Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: A?yz kokusu ölçen cihaz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: A?yz kokusu ölçen cihaz
    Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2013 Saat 03:33
Ystanbulda a?yz kokusu ölçen cihaz olan hastaneler nerelerde var bilenler yardymcy olabilir mi??
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2013 Saat 13:14
dentistanbul hastanelerinde var fakat ölçtükten sonraki süreci biraz pahaly
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2013 Saat 01:37
merhaba, olcum sonrasinda surecin biraz pahali oldugunu soylediniz. Konuyu biraz acar misiniz? Siz orda muayene oldunuz mu? Surecin pahali olmasinin sebebi ne?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2013 Saat 06:11
Ormes özelden de konu?uyoruz ama buradan da yazalym di?er arkada?alr da okusun. Nereye ne kadar harcama yaptyn hatyrladyklaryny yazar mysyn?
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2013 Saat 13:00
karde?im ö?renciyim ben özel hastane bana pahalyya patlar büyük ihtimal :) o yüzden devlet hastaneleri ölçüm yapmyyo mu acaba ?
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2013 Saat 17:12
dentistanbula gidiyorsunuz halitosis ölçümü sizi onlar iyi bir kar?ylama yapyyorlar zaten odaya alyyorlar doktorla görü?üyorsun vs bunlary geçiyorum halitosis ölçümü yaptyryyorsun 100 tlydi sanyrym bunun neden kaynaklandy?yny bulmak için mesela a?yzdan ba?lyyorlar tabiiki para kazanacaklary için bana di? ta?y temizli?i arty 1 tane dolgu yenilenmesi demi?lerdi faturaya bir baktym 400 tl civaryndaydy bilmiyorum isim vermek do?rumu fakat ben di? ta?y temizli?i ile dolguyu çengelköy di?evinde 100 tl ye yaptyrabiliyorum. Ve dentistanbuldaki doktor onlary yaptyktan sonra tekrar ölçece?imizi söyledi ki ondan da para alacaklardyr e?er geçmediyse ba?ka özel hastanenin kbb sine yönlendirece?iz demi?ti. Bende dü?ündüm 400 lira buna verece?ime çengelköy di? evinde yaptyryrym geçmezse devlet hastanesindeki bölüme giderim diye yani arkada?lar benim di? ta?y ile dolguya 400 lira verecek bütçem yok e?er siz rahatsanyz tabiki yaptyrabilirsiniz sorularynyz varsa seve seve yanytlayabilirim te?ekkür ederim
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2013 Saat 12:05
Dolguyu devlet hastaneleri de yapyyor. Özele hiç gitmeyin. Di? ta?y temizli?i için ise mutlaka ama mutlaka özele gidin. Devlette sadece üç be? di?iniz göstermelik temizleniyor. (Okula vermek için çaly?abilir belgesi istedim, verilen ka?ytta yapylan(?) i?lemler yazylmy?: Sa? üst çene- sa? alt çene- sol üst çene - sol alt çene di? ta?y temizli?i!!!... Halbuki özelden gitti?imde doktor: " Di?lerin yüzeyindeki renklenmeler bile duruyor" dedi. Nedeni de anlady?ym kadaryyla performans sistemi, ne kadar çok hasta o kadar çok puan. Di? ta?y temizli?i, kanal tedavisi fazla puan getirmedi?i için yapmakta hevesli de?illermi?.)

Adana'da iyi bir poliklinikte 100 tlye yaptyrdym. Di? ta?lary çok a?yryysa iki seferde temizliyorlarmy? o zaman 200 tl. Ynternette; di? ta?y temizli?inde ?öyle kanar, böyle acyr diye bir sürü ?ey yazyyor, yalan. Hiç hisetmedim bile.

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2013 Saat 14:47
devlet hastanesinde dolgu yaptyrmak için 20 gün beklemek gerekir sanyrym çünkü burda bir randevu alsam ilk gitmem 20 gün sonra o zaman ilk kontrol muayene 20 gün sonrada dolgu :D hiç mantykly gelmedi
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2013 Saat 14:48
ayryca devlet hastanesinde ölçüm yapycaklaryny sanmyyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2013 Saat 11:52
Bir kaç gün beklemek gerekebilir. Ylk muayeneden sonra rica ederseniz, doktor yakyn tarihe randevu verebilir. Ben de 4 di? dolgusu için bir aydyr u?ra?yyorum; orasy ayry. Bir de di?ler ayny taraftaysa ayny anda da dolgu yapabilirler. Benim birisi kar?y taraftaydy, ikisine de i?ne yapty; birine dolguyu yapty, öbürünü delmeyi denedi ama di? uyu?mady( çok büyük bir acyydy) geçici dolguyla kapatty.

A?yz kokusu için ille ölçüm olmasy ?art de?il. Çürük di?, di? ta?y koku yapar. Bunu herkes kabul ediyor. Siz di?lerinizi a?yz içini sa?lykly hale getirin, olmuyorsa KBB'a gidersiniz.

Di? ta?y temizlettim, dolgularyn ço?unu yaptyrdym. Bu arada ak?amlary di? ipiyle a?yz kokusunu ölçüyordum. Di? ta?y temizli?inden sonra di? ipinde koku gelmiyordu. Ama bir di?ten hâlâ koku gelmeye devam ediyordu. Özellikle tek tek di? ipini tüm di?lerimden geçiriyor kokluyorum, koku yok; o di?e gelince di? ipinde iltihapsy a?yr bir koku geliyordu. Sonra dikkatli bakynca yandan küçük bir çürük oldu?unu gördüm, üstelik de dolgulu di?im. ?imdi bir de bunun dolgusu çykty :) Yani tek bir di?teki küçücük çürük bile koku yapyyor. Normalde kokuyu siz almyyor olabilirsiniz ama çevrenizdekiler muhakkak alyyordur.

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2013 Saat 12:02
Devlet hastanelerini hep ele?tiryoruz ama, benim gördü?üm, a?yz ve di? hastanesi - 100. yyldaki- gayet ilerlemi?. Ben de burada yazdym "yarym saat doktor ilgilenmez vs" diye ama en az on be? dakika ilgileniyor adamlar. Daha çok süren de var. Çocuk bölümünde, çocuklara di? macunu, di? fyrçasy hediye ediyorlar, çok güzel bir uygulama.

Eksi yönleri; tedavinin biraz uzun sürmesi, daha do?rusu sarkmasy . Sa?dan soldan duydu?um kadaryyla malzemeleri de iyi de?il diyorlar. Bir de doktorlaryn tuhaf bir çaly?ma zamanlary var. Bazen ö?lene kadar orada oluyorlar. Bazen izinli oluyorlar vs.

Yani kötü bir doktora denk gelmezseniz dolgu - çekim için gidilir, di?er i?lemleri bilmiyorum.

Ormes, "dentistanbul" un kysaltmasyny "dentist" diye yazynca yanly? anla?ylmy?ty. Devlet hastanesinde -özellikle baktym- bütün doktorlar "dt" kysaltmasyny kullanyyor. Sadece bir ki?i "di? hekimi" ünvanyny kullanyyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu