Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: nerden ba?lamalyyym?? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Konu: nerden ba?lamalyyym??
    Gönderim Zamanı: 12-Mart-2013 Saat 05:50
Merhaba herkese. Öncelikle bu hastaly?y buraya ta?yyan ve bizlerin sorularyna cevap vermeye çaly?an, yardym eden Murat Hocamyzdan Allah ebeden razy olsun..

Kysaca ?öyle özetleyeyim. 25 ya?yndayym ve 10 yyldyr bu hastalyktan muzdaribim. bu durumun bir hastalyk oldu?una karar verdikten ve bu forumla tany?tyktan sonra birkaç ürün kullandym. pharmol Zn, oxyfresh gargarasy ve macunu, çinkolu sakyzlar..ama en fazla 1 saat etkisi oldu sonra yine kabusa geri döndüm. ve bütün cesaretimi toplayyp utana sykyla istanbuldaki dentiste gittim.Murat hocamyzyn yazdy?y muayeneden önce yapylmasy gereken her?eyi yapyp gittim ama doktor hiç sormady bile. o kadar özentisiz bir muayeneydiki. sadece 10 dakika sürdü. di?lerinde tartar var onlary temizlet 15 gün sonra tekrar gel dedi. söyleyece?im her?ey bo?azymda dü?üm oldu yani. halitometre ile ölçüm 374 ppb çykty. ordaki fiyat pahaly geldi?i için ankarada özel bir klini?e gittim di?lerinde di? ta?y yok senin sadece biraz leke var dedi. bence temizlemeyelim bundan sonra di? ipi falan kullan ilerlemesin dedi. temizlersek di?lerin hassasla?yr daha kolay leke kapar duruma gelir dedi. ayryca temizletme ücretinede istanbuldakinin 1/4 ü kadar fiyat verdi.
?imdi ben ne yapaca?ymy bilemedim ayryca gerçekten di?lerim dy?arydan inci gibi görünüyor sadece iç kysymlarynda biraz leke var. bu lekelerinde bu derece ?iddetli a?yz kokusu yapaca?yny dü?ünmüyorum..

ayryca dilimde sary pas tabakasy arka kysymlaryna do?ru kyrmyzy benekler sa? ve sol tarafynda da di? izleri var. bu belirtiler sorunun karaci?er yada mideden kaynaklanabilece?ini gösteriyor sanki.. ayryca faranjit var ama geçen yyl çykty halbuki bu koku 10 yyldyr var.. dönem dönem de geniz akyntysy.. nanotech z sipari?i verdim bugün de onu deneyece?im.. nidazol aldym birde bugün onu da deneyece?im.. geli?meleri yine yazaca?ym.. ?imdi ben di? hekiminden ba?ka hiç bir giri?imde bulunmadym. nerden ba?layayym bilemiyorum. Murat Hocam sizin yönlendirmenizle hareket etmek istiyorum. ke?ke adanaya gelip muayene olabilsem ama çok zor. ?imdi ben önce bir dahiliyeye mi gideyim. ne yapayym..

Allah hepimize bu hastalyktan kurtulmayy nasip etsin.. hepimize ?ifa versin in?aAllah..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2013 Saat 06:43
Esta?furlah.
Güveniniz için te?ekkür ederim.
Buradaki de?erli arkada?larym deneyimlerini sizinle payla?acaktyr
-M
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2013 Saat 06:51
Bu kadar kysa zamanda cevap verdi?iniz için te?ekkür ederim Murat Hocam. Arkada?larymyn deneyimlerini okudum sayylyr, hepsi olmasa da. ama tam karar veremedim nerden ba?layaca?yma.. en iyisi ben ilk olarak dahiliyeye gideyim.. geli?meleri payla?aca?ym..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2013 Saat 11:10
Bu mesajy özelinize yazdym ama gönderilemedi. Kullanycy adyndaki "?" harfi sorun çykaryyor. Buraya kopyala yapy?tyr yaptym.

"" Forumdaki mesajynyzy okudum, geçmi? olsun. Ynternette siz de görmü?sünüzdür, a?yz kokusu %90 a?yz içi kaynaklydyr, sonra KBB; % 1 kadar da mideyle alakalydyr.

Bir kaç di?çiye daha gidin, de?i?ik fikirler edinebilirsiniz. 15 ya?ynda ba?lady?yna göre yirmilik di?lerde sykynty olabilir, di?çiye özellikle sorun.

Di?çilerden sonra da KBB uzmanlaryna gitmeniz gerekecek. Ayny ?ekilde bir kaç KBB uzmanyny görmeniz olasy. Doktorlaryn umursamaz tavyrlaryna hazyrlykly olun. Eninde sonunda ilgilenen doktorlar çykyyor, moralinizi bozmayyn.

Çok açyk bir sorun yoksa u?ra?tyryyor. Di? ta?y temizli?iyle, di? çektirmeyle, dolguyla vs kokudan kurtulan da var uzun süre sorununu çözmeye çaly?an da...

Uzman de?ilim ama ben de bir iki yyldyr çözüm aryyorum, size de kolay gelsin. ""
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2013 Saat 01:25
Adanaly gerçekten te?ekkür ederim. burada ayny sorunu ya?ayanlaryn ilgilenmesi ve destek olmasy cidden çok güzel. artyk kendimi yalnyz hissetmiyorum çok ?ükür.
tedavi sürecine burada ba?lamak güzel bir adymdy sanyrym.

evet bende ara?tyrdym ve a?yz içi temizli?ime çok dikkat eden biriyim. zaten bu sorunu ya?ayan herkesin a?yziçi temizli?i muazzamdyr. dedi?inizi yapaca?ym bugün di?çiye bir tekrar gidip bilhassa yirmilik di?lerime baktyrayym. ama nedense ben hep mide kaynakly old dü?ünüyorum. beni bu dü?ünceye iten dilimdeki belirtiler birde nidazol. çünkü dün bir bugün iki nidazol kullanmaya ba?ladym. kendimi hiç olmady?ym kadar iyi hissediyorum:) % 90 azalma oldu. yani bakteri, mantar var gibi sanki midede. ama yinede dedi?iniz gibi önce di?çi sonra kbb sonra mideye baktyrayym..

siz ?u an ne durumdasynyz peki.. hatyrlady?ym kadaryyla murat hocaya muayene olmu?tunuz.. bütün tetkikleri yaptyrdynyz my..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2013 Saat 11:34
Murat hoca, birkaç test istemi?ti. Dolgulary, di? ta?y temizli?ini yaptyrdym. KBB'da bilgisyarly tomografi çektirdim. Dy?ky testi yaptyrdym. Bir de H. pylori için üre nefes testi istemi?ti ama doktor daha önce endoskopi oldu?um için yapmak istemedi. A?yz kokusu için deyince "di?çiye, KBB uzmanlaryna muayene ol; sonra bana gel, yardymcy olmaya çaly?yrym." dedi.

Açykçasy ben de vücutla ilgili bir kokuysa diye, önce cildiyecilere gideyim dedim. Yaz gelmeden orayy halletmem lazym, yaz gelince "terdendir" diye hiç umursamazlar. E?er sadece a?yz kokusuysa; Allah'yn izniyle, Murat Hoca'nyn rehberli?inde nasylsa bir çözümü olur diye dü?ünüyorum.

Buradaki arkada?laryn ço?u da üç a?a?y be? yukary ayny testleri yaptyrmy?lardyr. Nidazol hemen herkeste ayny etkiyi yapyyor. Benim anlamady?ym nokta, bir ilaçla anynda geçen koku nasyl bu kadar uzun süreli ve etkili olur? Yok bu kadar basit de?ilse; böyle kötü koku yapan bir sorun; vücutta hiçbir a?ry, syzy, kanama yapmaz my, belirti vermez mi?
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2013 Saat 13:35
disçiden basla istersen ama bilki kimden neden nasil niçin nerde nezaman kiminle baslarsan basla bu isin çaresi yok!! olumle agizla kokusu ayni sey ikisinede çare yok !! doktorlar organ degistiriyor yuz degistiriyor kok hucre uretiyorlar marssta mikrop ariyolar ama agiz kokusuna kimse bir sey yapamior tabi kronik olana ole dis etin dis problemin ulserin kabizligin varsa gecer tabi ama gerisi mucize mucizedende ote bir sey kurtulmak 30 yil agzini çalkalamamis adam senle dalga gecer her gun yer yarilmazki içine giresin ama olay bu yani agiz kokusu dunya azabi cehennem azabindan bira daha kotu olan bence
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 00:07
Evet de?il mi adanaly.. her yerde bulunabilen syradan bir ilaçla bu kadar kysa sürede etkisini gösteren bir hastalyk nasyl tedavisiz olabilir. nidazolu geli?tirip daha kökten sonuç verecek bir ilaç yapylmaly. ama bu tedavi sürecinde etkisini gördü?üm bir di?er ürün nanotech z. nidazol ile birlikte kullanyldy?ynda nerdeyse tamamyyla etkisini görüyorsun. geçici bunlar elbette ama insany rahatlatyyor az da olsa. ayryca bu forumun konusu de?il ama yine de faydasyny gördü?üm için payla?mak istiyorum. benim ayak parmaklarymda ünv de mantar olu?mu?tu. birkaç ilaç kullandym tabi ama hiçbiri nanotech m kadar etki etmedi. önceden a?yry derecede tatly bir ka?ynty olurdu. parmaklarym kanardy ama yinede devam ederdim o derece. ama 2 gündür kullanyyorum bu ürünü çok rahatym. gerçi buda belki geçicidir:) bilemiyorum bakalym görece?iz..
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 00:17
Evian çok u?ra?my? biri olarak karamsar bakyyorsun haklysyndyrda belki. Ama yine de umudunu yitirme. Dedi?in gibi teknoloji bilim almy? ba?yny gidiyor. ne hastalyklara çözümler bulunuyor, bizim hastaly?ymyza da çözümler bulunabilir. bu konuyla ilgilenen Murat Hocamyzdan ba?ka kimse olmady?y için bu kadar çaresisiz. bir de bu konudan muzdarip bizlerden kimsenin haberi yok. bu konuda toplum arasynda bastyryldy?y için hatta ne toplumu bilinçsiz doktorlar bile bastyryyor, geçi?tiriyor. haliyle kimse ilgilenmedi?i için çözümsüz kalyyor. mutlaka birgün çaresini bulaca?yz. misal 3-4 yyl öncesine kadar bu forumda yoktu, Murat Hocayy tanymyyorduk. ?imdi o var forumdaki arkada?lar var.daha çok umudumuz var. belki bir süre sonra bütün dünya ilgilenecek. hakikaten dünyada durum nedir ara?tyran var my?? amerikada avrupada insanlar bu hastalyktan nasyl kurtuluyor yada kurtulabiliyor mu??
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 09:30
evian karde?im hayyrdyr ne bu dert için kararmy? insanlarynkinide karartma internet üzerinde birçok ki?i tedavi olmu? u?ra?yrsan olursun bu i?lerde inancyn önemli oldu?u kanaatindeyim merak etme sende iyile?irsin ?ifa sen yapman gerekeni yap byrak iyile?mesin ama için rahat olsun
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2013 Saat 15:12
bendeki karamsarliktanda ote haklisiniz :) ama !! bu isle turkiyede daha iyi ilgileniyorlar sanirim ? ben avrupada uc regionda ne kadar kbb ozel doktor varsa gittim gidiorum inanain doktor kalmadi bransinda ya nasil karamsar olmayayaim daha once yazmistim ; onlarca kez rinoskopi defalarca fibroskopi ne testi geliyosa akliniza inain sadece saçimi alip test yapmadilar o derece yani scanerler irmler radyolar testler ilaclar uc tane ameliyat psikolog dahil her yeri gezdim hiç bir ilerleme kaydedemedim santim ilerleme yok kokunun kaynagini bile soluyorum adamlara analize veriyolar tas gibisin diyolar keske tum hastalarimiz sen gibi olsa diyolar iyiki inançli bir insanim ya sabir diyorum sizi uzdugum için uzgunum
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2013 Saat 01:19
haklysyn ormes bende inancyn, inanmanyn etkili oldu?u kanaatindeyim. neticede herkes türlü imtihanlardan geçiyor bu dünyada. kimi e?iyle, kimi evladyyla, kimi hastalykla bizim de imtihanymyz bu hastalyk. ama bunu kabul edipte bir kö?eye çekilmek bizim inancymyzda da yok zaten. u?ra?aca?yz, emek verece?iz, dua edece?iz ve neticede umuyorum ki Allah bizim yardymcymyz olacak. sadece dua ile de olmaz. ama hem dua hem çaba ikisi birlikte bizi sonuca götürecek in?aAllah..
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2013 Saat 11:17
''neticede herkes türlü imtihanlardan geçiyor bu dünyada. kimi e?iyle, kimi evladyyla, kimi hastalykla bizim de imtihanymyz bu hastalyk.'' kesinlikle bu cümlene bütün inancymla katylyyorum. En azyndan bu i?i yaptyktan sonra isteyipte yapylamayacak bir?ey oldu?unu kendimize kabul ettirmi? olucaz buna sadece koku yönünden de bakylmasyn Allah cc bu derdi verdiyse çözümünüde emin olunki vermi?tir..
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 03:00
Evet bugün ilk defa koku ?ikayetiyle Kbb dokturuna gittim. Ylk seferde söyleyemedim tabi ?ikayetimi, genel bir muayene olmak için geldim dedim:) Sonra koku ?ikayetimden bahsettim ama halk seviyesiyle cevap vermedi ?ükür. Kulaklaryma bakty iltihap var my diye yok dedi. Sinüs mr y çekildi temiz çykty. Geniz akyntyn yo?un dedi. Akyntydan bir numune aldy analize verdi. Cumartesi çykacakmy? sonuç. En azyndan ilaç yazyp göndermedi az da olsa ilgilendi. Cumartesi sonuçlardan sonra ne diyecek bakalym.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 13:14
Bo?azyndaki geniz akyntysyny gören var my, görmek için bo?azyn neresine bakmamyz lazym?

?ifa, ayak mantary için en etkili ilaç Tinactin . Yanynda da bir krem yazarlar. Büyük ihtimalle en geç on günde iyile?irsin. Bulabilirsen pudra formunu bul, bu ilaç ABD'den ithalmi? pudra ?eklini bulmak zor olabilir. Sprey olany da çok çok etkili.
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 00:29
Akynty genelde dil kökünde yo?unla?yyor sanyrym. Çünkü doktor akyntyyy dil kökünden aldy, bo?azdan de?il. Bir de ?effaf olunca biz fark edemiyor olabiliriz.
Ayryca mantar adyna tavsiye etti?in ilaçlar için de çok te?ekkür ederim. Mutlaka deneyece?im. Zaten denemedi?im ürün kalmayacak yakynda:)
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 04:29
?ifa sonuçlaryny burda payla?many sabyrsyzlykla bekliyorum 21 ya?yndayym ve 9 yyldyr bi sonuca ula?mak için u?ra?yyorum. bende de ?effaf ve sürekli geniz akyntysy var. Gitti?im bütün KBB doktorlary sadece alerji ilacy yazyp gönderiyorlar. Bazy mantar türleri bulundu?u yerde koku yapabilirmi? Murat hocama sormak istiyorum nidazol kullandy?ymyz sürece geçen a?yz kokusunun nedeni dilin üzerini kaplayan ne yaparsak yapalym geçmeyen mantar tabakasy olabilir mi? e?er öyleyse mantar oldu?unu nerden anlaryz? Çünkü genital bölgedeki bakteri ve mantar enfeksiyonlary için de nidazol kullanylyyor bana doktor yazmy?ty ve tabiki diger kullanan arkada?larym gibi bende de koku çok azalmy?ty. Asyl sorun ?u ki güçlü antibiyotikler bakterileri öldürürken mantarlaryn ço?almasyna zemin hazyrlyyormu?. Bir doktor factive antibiyotik yazarken ba?ka bir doktor antibiyotik kullanmamamy söyledi. Ne yapaca?ymy ?a?yrdym.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 06:28
Dilim döndü?ünce cevaplayayym:
1- Nidazol mantar öldürmez.
2- Mantaryn a?yz kokusu yapty?yna dair elimizde bir kanyt yoktur
3- A?zynyzda mantar hastaly?y meydana gelirse emin olun bunu anlamak için teste ihtiyacynyz olmayacak kadar bariz belirti olacaktyr.
4- Evet antibiyotikler mantarlary azdyryr
5- Nidazol anaerobik bakterileri ortadan kaldyrdy?y için kokuyu azaltyr.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 08:57
yukarydaki yazyyy okurken ?una takyldym:
ben biteral kullandym koku geçti,zinnat kullandym koku geçti,nidazol kullanmadym ama kullansam eminim geçirirdi.
bu üç antibiyotik de anaerob bakterileri ortadan kaldyrdy?y için kokuyu geçiriyor demekki.
yani bu üçünün de ortak noktasy ANAEROB BAKTERY.
bu bakterileri ara?tyrdym nette.en çok a?yzda bulunur, di? etinde diyor di? eti iltihabyna sebep olur diyor.di? ta?laryny temizletmemiz gerekti?i felan yazyyor.
?unu merak ediyorum,ayny böyle antibiyotik kullandy?y zaman koku yok olan arkada?lardan,di? ta?laryny temizletip kokusu geçen var my?
ve bu bakteriyi yok etmek için hergün kullanylabilecek bir gargara mevcut mu ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2013 Saat 11:40
Orjinalini yazan: cuma

ben biteral kullandym koku geçti,zinnat kullandym koku geçti,nidazol kullanmadym ama kullansam eminim geçirirdi. bu üç antibiyotik de anaerob bakterileri ortadan kaldyrdy?y için kokuyu geçiriyor demekki.yani bu üçünün de ortak noktasy ANAEROB BAKTERY.

Bu 3 antibiyoti?in ortak özelli?i anaerop bakteriler de?ildir. Biteral ve nidazol birbirinin e?leni?idir fakat zinnat bamba?ka bir synyftandyr. Anaerop etkinli?i kuvvetli de?ildir.

Oksijensiz ortamda ya?ayan bakterilere anaerop denir. Herkesin a?zynda daima vardyr. A?yzdaki floranyn %90 dan fazlasy anaeroptur, asla tamamen koybolmaz.
-M
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 03:11
Evet sonucu aldym ama pek bir ?ey elde etti?imi söyleyemem. Bulgu da " Normal bo?az florasy üredi" yazyyor. Doktor geniz akyntyn ile alakaly de?il ve sana gereksiz yere de antibiyotik vs. yazmayaca?ym, dedi. Bademcikler, sinüsler temiz, iltihabyn yok. Ystersen bir de dahiliye ye görün dedi. En azyndan sorunun faranjitten kaynaklanmady?yny ö?rendim diyebilirim sanyrym. Pazartesi de dahiliye ye gidece?im bakalym.
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 03:23
Bu arada a?yz kurulu?u için de bioten jel almy?tym. Dün kullandym ama bir saate kadar bir ferahlama, rahatlyk hissettim. Hatta koku da gitmi?ti, sevindim birden:) ama sonra tekrar ba?lady ve kurulu?a da az etkisi oldu. sonra sinirlendim , aldym bir ?ekersiz sakyz çi?nedim:)?ekersiz sakyz çi?nerken o acy tat, o i?renç koku birden gidiyor ya, i?te o zaman güzel oluyor:) aslynda ?ekersiz sakyzyn yapty?y etkiden bir ilaç üretilmeli.. Neyse yani bir süre daha kullanayym bakayym belki uzun vade de i?e yarar. Bir de a?yz kurulu?unun kokuyu fazlasyyla tetikledi?i kanysyndayym. Misal a?zym uzun süre kapaly kaldy?ynda ve kuruma artty?ynda kokunun artmaya ba?lady?yny hissediyorum resmen. A?yz kurulu?unu çözersek acaba koku gider mi ki? Ama muhtemelen bir yerde bir hastalyk var bu da a?yz kurulu?una neden oluyor. O hastaly?y bulup tedavi olmadykça da gitmeyecek.
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2013 Saat 00:42
Evet biraz geç oldu ama ancak gidebildim dahiliye ye. Doktor güzel muayene etti. Ama pek bir yorum yapamady:)Kan testi, idrar testi istedi. Ben birde tiroid usg ultrason istedim, endoskopiyi de kendim istedim:) tamam dedi. Kan testleri temiz, tiroidlerde hiç bir sorun yok. Endoskopinin de ne zaman olaca?y belli de?il, belki 1 belki 2 ay sonra. Neticede doktor bana sonuçlardan sonra reflü ilaçlary yazmaya kalkty. Dedim ben reflü de?ilim, reflü midedeki gyda artyklarynyn ve asitin yemek borusuna geri gelmesi de?il mi? benim öyle bir sorunum yok. Ama a?yz kokum ve a?zymda acy bir tat var diyorsunuz dedi. Evet dedim ama bu reflü oldu?unu göstermez de?il mi? Olsun ben yine de yazayym dedi ya:) Yazdy ama kullanacak myyym, elbette hayyr. Endoskopi sonucunu bekleyece?im. Endoskopide de bir sonuç çykmazsa i?te o zaman ne olacak bilemiyorum. Bu yol çok uzun ve me?akkatli. Allah hepimize sabyr versin. ?u cuma gününün hürmetine bizlere ?ifa versin.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2013 Saat 00:40
Evet sonunda ben de bir endoskopi deneyimi ya?adym. Tavsiyem kesinlikle narkoz kullanyn. Ben tam narkoz almadym gözlerim açykty her?eyi görüyordum ama hiçbir?ey hissetmedim. Ne o borunun bo?azymdan a?a?y indi?ini ne de yapylan i?lemleri hatyrlamyyorum. Tek hatyrlady?ym o kaçynylmaz ö?ürme:)Benden parça aldylar bir daha girmek zorunda kalmayayym diye. Birkaç güne sonuçlar belli olur, payla?yrym. Ama ilk verdikleri raporda les geni?li?i yazyyor. Tabi yine de biyopsi sonucunu beklemek lazym.
Bu arada adanaly mesaj sayynyz max synyra ula?my? sanyrym mesaj gönderilemiyor. Siz ?ifrenizi kullanycy adynyzy yazyn ben yardymcy olmaya çaly?yrym in?aAllah.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2013 Saat 07:48
o les geni?li?i de?ildir les gev?ekli?idir bende de var çünkü yani mide kapakçy?ynyn tam kapanmamasy bu da reflünün ana sebeplerinden bi tanesi
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 02:53
Olabilir, bakalym biyopsi sonucunda görece?iz. Bu arada bu hastalyk genetik olup tedavisi yoktur diye bir ?ey olabilir mi? Çünkü geçenlerde kom?umuzun kyzy dikkatimi çekti. 3 ya?larynda ve a?yz kokusu olan bir çocuk. Hiçbir hastaly?y yok, hiç bir ilaç kullanmyyor. Ama fark ettikten sonra çocu?u gözlemledim. Özellikle kyrmyzy et yedikten ve süt içtikten sonra ayyuka çykyyor koku. Tabi ki benim ki kadar dayanylmaz de?il ve uzak mesafeden fark edilmiyor ama konu?ma mesafesinden anla?ylyyor. Muhtemelen ailesi farkynda de?il. Ve ailesinde böyle bir durum yok. ?imdi bu çocuk 3 ya?ynda ve a?yz kokusu var. Ve büyüdükçe beslenme ko?ullary ve ya?am ?artlaryndan yada çe?itli hastalyklardan bu koku artacak. Velhasyl bu koku e?er do?u?tan gelen bir durumsa genetik midir yani?? Ve genetik ise çözümü yok mudur??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 04:24
O çocuk bana lazym.
O çocu?un babasyna benim adresimi verin beni bulsun.
Aramyzda do?u?tan a?yz kokusu olan birileri varsa bilmek isterim

Düzenleyen aydinmur - 18-Nisan-2013 Saat 04:48
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2013 Saat 15:16
herkese merhaba;

geçen gün aniden gelen bir şevkle, hemen internetten Onkoloji hastanesinde muayene olmak için bir randevu aldım. Muayene öncesinde doktora, daha önceden burda nefes üre testi yaptırdığımı anlattım. İlk testte sonucun pozitif çıktığını, arkasından helipak tedavi kiti kullandığımı söyledim. sonradan yaptığım araştırmalara göre bu hastalığın tekrarlama ihtimalini öğrendiğimi de söyledim. Saoğlsun doktor kırmadı ve testi yaptırdı. Sonuç "Negatif" ama koku tam gaz devam ediyor. bu durumda; mide ihtimalini gözden çıkarıp, başka yerlere odaklanmamız gerekebilir mi?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2013 Saat 17:31
Evet biyopsi sonucum geçte olsa belli oldu. Ve helicobacter pylori bende de çıktı. Ayrıca kronik gastrit. Sizlerin de bildiği gibi helipak seti verildi. 14 gün kullanacağım bakalım. Neticelerini yazarım yine buraya. Lakin birşey değişmeyeceği kanısındayım. Çünkü bu seti kullanıpta tamamen bu hastalıktan kurtulana forumda hiç rastlamadım. Bakalım göreceğiz.

Ayrıca helicebacter sana katılıyorum. Mide ihtimalini gözden çıkarıp başka yerlere odaklanmamız lazım. O da kbb. Forum da yazanlarda çok doğru. Bu koku % 90 kbb kaynaklı. Zaten bu helipak çözüm olmazsa tekrar kbb a yoğunlaşacağım.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2013 Saat 10:01
Bugün helipak seti kullanımında 5. gündeyim. Dilimde ki sarı tabaka azalmaya başladı. Koku da da ciddi bir azalma var ama tamamen kaybolmuş değil. Ama önceden yemekten bir saat sonra daha felaket bir kokuyla ayyuka çıkardı şimdi aradan 6 saat falan geçtikten sonra ancak ortaya çıkıyor ve dişlerimi fırçalamasam bile. Ama ilaçlar çok berbat ya. Ağzımda sürekli acı ilaç tadı var. Neyse ki geçici.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2013 Saat 12:41
Anlayamıyorum gerçekten.. Bu helipak seti herkesin ağız kokusunu keserken ki içinde kuvvetli bir antibiyotik olmasından dolayı ama benim ağız kokuma o derece kuvvetli bir etkisi yok. ilk zamanlar azalmıştı cidden ama bugün 8. gün sanki yeniden geri gelmeye başlıyor. Halbuki nidazolun daha uzun süre ve daha keskin etkisi vardı. Anlayamadım ama buradan her antibiyotiğin işe yaramadığını çıkarabiliriz sanırım. Ben artık sorunun mide bazlı olduğunu düşünmüyorum. Nidazolun etki mekanizması hangi bölgeye yada hastalığa acaba?? eğer nidazol iyi geliyorsa bu ilacın etki ettiği bölgeye mi yoğunlaşmayalım acaba?? Bilemiyorum artık.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2013 Saat 12:44
Bir de acaba saati saatine kullanım mı önemli?? Ben o kadar dikkat etmiyorum. Yani bana sabah akşam denildi bende sabah herhangi bir saatte akşam da herhangi bir saatte kullanıyorum. Bazen ikisi arasında 10 saat oluyor bazen 8 bazen 12. Acaba bu yüzden etki etmiyor olabilir mi??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2013 Saat 16:42
Ağız yolu ile kullanılan antibiyotiklerin 2-3 saat erken veya geç alınmaları tedavinin akibetini fazla etkilemez
-M
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2013 Saat 10:15
Anlayamıyorum gerçekten.. Bu helipak seti herkesin ağız kokusunu keserken ki içinde kuvvetli bir antibiyotik olmasından dolayı ama benim ağız kokuma o derece kuvvetli bir etkisi yok. ilk zamanlar azalmıştı cidden ama bugün 8. gün sanki yeniden geri gelmeye başlıyor. Halbuki nidazolun daha uzun süre ve daha keskin etkisi vardı. Anlayamadım ama buradan her antibiyotiğin işe yaramadığını çıkarabiliriz sanırım. Ben artık sorunun mide bazlı olduğunu düşünmüyorum. Nidazolun etki mekanizması hangi bölgeye yada hastalığa acaba?? eğer nidazol iyi geliyorsa bu ilacın etki ettiği bölgeye mi yoğunlaşmayalım acaba?? Bilemiyorum artık.

her antibiyotiğin soruna çare olmadığı konusunda katılıyorum.çünkü bende de aynı şekilde nidazol,augmentin,zolax ve biteral antibiyotiklerini kullandığım zaman koku yok oluyor.bunların dışındaki antibiyotiklerin faydası olmuyor.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2013 Saat 12:02
Evet helipak bitti. Ve hiç bir işe yaramadı bari kullandığım süre içerisinde koku gitseydi hiç olmazsa iki hafta rahat ederdim. Dilimde ki sarı tabaka aynen yerinde duruyor. Hatta arttı gibi sanki. Neyse yapacak bir şey yok. Artık başa sarıp yeniden mücadeleye devam edeceğiz. En iyisi araştırma hastaneleri sanırım. Bundan sonra ilk işim araştırma hastanesi kbb a gidip adam akıllı bir muayene olmak olacak.
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2013 Saat 19:08
sifa burunla ilgili bir sorun olabilir konka yada kemik eğriliği var mı? Bazen burnundaki sümük kötü kokuyor mu? ben bir çok şeyi araştırarak sorunumu buldum belki de seninki de benzerdir.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2013 Saat 10:46
Evet doksaniki takip ediyorum seni. Çok seviniyorum senin adına. Çünkü birimizin bile sorunun kaynağını bulması bizi rahatlatıyor. Çaresizliğimizin içinde çare oluyor.

Bende konka yada kemik eğriliği var mı bilemiyorum. Gittiğim hiçbir doktor bahsetmedi. Yalnız benim sürekli burun akıntım olur. Yaz kış. Terleme, heyecan, streste artar ama tamamen şeffaf bir sıvı. Psikolojik değil ama eminim. Ve ayrıca kötü de kokmuyor.
Doğru söylüyor olabilirsin çünkü bende oksijen yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum artık. DÜn tekrar nidazol aldım bir tanesi bile kokuyu geçirmeye yetiyor. Bu ilaçlarda anaerob bakterilere etki ediyor. Yani oksijensiz bir ortam söz konusu ki bu bakteriler çoğalıyor ve kötü kokuya neden oluyor. Artık kuvvetle muhtemel kbb kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ama çok iyi bir doktor lazım bunun için. Şimdi onun araştırmasını yapıyorum. Varsa ankara da bildiğiniz özel yada araştırma hastanesinde iyi bir kbb doktoru paylaşırsanız sevinirim.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2013 Saat 11:31
Doksan iki vallahi Allah razı olsun çünkü hiç aklıma gelmemişti kemik eğriliği daha önce forumda çok okudum ama dışarıdan baktığımda kemik eğriliği yok bende hatta hiç bir eğrilik yok. o yüzden hep es geçtim bunu. Ama sen söyleyince bi araştırayım dedim dışarıdan farkedilemeyebiliyormuş bazen içten bir eğrilikte olabilirmiş. Ayrıca dilde paslanmaya, faranjite, geniz akıntısına, öksürüğe ve asıl problemimiz olan ağız kokusuna neden olurmuş. Uyku bozuklukları, güne yorgun başlama ve dikkat dağınıklığı sıkça görülen belirtiler arasındaymış. Ve bende hepsi var. Bu olabilir mi acaba?? Olabilir cidden bir anda umutlandım. Yine hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum ama bildiğiniz iyi bir kbb doktoru varsa lütfen söyleyin hemen gideceğim.
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2013 Saat 22:25
Şifa en yakın zamanda KBB doktoruna gidersen eğrilik olup olmadığını ve konka oluştuysa öğrenirsin. Benim de sürekli burnum akar şeffaf bir şekilde ama kokmaz. Burnumun içini iyice ellediğimde kokunun ordan da geldiğini daha yeni farkettim yani 9 sene sonra. Geniz akıntım sürekli devam ediyor ve çok koyu bir şekilde, bu sıvı da kokuyor ve aynı zamanda nefes alma şeklimi değiştiriyor. Dilimin arkası havayla temizlenemediği için kokuyor. Malesef ameliyat kesin çözüm değil, kurtulanlar da var hiç bir şey değişmedi diyenler de. Nedenini buldum ama çözümü hala yok...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2013 Saat 11:28
Geçen forumda bir arkadaş limonlu sudan bahsetmişti, o bölümü bulamadım o yüzden buraya yazıyorum. Denedim ve vallahi bravo:) çünkü hiç beklemiyordum açıkcası bir bardak sıcak limonlu suyun aç karnına içildiğinde bu denli etkili olacağını. Bir de bu suyu içip arkasından yemek vs. yediğiniz de koku geri gelmiyor. uzun bir süre koruyor ama günde 2 kez uygulamak lazım hatta 3 uygulanırsa daha da iyi. Elma sirkesi vardı bir arada. Onu da denemiştim o da iyiydi ama ağızda kötü bir tat bırakıyordu ve mide bulantısı yapıyordu ama limonlu su hem çok doğal hem de hiç bir zararı yok:) velhasılı tavsiye ederim:)

Bu arada doksan iki deviasyon işini ne yaptın?? ameliyat olacak mısın? oldun mu?? bir gelişme var mı..
IP
Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu