Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Faranjit Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ormes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Konu: Faranjit
    Gönderim Zamanı: 08-Mart-2013 Saat 08:15
Merhabalar doktorum sonunda zorlada olsa byr teshys koyabyldy, hastaly?ym kronyk faranjytmys bademcyk taslarym yok fakat yltyhap varmy?, benym sorum kronik faranjit a?yz kokusu dilde pas vs yaparmy ? Te?ekkür ederym yyy günler dilerym
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2013 Saat 09:40
Banada kronik faranjit demi?lerdi dilimdede a?yry pas var çok pis kokmakta.
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 00:56
En do?rusu murat hocaya gidip muayene olmakta buda benim elimden gelmiyor.Üniversite ö?rencisiyim ben maddi açydan imkanym olmuyor zaten muayene masrafy kadar benim yol masrafym oluyor 2 ye katlanyyor masraf.Ben umudumu kesmek üzereyim artyk çok yoruldum gerçekten.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 05:34
te?ekkürler coqnfechn, ba?ka yardymcy olabilecek yokmu acaba ? Murat hocam sizde yardym edebilirmisiniz ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 06:21
Güveniniz için te?ekkür ederim. Ke?ke mucize yaratabilsem. Sadece elimden geleni yapmaya çaly?yyorum.

Farenjit bo?azyn iç yüzeyini dö?eyen epitelin iltihabydyr. Burun arkasy (naso-), a?yz arkasy (oro-) ve alt (hypo-) olmak üzere 3 kysmi yerle?imi vardyr. Hepsi veya bir kysmy olaya katylabilir. Alerji, a?yzdan nefes alyp vermek veya sigara tahri?i gibi sebeplerle ortaya çykabilir. Çok yaygyndyr. Kysa iyile?me dönemlerini takiben alevlenebilir, uzun yyllar boyu dalgaly ?ekilde seyreder. Farenjit çok syk ratlanan ve klinikte belirgin ?ikayet vermeyen, sessizce devam eden, kolayca tedavi edilemeyen, tedavi edilse bile syk syk nüks eden, bir kronik hastalyktyr, en iyi bilinen a?yz kokusu sebeplerinden bir tanesidir. Buna ra?men her farenjiti olan a?yz kokusu sahibi olmuyor. Muhtemelen olaya katylan bakterilerin kokulu ürün yapabilme yeteneklerine ba?ly olabilir.

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 12:05
te?ekkür ederim murat hocam sanyrym benim hastalygym faranjit en azyndan bunu bilmi? oldum. Peki bundan kurtulmam için ne yapmam gerekir öneriniz varmy ? doktor 3 tane ilaç verdi sprey tablet vs. 15 gün kullan dedi ama bu kadar kolay geçece?ini dü?ünmüyorum ilaçlary 2 gündür kullanyyorum ve kokuda hiçbir geli?me olmady ruhum daralyyor diyebilirim te?ekkür ederim
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2013 Saat 12:43
Selam..Hocam,benimde bo?azym gydyklanyyor.Çok tatly bir ka?ynty oluyor.Birkaç forumda daha okumu?tum bu gydyklanma olayyny.Acaba faranjit olabilir mi? Bu gydyklanmanyn sebebi nedir? Foruma yazylan her yeni mesajy okudukça kendi üstüme alynmaya ba?ladym.Acaba bu mu o mu sorun nerede ?eklinde diye.Ama bu gydyklanma birazcyk beni ?üphede byrakty desem yalan olmaz.Cevap verebilirseniz memnun olurum.
       Bir de forum üyeleri yakla?yk bine ula?ty.Aslynda derdimizi sizin de yardymynyzla Sa?lyk Bakanly?yna yada ne bileyim ben ve benim gibi olupta ?urada çaresiz hergün gizli sakly,toplumdan uzak ?ekilde yüzlerce arkada?yn derdine ortak olacak bir ki?iye kuruma ula?abilsek hiçte fena olmaz.Tv'lerde,gazetelerde,internette vb yerlerde a?yz kokusu ady altynda basit fikirlerin üretilmesi bizim için yeterli olmuyor.Bize bir ?ekilde sahip çykylmasy lazym.Kanser de?iliz ama kanser hastalary gibiyiz.Gerçekten hep yitirilen ümitler,kaybolan umutlar sahnesi gibiyiz.Burada en istekli kararly gördü?üm arkada?lar bile eninde sonunda pes etmek durumunda kalyyor.Belki de bu forumu oldu?u gibi içerisinde ki mesajlaryyla birlikte Sa?lyk Bakanly?yna ula?tyrmamyz bi ?ekilde onlara halimizi,kim oldu?umuzu,olayyn ehemmiyetini ve hiç azymsanmayacak kadar az olmady?ymyzy bildirmemiz lazym diye dü?ünüyorum.Belki çok hayali konu?uyor olabilirim.Ama gerçek ?u ki burada bulunan arkada?laryn fikir dünyasynyn hep bir kö?esinde intihar etme eylemi yatyyor.Bu da basit bir sebep de?il.Ben bu forumu görmemi? bulmamy? içindeki yazanlary okumamy? olsaydym belki de bu hastaly?a yakalanan birkaç ki?iden biri olarak öylece kaderime razy olucaktym.Ama forumu bulmam yeniden adymlar atmamy sa?lady.Neticesizde olsa iyile?mek adyna birtakym eylemlerde bulundum.Herkes bunun derdinde,çaba sarfediyor,u?ra?yyor ama olmuyor. Devlet olarak yardym elini çok görmesinler.Bizi yeniden topluma kazandyrsynlar.Gerçekten artyk ben çok yoruldum u?ra?maktan ve para harcamaktan.Eminim di?er arkada?lar da yoruldular.Biraz uzun yazdym aslynda yazylacak çok ?ey var Sayyn Hocam ama gereksiz olmasy ve meramyn dy?yna çykmamak gerekti?i kanaatindeyim Saygylar..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2013 Saat 06:28
Farenjitim var my bilmiyorum. Daha önce yazdy?ym di? eti uzmany doktor, bo?azymyn halini görünce klorex veya ona benzer bir gargara yazdy, hem a?yz hijyenine hem bo?aza iyi gelece?ini söyledi. Gargarayy almadym, KBB uzmanyna gittim o burun akyntysy için spreyle beraber iki ilaç verdi, onlary kullanyyorum.

Belki böyle bir gargara, farenjitin iyile?mesine yardymcy olabilir. Ancak bu gargaralaryn çok fazla kullanylmasy önerilmiyor. Burun için verilen spreylerin bile bir haftadan fazla kullanylmasy sakyncaly diyorlar.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2013 Saat 13:18
Orjinalini yazan: ormes

te?ekkür ederim murat hocam sanyrym benim hastalygym faranjit en azyndan bunu bilmi? oldum. Peki bundan kurtulmam için ne yapmam gerekir öneriniz varmy ? doktor 3 tane ilaç verdi sprey tablet vs. 15 gün kullan dedi ama bu kadar kolay geçece?ini dü?ünmüyorum ilaçlary 2 gündür kullanyyorum ve kokuda hiçbir geli?me olmady ruhum daralyyor diyebilirim te?ekkür ederim

ben size farenjitsiniz diyemem. Farenjit a?yz kokusu yapabilir dedim.

Farenjit, parmak iltihaby gibi belli mikroplarla olu?an, ilaçla tedavi edilince tamamen iyile?en bir hastalyk de?ildir.
Farenjitin sebebi burun bo?az yapylarynda bozulan ekolojidir. A?yzdan solunum, burun iç yapylarynda daralma, alerji, kalynla?ma, tykanma, vs. Bu düzelmezse tedaviden sonra hastalyk geri gelir, yeniden ba?a dönülür.

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2013 Saat 09:37
yani bu koku kalycy olacakmy diyorsunuz ?
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2013 Saat 13:02
Bu kronik farenjitin tedavisi kolay de?ilse hep bu kokuylamy ya?ayaca?yz hocam.Hele böyle doktorlarla daha zor.Benim anlamady?ym bi?ey var bu faranjitin tedavisi için ne yapaca?yz ? Doktorlar a?yz içine bakmakla yetiniyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2013 Saat 22:00
?öyle cevap vereyim:
Bir vakada a?yz kokusunun yegane sebebi farenjit ise ve tedavi edilmezse a?yz kokusu kalmaya devam eder.

Kulak Burun Bo?azcy de?ilim ama bildi?im kadary ile di?er soruya da ?öyle cevap vereyim:
E?er bir farenjit vakasynda sebep bulunup ortadan kaldyrylmazsa hiç bir ilaç farenjiti kalycy olarak tedavi edemez. Ancak ve sadece günler (nadiren aylar) boyunca kysmi bir rahatlama veya iyile?me sa?layabilir. Sebep yerinde duruyorsa farenjit tekrarlayacaktyr. Tersten söylemek gerekirse: bir önceki mesajymda saydy?ym sebepler bulunup ortadan kaldyrylyrsa farenjit ilaca gerek olmadan kendili?inden iyile?ir.

Hep ?u örne?i veririm:
Ayakkabynyzda çivi var ve her adym atty?ynyzda aya?ynyza batyyor, yara yapyyor diyelim. A?ry kesici yutabilirsiniz, veya aya?ynyzdaki yaraya merhem sürebilirsiniz. Bunlar size iyi gelecektir. Fakat siz ilacy byrakynca o çivi yeniden aya?ynyzy yara yapacaktyr. Halbuki ayakkabynyzdaki çiviyi çykaryrsanyz, yani sebep ortadan kalkarsa a?ry kesiciye ve merheme ihtiyacynyz kalmaz. Yyile?me kendili?inden , kalycy ve en normal ?ekilde olur, iyile?me engellenemez.

?imdi net oldu mu bilmiyorum?
-M
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2013 Saat 02:54
Oldu.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 09:31
Murat hocam çok te?ekkür ederim bu bilgiler için yardym etti?iniz için minnettarym allah razy olsun
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2013 Saat 09:46
Bugün özel bir hastaneye gittim kbb uzmanyna.Kronik faranjitim olup olmady?y varsa koku yapar my diye sordum.Ucundan kamera olan bir aletle bo?azyma bakty kronik faranjitin var dedi.Dilimde bu yüzden sarymsydyr büyük ihtimalle koku yapar ama çözümü yok malesef dedi.Bende faranjit belirtisi hiç yok ka?ynty oluyor sadece arada.Ben ?imdi napiyim ? Prof. mu gideyim ? Ya?anmazki böyle ?
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2013 Saat 15:51
çözümü yok ne demek arkada?ym ya nasyl doktorlar allah a?kyna böyle
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2013 Saat 05:23
peki faranjiti olan arkada?lar, tükürdü?ünüzde tükürü?ünüz beyazmy ?
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2013 Saat 11:59
delirir insan vallaha delirir dilin arkasyndan buram buram yükseliyor koku.Ne yapalym sirke mi içelim ? çama?yr suyumu ?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2013 Saat 02:45
Evet malesef doktorlar böyle. Bana da faranjit tanysy konmu?tu. Ben de sormu?tum " Bu geniz akyntysy ve bo?azymdaki tykanma ilaçlary kullandyktan sonra geçecek de?il mi diye" O da hafifletir ama bununla ya?amayy ö?renmelisin, tamamen geçmez faranjit demi?ti. Ve tükürü?üm beyaz de?il, ?effaf. Niye sordun ki, faranjiti olanlaryn beyaz my oluyormu???
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2013 Saat 04:43
vallahi bilmiyorum ama benimki koyu beyaz ve ?effaf de?il, faranjitim var ama koku 3.5 seneden beri var ve geçen seneye kadar böyle bir ?ikayetim yoktu yeni yeni artyyor sanyrym
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2013 Saat 10:05
benim anlamady?ym ?u nette bakyyorum faranjiti olan birsürü insan var bir tanesi bile a?yz kokusundan ?ikayetçi de?il. bendede hiç bi belirti yok sadece a?yz kokusu var. Ba?kasynda koku yapmyyorda bizde niye yapyyor ?
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2013 Saat 02:56
bence asyl sorun faranjit olmayabilir dostum
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2013 Saat 00:34
bulamyyoumki ba?ka bir?ey. belirtilerde tip2. hap?urunca ayny koku geliyor ge?irince gelmiyor.Efor yapynca azalyyor.syrt üstü yatynca azalmyyor. tabi olmayabilirde bilmiyorum u?ra?yyorum öyle
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2013 Saat 04:28
Farenjit için bir forumda "günlük sakyzy" isimli bitkisel bir ilaçtan bahsetmi?ler. Yorumlar genellikle olumlu. Hatta biri yakla?yk iki yyl sonra bile mesaj yazmy?. Y?e yarady?yny söylüyor.

Ne oldu?unu hiç bilmiyorum. Okuduklarymy aktarayym: 100 gramy 1 - 2 tl ymi?. Bu sakyzy a?zynyza atyyor, ?eker gibi emiyormu?sunuz. Tady biraz bozuk ancak zamanla aly?ylyyormu?. Bence dennemesi makul.
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2013 Saat 12:53
aydyn hocam günlük sakyzy sizce a?yz kokusuna faydaly olabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2013 Saat 08:00
Çok özür dilerim o sakyzyn ne oldu?unu bilmiyorum.
Sizlerden ilk defa duyuyorum
Yazarsanyz ö?renirim, ve fikrimi söylerim.
-M
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2013 Saat 08:36
Günlük Sakyzy Neye Yyi Gelir:Özellikle solunum yolu enfeksiyonlary için yararlydyr. Mideyi ve ba?yrsaklary temizler ve ülsere basura bitkisel çözüm olur. Kronik yorgunlu?a ve bahar yorgunlu?una iyi gelir.Günlük Sakyzy tonik olarak ta kullanylabilir. Cilt gençle?tirici ve kyry?yklyklara çözüm olmasy ile de kullanylyr. Ciltte olu?an lekelere ve yaralara sürüldü?ünde yaralary hyzla iyile?tirir, cilt lekelerini ise yok eder.Yçindekiler

: Zamk, Organik Asitler, Uçan ya?

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2013 Saat 10:57
Orjinalini yazan: aydinmur

Çok özür dilerim o sakyzyn ne oldu?unu bilmiyorum.
Sizlerden ilk defa duyuyorum
Yazarsanyz ö?renirim, ve fikrimi söylerim.
-M

Hocam alynty yapamady?ym için link iletiyorum:
http://www.sifamarket.com/tedavi_299_25481_ak-gunluk-sakizinin-faydalari-.html#.UW2diqKGEpg

Ben de 2 yyl önce reflü-mide sorunlary için kullanmy?tym. Bir sürü faydasy var deniyor. Özellikle solunum yollary, mide, sindirim üzerinde etkiliymi?. Mikrop öldürücü...
Ben bunu kullandy?ym syrada ba?ka binlerce bitki, kür vs kullanyyordum bu nedenle i?e yarady my anlamak çok zor. Yyi geldi?ini hatyrlyyorum sadece.
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2013 Saat 12:14
Zamk, Organik Asitler, Uçan ya?

Bu bile?im anlatylan mucize etkiler için fazla yetersiz göründü bana. Ya içerik gizlenmektedir veya etkiler abartylmaktadyr.
Sonuç: Bu ürünü ?üpheli ve çekinceli kar?ylarym.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Nisan-2013 Saat 13:02
Yarin gunluk sakizini almaya gidecegim gelismeleri yazacagim
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 13:46
Gunluk sakizini aldim yaklasik 350 grami 5 liraya geldi, sekli olipsin ufaklarini birde sekilsizlerini dusunun tadi tuhaf boyle aci degil, kotu midemi bulandiriyor desem yalan olmaz ama su kadar soyleyebilirim bogazlarimin agrisi gitti ve sanki geniz akintim artmaya basladi umarim bu iyi birseydir.Dil yuzeyini temizledigi icin kokudada ciddi azalma oldu denemenizde fayda var diye dusunuyorum
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 02:37
Nerden aldyn günlük sakyzy ben aktarda bulamadym
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 04:43
gitti?im aktarda vardy direkt çykardy, o bile faydalydyr falan dedi ayryca bo?azymdan tükrük çekti?imde iltihap tady geliyor artyk ne oldu?unu bilmiyorum ama
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2013 Saat 05:08
beyler sonuçlarymyzy yazsak birbirimizi aydynlatsak ?
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Kasım-2018 Saat 23:42
nedir bu sakız ağız kokusu azalan var mı? çünkü karbonatlı su gargarası bile fayda etmiyor benim boğazıma
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 08:37
Sakız salyayı artırdığı sebebiyle tip 1 ağız kokusu için uygundur
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 13:48
Hocam sizce iyileşme açısından tip 1 ağız kokusu mu daha çabuk iyileşir tip 2 mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2018 Saat 16:30
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

Hocam sizce iyileşme açısından tip 1 ağız kokusu mu daha çabuk iyileşir tip 2 mi?

Ağız kokusunun iyileşme hızı tipine bağlı değildir.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu