bizde de olmasının bir sakıncası yoktur herhalde.

Biraz karıştırdım galiba, umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır arkadaşlar :))
Allah hepimize şifa versin..
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2015 Saat 18:57
Arkadaşlar bugün dil pası için hastaneye ( Cildiye Bölümü ) gittim. 
Dil yüzeyinde oluşan beyaz tabakadan rahatsızlık duyduğumu dile getirdim. 
Sağolsun doktor çok anlayışlı biriydi. Şikayetimin dil yüzeyindeki beyazlık olduğunu dedikten sonra 
dilime baktı ve ilk söylediği şey bu soruna ağız içi mantarların da neden olabileceğiydi. 

AYRICA, vücut içinden de bu soruna neden olabilecek herhangi bir rahatsızlık olup olmadığını öğrenmek için benden kan tahlili istedi. 
Ve kan tahlili çıktıktan sonra bende hep olan şey yine çıktı. Yani demir eksikliği. 
Geçen sene de dahiliyede böyle bir sonuç çıkmıştı ve ne yazıkki verdiği ilaçları düzenli kullanamamıştım.( çeşitli şeylerden ötürü. Keşke kullansaydım.) 

Cildiye doktoru da tahlil sonuçlarıma baktıktan sonra dil yüzeyindeki bu soruna böyle şeylerin de neden olabileceğini, 
o yüzden her şeyden önce içteki nedenlerin düzelttilmesi gerekli olduğunu söyledi. 
Yoksa içteki nedenler yüzünden dıştaki nedenlerden çok verim alınamayabileceğini vurguladı. 

Bunlara ek olarak yine bu soruna vitaminsizliğin de neden olabileceğini ve bu nedenle vitamin bakımından zengin olan
sebze ve meyveleri bol miktarda tüketmemi önerdi. Özellikle kırmızı et gibi yiyecekleri de tüketmem gerektiğini söyledi. 

Aynı şekilde alkol, sigara , çay , kahve ve asitli içeceklerin kullanımını azaltmamı veya kullanmamamı söyledi. 
( ki zaten alkol ve sigara hiç kullanmıyorum. Ancak çay, kahve ve asitli içecekleri tüketiyorum. Çayı çok tüketiyorum yalnız) 
Bunların da bu soruna neden olabilecek şeyler olduğunu dile getirdi. 

Durum şimdilik böyle arkadaşlar. Doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başladım.
Bunlardan fayda görüp görmediğimi zaman gösterecek. İleriki zamanlarda bu konuda da durumumu sizlerle paylaşacağım. 
( Fayda gördüğüme emin olduktan sonra ) 

Allah hepimize şifa versin inş. selametle.

IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2015 Saat 16:09
Bir hayalim var sen kendi ağız kokunu hissediyomusun hissediyosan nidazol flagly felan kullanınca geçtimi birde Demir eksikliğin çıkmış demir eksikliği dilde beyazlık yapar bende bu yüzden Dahliye ve Cildiyeye gittim 2 side Demire baktı normal çıktı Cildiyede sordum mantarmı diye Mantar böyle olmaz dedi
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2015 Saat 21:28
merakla bekliyoruz...
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2015 Saat 15:49
Aleho, kardeşim ben ağız kokusundan kurtulduğumu daha önce çok kere söyledim.
Şuan agız kokusu gibi bir sorunum yok. Ben cildiyeye sadece dil pası sorunum için gittim.
ve doktor da bunun mantarlardan dolayı oluşan bir rahatsızlık olduğunu söylemedi ki.
Sadece bu soruna mantarların da sebep olabileceğini söyledi. Şuan kullandığım ilaçlar da mantar ilaçlarıdır.
Kullanıyorum bunları. Bakalım sonuç ne olacak ?

Bu arada eskiden dil pasım olduğunda koku adına şikayetçiydi. Ancak şuan oluşması beni pek fazla etkilemiyor.
Temiz bir hijyenle yine üsttesinden gelmeye çalışıyorum. Bu soruna karşı yapabildiğim tek şey bu sadece.
O yüzden hijyen konusuna tekrar dikkatinizi çekerim:)
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2015 Saat 11:41
Arkadaşlar size tek şunu söyleyim bu koku kesin geçici bişey ben Biteral flagly nidazol kullandığım da koku gitmişti ama burda 2 3 defa normalken gitmişti 1.de 2 hafta aç karnına yeşil ekşi Elma yemişti 1 buçuk gün gitti 2.de o gün Hamsi yemiştim yanında B12 vitamini b vitamini kombinasyonu almıştım sonraki 2 gün koku gitmişti 3. De alamadım bunların bi bağlantısıvar ama benim ttahminince kokunun kaynağı yemek borusu veya mide birde ben su içerken yudumlayıp nefesimi verdiğimde koku oluyo yani ya yemek borusu iltihabı ya da Helico bakter pylori

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2015 Saat 23:47
Arkadaşlar, kullandığım ilaçların dil pasına herhangi bir etkisini göremedim ne yazık ki.
şimdilik bu konuya uzunca bir ara verecem. İleride geçtiğini görürsem yazarım tekrardan.
Ancak dediğim gibi bu sorunu hijyenle başedebiliyorum sadece. Umarım ileri de bunun da yokolup gittiğini görebileceğim.
Bir de koku adına çok fazla bir rahatsızlık duymuyorum. Oluştuğu zamanlar bile ciddi anlamda koku falan olmuyor.
Ancak huzursuzluk hissediyorum ve bu durum moralimi oldukça bozuyor.
Birisi bu soruna çözüm bulur inş.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2015 Saat 12:57
Bir hayalim var sanırım çoğu kişi bu durumdadır.
Koku olmadığı zaman bile var mı acaba tedirginliği içindeyim.
IP
BahtsizzBedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı BahtsizzBedevi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2015 Saat 23:02
merhaba benim dilim bu şekilde ve pasın kokusu arkalara doğru çoğalıyor çikolata süt veya proteinli bir şey yediğimde ağzımda hissettiğim iğrenç tat gerçekten kötü
IP
ramtha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı ramtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2015 Saat 13:28
meraba arkadaşlar ben de ağzımın koktuğunu yeni öğrendim.kardeşim söylemese bilmem mümkün değildi.yazılanları okuyunca dilime baktım evet ilk kez bilinçli baktım.dilimin orta ve arka bölümleri beyaz.deli gibi dil fırçalamaya başladım beyazlık yine de tamamen geçmedi.bunun nedeni ne olabilir
ramtha
IP
mertk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı mertk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2021 Saat 17:07
merhabalar 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim boğazımda geçmeyen bir balgam hissi var boğazıma telefon feneriyle baktığımda yutak kısmında sarı sarı bişeyler gözüküyor ve dilimin üzerinde beyaz kaplama oluşuyo dilimi fırçalıyorum ama bi kaç saat sonra tekrar oluşuyor kokuyu yoğun bir şekilde hissediyorum ağzımda sürekli kötü bir tat oluşuyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2021 Saat 17:54
Sarı sarı şeyler bademcik taşı büyük ihtimal. Ağızda kötü tat yapıyor, ben bademciklerimi aldırdım kötü tat gitti
IP
mertk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı mertk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2021 Saat 14:32
boğazımdaki sarılık bu şekilde bir türlü kurtulamadım
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2021 Saat 16:05
Hımm bademcik taşı değilmiş. İltihaplı geniz akıntısı olabilir veya da sinüzit. Fotoğraf çok net gözükmüyor ama dilin de beyaz sanırım. Geniz akıntın, sinüzitin ya da reflün olabilir. Bunlar için doktora gözüktün mü hiç
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu