Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Hastane - Tahliller Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Konu: Hastane - Tahliller
    Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2013 Saat 13:05
Pazartesi hastaneye gidicem.Cumaya kadar bo? vaktim var.Ylk olarak dermatologa dilimi göstericem.Sonra kbb-dahiliye-gastro-gö?üs.Ara?tyrabildigim her?eyi ara?tyrycam.Açyk açyk söylicem herzamanki gibi derdimi.Tesler konusunda doktorlar yönlendirirler heralde.Sizin bildiginiz - yararly olabilecek ne testler yaptyrabilirim ?

-Yalnyzca a?zymdan koku geliyor, burnumdan gelmiyor.
-Hap?uruncada koku var.
-Yemek yemek, di? - dil fyrçalamak etki etmiyor.
-Dilimde tabaka var fyrça etkisiz.
-Bir ara kurt olmadygy halde ba?yrsak ilaçlary (Kontil,andazol) tamamen geçmi?ti ama byrakynca geri geldi hemen.
-Pharmol Zn gargara kullandym etki etmedi.

Hastane dönü?lerinde muayenemi test sonuçlaryny burda payla?ycam tek tek.
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2013 Saat 11:50
Bugünümü doktorda geçirdim.1 günde 4-5 bölüme gittim.Aslynda hala çok ilgili, olaya bilimsel yakla?an doktorlarla kar?yla?ty?ym için ?a?kynym.Özet geçeyim

-Ylk olarak KBB ye gittim.Kronik farenjit tanysy koydu ve geniz akyntyn var dedi.2-3 ilaç yazdy tablet-burun spreyi.Ylk kez az önce kullandym henüz bir fark yok ama hemen etki etmez herhalde.Ama internette ara?tyrdy?ym kadaryyla kronik farenjitin tam bir tedavisi yokmu?.Bekleyip görecez.
- 2. olarak dahiliyeye gittim.Tahliller 3 farkly tahlil yapty.2 tane çykty sorun yoktu ama 3.sü yaryn çykycak bekliyorum yaryn gel konu?uruz, olmazsa endoskopi yaparyz dedi.

- 3. olarak gö?üs hastalyklary bölümüne gitti akci?er tomografisi çektirdim temiz akci?erlerinde sorun yok dedi.Bo?azymy kontrol etti bu doktorda farenjitin var koku bundandyr dedi.

- 4. gastroenterelojiye dahiliyede i?im bitince gidicem.

Geli?meler oldukça yazarym burdan.

Hocam size bir sorum olacak.Kokumun farenjitten olma ihtimali nedir? Bu kadar ?iddetli bir koku yaparmy ?
Belirtilerimi payla?my?tym uyuyormu ?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 05:29
Karde?im seni nasyl etkiliyor bu kronik faranjit payla?yr mysyn bizimle?

Mesela ben kola içti?im zaman resmen tahri? olmu? gibi öksürük krizine giriyorum. Herkes ardy ardyna 3-4 sigara içebilirken (kötü bir ?ey tabi) ben, hele hele aç karnyna içti?im zaman bo?azlarym fena oluyor.

Bunlar faranjit belirtisi olabilir mi?
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 12:47
Bende farenjitin hiçbir belirtisi yok gibi. Sadece bo?azym gycyklanyyodu arada ama bu herkeste oluyor. zaten kronik farenjitin çok az belirtisi varmy?. senin durumuna yorum yapmam yersiz olur bence bi kbb görünmelisin hemen anlyyor zaten doktor
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2013 Saat 02:43
Bugün kbb ye yine gittim. ilaçlaryn fayda etmedi?ini söyledim. tomografi çektirdi her?ey temiz çykty. kbb den kaynaklanmyyor kokun dedi. gastroya gittim a?zym kokuyor diye endoskopide bir?ey çykmaz yapmam dedi. özefagus filmi çekti o da temiz çykty. yani elde var kocaman bir Syfyr.

Gitmedi?im bölüm kalmady daha ne var bilmiyorum.
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 05:28
Ben de geçen yyl bo?azda tykanyklyk, geniz akynytysy gibi belirtilerle doktora gitmi?tim. Kronik faranjit çykty. halbuki bu koku 10 yyldyr var bu yüzden e?er koku uzun süredir varsa bence faranjit de?ildir. en azyndan kendi adyma böyle dü?ünüyorum. hele ki dilde pas varsa direkt mide yada ba?yrsak kaynakly old dü?ünüyorum. çünkü e?er bir hastalyk olmasaydy dilimiz kendi renginde yani pembe renkte olurdu. demek ki iç kaynakly bir sorun. ama tabi asyl soru sorunun ady ne ve çözümü var my..
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2013 Saat 05:23
Ben kokunun kaynapyny bulsam yeterli.Çözümü yyllar boyu u?ra?yrym.Ne yapty?ymy bilirim en azyndan.bende koku uzun süredir var faranjit oldugunu sanmyyorum.dilimde çok pas var
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2013 Saat 11:23
karde?im birde ?öyle dü?ünün bak dilimiz normalde pembe tamam kabul bu faranjit olayy zaten tam bo?azda,ü a?zyny kapat dil kökü direk iltihaply bölgeye geliyor, hatta farkydnaysanyz dil kökünüz daha sarymsy beyazymsy olur bu da demektirki dili mide ba?yrsak vs etkiler dü?üncesiyle alakasy yok.. bende kronik faranjitim ilaçlar hiç bir etki etmedi klodamin spreyi sykynca biraz geçiriyor sonra devam ilaçlar bitsin tekrar gidicem
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2013 Saat 12:43
kokunun kayna?y mide olabilir.

reflü belirtileri :
Tipik Belirtiler
1) Gö?üste gö?üs kemi?i arkasynda yanma
2) A?yza acy ek?i syvy gelmesi
3) Ge?irme, ?i?kinlik
4) A?yza gyda artyklary gelmesi
5) Yutma güçlü?ü, yutakta takylma duygusu

Atipik Belirtiler
1) Ses kysykly?y
2) Gycyk öksürü?ü
3) A?yz kokusu
4) Çarpynty, kalbe basy hissi
5) Nefes darly?y, nefes yetmezli?i duygusu
6) Astym
7) Di? çürü?ü
8) Süre?en yutak yangysy (kronik farenjit)
9) Hyçkyryk
10) Süre?en sinüzit

Bo?az reflüsü belirtileri nelerdir?

Bo?azda takylma-gycyk hissi
Bo?azda sanki bir yabancy cisim varmy? hissi
Bo?az a?rysy
Geniz akyntysy
Gün içerisinde ses de?i?ikli?i
Syk bo?az temizleme aly?kanly?y
Bo?azda sanki bir yabancy cisim varmy? hissi
Ses kysykly?y
Seste çatallanma
Uzun süreli kuru öksürük
Sabahlary yataktan uyanyldy?ynda kalyn sese sahip olup zamanla sesin
düzelmesi
Özellikle sabahlary beyaz, koyu yapy?kan kyvamda balgam çykarma
Horlama
Burun tykanykly?y
Yutma güçlü?ü
Kulakta dolgunluk
A?yz kokusu.

endoskopi yaptyr bnce. mide kaynakly sorunlar geniz akyntysy-faranjit-sinüzit sebebiyet verebiliyormu? ve midedeki sorunu çözmeden bu sorunlardan tam olarak kurtulamazsyn..
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 05:03
?u bo?az reflüsünün her bir alameti bende mevcut ?imdide sanki perdenin arkasyndan bo?az reflüsü el sallyyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 08:25
RoyalAlbert, insan sorununu anlamayynca- çözemeyince okudu?u her ?eyi kendisinde var sanyyor. Bence sorunun çözümü usanmadan de?i?ik doktorlara gitmek. Maddi, manevi çöküntü olu?uyor, insanda bykkynlyk do?uruyor ama ba?ka çözümü yok.

Buradaki mesajlary biraz bu gözle okumak lazym. Yazylanlary görünce rahatlyyoruz, umudumuz ye?eriyor; çözüme ula?amayynca karamsarlyk artyyor. Ö?rendi?imiz hastalyklary sorunun çözümü de?il de, sebeplerden biri olarak dü?ünmek daha sa?lykly olur. Sorun giderildi?inde veya o sorun bizde yoksa "Sebeplerden birini eledim." diye dü?ünür, karamsarly?a kapylmayyz.

Bir de bazy doktorlara "Ynternete ?unu okudum, belirtiler bana uyuyor; xxx hastaly?ym olmasyn." dedi?inizde köpürüyorlar. Heralde hastalykla ilgili bilgileri, gökten sadece kendilerine indi sanyyorlar. Ya da kulaktan kula?a aktarylan bir syr olarak görüyorlar. Bu yüzden doktora gitti?inizde sadece belirtileri anlatyn, te?hisi doktor koysun. Çözüm olmuyorsa, ilgisiz davranyyorsa ba?ka doktora gidersiniz.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 08:30
Bo?az reflüsünün belirtileri gayet a?yr görünüyor. Ynsanyn a?yz kokusu olmasa bile bu belirtiler varsa doktora gider zaten. Bana, gözden kaçacak bir hastalyk gibi gelmedi. Ynternetten ara?tyrdym, çözüm yine diyet ve ya?am ?eklinde bitiyor.

""... -Yatmadan 3 saat önce herhangi bir gyda yememek/ içmemek (su dy?ynda),
-A?yry yemekten kaçynmak ve yemeklerden sonra hemen yatmamak,
-Kyzartylmy? gydalardan uzak durmak,
-Alkol, kahve, çay, çikolata ve asitli içeceklerden kaçynmak,
-Rahatsyz etti?i bilinen yiyecekleri tüketmemek olarak özetlenebilir.

Yatarken yatak ba?yn 10-15 cm yükseltilmesi gerekir. Burada çift yastykta yatmak de?il, yatak ba?ynyn yükseltilmesi amaçlanmaktadyr. Dar giysilerden ve syky kemerden kaçynmalydyr. Sigara, alkol kullanylmamaly; ideal kilo korunmalydyr. Ayryca karyn bölgesini a?yry sykan kyyafetlerden kaçynylmalydyr. Ek olarak:

-Yemeklerden hemen sonra yatmaktan ve e?ilmekten kaçynmak,
-Aspirin gibi mideye dokunan ilaçlary zorunluluk yoksa kullanmamak,
-Yo?un stresden kaçynmak veya stresle ba?a çykma sanatyny ö?renmek,
-Karyn solunumu yapmak,
-Syk ve az miktarda ö?ünlerle beslenmek,
-Kafein ve nikotinden uzak durmak,
-Domates ve domates sosu içeren yiyecekler, acyly yiyecekler, ananas, sirke ve turunçgilleri ölçülü tüketmek,
-Çikolata, kuruyemi?ler, mentol ve alkollü içecekler alt yemek borusu kapakçy?yny bozar, bunlardan da uzak durmak,
-Ya?ly yiyeceklerden kaçynmak,
-Tam ya?ly süt yerine ya?y azaltylmy? veya ya?syz süt ve süt ürünlerini tercih etmek sayylabilir.

Doç. Dr. Erkan Tarhan
Memorial KBB Bölümü ""

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 13:46
aynen bo?az reflüsü bendede ilgi uyandyrdy sanyrym bunun için dahiliyeye gidece?iz de?ilmi ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 22:31
Arkada?lar
Bo?az reflusu yoktur.
Reflu kelimesi ingilizcedeki reflux 'tan kayna?yny alyr

Flux = akma, ileri akma, akarak yayylma, akarak ilerleme
ReFlux = Geri akma, akarak geri çekilme, tersine akma anlamyna gelir.

Midedeki besinlerin yemek borusuna yükselmesi bir tersine akmadyr yani refludur. Açylymy ise gastro esophageal reflux diease (GERD) ?eklindedir. Kysaca reflu deriz.

Mideden reflu yaparak yemek borusuna yükselen besinler bo?aza gelince bo?az reflusu olmaz. A?yza gelince a?yz reflusu olmaz. Bu hastalyk yine gastroözefajiyal refludur. Ve dahiliye-gastroenteroloji bran?ynyn sorumluluk alanyna girer.

Gitti?inizde bo?az reflusu terimi ile muhatabynyzyn kafasyny karty?tyrmayyn diye söyledim.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 22:52
Orjinalini yazan: adanali

Bir de bazy doktorlara "Ynternete ?unu okudum, belirtiler bana uyuyor; xxx hastaly?ym olmasyn." dedi?inizde köpürüyorlar. Heralde hastalykla ilgili bilgileri, gökten sadece kendilerine indi sanyyorlar. Ya da kulaktan kula?a aktarylan bir syr olarak görüyorlar.

Tybbi bilgi internette ticari amaçlarla çarpytylmaktadyr.
Ynsanlaryn de?er verdikleri en önemli unsur sa?lyklarydyr. Paralaryny sa?lyk için harcamaktan çekinmezler. Bunu bilen açyk gözler, sizin karyn a?rynyzy reyhan yapra?y ile iyile?tirece?im diye internet siteleri hazyrlamaktadyr. Vatanda? mide ülseri olsa bile bu internet sitelerini okuyarak hem parasyny, hem mesaisini harcamakta, hem de dolandyrycylara yakyt olu?turmaktadyr. Üstelik gerçek tedavisini bu ?ekilde ertelemektedir. Bu ?ekilde davranarak hastaly?ynyn daha zor tedavi edilebilir ?ekile dönü?mesine sebep olmaktadyr.

6 numaraly di? a?yz kokusu yapar diyen internet sitesi vardyr. Sakyn kanal tedavisi yaptyrmayyn a?yz kokusu yapar diyen siteler vardyr. Buna benzer sayysyz yanly? bilgi internet üzerinden büyük bir trafik ile yayylmaktadyr. Bilgi kirlili?i, yanly?lyklar, çirkin ticari dedikodular, marka ve firma isimleri, bitki kökleri, bitkilerin isimleri, hiç bir ili?kisi olmady?y halde internette yazdy?y için kullanylan ilaç isimleri, sahte ba?ary beyan eden acayip ilaçlar inetrnet yolu ile yayylmaktadyr. Biz hekimler bu i?e yeterince önem vermedi?imiz için halk hurafecilerin eline dü?mektedir.

Her gün telefon, eposta, veya bizzat gelerek buna benzer acayip dedikodu ve hurafeleri bize soruyorlar. Burnuma gümü? suyu damlatayym my yoksa içeyim mi?, basur a?yz kokusu yaparmy, basuruma nidazol sürsem mi? Nerden aldynyz bu bilgiyi diye soruldu?unda internetten aldy?yny ö?reniyoruz. Hurafeleri düzeltmekten yorgun dü?üyoruz. Akyl almaz aptal dedikodulary internetten yazyyorlar. Bu dedikodulary buradan yazarsam hayretler içerisinde kalabilirsiniz, fakat bunlary yazarsam içinizden inananlar olabilece?i çekincesi ile yazamyyorum.

Bir ö?renci tahtaya kalkty?y zaman ö?retmen , ö?rencinin birinci cümlesinin geli?inden ikinci cümlesini içeri?inin ne olabilece?ini kuvvetle tahmin ve müdahale edebilir. Bu durum küstahlyk, kehanet veya kibir de?ildir.

Bu sebeple bir hasta hekime verdi?i ifadesinde internetten ?unu okudum diye söz ba?layynca 1-0 yenik ba?lar. Hekim topu yeniden orta sahaya çekebilir, önlem alabilir.

Bunun sebebi hekimin kibiri de?il aptal dedikodulara yorgunlu?udur.
-M

IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2013 Saat 09:53
Orjinalini yazan: ormes

karde?im birde ?öyle dü?ünün bak dilimiz normalde pembe tamam kabul bu faranjit olayy zaten tam bo?azda,ü a?zyny kapat dil kökü direk iltihaply bölgeye geliyor, hatta farkydnaysanyz dil kökünüz daha sarymsy beyazymsy olur bu da demektirki dili mide ba?yrsak vs etkiler dü?üncesiyle alakasy yok.. bende kronik faranjitim ilaçlar hiç bir etki etmedi klodamin spreyi sykynca biraz geçiriyor sonra devam ilaçlar bitsin tekrar gidicem

Bilmiyorum ya faranjitten yada ba?yrsaktan kaynakly ama belirti vermedi?i kesin.Dilim a?yry sary bildigin katman var doktor normal dedi ama ben kimsede böyle bir dil görmedim.Kamerayla incelemiyorlarmy bu bo?azy ?
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2013 Saat 12:43
Larengofarengeal Reflü neye verilen isim aydyn hocam? Bo?az reflüsü yoktur demi?siniz ama kbb uzmanlary böyle bir ?eyden bahsediyor. Burada tabikide sorunun temeli mide.

http://www.doktorsitesi.com/video/bogaz-reflusu-nedir-nasil-tedavi-edilir/2180
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 03:24
Hocam, siz meslekî açydan bakyyorsunuz ama buradaki arkada?lar ne demek istedi?imi net anlamy?lardyr. Muayene bile etmeden iki ilaç yazan, ysrarla " a?yz kokun yok " diyen doktorlardan herkese gyna geldi. A?yz temizli?i, di? hekimlerinden bile iyi olan hastasyna " Günde iki kez di?ini fyrçala, geçer." diyen de az de?il. ( Bana da bir doktor " Di? ipi kullanma, a?yz kokun artar" demi?ti!? )

Bu sorunu kabul edip doktora gitmek bile ba?ly ba?yna bir dertken, duydu?umuz merak etti?imiz ?eyleri sorma hakkymyz da olsun. Hasta bu sorulary sorma a?amasyna geldi?inde birçok doktoru gezmi?, çare bulamamy? durumda oluyor. Doktor bir be? dakikasyny ayyryrsa bir ?ey kaybetmez . 'Bazy doktorlar' diye de özellikle belirtmi?tim.

Bizdeki asyl sorun a?yz kokusunun bir dal olarak ayrylmamasy. Yçinde bu kadar farkly etkenin oldu?u bir hastalyk belki de kanser gibi ayry bran? hâline gelmeli. Yoksa di? hekimi - KBB - gastro arasynda mekik dokumaya devam ederiz.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 03:32
Orjinalini yazan: ornitop

Larengofarengeal Reflü neye verilen isim aydyn hocam? Bo?az reflüsü yoktur demi?siniz ama kbb uzmanlary böyle bir ?eyden bahsediyor. Burada tabikide sorunun temeli mide.

Bo?az reflusu diye bir ?ey yoktur. Gastroesophageal reflu sebebi ile mide içeri?inin yutak seviyesine çykmasy durumu vardyr. Bunu tarif etmnek için ne diyeceksiniz, nasyl isimlendireceksiniz nasyl belirteceksiniz ? Mecburen Laryngopharyngeal (seyreden Gastroesophageal) reflux diyeceksiniz yani kysaca ve hakly olarak reflu'nun laringofaringeal olany diyeceksiniz.

Gastroesophageal reflux hastaly?y olmadan farinks larinks trakea veya a?yzda reflu olmaz. tek ba?yna böyle bir hastalyk tanymly de?ildir.

Ben sizin yerinizde olsam, böyle bir ortamda, didiklemek, gol atmak, buza?y aramak yerine, do?ru sorular sorar, benden faydalanmaya, daha çok ö?renmeye, istifade etmeye çaly?yrdym.
-M
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 04:30
gol atmak gibi bir amacim olmaz zaten. doktorlarin bahsettigi bir seyi soruyorum size.
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 10:42
herkese merhaba

Murat hoca' nyn adanaly' dan istedi?i testleri hepimiz biliyoruz. gaita, kan, idrar vs.

bu testleri devlet hastahanesinde ben de yaptyrdym. muayene oldu?um doktora; sabahlary aç karnyna dahi ?i?lik hissediyorum, yemek yedikten 1-2 saat sonra bile açlyk hissi var dedim. kendisi benden yukarydaki testleri yaptyrmamy istedi, bunlara ek olarak ta ultrason yaptyrdy. testlerde herhangi bir sorun görünmüyordu. de?erler parametrelerin içindeydi. yalnyz, ultrason sonucunda karaci?erde büyüme tespit edildi. teslerin sonuçlaryny aldym ama doktora gösteremedim henüz. karaci?erdeki büyümenin ne anlama geldi?ini ö?renmeye çaly?aca?ym. (dengeli beslenmeye çaly?yyorum; a?yry ya?ly, tuzlu, acyly yemiyorum. alkol kullanymym çok dü?ük. maa?tan maa?a 2-3 bira)
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 06:38
Arkada?lar,Benim de diretti?im nokta, neden ba?ly ba?yna ele alynmyyor bu hastalyk daly.Madem hastayyz madem çaresizlikten her hurafe her dedikodu veya adyny ne koyarsanyz koyun bu gibi ?eylere inanyp para harcayyp hep oldu?umuz çizgiden bir adym bile öteye gidemiyoruz, o zaman bu hastaly?yn adam akylly ele alynmasy lazym.Geçen sene a?ryyan bir di?im vardy kanal tedavisi dolgu derken a?rysy kesilmedi bende dayanamayyp bir hafta önce özel muayenehanede di? hekiminin yanyna giderek çektirdim.Bunu fyrsat bilerek attym meseleyi ortaya.Hocam dedim benim a?zym kokuyor.20 lik di?imin bir tanesi yarym çykmy? o koku yapar my ? bi kontrol edebilirmisiniz.Olur dedi baya baya bakty inceledi vs dedi ki bu di?ler koku yapmaz.O zaman dedim KBB ye mi gideyim nasyl edeyim dedi ki ben sana ilaç yazayym o dedi geçirir.Ben kör cahilim hiç ilaç bilgim yok hiç birisini kullanmadym gibi varsayarak çok sevinirim dedim aldy reçeteyi hop ilk syraya nidazolu yazdy ardyndan alkollu gargara bi tane daha yazdy onu okuyamadym.Hocam dedim antibiyotik mi yazdynyz.Evet dedi yazmayyn kullanmam yeteri kadar hatta fazlasyny kullandym gargara alkollu onuda kullandym artyk kullanmam dedim durdu dü?ündü tamam dedi ben yazyca?ymy buldum bunu kullan tetradox 100 mg yazdy içer?ini sonradan ara?tyryrym diye sesimi çykarmadym ardyndan ekledi ayva ye diye o çok iyi gelir.Bende içimden dedim ki Hocam biz ayvanyn hasyny yemi?iz bu dakkadan sonra ayva yesem ne olur yemesem ne olur ilaca baktym antibiyotik ve genelde sivilce tedavisinde kullanylan bi ilaç bunu kendim ara?tyrdym yetmedi eczacyya sordum söylediklerimi destekledi.Almadym ?uraya getirmek istiyorum mantyk ?undan ibaret; bu gelen hasta benim ba?ymdan gitsinde nereye giderse gitsin.Typ dairesinde bi o tarafa bi bu tarafa savrulan hasta bu sefer aktarda gözünü açarak midesini resmen botanik parka çeviriyor akla hayale gelmeyen bitkileri tanydym bu sayede.Ama tanydy?ymla kaldym bu yüzden ?imdilik sadece ne doktor ne aktar uzaktan forumu takip ediyorum in?allah kurtulan arkada?larym olursa çok sevinirim bilirim ki do?ru yolu bulmu?,becermi?,kurtulmu?.Ben çok yoruldum bu yüzden ?imdilik olayy beklemeye almy? durumdayym.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 10:06
Helicobacter, Murat Hoca benden kan, idrar testi istemedi. Gaita(dy?ky), sinüs tomografisi, üre nefes testi istedi.

Gastroya gitti?imde karaci?er büyümesi bende de çykmy?ty. Zaten genellikle büyüme, böyle rastlanty eseri fark ediliyormu?. Çok meraklanacak bir hastalyk de?il. Bazen fazla kilo ve hareketsizlik sonucu olu?uyormu?. Sadece içkiyle alakaly de?il . E?er büyüme çok ileri boyutta de?ilse ilaç bile yazmazlar "Bol bol hareket et, dengeli beslen" derler. Karaci?er çok dayanykly, güçlü bir organ; öyle kolay kolay çökmüyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 01:37
Royal, dedi?in ilaca internetten baktym. Sadece cilt amaçly de?il, bir çok etkisi var.

""Tetradox, duyarly mikroorganizmalaryn etken oldu?u ürogenital sistem, solunum sistemi, yumu?ak doku, gastrointestinal, oftalmik ve di?er çe?itli enfeksiyonlaryn tedavisinde kullanylyr.""

Di? eti iltihaby için de yazylabiliyormu?. Okudu?um kadaryyla berbat bir ilaç, kesinlikle kullanma. Yçtikten sonra bir saat yatylmayacakmy? aksi halde yemek borunu, mideni delebiliyor. Ek?isözlükte bu ilaçtan herkes ?ikayetçi.

Doktor muhtemelen, bo?azynda iltihaplanma - farenjit - geniz akyntysy gibi bir ?ey gördü. Bo?azyny rahatlatmak için bu ilacy yazmy? olabilir.

Benim aklyma kronik farenjit geliyor. Mantyk yürütüyorum: KBB uzmanlary bu hastaly?y tedavi edilmez olarak görüyor, o yüzden ilaç yazmyyorlar. Di? hekimine gidince adam bakyyor di?lerde bir ?ey yok, bo?az felaket. Bo?azy düzeltmek için ilaç yazyyor. Tamam, kronik farenjit zor iyile?en bir hastalyk. Alttaki nedenleri ara?tyrsalar belki de geçecek veya a?yz kokusu hafifleyecek.

Ke?ke doktora bu ilacy neden yazdy?yny daha do?rusu te?hisini sorsaydyn.
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2013 Saat 08:49
Valla dedi?im gibi kullanmayaca?ymy bildi?im için çokta üstüne dü?medim zaten bende nette yorumlary felan okuyunca iyice ürperdim.Bugün kanser bile erken te?his edildi?inde tedavisi mümkünken olaya bak kronik faranjit denilen bu illetten herkes muzdarip.Yaradan elbet bununda ?ifasyny vermi?tir.Dermansyz dert olmaz ama gel görki bulamyyoruz ...
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2017 Saat 21:20
Arkadaslar herseyi denedik ya 16 yil oldu nerdeyse benim bu durumuma yahu millet uzaya kamp kuruyo biz hala deneme yanilmayla bir suru kisi bu isin ustesinden kendimiz gelmeye calisiyoruz cok komik bence ne zaman tip bu konuda bi arastirma yapicak ne zmaan gencecik insanlariz yazik degilmi bize bee biktimmmmm artikkkkkk yoruldummmm yeterrr
IP
bedbahtadam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı bedbahtadam Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2017 Saat 03:05
Bikkin valla öyle bizi tutsak eden gizli parmakliklar ardinda gecen yillar...düsunuyorum bazen mucizeye(lanetten kurtulus) sahit olsam bile bu yillarin psikolojisini nasil aticam uzerimden..vardir bir hayir deyip arastirmalarimizi kendimiz surdurcez yapacak bisi yok Allah yardimcin olsun
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2017 Saat 19:41
Merhaba arkadaşlar, hiç kimsenin canımı sıkmak istemem fakat dişinizle ilgili bir ağız kokusuna sahipseniz(ki bu çok hafif bir koku bizimkilere göre) tedavi olabilirsiniz. Fakat onun dışındakiler (özellikle drlara defalarca gidip sorunun kaynağını bulamayanlar) boşuna caba harcamayın. Türkiye nin en iyilerine muayene oldum. Bir tanesi de enfeksiyon hastalıklarından Prof, kendi çocuğu da aynı dertten muzdarip. Bunun tedavisi yok arkadaşlar. Bizim floramız böyle daha fazla paranızı kaptırmayın.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2017 Saat 20:58
Intihar mi edelim ethic? Umutsuzluk yayma iyilesenler %100 var tip 1den 5 e kadar hem de kalkip herkes itiraf etmiyor edemiyor yabanci forumlara bakmani tavsiye ederim
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
Umutla
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Umutla Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2017 Saat 18:20
Ya ethic öle deme daha yeni para ayarladım bütün gerekli tahlilleri yaptırıp kurtulucam umuduyla yola cıkmaya hazırlanıorum 😔
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2017 Saat 11:58
Ethic şöyle düşün bak bu sorun önceden bizde yoktu sonradan geldi demekki bir yerde bir sıkıntı oldu ve bu sorun ortaya çıktı o sıkıntıyı bulursak sorunda ortadan kalkar benimki önceden kendi kendine 3 sefer geçmişti 1 seferde ilaçla geçti Biteral ile havasız ortamda yaşayan bakterileri öldürüyor bu bakterinin kaynağı bizde kokuya neden oluyo mesele onun kaynağını bulmakta senin gittiğin doktorlar bulamadı diye çözümü yok anlamına gelmez istediğin profesörlere git onlar her zaman kendi bildiği şeyin üzerinde dururlar o bilmiyosa çözümü yok demektir değil!
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Eylül-2017 Saat 08:46
floramız böyle = alın yazımız böyle

inanıyorumki evrende herşeyin bir denklem üzerine kurulu olduğuna yani soruların cevapları sorunların çözümleri iyi kötü güzel çirkin herşey karşılıklı ağız kokusunun oluşumu - ağız kokusunun yok edilişi gibi gibi sadece problem tespit ve tedavi etmekte , burada en büyük problem önce tespitin ağız kokusu sorununun kaynağının %99 üzerinde tespit edilememsi insanlar 2 lemde kalıyor ya şurada ya burada diyor bilemiyor bilemeyince sorunu için çözüme nasıl gidebilir değil mi
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2018 Saat 15:48
Arkadaşlar tükürük bezi biyopsisi yapılmıştı bana sonucu çıktı, doktora göstermedim henüz ama tükürük bezinde enfeksiyon anlamına gelen birşeyler yazıyor, sonucu burda paylaşmak istiyorum ancak mesaja nereden fotoğraf ekleniyor bulamadım, bilen varsa söylesin sonuç fotoğrafını ekleyebilirim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2018 Saat 09:38
Orjinalini yazan: nisaluce

Arkadaşlar tükürük bezi biyopsisi yapılmıştı bana sonucu çıktı, doktora göstermedim henüz ama tükürük bezinde enfeksiyon anlamına gelen birşeyler yazıyor, sonucu burda paylaşmak istiyorum ancak mesaja nereden fotoğraf ekleniyor bulamadım, bilen varsa söylesin sonuç fotoğrafını ekleyebilirim

Tükrük bezinden biyopsi mi???
O neden yapıldı?
Raporu klavyeden yazarak yollayın
-M
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2018 Saat 19:36
Hocam, Kendimi bildim bileli günde 4-5 litre su içerim, gözlerime kum kaçmış gibi batma olur, ağzım şiddetli olmasa da kurur tukurugum bazen az ve koyu kıvamlı olur, gözlerim, burnum, özellikle boğazım çok kurur.
Göz doktorları bende otoimmün hastalıklardan olan sjögren sendromu olabileceğini söylemişlerdi, romatolojinin yaptigi kan tetkikleri normal çıktı, Bu hastalıkta kesin tani tükürük bezi biyopsisi ile konulur dedi doktor, o yüzden yapıldı, anladığım kadarıyla sjögren değilim, sonuç raporunda yazanları aynen yazıyorum:

Makroskopik bulgular:
0,5x0,4x0,4 cm ölçülerinde gri beyaz renkte bir adet doku parçasıdır.

Yapılan özel ve immünhistokimyasal boyalar:
CD4(+),CD3(+),CD20(-)

Tani:minör tükürük bezi
İnsizyonel biyopsi:sialoadenit

Not:chisholm ve mason fokus skorlamasi: 1 hafif yangi(+)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2018 Saat 16:08
ne şikayetiniz vardı ki, bu biyopsi yapıldı?
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2018 Saat 17:40
Gözlerimde, ağzımda, burnumda, boğazımda kuruluk şikayetim olduğu için yapıldı hocam, sjögren salgı bezlerinde tutulum yaparak kendini gösteriyor. Hatta burnumun kuruluğu o kadar fazlaki beni derin uykumdan uyandırıyor. Bu haftaiçi doktora gideceğim, doktorun yorumunu tekrar paylaşırım. Belki buradaki insanlara bir şekilde farklı bir yaklaşımın faydası olabilir, bir umut..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu