Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Derdimin farkly oldu?unu dü?ünüyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ormes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Konu: Derdimin farkly oldu?unu dü?ünüyorum
    Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2013 Saat 05:25
Merhabalar 18 ya?ynda çok forum okuyan ara?tyran bir gencim. yakla?yk 3 seneden beri a?yz kokusu kabusum ba?lady.yakla?yk 8 10 kez a?yz kokusu sebebiyle farkly di? kliniklerine gitmememe ra?men hepsinden aldy?ym ayny cevap kokunuz a?yzynyzdan kaynaklanmyyor neyse bende halitosis ölçümü için dentist e gittim ve ölçürdüm 285 çykty doktor bunun normal olmady?yny söyledi ardyndan bu süreç benim için tekrar ba?lamy? oldu. 2 hafta önce KBB klini?ine gittim bo?az burun bademcik vs bakty fakat bir sorun olmady?yny söyledi daha ne yapmam gerekti?ini bilmiyorum. Size ?öyle açyklayayym di?lerimi her gün en az 2 kez fyrçalarym fakat ben dilimi bile?ime sürdü?ümde koklady?ymda az bir koku geliyor parma?ymy yava?ca yumu?ak dama?a sürüp çykardy?ymda koklady?ymda i?renç bir koku burnuma geliyor. kokunun yumu?ak damak tarafyndan kaynaklandy?yndan eminim. Mesela a?yz kokusu varken di?lerimi de?ilde dillim ve yumu?ak dama?ymy yumu?akça fyrçalady?ymda koku gidiyor fakat 10 dakika sonra yava? yava? tekrar geliyor. Sizce ben ne yapmalyyym ? lütfen bana yardymcy olun
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2013 Saat 09:17
A?yz kokusu ölçümü benim bildi?im kadaryyla okadar yüzeysel de?il.285 nedir ? Birde yönlendirmedimi seni ölçümden sonra ?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2013 Saat 12:53
Di?çiler genelde çürük di? - di? ta?y - di? eti sorunun yoksa a?yz kokusuyla pek ilgilenmiyorlar.   20 ya? di?leri de çok kötü koku yapyyormu?, onlary da sor gitti?in di?çiye.

Senin sorunun kulak burun bo?azla alakaly gibi. A?yz sa?ly?y?ynyn ve hijyeninin tam oldu?una eminsen bir iki KBB uzmanyna daha git. Ben de bile?imi yalayynca koku gelmiyor ama di? ipini di?lerimin arasyndan geçirince i?renç bir koku oluyor.(Daha önce bile?imi yalady?ymda dy?ky kokuusnu çok net duyardym.)

Ystanbulda jinemed diye bir yer var orasy a?yz kokusuyla ilgileniyor. Biraz pahaly olabilir. Bir de Serdar Aksoy vardy kim oldu?nu hatyrlamyyorum - jinemedin bir doktoru olabilir- O da a?yz kokusu konusunda çaly?yyordu. muayene ücreti 250 - 300 olmasy lazym.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2013 Saat 05:47
di? ipi ile di?lerimin arasyndan koku almaya çaly?ty?ymda hiç koku alamyyorum. Ben bademciklerimden ?üpheleniyorum ama doktora bunu nasyl anlatabilirim ?
A?yz kokusu ölçümü halitosismetre 1000 e kadar çykabiliyormu? normal de 50 den yukarysy koku ba?lyyormu? 285 de ciddi bir ölçüymü? gördü?ün gibi yüzeyselli?i bu, bademci?ime bakty?ymda magma tarzy ta?lardan görünen yok fakat koku kayna?y kesinlikle bademci?in oldu?u yerler
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2013 Saat 13:51
arkada?lar lütfen yardymcy olursanyz sevinirim
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 05:26
Geniz akyntyn var my kayna?y orasy da olabilir(sinüzit). Mideden kaynaklanyyorsa sorun ona baktyr. Okisjenli su kullan bakalym koku tamamen geçiyor mu? Nidazol al tek seferlik bakalym etki edecek mi diyece?im ama gönlüm el vermiyor.

Bu arada di? hekimi deriz biz Türkler dentist de?il.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 12:05
Orjinalini yazan: Mehmet

Bu arada di? hekimi deriz biz Türkler dentist de?il.

Bravo.
Türkçeye gösterdi?iniz titizlik için te?ekkür ederim.
Üstelik di? hekimi kelimesini bile do?ru yazdynyz.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2013 Saat 15:00
arkada?lar peki mesela sabah kalkty?ymda yedi?im yeme?e göre dama?ymdaki tadyn de?i?mesi yapy?kanly?ynyn yeme?e göre de?i?ik olmasy ve fyrçalamadan gitmemesi neyden kaynaklanyr ? fyrçaladyktan sonra ise dama?ymda di? macununa göre tad kalmasy neye ba?lydyr ? uzun bir süre di? fyrçalamazsam çikolata tarzy bir?ey yersem müthi? i?renç bir koku olu?uyor bunun sebebi nedir ? açykcasy bunlar benim koku durumlarym a?yzdan my kaynaklanyr yoksa bademcik,akynty,mide vs mi ? cuma günü randevum var doktorun her sorusuna cevap hazyrlamaya çaly?yyorum ?imdiden te?ekkür ederim
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2013 Saat 14:23
ayryca örnek olarak geniz akynty çekme tarzy ile mesela bo?azymyzdan tükrük çekiyor gibi dü?ünürsek a?yz kokum oldugu zaman tady çok tuhaf oluyor a?yz kokum yokken ise gayet normal oluyor ki bu baya nadir zamanlarda oluyor buda benim kokumun olu?turdu?u durumlardan biri acaba bu neden kaynaklanyr ?

arkada?lar neden yardymcy olmuyorsunuz acaba
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2013 Saat 14:15
ormes ben de derdimin farkly oldugunu dü?ünüyorum. Senin anlattyklarynyn aynysy bende de var bi de alerjim var ve midede di?lerde hiç bir sorun yok, fakatsürekli dilimde acy bir tat var. Senelerdir ara?tyryyorum ve en son alerjik fungal sinüzit oldu?unu anladym ve hatta sinüslerden gözlere yayylmy? gözlerim bozuldu ve a?yry göz kurulu?u çekiyorum. Bugüne kadar mantar kaynakly olabilece?ini hiç dü?ünmemi?tim. Mantar ilacy flucan kullanyyorum en azyndan gözlerime ve sivilcelerime iyi geldi dildeki tabaka da azaldy. Doktorlar pek te?his koyamyyor çünkü çok nadir görülen bir?ey hatta ço?unun böyle bir hastalyktan haberi bile yok. Bence bunu bir ara?tyr.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu