Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: 20 ya? di?leri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: 20 ya? di?leri
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-2013 Saat 06:03
Merhaba arkada?lar.Ara?tyrmaya devam ediyorum bu a?yz kokusunu yenene kadar sürecek yylmicam.

KanalD doktorum programyna katylan bir kyz vardy a?yz koku varmy? onunda 7 yyl gibi uzun bir süre ve ben o kyza bi ?ekilde ula?tym tedavi ediyolarmy seni diye sordum ve programdan sonra onu di? hekimine yollamy?lar.Vee 20ya? di?lerinden kokunun kaynaklandy?yny söylemi? doktor 20 ya? di?lerini çekmi? di?lerinden kis çykmy? ve (koku tamamen ortadan kalkmy?)!!!

Diyece?im ?u ki 20 ya? di?ler e?er tam çykmyyorsa,yamuk,yatay ?ekilde çykyyorsa orda bakteri biriktiriyor ve a?yz kokusu yapyyor ciddi bir ?ekilde.
çar?amba özel di? doktoruna gidicem ve 20ya? di?lerimi çektircem in?allah sorunum bitmi? olur.

Benim artyk 2 ?ykkym kaldy;
1-20 ya? di?lerimden kaynaklanan koku
2-bademciklerimden kaynaklanan koku

Konuyu hemen sizinle payla?mak istedim karde?lerim ben iyile?irsem e?er sizinde sorununuz buysa sizde vakit kaybetmeden gidin di? doktoruna çektirin 20 ya? di?lerinizi sorun e?er oysa ortadan kaldyryn.
Allah yardymcymyz olsun bol bol dua edelim...

IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 03:30
Selam.Nurka karde? benim de 20 lik di?lerimin birisi tam çykty ötekisi yamuk olarak yarym halde duruyor.ben KBB doktoruna gitti?imde durumu anlattym.Aç a?zyny dedy.Senin daha 20 lik di?lerinde problem varken KBB ye gelmen saçma dedi.Sonrasynda di? hekimine gittim olayy anlattym.Kontrol ettikten sonra dedy ki evet birisi tam çykmamy? ama bu durum koku yapmaz çekilmesine gerek yok dedi.Özelde böyle dediler.Devlet hastanesi bu di?i görünce hiç görmemi? gibi davrandylar :)Tabii bu çok önceleri oldu.Sonrasynda di? temizli?i dolgu vs.sonra ameliyat oldum burun kemi?i düzeltildi.Sonra konka küçültüldü.Sonra ilaçlar vs sonuç hep hüsran oldu.Demem o ki in?allah dedi?in gibi olur iyile?irsin.Ama yok yere di?lerinden olmamaya dikkat et giden geri gelmiyor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 04:42
Ben de o kyza ua?yp tebrik etmeyi dü?ünüyordum. Yirmi ya? di?leri deyince yanly? anlama olmasyn. Bu di?ler 15 - 16 ya?ynda çykmaya ba?lar. Tam çykmady?y zaman felaket a?ry yapar.

Ben son gitti?im di?çiye çekin dedikçe, "gerek yok alt di?lerle temasy var" demi?ti. Ynternetten gördü?üm kadaryyla kimi di?çiler ne olursa olsun çekilmesinden yana "oraya fyrçanyn ula?masy zor, nasylsa çürüyecek" diyorlar; kimi de " Sa?lam di? çekilmez." anlayy?ynda.

Kendimden örnek verecek olursam; alttaki yirmilik di?lerim normal, üsttekiler zaten yarym çykmy?, ?imdiden gri olmu? durumda. Zaten üst di?lerim çarpyk, üstteki yirmilikler de iyice syky?yklyk yaratyyorlar.

Çektirmesine çektirirdim de yirmilik di?leri çektirmesi zor diyorlar. Bir hafta falan a?rysy, syzysy sürüyormu?. Çektiren biri varsa deneyimlerini payla?abilir mi?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2013 Saat 09:53
Buna benzer bir sorunu ömeralada?ly nickli arkada? da bir sene önce foruma yazmy?:

"" geçenlerde müthis rahatsiz edici bi agiz kokusu ile uyandim normalde böyle bi problemim yoktu. dis hekimim 20 lik disimden kaynaklanan problem oldugunu söyledi ve operasyonla alindi, operasyon esnasinda tüm muayenehanede müthis bi koku olustu, bunun sebebi 20 lik disime bagli olan dis granülomu imis. dis köküyle birlesik ve disten daha büyük bir parça halinde granülomdan kurtuldum. eger iltihapli bir koku hissediyorsaniz sebebi böyle birseyde olabilir, dis röntgeni ile belli oluyor granülom kesecikleri.

dis granülomu: Dis kökü ucunun çevresindeki dokularin iltihaplanmasi.Dis kovugunun kemik bölümünün zedelenmesine ve hasta doku çevresinde bir fibroz kapsül olusumuna yol açar. Bir odak olusur ve mikroplarin barinmasina uygun bir ortam yaratilir.Bunlar, daha sonra uzak doku ve sistemlerde bile zararlara yol açabilir. ""
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2013 Saat 04:53
Orjinalini yazan: RoyalAlbert

..........Ama yok yere di?lerinden olmamaya dikkat et giden geri gelmiyor

20 ya? di?lerinin koku nedeni olabilece?i ihtimali bir yanda,hiç bir zaman geri kazanamayaca?ynyz bir parçanyzy yerinden söküp çöpe attyrmak di?er yanda.Typ geli?iyor, kök hücre çaly?malary vs.Henüz 20'li ya?larda oldu?umu dü?ününce,bu di?lerin ileride a?yz içi/dy?y tedavilerin bir parçasy olabilece?i ihtimalini göz ardy edemiyorum.Y?in ekonomik yanyndan bahsetmek te gerekiyor.Her di? için uygulama sonrasy kullanylan ilaç fiyatlary ile beraber 300 liraya yakyn para gidiyor.Ben bir süre daha kendi 20 ya? di?lerimi saklyyor olaca?ym:)Koruyucu tavyr önemli bence,size katylyyorum.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 07:37
güzel haberle gelmek isterdim foruma fakat sorunumun 20 ya? di?lerinden kaynaklanmady?yda kesinle?ti di?i kafamdan tamamen sildim.?imdiki ?yklarym bademcikten kaynaklanan koku-----veya mideden kaynaklanan koku.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu