Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: KBB Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ornitop
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Konu: KBB
    Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2013 Saat 11:11
Uzun zamandyr bu problemi ya?yyorum. Sayysyz kbb doktoruna gittim. Son olarak gitti?m doktor sinüzit te?hisi koydu ki daha öncekiler sinüzitin yok demesine ra?men.
Ornitop(500mg) ve Augmentin (1000mg) iki ilaç kullanyyorum.
5. gün koku yok. Geli?meleri aktaraca?ym...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2013 Saat 09:20
bence kokunun geçmesi yine de sinüzitin oldu?unu göstermez sonuçta bu kullandy?yn antibiyotikler farkly yerlere de nüfuz ediyo ve burda ço?u ki?i antibiyotik kullanyrken kokunun geçti?ini söylüyo önemli olan antibiyoti?i byraktyktan sonra kokunun geri gelmemesi
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2013 Saat 08:18
10. gün. antibiyoti?in son günü. hala koku yok. ilaçlar bende kabyzlyk yapty.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2013 Saat 10:04
Te?ekkür ediyorum geli?meleri bildirdi?in için.Sonraki haftalarda da bu sayfayy güncelle lütfen.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2013 Saat 22:48
Augmentin (1000mg) bu ilacy kullanyrken bende de koku geçmi?ti.yani arkada?yn dedi?i gibi bu ilaçlary kullanmak sorunun sinizütten kaynaklandy?yny göstermez.çünkü benim sorun mideden geliyor ve faydasyny görümü?tüm bende.

ben mesela bütün kullandy?ym antibiyotiklerin prospektüsünü okudum.hepsinde bir ortak nokta bulmaya çaly?tym,yani bu ilaçlar en çok hangi hastaly?a iyi geliyor da benim koku gidiyor diye.ve hepsindeki ortak noktanyn 'aerob bakteriler',gram pozitif,gram negatif' bakteriler oldu?unu gördüm.
bu bakterilerin en çok bulundu?u yerlerin mide oldu?unu ö?rendim.inanyn o zamana kadar sorunun midede oldu?u hiiiç aklyma gelmemi?ti.çünkü hiç bir problem yoktu bunla alakaly.e?er sizler de benm gibi bu bakterilerden ?üpheleniyorsanyz sorunun midede olma olasyly?y yüksek..
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2013 Saat 13:32
ilaçlary bitirdim. di? ipi kullandygymda çok kötü kokular olurdu. ?uanda hiçbir koku yok. fakat dil üzerinde az az pas olu?maya ba?lady tekrar. a?yz sa?ly?ym gayet iyi doktrorun demesine göre (di? etleri, bademcikler vs.)

cuma arkadasyn dedi?i gbi sorunum midede veya daha baska biryerde gibi.

cuma arkada? sen nasyl bir sonuca ula?tyn? çözüm bulabildin mi?

çörek otu ya?y kullanmaya ba?lycam . mantar ve bakterilere kar?y faydalyymys. tabi bununla beraber doktora tekrar ba?vurcam ..

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2013 Saat 03:48
Sinüzit a?yz kokusu yapar. A?yz içi iyiyse, kulakta - burunda - bo?azda sorun yoksa dahiliye - gastroenterolji bölümüne u?ra. Y?in en zor kysmy burasy, bakteri makteri dinlemezler: " Sancy - gaz - yanma var my, a?zyna su geliyor mu vs" Bunlar olumsuzsa pek üstünde durmazlar. ?ansyna ilgili - blgili bir doktor çykmazsa a?yz kokusu dedi?in anda, di?çi veya KBB uzmanyna yönlendirirler.

O zamana kadar sindirim hareketlerine dikkat et. Sancy-yanma- ?i?kinlik oluyor mu, kabyz ishal var my; a?zyna acy su geliyor mu ...

Bitkisel ilaçlardan çok ?ey beklemek biraz abartyly oluyor. Bu ilçalaryn pazarlama manty?y "Bu ürün xxxxx'e 'yardymcy olur' " . Atyyorum, sindirim sorunlaryna yarymcy olur. Sen kayysy yesen de sindirim sorunlaryna faydaly olur. Üstelik ?imdi kimi uzmanlar, bitkilerin çayyny de?il hap haline getirilmi? ?eklini öneriyor. Çay halinde olunca içindeki faydaly ?eyler ya yok oluyor ya da tam ortaya çykmyyor diyorlar.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2013 Saat 06:24
geli?me: di? ipimde syfyr koku mevcut(önceleri felaketti)

dil kökumde tabaka mevcut hala . anlayamadgm konu çerez a?yz kokusu giderir diyorlar ama ben çerez yedkten sonra dilimde tabaka bariz artyyor.

sorun ?u: dilimdeki tabakanyn sebebi mide-ba?yrsak my?

a?yz kokum var ama eskisi kadar ?iddetli de?il ama tabakadan kurtulmam lazym. nasyl olcaksa artyk?
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2013 Saat 13:45
di? ipimde hala koku yok ama dilimdeki tabaka gitmiyor. spor yaptgmda kokuyu daha iyi hissediyorum. yorumu olan var mi?
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2013 Saat 13:24
pazartesi gunu endoskopi,ultrason testleri yapilacak. gelismeleri aktaracagim.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2013 Saat 06:37
ENDOSKOPY SONUCUM :

Midede ve oniki parmak ba?yrsa?ynda iltihap.

Ayryca mideden yemek boruSuNa asit kaça?y.. Yani muhtemelen reflü de var.

2 HAFTALIK YLAÇ TEDAVYSYNE GYRDYM. GELY?MELERY AKTARACA?IM.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2013 Saat 16:10
%100 emin olmamakla beraber sorun midemde. sinüzit, faranjit, geniz akyntysy gibi hastalyklaryn sebebi de mide kaynakly olabiliyor(gastrit-reflü).

reflü belirtileri :
Tipik Belirtiler
1) Gö?üste gö?üs kemi?i arkasynda yanma
2) A?yza acy ek?i syvy gelmesi
3) Ge?irme, ?i?kinlik
4) A?yza gyda artyklary gelmesi
5) Yutma güçlü?ü, yutakta takylma duygusu

Atipik Belirtiler
1) Ses kysykly?y
2) Gycyk öksürü?ü
3) A?yz kokusu
4) Çarpynty, kalbe basy hissi
5) Nefes darly?y, nefes yetmezli?i duygusu
6) Astym
7) Di? çürü?ü
8) Süre?en yutak yangysy (kronik farenjit)
9) Hyçkyryk
10) Süre?en sinüzit

Bo?az reflüsü belirtileri nelerdir?

Bo?azda takylma-gycyk hissi
Bo?azda sanki bir yabancy cisim varmy? hissi
Bo?az a?rysy
Geniz akyntysy
Gün içerisinde ses de?i?ikli?i
Syk bo?az temizleme aly?kanly?y
Bo?azda sanki bir yabancy cisim varmy? hissi
Ses kysykly?y
Seste çatallanma
Uzun süreli kuru öksürük
Sabahlary yataktan uyanyldy?ynda kalyn sese sahip olup zamanla sesin
düzelmesi
Özellikle sabahlary beyaz, koyu yapy?kan kyvamda balgam çykarma
Horlama
Burun tykanykly?y
Yutma güçlü?ü
Kulakta dolgunluk
A?yz kokusu.

en büyük ?ikayetim bo?azymdaki yumurta aky kyvamyndaki syvy. bunun sebebi de anlady?ym kadaryyla reflü-gastrit.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2013 Saat 16:47
Laringofaringeal Reflü için Risk Faktörleri
Saruç ve arkada?lary tarafyndan yapylan ve European Archives of Otorhinolaryngology dergisinde yayynlanan bir çaly?maya göre, gastroözefageal reflü [GER] (mideden yemek borusuna mide içeri?inin geri kaçy?y) hastaly?y olan bireylerde laringofaringal reflü [LFR] (gyrtlak düzeyine kadar ula?an, mide içeri?inin geri kaçy?y) görülmesi ile ilgili risk faktörleri olarak ?u de?i?kenler belirlenmi?tir: Erkek hasta, hiatus hernisi, hastalyk belirtilerinin uzun süredir devam ediyor olmasy, yüksek vücut kütle endeksi, erozif GER ve Barrett özefagusu bulunmasy. Helicobacter pylori varly?y ile LFR arasyndan anlamly bir birliktelik saptanmamy?tyr.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2013 Saat 12:48
Sonuç: refluye bagli kronik faranjit. mide ilaclari kullanimi sonucu dildeki beyaz tabaka baya azaldi ama tam bir iyilesme yok maalesef. tedaviye devam..
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2013 Saat 05:07
Beyler peki reflu olanlar agiz bir muddet kapali kaldiginda koku, tabaka artiyornu ?
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2013 Saat 23:52
gelişme : mide ilacı + pharmol zn + nanotech z kullanıyorum. dildeki tabaka her geçen gun azalıyor. sorunun tip 1 mi yoksa mide kaynaklımı olduğunu ilacı bırakınca daha net anlayacağım galiba.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 00:56
durum tespiti : mide ilaclarini kullanmayi biraktm. dilimde azalan pas artmaya basladi. hatta ilaci biraktktan snra faranjtm baya artti. bu surecte pharmol zn kullanmayi hic birakmadm. anlasilan sorun midede.. dusunduren soru şu : mide ilaclari olmadan nasil bir cozum bulacagim ? fikri olan paylassin lutfen.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2013 Saat 19:41
aylar sonra edit:

dişçi-kbb-dahiliye kısır döngüsü içinde tekrar kbb ye geri döndüm. diş ve mide sıkıntılarını tamamen elemiş durumdayım. reflü dendi faranjit dendi sinüzit dendi...

sinüs tomografsi sonucu antibiyotk tedavisi başladı ve aynı zamanda xyzal adlı alerji ilacı. tedavi esnasında her sey süper dil tertemiz geniz akıntısı sıfır .. bu esnada xyzal adlı ilacım bitti ve dört günlük antibiyotk kaldı. antibiyotğe devam ederken geniz akıntısı ve tabi koku geri geldi..

antibiyotği bıraktm alerji ilacına başladm tekrar genz akıntısı yok..

bu durum biraz dusundurucu. acaba farknda olmadgm alerjik bir durum mu var? sol burunda tıkanıklık olurdu, tıkanıklık yok. bu durumu destekleyeck tek sıkıntım güneş ve ışığa karşı hassaslık, göz bozukluğu(3,25 miyop) ..

tekrar doktora gideceğim buyuk olasılıkla alerji ilacını yapıştırcak bana.. alerji testleri vs. vs.

geniz akıntısı sebebi tam ne hala çözmüş değilm.. yeni hedef alerjik rinit :)

IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2013 Saat 23:17
şunu fark ettim alerji ilacını kullanmazken sinus rinse kullannca 1 saat buyunca burnumdan salya akıtmak zorunda kalırdım.(yumurta akı kıvamında) ama şimdi denedim sinus rinsi sıfır salya geldi. zaten bu salya genizde koku yapıyor çoğumuzda. birsürü antibotik denedm ilk defa antibiyotksiz bi sonuca vardım..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2013 Saat 21:31
aynı durum bende de var. sinus rinsi ameliyat olmadan kullandığımda anormal derecede y. akı dediğin sıvı oluşuyordu. zamanla azaldı ama... neden bilmiyorum artık.

Ben kesin karar verdim bi histamin kullanıcam. Ameliyatta kullandığımı bulmaya çalışıcam bulamazsam seninkini kullanıcam.
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2014 Saat 22:57
sinus tomografim sonucnda alerji ilaci ve antibiyotik kullanimi 3 hafta once bitti. bu esnada 15 gun corekotu yedim (ac karna) ve sinus rinse kullandim. 3 haftadir hicbir sey kullanmiyorum. bogazmda takilma hissi yok (yumurta aki kivami )

2hafta once kbb doktoruma gittim. agzin kokmuyor dedi onceden boyle birsey dememisti.

1 haftadir annemi koku var mi sorularimla biktitdim. sen hastamisin dedi :) kokunun olmadigni soyliyor.

konusurken insanlarin tepkilerine bakiyorum . aydin hocanin tip 5 icin yazdigi seyleri birdaha okudum.

psikoljik bir hastaligim var galiba... insanlar dis fircalamiyor ve umurlarinda degil. rahat davranmayi denemem lazim heralde. herkese acil sifalar.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2014 Saat 20:45
çörekotunun faydası sürekli dile getiriliyor, hadisleri de var. Ancak abartılı anlatımlı (her yiyeceği evrenin sırrıymış gibi sundukları forumlar) forumların dışında bilimsel olarak nelere iyi geldiğini çok merak ediyorum.

Bilen varsa paylaşırsa çok memnun eder beni.
IP
ninewfs
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı ninewfs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2017 Saat 23:18
Merhaba. Malesef kronik farenjitim. Alerjik veya kucuk bir ihtimal de olsa burun egriligine bagliyorum. Bende agiz kokusu her zaman var. Ama cok rahatsiz edici degil. Burnumdan da koku cikmiyor. Iki uc ay once agiz kokum ve farenjitim aniden artti. Disimin curumus olabilecegini dusundum ve doktora gittim. Arka taraflarda bir disimdeki siyahlik ilerlemis. Dolgu yaptiracagim. Diger dislerimde de siyahliklar var ama dolgu gerektirmedini soyluyor doktorlar.
Dis doktorlarinin koku yapmaz dedikleri curuklerin farenjiti arttirdiklarindan kokuyu da arttirdiklarini dusunuyorum.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2017 Saat 12:19
Orjinalini yazan: ninewfs

Merhaba. Malesef kronik farenjitim. Alerjik veya kucuk bir ihtimal de olsa burun egriligine bagliyorum. Bende agiz kokusu her zaman var. Ama cok rahatsiz edici degil. Burnumdan da koku cikmiyor. Iki uc ay once agiz kokum ve farenjitim aniden artti. Disimin curumus olabilecegini dusundum ve doktora gittim. Arka taraflarda bir disimdeki siyahlik ilerlemis. Dolgu yaptiracagim. Diger dislerimde de siyahliklar var ama dolgu gerektirmedini soyluyor doktorlar.
Dis doktorlarinin koku yapmaz dedikleri curuklerin farenjiti arttirdiklarindan kokuyu da arttirdiklarini dusunuyorum.

selam hocam siz bademcik ameliyatı olmuştunuz değilmi? peki nasıl oldunuz anlatırmısınız biraz
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2017 Saat 14:06
Kardeşim bademciklerinizi aldirmayin büyük hata yapiyorsunuz.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2017 Saat 18:42
dostum bademciğimden taş çıkarttım parmağımla sıkıp çok defa ayrıca bademciği alınmıs arkadaslarım var ne gibi bi hata oluyo anlamadım birtane operatör yada profesör olsa doktorlara soru sorma sitesindede kbb ci doktor rütbesini tam hatırlamıyorum operatör veya profesördü bilimsel olarak 4 yaşından sonra bademciğin alınmasının vücutta bi eksiklik olduğuna dair bilgi yoktur diyor ve kendi görüşündede sakıncası olmadığını söylüyordu
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2017 Saat 22:09
Sen hala anlayamamışsın vücudun çalışma mekanizmasını. Eğer orada taş oluyorsa vücudun başka biryerinde sorun var demektir. Sen o sorunu halletmeden bademciklerini aldırırsan başka yerlerinden mutlaka patlak verir. Bu işlem bağışıklık sistemine karşı yapılan bi savaş ve bu savaşı asla kazanamayacaksınız. Nokta.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 11:05
Bademickleri aldırabilirsiniz diyen doktorlara sinirleniyorum açıkcası. İnsanlara bir tedavi yolu gösteremiyorlar kolaya kaçıp alalım diyorlar.
Apandist rahatsızlığı olmadığı halde apendektomi yaptık diyip bi kesik atıp kapatılan kaç kişi var bu ülkede Sayılarını Allah bilir. Daha neler neler. Allah bize yardım etsin ne diyim.
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ocak-2017 Saat 11:05
Ne alakası var kardeşim? Herkesin bademcik yapısı aynı değil gözenekler taş oluşumuna meyilli ise taş oluşur, bademciğin alınması durumunda düzelir.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2017 Saat 19:36
kbb ye tekrar gittim kafa sinüslerime baktı test yaptı bişey görünmüyo dedi balgamın gelme nedeni bizim açımızdan görünmüyo yok görünüyo birşey görünmüyor dedi , bademciklerime baktırdım özellikle o içinden taş çıkarttığım bademciğimi gösterdim onada baktı adam iyi dedi eh kbb deil hypilori için üre nefes testi oldum endoskopi olmadım üre nefeste hypilori olmadığı çıktı kıl kurdu desek bugüne kadar 5 6 çeşit farklı ilaç almışımdır eh artık bıktım be kardeşim dişlerimide fırçalarım iyi bakım yaparım nedir sorunum sorunumu bile bilmiyorum net olarak delirecem ya
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2017 Saat 23:16
Vücutta ters birşeyler gidiyor demekki. Yoksa niye orda taş oluşsun. Vücut içindeki atıkları o şekilde atıyor dışarıya. Sen diyorsunki hayır efendim atmasın biz orayı direk alalım.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu