Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: gümüş suyu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Konu: gümüş suyu
    Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2012 Saat 12:30
Gümüş suyu kullanan oldu mu? Youtube da videolar var, bir çok kişi evde kendisi yapıyorlar. Çok sayıda insan özellikle abd ve avrupa da bunu kullanıyor. Türkiye'de de satışını yapan bir kaç firma var ama bunların ppm oranları yüksek gibi geldi bana. Her gün yada iki günde bir az miktarda içmek faydalı olabilir olarak düşünüyorum. Özellikle adanalı sen bir denesen iyi olur hem ağız kokusu hem beden kokusundan şikayetçisin çünkü.
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2012 Saat 21:46
Gümüş suyunun ağız kokusuna,iltihaplara etkisi ne kadar vardır ? Aşırı pahalı çünkü.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2012 Saat 16:54
Mehmet, emin ol beden kokusu - vücut kokusu- ile ilgili batıda o kadar çok ilaç var ki . Ama hiç birisi tıbbi deneylerden geçmiş değil. Kimisinde işe yarıyor kimisinde yaramıyor.

Vücut kokusu için; Çinko-magnezyum takviyesi, devedikeni sütü, probiyotik, klorofil, aktif kömür, lavman, detoks vs onlarca yöntem var. Benim aradığım bu konuda uzman bir doktor. TMAU diye bir hastalık var, en kötüsü o ; onun bile uzmanı var; özel bir diyetle koku aşağıya çekilebiliyor.

Gümüşsuyu içmeye gelince, bana biraz tehlikeli geldi. Vücut, gümüşü sindirebilir mi, vücutta gümüş birikirse toksik zehirlenme vs olur mu, gümüşün yan etkileri var mıdır ....

Ağız kokusu olan arkadaşlara tavsiyem; bakın bu konunun uzmanı belli: Adanada Murat hoca, İstanbulda değişik özel hastaneler. Google da aratın bulun; size yakın uzman biri büyük ihtimalle vardır. Gümüşsuyu içmek gibi en uç örneklerle uğraşmayın, hem sağlınıza yazık olur hem paranıza; en önemlisi de umutlarınıza.

Bir de gerçekten ağız kokusu o kadar aşırı sorun değil. Bizim okulda bir öğretmende de var, ilk defa duydum böyle değişik kötü kokuyu. Dışkı değil de idrarımsı-iltihabımsı bir koku. şöyle yarım metre çekilince koku duyulmuyor. Çok çok can sıkıcı bir durum ama %99.9 çözümü var merak etmeyin, yeterki dişçi-KBB-gastroentroloji sırasını takip edin.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 32
Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2012 Saat 22:24
Arkadaşlar, bazı sorularınıza cevap vermeye çalışayım. Beyin cerrahisi uzmanıyım ve branşımla alakasız olarak 2000 yılından beri gümüş ve onun antimikrobiyal etkileri üzerine çalışıyorum. Evet gümüş suyunu (kolloidal gümüş) iyi biliyorum. Kendi sağlığım için kullanmasam da yaptığım gümüş suları ile laboratuvarda bakterilerin öldüğünü gördüm. Literatürde, özellikle ABD'de yıllardır satıldığını da biliyorum. Ama her gümüş suyu yeterince etkili veya yeterince güvenli değildir. içerdikleri gümüşün parçacık boyutu pek çoğunda nano boyutta değildir ve etkisizdir. üstelik bu nano boyuttan büyük parçaların birikme riski vardır. her gün ve fazla miktarda içildiğinde ciltte biriktiğini ve cilt renginizin gri bir renk alacağını söyleyebilirim. Mümkünse içmeyin. Cildinize ve ağzınıza kullanabilirsiniz. zararı olmaz. Benim tavsiyem çıtayı biraz daha yükseltmek ve gümüş suyu yerine nano gümüş kullanmak. parçacık boyutu kontrol edilebilir ve gümüş miktarı ayarlanabilir bir üründür. Gümüş koku gidermez. Koku yapan bakterilerle mücadele ederek koku oluşumunu bir yere kadar engelleyebilir. Mevcut kokuda o kadar etkili olmaz. ben defalarca denedim. Gümüş suyunu evde yapabilirsiniz. 2 adet saf gümüş çubuk , 2 kablo, 1 pil işinizi görür. ama gümüş miktarını ayarlayamazsınız, parçacık boyutunu belirleyemezsiniz. dahası gümüş suyu yapmayı başarıp başaramadığınızdan bile emin olamazsınız. tüm bu sorunları ben yaşadım. siz boşuna yorulmayın diye söylüyorum. Nano gümüş içeren ürün bulamazsanız (ki aslında bende var) size 30 ppm i geçmeyen gümüş sularını önerebilirim ama piyasada Sivaderm dahil hiç birisinin kalitesi hakında bilgim yok. Evet fiyatları pahalı, 100 cc'si 49 TL ve ben bunun 1-2 TL'ye yapılabildiğini biliyorum. Ama yine de evde yapmak yerine satın almayı düşünün. Çünkü dediğim gibi bir çok özelliğini kontrol edemezsiniz.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2012 Saat 22:33
Orjinalini yazan: coqnfechn

Gümüş suyunun ağız kokusuna,iltihaplara etkisi ne kadar vardır ? Aşırı pahalı çünkü.

iltihaplara etkisi var. ama ağız kokusunda içine zeolit eklemenizi öneririm. hatta biraz da çinko ekleyebilirseniz mükemmel olur. Nanotech-Z isimli ürün bildiğim kadarı ile bu 3 maddeyi bir arada içeren tek ticari ürün. Bir şişesi 1 ay yetiyor.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2012 Saat 22:45
Orjinalini yazan: adanali

Gümüşsuyu içmeye gelince, bana biraz tehlikeli geldi. Vücut, gümüşü sindirebilir mi, vücutta gümüş birikirse toksik zehirlenme vs olur mu, gümüşün yan etkileri var mıdır ....

Vücut hiç bir şekilde gümüşü sindirmez. Bir kısmı idrarla atılır (ki bu durumda böbrekte birikebilr) gerisi (fazlası) özellikle ciltte birikir. Sklera dediğimiz gözün beyaz kısmına özel ilgisi vardır. Burada birikmeye meyillidir. Ama ciltte, sklerada vs birikmesi, işin dozunu kaçırdığınızda olur. 30-50 ppm gümüş içeren ürünlerde bu birikme için günde 1 bardak ürünü aylarca ve belki de yıllarca kullanmanız gerekir. Tabi bu dışarıdan bakıldığında gözle görülür bir cilt rengi değişikliği içindir. İçerde nerede birikir, birikirse ne yapar belli değil. Tek kesin olan vücutta biriktiğidir. Siz iyisi mi, ağız kokusu için illa kullanacam diyordanız çalkalayın ve tükürün, yutmayın. Cilt yaralarınız için kullanımının güvenli olduğunu düşünüyorum. ben kendimde ve bazı hastalarımda kullandım (gümüş suyu değil, nano gümüş kullandım). oldukça etkili. Sivilcede, uçukta, arpacıkta, pamukçukta işe yaradığını bizzat gördüm. Ayaklardaki mantarın tedavisinde neredeyse mükemmel. ama tüm bu sözlerim nano gümüş için geçerli. Kolloidal gümüşü sadece laboratuvarımda kullandım. canlı insan veya hayvanda değil.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 21:29
Gümüş suyunu ben çok uzun bir müddet kullandım. İnanın mucizevi birşey. Tarihi zaten çok eskilere dayanıyor. Yalnız ilacların pabucunu dama atacagından ilac 'sektörü' cok sıcak bakmıyor.
İkinci dezavantajı; Türkiyedeki zaten sayısı biri gecmeyen üreticinin çok fahiş fiyatlardan satması. Şöyle söyleyeyim; başta a liradan satarken, ruhsatlarını izinlerini aldıktan sonra 5xa liraya çıkardılar.

Uzatmamayım gümüş suyu (güvenilir yerden olursa) gerçekten iyi.

Düzenleyen effect - 24-Kasım-2012 Saat 20:21
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 21:29
Ancak benim sorunum kronik geniz akıntısı olduğundan kalıcı bir fayda etmedi.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2012 Saat 22:16
Amerikalı bir adam vardı belki araştırsam yine bulurum, adam özel bir ayrıştırıcı yapmış. Gümüşü nano partiküllerine ayırıyor. Ne kadar nano olursa o kadar etkili ve sağlıklı oluyor :) Çok da güvenilir bir satıcı ve kullanıcı ama 300 dolar gibi bir fiyat istiyor alete. Sonra saf gümüş çubukları Türkiye'de yoktu galiba, ebaydan falan almak lazım. Uzun iş yani... Diğer yandan faydasının kesinlikle olacağına inanıyorum. Özellikle Doktor beyin dediği gibi ayak mantarlarına karşı. Bu dediğim adamın karısının ayağı da kesilmek noktasına kadar gidiyormuş sonradan gümüş suyuyla tedavi olmuş resimleri falan da vardı. Tüm vücutta ki bakterileri öldürdüğünü duymuştum. Maalesef küresel güçler mavi olursunuz gri olursunuz derken ilacın güçlü etkisinden ve dikkatli kullanırsak bir şey olmayacağından bahsetmiyorlar. Milyar dolarlık sektör tabi...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2012 Saat 17:26

Çok çok can sıkıcı bir durum ama %99.9 çözümü var merak etmeyin, yeterki dişçi-KBB-gastroentroloji sırasını takip edin.

Sorun su ki kendi adıma sorunumun kbb kaynaklı oldugunu biliyorum ama, kbb uzmanı icin böyle bir hastalık tanımı yok. İnanmıyor cogu.
Muayenelerden sonra degisik cevapları aynen yazıyorum
1)abartıyorsun, kim diyor? o burnunu kontrol ettirsin.
2) antibiyotikler.
3)burun spreyleri
4)antihistaminik igneler (alerji oldugum düsünülerek)
5)burun ameliyatı (oldum).

Daha öncesinde bir gastro uzmanı beni psikologa yönlendirdi. bir nevi deliyim doktorların gözünde. artık yoruldum zaten is yerinden degisik bahanelerle izin almaktan. gitmiyorum doktora.
IP
Dr.Devrim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dr.Devrim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2012 Saat 09:29
Orjinalini yazan: Mehmet

adam özel bir ayrıştırıcı yapmış. Gümüşü nano partiküllerine ayırıyor. Ne kadar nano olursa o kadar etkili ve sağlıklı oluyor :) Çok da güvenilir bir satıcı ve kullanıcı ama 300 dolar gibi bir fiyat istiyor alete. Sonra saf gümüş çubukları Türkiye'de yoktu galiba, ebaydan falan almak lazım. Tüm vücutta ki bakterileri öldürdüğünü duymuştum. Maalesef küresel güçler mavi olursunuz gri olursunuz derken ilacın güçlü etkisinden ve dikkatli kullanırsak bir şey olmayacağından bahsetmiyorlar. Milyar dolarlık sektör tabi...

Daha önce de anlattım yine anlatayım.
1- Özel bir ayrıştırıcı ile metalik gümüşü nano hale getiremezsiniz. Nano gümüş yapmak bir cihazla evde yapılacak bir şey değil. Buna emin olun.
2- Evet ne kadar çok nano parçacık, o kadar güçlü etki. Doğrudur.
3-Gümüş çubukların kullanıldığı 300 dolarlık bir ayrıştırıcı???? % 100 karla satılır bu ürünler. Yani gerçek maliyeti en fazla 100 dolar + 30-40 dolar da çubuklar yapar. şimdi bu kadar yüksek teknoloji ürünü bir malzemeyi bu fiyata ayrıştıran bir cihaz kesinlikle bunu yapmıyordur.
4-Bahsettiğiniz cihaz kolloidal gümüş jeneratörüdür ama adını daha abartılı , daha süslü yazmış olduklarını sanıyorum.
5- Gümüş çubuk için ebay'a başvurmanıza gerek yok. kuyumculara yaptırabilirsiniz. ben 3 mm çapında 20 cm uzunluğunda 2 çubuğu 50 TL'ye yaptırdım geçen ay.
6-Bu yöntemle (ya da adı geçen o ayrıştırıcı ile) de pek ala nano gümüş yapabilirsiniz. ama elde ettiğiniz gümüşün yaklaşık % 90'ı nano değil kolloidal gümüş olur. O da işe yarar. Yıllardır ABD'de FDA onayına bile gerek duyulmadan zaten satılıyor....
7-Mavi-gri renk söylemi doğrudur. Ancak literatürde bu durumla karşılaşmış 2-3 kişi dışında kimseyi bulamazsınız. Sorun, dışarıdan görünür bir problem olmamalı. Daha derine inin. İçtiğiniz gümüş suları nerelerde birkiyor biliyor musunuz. Dışardan görmeseniz de hangi organlarınızın çalışmasını bozacak bilebilir misiniz. Ben 12 yıldır bu işle uğraşan bir doktorum ama ben bile emin değilim. Alın, içecekseniz için. içip de öleni duymadım. Ama ben içmiyorum, tavsiye de etmiyorum. Sadece cildime kullanıyorum. Bilginiz olsun.

Düzenleyen Dr.Devrim - 29-Kasım-2012 Saat 21:30
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2012 Saat 17:25
effect; özellikle "dişçi - kbb - gastro" yazdım. Eğer bir dişçi tarafından gönderilirsen diğer branştki uzmanlar daha ciddi yaklaşırlar.

Ağız kokusu sorununun en büyük sıkıntısı da bu. ya halimetre cihazı olan bir dişçi bulacaksınız ya da yanınızda biriyle doktor d oktor gezeceksiniz.

Benim anlamadığım neden, evde ağız kokusu ölçecek bir cihaz icat edilmemiş? Üstelik çok da satar, ağzı kokmayan bir insan bile işini garantiye almak için bu cihazı satın alır.

Hep sorulan soruyu ben de sana sorayım: Ağız kokusunu sen kendin mi hissediyorsun, çevrendekilerin tepkisinden mi bunu çıkarıyorsun yoksa ağzının koktuğu açıkça söylendi mi?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2012 Saat 19:45

Benim anlamadığım neden, evde ağız kokusu ölçecek bir cihaz icat edilmemiş? Üstelik çok da satar, ağzı kokmayan bir insan bile işini garantiye almak için bu cihazı satın alır.

Hep sorulan soruyu ben de sana sorayım: Ağız kokusunu sen kendin mi hissediyorsun, çevrendekilerin tepkisinden mi bunu çıkarıyorsun yoksa ağzının koktuğu açıkça söylendi mi?

30 yaşındayım ve buluttan nem kapacak dönemlerimi çoktan geçtim. Öyle hassas bir kisiligim de yok. Üstelik o kadar uzmanlaştım ki bu konuda kendim bile farkına varıyorum çünkü ağzımda acı bir tat oluyor ve genzimde bir yogunluk ve bogazımda kuruluk baslıyor. sag taraf burnum tıkanmıs gibi bir yogunluk (ameliyattan sonra rahat nefes almama ragmen oluyor bu).
sadece genzime su cekip bogazımı gargara yapmamla bile cok hafifliyor sonra yine baslıyor. Su ve sıcak sekersiz bitki cayları iyi geliyor. Sabahları 10 dk sıcak su gargarası bogazımı temizlememe yardımcı oluyor. Günün en rahat ettigim zamanı sabah disimi fırcalayıp burnuma okyanus suyu, ardından sıcak su gargarası ile oluyor.
Bunu sürekli (1-2 saatte bir) yapınca genelde sorun yok. Ama is yerinde olmuyor. ve aksama dogru sıkıntım artıyor.

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2013 Saat 20:29
Eski bir konu ama forumu okuyan arkadaşlara uyarı olsun. Gümüş kullanımının yol açabileceği bir zarar. Uç bir örnek yine de aklınızda bulunsun. Yabancı bir kadın, gümüş içeren bir ilaç kullanmış, tüm cildi griye dönmüş.

http://dunya.milliyet.com.tr/burun-damlasi-kullandi-rengi-gri/dunya/detay/1807179/default.htm
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 19:11
Bunlar tamamen safsata, griye falan dönüldüğü yok. Ehil ellerde yapılırsa sorun olacağını sanmam. Yüzyıllardır bilinen bir gerçek gümüş kullanımı.

İlaç şirketlerinin karalaması sadece.
Ben litrelerce kullandım. Hiçbirşey olmadı. İyileştin mi diceksiniz. Ona yaramadı işte.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 21:07
:))) çok guldurdun beni sagolasin :)) hepimizin vucudu ayni degil sende birsey olmaz ama belki bende senkron kaymasi yapar :))
IP
Bedlife
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı Bedlife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2016 Saat 20:45
Arkadaşlar merhaba, grupta gümüş ile ilgili yazılanları okudum.yan etkilerinden bahşedilmiş..Size en güncel bilgileri aktarayım.özellikle dil pası olan sinüzit, bademcik Vs kaynaklı ağız kokusu olanlar.ağızda dilde biriken anaerob bakteriler bir süre sonra biyofilm oluşturuyorlar. Ve kullanılan hiç bir antibiyotik etki etmiyor.çünkü bu bakterilerin yok edilebilmesi için DNA sının değiştirilmesi gerekiyor.bu da gümüş.ile mümkün
Son zamanlarda yara bakımında gümüş aljinatlı pansumanları kullanıyorlar ve başarı %100.. Yurt dışında gümüşlü ağız bakım suları ve bu solüsyonlarla yapılmış makaleler var. İçmek değil ama gargara yapmanın üzerinde yoğunlaşalım derim.deneyimleriniz varsa tecrübelerinizi bekliyorum.
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 00:25
Bu harika bi haber bana göre tecrübesi olan birileri vardır inşaalllaj
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2016 Saat 01:20
Banada öyle geliyor çünkü antibiyotik kullanıp pozitif sonuç alınca bile bi sonraki hafta hersey yine aynı oluyor sanki antibiyotige karşı bağışıklık kazanıyor bu bakteriler.gecici çözümler bile sürekli kullanımda ilk kullanimdaki pozitif etkiyi yitiriyor. Eskiden karbonat iyi gelirdi şimdi karbonat bile en fazla 15 20 dk götürüyor kokusuz. .DNA larinin değişmesi olayı mantıklı geldi fakat DNA Gümüşle nasıl değişecek mutasyona mi ugrayacak onu anlamadım :) alalım o lanet dil pasından o yapışkan sividan örnek.laboratuvarda DNA sini arastiralim üzerinde gümüş suyunu deneyelim bakalım ne olacak. Hocam bu mümkün mü ? Murat hocam lütfen cevaplayin sizin cevaplarıniz çok önemli. Böyle bi laboratuvar varmıdır bunu arastirtabilecegimiz ? Ya da sizce bu mantıklı mi ? Saygılar sevgiler tüm foruma :)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 10:18
Gümüş suyu içilerek ağız kokusu tedavisi yapıldığına dair elimizde her hangi bir delil veya ilişki yoktur.

Gümüş proteinlere ve bakteri DNA sına bağlanır. Bu konuda elimizde kesin belge vardır. İnsan DNA sı üzerine her hangi bir belge yoktur.

Fakat biz DNA mıza gümüş bağlansın ister miyiz? bu iyi bir şey midir? Lazım mıdır? Neden DNA mıza gümüş bağlıyoruz? Bu bağlanma hücrelerimizi kanserleştiriyor, soysuzlaştırıyor, yaşlandırıyor veya negatif yönde mutasyon yapıyor mu? veya olabilir mi? Bunları bir tehdit olarak değerlendiriyorum.

Gümüş suyu içmeyiniz.
-M
IP
Bedlife
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bedlife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2016 Saat 15:36
Farklı yorumlar var evet ama bizim DNA mızla gümüşü nasıl bağdaştırdık onu anlamadım. Gümüş bakterilerin DNA sını bozarak yok ediyor ve tıpta farklı alanlarda kullanılıyor.ben iyonize gümüş sprey satın aldım.sadece bir fıs etkili oldu bile 2 gündür koku yok.bu benim deneyimim sadece.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2016 Saat 02:36
Bedlife fikrin için yeni konu açtım sana da tesekkurlerimi ilettim fakat murat hocam dış taşı dış plagi başlığı altında yayınladı. Seninle aynı fikirdeyim. Dediklerine katılıyorum herseyiyle. Fikri bile beni çok heyecanlandirdi ve tek sebebi de bu diye düşünüyorum. Hepsi bu biyofilm oluşturan bakteriler. Hem de dil kökunde bunlar.surekli yutkundugumuz ve dilimizi kazıyinca akan o yapışkan tükürük gibi olan jelimsi yapıdaki şey de bu bakterilerin korunagi. Bunlar gerçekten çok güçlü. Dışardan alınan şeyler o kadar da etkili olmuyor. Gümüş ve ozon etkili olabiliyormus. Sen gümüş demişsin etkili demişsin nerden aldığını linkini bana özel mesaj olarak atabilir misin ? Ben de hemen almayi düşünüyorum. Teşekkürler simdiden :) Bedlife sorunun kaynağını buldun bence hicbirimizin cozemedigini cozdugunu düşünüyorum
IP
Worselife
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Worselife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2016 Saat 16:56
Venüs foruma giremedim ben bedlife yeniden üye oldum, özel mesaj atayım ama etkisi kalıcı değil söyleyeyim.bir gargara 3 gün gidiyor ama sonra yine geliyor.mideye yönlendir tekrar endoskopi olacağım.hekim bir de bu durumun kendi floranızla alakalı olabileceğini ve değiştirilemeyebilineceğini söyledi.
IP
Worselife
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Worselife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2016 Saat 17:11
Kafayı yemek üzereyim ben artık harcadığım paranın haddi hesabı yok.özel ve sosyal hayat bittiği gibi psikiyatrik vaka oldum herkesin elini kolunu kontrol ediyorum.ölmwyi istiyorum artık.bir şeyler keşfeden varsa yazsın lütfen.ben endoskopi sonrası probiyotik kullanıcam
IP
Worselife
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Worselife Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2016 Saat 22:57
Bir de yeni denediğim bir şey iyonize gümüş spreyi bir spança sıkıp dilimin üstünde yaklaşık 15 dk beklettim ve sonrasında dilimin üstünde bir kararma gördüm hocam bu nedir neden oluyor??yardımcı olabilirseniz sevinirim.
IP
Hülya aydın.
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11
Alıntı Hülya aydın. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 13:54
Murat bey, gümüş suyunu denemeye karar verdim ( çaresiz olunca) genzime çekiyor ve sprey olarak kullanıyorum bir zararı olur mu acaba? bu sabah biraz içtim ama sizin yazdıklarınıı görünce içmemeye karar verdim..merka ettiğim genize çekmenin bir zararı var mı? tşk ederim.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Kasım-2017 Saat 20:51
Orjinalini yazan: Hülya aydın.

Murat bey, gümüş suyunu denemeye karar verdim ( çaresiz olunca) genzime çekiyor ve sprey olarak kullanıyorum bir zararı olur mu acaba? bu sabah biraz içtim ama sizin yazdıklarınıı görünce içmemeye karar verdim..merka ettiğim genize çekmenin bir zararı var mı? tşk ederim.

Burnunuza metal damlatmayınız, metal suyu içmeyiniz.

-M
IP
Hülya aydın.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hülya aydın. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2017 Saat 12:31
Murat hocam, ben maalesef etki edeceğini düşünerek 1 lt gümüş suyunu 15 gün boyunca genzime çektim ( size yazamadan önce yapmıştım zaten) bi faydasını da görmedim .. şimdi başımı sallayınca orda bir birikinti var ve ses geliyor , baş sğrısıda var kendimi kötü hissediyorum, sinüslerde gümüş suyu birikti muhtemelen onu şimdi ordan nasıl atarım, genzime su mu çekmeliyim, ölmektende korkuyorum, biliyorum kızıyorsunuz ama bir umut işte..yardımcı olursanız sevinirim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2017 Saat 16:14
Hülya hanım
bir kulak burun boğazcı ile görüşünüz. Muhtemelen bazı tavsiyelerde bulunacaktır
-M
IP
Hülya aydın.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hülya aydın. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2017 Saat 16:39
Gittim Murat bey, o da kızdı KBB a baktı bişey yok dedi kan tahlili verdim değerler normal, ama kendimi kötü hissediyorum , genzime su çeksem orayı temizleyebilirmiyim..DR hiçbir şey demedi..şaştım ne yapacağımı..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2017 Saat 20:46
Hülya hanım,
Aylarca sinüs rinse kit kullanınız. Bu sizi kurtarır.
Tek ilacınız bu olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor

--------------------------
Arkadaşlar, gümüş suyunu vücudunuzun içine almayın, en çok gargara yapabilirsiniz.

Hacamat diye oranızı buranızı kanatmayın

Acayip anlamsız saçma oruçlar tutmayın

Mantar, kandida, alkali diyet ve buna benzer beslenme kısıtlaması yapmayın

Kefir okyanus suyu deniz tuzu veya tozu veya benzeri acayip işlere girmeyin.

Bağırsaklar beyin değildir. Dışkı nakli denilen ucube işe girmeyin

Yumuşak fırça, elektrikli fırça ve Alkollü gargara (cb12, listerin, vs) kullanmayın

Çok lazım değilse bademciklerinizi aldırmayın

Herkeste ağız kokusu bulunduğunu unutmayın. Bu sebeple sosyal bakımdan izole olmayın

-M

IP
bahi1143
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bahi1143 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2018 Saat 09:50
Hocam peki nasıl kurtulacağız bu illetten bir fikriniz var mı. Forumun %90 ı dediginiz yöntemleri anlatıyor okuyucular olarak bizim kafamız karıştı artık
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2018 Saat 13:32
Gümüş suyunu bilmemde içinde gümüş olan dış macunu yapmışlar kokuyu bitirdiğini ıddaa ediyor.Kullanan varmi aramızda.
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2018 Saat 18:54
Ben kullandım, fayda gördüğümü söyleyemem.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2018 Saat 22:09
Peki sen tip kaçsın?
IP
İlyaha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı İlyaha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2018 Saat 20:37
Daha önce buraya yazdığım bir mesaj üzerine Murat Hoca Tip 1 olabileceğimi söylemişti. Ama dilimi güzelce fırçalayınca bu sorunum büyük oranda ortadan kalktı.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2022 Saat 12:15
Arkadaşlar gümüş suyu kullanan oldu mu ? İşe yararmı sizce
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu