Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Sirke + Su Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Scorpio
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Alıntı Scorpio Cevaplabullet Konu: Sirke + Su
    Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2012 Saat 21:03
Merhabalar,
Daha önce de yazmıştım problemlerimi, tekrar paylaşayım. Ağız kokusu sürekli oluyordu, dilimin üstü beyaz-sarı tabaka ile kaplıydı genellikle (hoş hala gitmedi o tabaka), bilek yalayınca kötü koku geliyordu.
Dişlerimi günde iki ya da üç kez fırçalamaya başladım çinkolu macunla, dil fırçasıyla da dilimi fırçalıyordum alkolsüz ağız bakım suyu ve diş ipi de kullanıyordum. Bunlar ağız kokumu azalttı fakat pek geçirmemişti.
Birkaç gün önce kahvaltı yapıp diş fırçaladıktan sonra bi su bardağı suya bi yemek kaşığı elma sirkesi katıp içtim. Ve ağzımdaki kötü tat yok oldu. Akşama kadar koku hissetmedim bilek yaladım yakınlarıma sordum, elime hohladım koku yoktu.
Bunu artık her gün iki kere yapıyorum, çinkolu karbonatlı sakız da çiğniyorum çok iyi geldiler.
%100 geçmediyse de %90 geçti diyebilirim.
Çok merak ediyorum, sirkenin ne özelliği var da bunu yaptı.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2012 Saat 14:27
sirke olarak hangisini kullanıyosun elma, üzüm vb.
IP
berataydin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı berataydin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Kasım-2012 Saat 20:28
Orjinalini yazan: afaf

sirke olarak hangisini kullanıyosun elma, üzüm vb.

buraya bak: sirke ile gargara yapilisi
IP
joker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı joker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 08:26
bu yazyyy okuduktan sonra sirkeli suyu bende denedim. gercekten etkisini gördüm. agyz temizliginizi güzelce yaptyktan sonra veya once deneyin faydasyny göreceksiniz. hemde do?al.

te?ekkürler Scorpio
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2013 Saat 07:45
Sirkeli suyu içince gerçekten faydasyny gördüm ve de sorun mide kaynakly my diye dü?ündüm. Daha sonra sek sirkeyle gargara yaptym ve yine faydasyny gördüm. Midemde hiç bir sorun olmady?yny yyllar once yaptyrdy?ym testlerde söylemi?lerdi zaten sorun ne yaparsam yapayym dilimin üstünden kaybolmayan o tabakadan kaynaklanyyor. Peki dilimi di?imi günde 4 defa fyrçalamama ragmen o tabaka neden olu?uyor bir türlü anlayamadym.
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2013 Saat 12:40
Orjinalini yazan: doksaniki

Sirkeli suyu içince gerçekten faydasyny gördüm ve de sorun mide kaynakly my diye dü?ündüm. Daha sonra sek sirkeyle gargara yaptym ve yine faydasyny gördüm. Midemde hiç bir sorun olmady?yny yyllar once yaptyrdy?ym testlerde söylemi?lerdi zaten sorun ne yaparsam yapayym dilimin üstünden kaybolmayan o tabakadan kaynaklanyyor. Peki dilimi di?imi günde 4 defa fyrçalamama ragmen o tabaka neden olu?uyor bir türlü anlayamadym.

Ayny sorun bendede var dilimi dy?ary çykarynca resmen koku yayylyyor
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2013 Saat 03:56
Evet sirkeli suyu biraz önce bende denedim. Nidazol ile ayny etkiyi yapyyor. Tek bir farkla, do?al ve zararsyz bir çözüm. Gerçi sirkenin uzun süre kullanymy mideye zarar verebilir ama sadece gargara ile de bu sorunu çözebiliriz. Ve forumu takip etti?im kadaryyla bize iyi gelen iki mucize nidazol ve sirkeli su. Ama hepimizin sorunun kayna?y muhtemelen farkly. Ve hepimizin dilinde de bir türlü gitmeyen sary bir tabaka. Bu tabakaya neden olan ?ey sadece kbb yada midede ki iltihap my? E?er öyleyse kbb ve mide de bu kadar tetkik yapyldy?y halde neden hala sorun çözülemiyor? Ya da illa kbb yada mide olmak zorunda de?il. Vücudumuzun her hangi bir yerinde ki iltihapta etkili oluyor ve biz bu iltihabyn kayna?yny bulamady?ymyz için kurtulamyyoruz bir türlü.
IP
Kelebek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı Kelebek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 09:53
sirkeli su cidden i?e yaryyor ben de denedim benimkinin kayna?y bademcik.
arkada?lar bir di? hekimi olarak size öneriyorum en ba?ta hiçbir ?ey yapmadyysanyz bir di? hekimine görünün protezinizin altyna besin birikmi? olabilir (köprü veya kuron protezi), di? ta?lary olabilir, sizin fark edemedi?iniz arayüz çürükleri olabilir öncelikle di? hekimine gidip genel bir a?yz muayenesi olun onlar size zaten önerirler ne yapaca?ynyzy.
e?er bunlar fayda etmezse ilk olarak kbb'ye gidin kokunun di? haricinde %80i kbb kaynakly olur. okudu?um kadaryyla ortakulak ilhtihaby veya bademcik( ki bende bademcik sorunu var) ta?y olabilir. e?er bunlar da de?ilse (ama hemen emin olmayyn çünkü birçok hekim sorunun koku oldu?unu duyunca ciddiye almyyorlar, ara?tyrma hastanelerine gitmeye çaly?yn) midenize baktyryn. bademciklerden ?üpheleniyorsanyz elinize bir fener alyn ve iyice a?zynyzy açarak bakyn bademciklerinizin üstünde yaryk var my var ise muhtemelen içlerinde magma denilen bademcik ta?lary vardyr ve çok kötü koku yapar. ?imdilik söyleyeceklerim bu kadar umarym herkesin sorunu çözülür sirkeli tuzlu suyu mutlaka deneyin içmek sorunda de?ilsiniz gargara yapyn iyi günler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 11:13
Orjinalini yazan: Kelebek

arkada?lar bir di? hekimi olarak size öneriyorum en ba?ta hiçbir ?ey yapmadyysanyz bir di? hekimine görünün protezinizin altyna besin birikmi? olabilir

Siz di? hekimi misiniz?
-M
IP
Kelebek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Kelebek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2013 Saat 12:00
sayylyrym 5. synyfta okuyorum sitenizi çok faydaly buldum benim sorunum di?lerimde de?il bademci?imde ama tebrik ederim böyle bir site açarak çok önemli bir konuya parmak basmy?synyz.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2013 Saat 06:18
Bende denedim gercekten farkedilir bir azalma oldu,acaba hergun sirekeli su icmek ya da gargara yapmak yerine kaynagini bulabilirmiyiz?
IP
adem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı adem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2013 Saat 23:37
arkadaşlar
aç karnına sıcak suya karıştırılmış limon suyuda çok işe yarıyor
IP
adem
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı adem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2013 Saat 00:12
arkadaşlar
bendeki sorunun, sindirim sistemi kaynaklı olduğuna yüzde yüz eminim .
uzun denemelerden sonra şöyle bir şey keşfettim.(tabi eşimin yardımıyla)
ekmeği ve tatlıyı,şekerli her şeyi,galeta hariç her türlü hamur işini,çay kahve ,kola ve fantayı tamamen kestim ve gene yatmadan önceki 4-5 saat yemeği kestim .
Bu düzeni 10-15 gün uygulamayı başardığım dönemlerde kokudan tamamen kurtuldum.
artık tamam deyip normal yeme içmeye döndüğümde, sorun tekrarlandı.
IP
Cansu008
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Cansu008 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2014 Saat 17:43
cidden arkadaştaki etkiler bende de oldu.Gün içinde ağzımın tadı değişiyor böyle kokuyormus gibi geliyordu hatta bilek yalayınca filan kokuyordu yani.ağız kaynaklı olduğuna emindim çünkü dil kökü sarı gibiydi koku kaynağı orasıydı besbelli. Biraz araştırdım candida mantarıydı çünkü bu mantar aynen dil kökü sarı ve ağız kokusu yaparmıs. pamukçuk denilen küçük yaralara neden olurmus ki bende fazla çıkar. Sağlıksız beslenme aşırı şeker çikolata kahve tüketimi sonucu ortaya çıkarmıs aynen benim yani.Neyse sonuç olarak bu mantarın olup olmadığına dair tükürük testi var bir bardağa tükürdüğünüzde tükürük yüzeyde kalıyorsa sağlıklı eğer yavaş bi şekilde bardağın altına iniyorsa(İğrenç) mantar var demek. Bunu da yaptım ve mantarın varlığı kesinleşti. Sonra düşündüm bu mantar vajinada da olabiliyormus hatta vajinaya elma sirkesi tampon filan yapıyorlarmıs bende biraz su biraz sirke ağzımı gargara yapar şekilde çalkaladım ve cidden arkadaşın dediği gibi koku hiç hissetmedim ve 1 sa sonra filan o testi yaptım tükürük suyun üzerindeydi.Sİrkenin nasıl bir özelliği ise mantarı yok ediyor demek ki. Bence bunu herün 1 kez uygulayıp beslenmeye filan dikkat edlirse belli bi süre sonra hiç yapılmaya gerek bile kalmaz. Kısaca her şey beslenmeye ve hijyene bağlı.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu