Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Tavsiye ve Görü?lerinize Yhtiyacym Var..! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
HKLP
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
Alıntı HKLP Cevaplabullet Konu: Tavsiye ve Görü?lerinize Yhtiyacym Var..!
    Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2013 Saat 20:36
21 ya?yndayym.a?yz kokusu problemini 7. synyftan beri çekiyorum.fazla uzatmadan olayy özetlicem. özel bi hastanede kbb muayenesinden geçtim. doktor sol burnumda kemik oldu?unu söyledi a?yz kokusunun bademciklerimden kaynaklandy?yny ameliyatla alyndyktan sonra %90 geçiçe?ini söyledi.ameliyat olmaya karar verdim. babam özel hastanelerin tek amacy para kazanmak çok methedilen doktor var birde devlet hastanesine gidelim dedi.(mantykly geldi çünkü burundaki kemi?in alynmasy ve bademcik ameliyatynyn 600tlden fazla masrafy var).bende tamam dedim. devlet hastanesine gittik.doktor sol burnunda kemik var bademciklerin gayet sa?lykly bademcik ameliyatyna hiç gerek yok a?yz kokusu di? ve di? etinden kaynakly olabilir dedi.beni di? tedavisine yönlendirdi. iyice kafam kary?ty. birçok dolgu ve kanal tedavisi ile di? tedavimi bitirdim ve di? doktorumdan a?yz kokusu di? ve di? eti kaynakly de?ildir onayy aldym.koku hiç azalmadan ?iddetli ?ekilde devam etmekte. ve bu koku beni asosyalli?e psikolojik baskyya zorlamaya kaldy?y yerden devam ediyor.(?u ülkedeki ho?andy?y kyzdan gelen arkada?lyk teklifini reddeden sayyly erkeklerdenimdir).

bademciklerimi aldyrmak istiyorum kaybedecek bi?eyim yok ama sorun orda de?ilse bo?una acy çekmi? olucam.doktorun birisi öyle dedi birisi böyle.mayysta askerim.askere bu sorunu çözmü? ?ekilde gitmek istiyorum. hem 15 ay askerli?in hem a?yz kokusunun getirece?i psikolojik baskyyy inanyn kaldyramam.olabilecek ?eylerden korkuyorum.

Ne yapmalyyym.GÖrü? ve önerileriniz benim için de?erlidir.Te?ekkürler.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2013 Saat 05:28
S.a karde?im benimde burun kemik e?rili?i vardy ameliyat oldum koku ondan sebep oluyor diye fakat geçmedi hala tam gaz devam etmekte.doktor bademciklerde sorun yok dedi bende 20 ya?ynda üniversite okuyorum merak etme bende senin gibi bütün kyzlary reddediyorum ve arkada?larym bana artyk gay mysyn olm sen diyolar duruma bakar mysyn bilmiyolarki içimde kyyametler kopuyo :S benim 8.synyfyn sonlaryna do?ru ba?lady a?yz kokusu denen lanet ?ey ve o zamandan beri gitmedi?im doktor kalmady hepsi sorun yok sorun yok dedi cuma günü gastrolojiye gidicem artyk bu son ?ansym sende gastroya bi git derim e?er gitmediysen içerden ba?yrsak,mide den kaynaklanabilir.Allah yardymcymyz olsun.
IP
HKLP
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı HKLP Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2013 Saat 18:52
Orjinalini yazan: nurka

S.a karde?im benimde burun kemik e?rili?i vardy ameliyat oldum koku ondan sebep oluyor diye fakat geçmedi hala tam gaz devam etmekte.doktor bademciklerde sorun yok dedi bende 20 ya?ynda üniversite okuyorum merak etme bende senin gibi bütün kyzlary reddediyorum ve arkada?larym bana artyk gay mysyn olm sen diyolar duruma bakar mysyn bilmiyolarki içimde kyyametler kopuyo :S benim 8.synyfyn sonlaryna do?ru ba?lady a?yz kokusu denen lanet ?ey ve o zamandan beri gitmedi?im doktor kalmady hepsi sorun yok sorun yok dedi cuma günü gastrolojiye gidicem artyk bu son ?ansym sende gastroya bi git derim e?er gitmediysen içerden ba?yrsak,mide den kaynaklanabilir.Allah yardymcymyz olsun.

te?ekkür ederim mesajyn için. gastrolojiye gitmi?tim. doktor ilaç verdi ama ilaçlar midemi daha berabat hale getirdi.mideden kaynakly oldugunu dü?ünmüyorum
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2013 Saat 14:06
çogumuz kronik sinuzitiz haberimiz yok dis eti disler ve bademcik temizse inanin sorun kronik sinuzit bes senemi aldi bulmak
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 00:47
Evet evian olabilir. Peki e?er sorun kronik sinüzit ise tedavisi nasyl olacak? Netice de sorun bu ise bu sorunu ortadan kaldyrmadan iyile?emeyece?iz. Ama e?er kronik ise de bu sinüzitle ya?amaya devam edece?iz. Velhasyly sorun bu ise çözümünü buldun mu??
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 02:10
Kronik sinüzit belirtileri... ve hepsi bende var !!!!!!

Burun tykanykly?ynyz varsa,
• Koku alamyyorsanyz,
• Son dönemlerde sürekli yorgunsanyz,
• A?yz kokunuz varsa,
• Kuru öksürüyorsanyz,
• Sesiniz de?i?meye ba?ladyysa,
• Geniz akyntynyz varsa,
• Bo?azynyzda batma gibi bir rahatsyzlyk hissi olu?uyors

ba?ka nedenler aramaya gerek duymamam lazym öyleyse 15 ya?yndan beri çekiyorum bu sinüziti...

tek tedavi yolu ameliyatmy? ne yapycam bilmiyorum :(
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 03:10
Bilemiyorum ne kadar do?rudur ama internette kronik sinüzitin artyk endoskopik yöntemle iyile?ebilece?i yazyyor. Fonksiyonal endoskopiK sinüs cerrahisi ile kronik sinüzit vakalarynyn %90'yna yakyny tedavi edilebiliyormu?. Doktorun seni nasyl yönlendirdi bu konuda??
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 05:29
a?yz kokusu, ba? dönmesi,ba? a?rysy,nefes alamama,horlama,sürekli bo?az temizleme ?ikayetlerinden dolayy kbb doktoruna gittim 4 sene önce sinüs tomografisi çektirdim sinizüt dedi ayryca burun kemik e?rili?in var dedi ameliyat ?artmy? ve ben ameliyat oldum kykyrdak kemiklerini aldylar hala bütün ?ikayetler tam gaz devam.sinüzitin kronik olmu? denildi antibiyotik kullandym ama gene fayda etmedi.a?yz kokusu tam gaz devam ben artyk di?e,mideye yöneldim sonra bunlardan netice alamadym.internette ara?tyrma yapa yapa kronik sinüzitin de ?iddetli a?yz kokusu yapty?yny gördüm evian arkada?ynda dedi?i gibi kronik sinüzit olabiliriz.kbb gidin ve sinüs tomografisi çektirin orda belli oluyor her?ey.ameliyat konusunda önceki yyllara göre çok yeni ?eyler çykmy? onlaryda ara?tyrmalyyym sorunumun kronik sinüzit oldu?u artyk kesin gibi ara?tyrmaya tedavi aramaya devam...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 06:04
Nurka, burun kemi?i için ameliyat olmu?sun. Doktorlar o zaman tomogrfi falan istemediler mi? Sinüzitin olsaydy o ameliyat syrasynda ortaya çykardy.

Kronik sinüzitin bir belirtisini de ben yazayym. Kendi gözlemim: So?uk aldy?ynyzda, grip oldu?unuzda burnunuzdan birdenbire sary bir syvy çykyyor. Ama klasik burun akyntysy de?il. Farkly bir ?ey, hiç farkettirmeden birden damlyyor. Sinüslerin iyice doldu?unun göstergesi olabilir.

Göz çevresindeki sinüslerin ameliyaty tehlikeli olabiliyormu?. Onun dy?ynda kolay bir ameliyat, her ameliyat kadar riskli . Doktorlarda ?unu görüyorum: Hangi bran?ta olursa olsun, bir cerraha gitti?inizde genellikle hemen ameliyat öneriyor, di?er doktorlar ilaç tedavisi öneriyor. Ylle ameliyat olmak istiyorsanyz bir operatör doktora gidin. Bir dahiliye uzmanyny okumu?tum "Hiç bir ilaç reflüyü ortadan kaldyrmaz, kesin çözüm ameliyattyr" diyordu. Anlatyklary da gayet do?ru, ömür boyu ilaç kullanmaktansa ameliyat olmak daha mantykly geldi.

IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 12:21
tomografi istenmedi karde?im bilgisayardan burnuma bakty bi aletlen bende e?rili?i gördüm zaten.ondan sonra ameliyat ?art dendi bir takym rahatsyzlyklarym vardy.ameliyaty oldum kykyrdak kemikleri falan alyndy ama sorunlar hala devam etmekte.ameliyat sonrasy bi ka?yt verdiler ka?ytta kronik sinüzit yazyyodu.

sinüzit konusuna gelirsek ben 3-4 sene önce tomografi çektirdim sinüslerimden ve doktor sinüzitin var dedi kafany yslak tutma ky? aylarynda ?apkayla gez falan filan.

geliyim esas konu olan a?yz kokusuna.ben sinüzitin a?yz kokusu yapty?yny hiç bilmiyordum vallahi hep di? doktorlarynda dahiliyelerde gezindim durdum yyllarca sonuç alamadym.?imdi sinüzit üzerine gitmeye karar verdim burdan devam edicem ameliyatsa ameliyat olcam artyk gyna geldi gençli?im dert ile geçiyor...allah hepimizin yardymcysy olsun...
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2017 Saat 13:38
Arkadaslar Ramazan ayi yaklasiyor malum.
Orucluyken agiz kokumuz tavan yapacak malesef ( en azindan benimki oyle oluyor).

Yillardir kalici bir cozum bulamadim bu soruna.
Simdi,en azindan diyorum bildiginiz kullandiginiz,onerebileceginiz soyle bir 3-5 saatlik en azindan, bir cozumunuz var mi?
Gargara karbonat sirkeli su, veya baska
bisi gibi
IP
denizedogruu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı denizedogruu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2017 Saat 18:47
Sirkeyle gargara yapabilirsin bazı arkadaşlar diş fırçasına da 1 2 damla damlatıyordu.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu