Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: sinuzit ve geniz akintisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 06:55
Orjinalini yazan: evian

efendim sorun degil ama turkce degil rapor !rapor aynen su murat bey! CYTOLOGIQUE = rares leucocytes nombreuses cellules épithéliales (olu doku çok yogun)

Orada aynen ?öyle yazyyor:
Nadir lökosit çok sayyda epitel hücresi

Vücuttan ölü doku atylmasy önemli bir durumdur. Bu sebeple üzerinde duruyorum. Ba?ka ölü doku yazan rapor varsa görmek istiyorum. ?
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 10:25
Gerçekten bu yazynyn neresinde "ölü doku" kelimesi geçiyor ben de anlamadym. Sen bence ingilizce sözlü?ünü de?i?tir evian.

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 02:43
http://evianm.skyrock.com/ buyrun doktor bey resultalari ve scanlari ekledim foto olarak
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 04:42
hocam kronik sinuzitte geniz akintisi sari mi olur beyazmi ? Farki nedir ya da beyaz geniz akintisi varmidir
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 07:51
Orjinalini yazan: evian

http://evianm.skyrock.com/ buyrun doktor bey resultalari ve scanlari ekledim foto olarak

Verdi?iniz linkteki belgeleri inceledim.
Boyun fyty?y ve sinüs için tomografi çektirip salyanyz biyokimyasal olarak incelenmi?.
Yolladyklarynyz bundan ibarettir.

Sinüs görüntüleriniz hem küçük hem net de?il hem de fasyal olany koymu?sunuz frontal kesitleri koysanyz inceleyebilirdim. Fakat raporunuzda sinüzit bulundu?unu yazdyklaryna göre do?ru olabilir.

Gelelim salyanyza
Nadir lökosit çok sayyda epitel hücresi görüldü, normal mikroplar üredi mantara rastlanmady diyor.
-----
Ölü doku falan yokmu? sevindim.
Siz ölü doku deyince aklyma tüberkülozdan, cüzzama veya kansere kadar çe?itli hastalyklar gelmi?ti. Korkmu?tum.
-M

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 08:09
Orjinalini yazan: ormes

hocam kronik sinuzitte geniz akintisi sari mi olur beyazmi ? Farki nedir ya da beyaz geniz akintisi varmidir

Floranyn içerisinde yer alan bakterilerin metabolizmasy, pigment üretimi, salgynyn kan ve protein içeri?i rengi belirler. Rengin ne oldu?unun pratikte fazla bir anlamy olmaz.

-M

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 08:26
doktor bey daha net bir sekilde eklemeye calistim resultalari rinoskopi sonuclarini ve akciger radiolari ve sinus face scanlarini da ekledim (çok rahatladim hocam oludoku mevzusunda ama labordan niye bole bir terimde bulundular anlamadim bugun kapali paartesi arayip sorucam )
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 10:08
A?yz mukozasynda her gün yüzlerce hücrenin alttan yenisi geldi?i için üsttekiler dökülür. Buna deskuamasyon (desquamation) denir.

Muhtemelen siz bu epitel hücreleri nedir dediniz. Kar?y taraf deskuamasyon kelimesini size uzun uzun anlatmaktansa kysaca ölerek uzakla?an epitel hücresi demi?tir.

Siz bu cümleyi algylarken ölü doku olarak algyladynyz, bu sebeple burada ölü doku terimini kullandynyz.

Olaylaryn bu ?ekilde geli?ti?ini tahmin ediyorum.
-M
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2013 Saat 11:28
sagolun murat bey tesekurler
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2013 Saat 01:51
benim sorunum kesinlikle geniz akintisi ama hangi doktora gitsem ilac verip gecistiriyor
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2013 Saat 10:56
Arkadaşlar geniz akıntısı ve sinüzit için papatya kürü denemeye başladım dün. Artık dayanılmaz boyutlara gelmişti bende buna başladım. Yarım Litre kaynamış suyun içine 3 yemek kaşığı papatya atıyoruz, bu aktarlarda kurutulmuş poşet içinde satıyorlar. Daha sonra 1 dk bekliyoruz ve 5 dakika boyunca, bir havlu yardımıyla buharını içimize çekiyoruz burun yoluyla. Daha sonra 30 saat dinlenip tekrardan ocağı açıp kaynatıp bunu yapacağız. Daha dün yaptım geniz akıntım azaldı. Buna dewvam ediyoruz ve ne zaman sinüsler boşalmaya başlarsa 3 gün ara veriyoruz. Ondan sonra tekrar... böyle böyle 2 hafta yapalım sonuçları paylaşalım.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2013 Saat 10:56
Pardon ya saat demişim 30 dk bekleyeceğiz :D
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2013 Saat 16:44
valla dun ben denedim canima tak etti sordum kuzenime tuzlu sicak suyla iyice temizledim genzimi koku yok oldu ama on dakika bile surmedi genzime bir sey takilmis hissi basladi ve geri gelio
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2013 Saat 18:29
Evian sonuçta bu geniz akıntısı büyük ihtimal sinüzitten ötürü meydana geliyor. Bu sinüziti ortadan kaldırmak lazım nasıl geçecek bilmiyorum ama :(
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 01:49
bilmiyorum ayin 17 sinde stamotolog da rdvum var 27sindede kbb ile bakalim ne diycekler ? evet ya burnumu geriye akiyo genzimizde ve dilimizin kokunde topla,iyor akinti onuda bakteriler yiyince sulfur kokusu yapior (sozde) bakalim mantikli bir hipotez bence deneylerimden sonra !!
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 12:07
Aynen öyle sanki bir tabaka orada katılaşıp kalmış gibi, çkartsan çıkartamıyorsun, sürekli öksürük yapıyor :( . Bu dilin beyaz olması peki, mideden mi yoksa bağırsaklardan dolayı mı oluyor?
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2013 Saat 12:07
herkese merhaba

uzun süredir forumu pasif olarak takip ediyorum. arkadaşların yaptırdıkları tetkikleri ben de kendi imkanlarımla yaptırmaya çalıştım. son olarak KBB uzmanıyla görüştüm, kendisinden sinüs tomografisi çektirmemizi istedim. işte sonuç;

BT, parazanalsinüs.
IV opak madde verilmeden koronal planda 3 mm kesit kalınlığında elde edilen tetkikin incelenmesinde;

Bilateral frontal sinüs, ön ve arka etmoidal cellüller, her iki maksiller sinüs ve sfenoid sinüs havalanmaları normaldir.

Bilateral maksiller sinüs tabanında milimetrik mukozal kalınlaşmalar izlenmiştir.

Nazal septumda minimal S şeklinde açıklığı sola bakan deviasyon ve spur mevcuttur.

Bilateral konkalar doğal görünümdedir.

Nazal hava pasajı açıktır.

Sağ osteomeatal birim açıktır.

Sol osteomeatal birim arkasında yumuşak dokunun eşlik ettiği mukozal kalınlaşma ile daralmıştır.

Sağda orbita medial duvar komşuluğunda olasilikla ethmoid sellüle ait yumuşak doku dansitesi mevcuttu.

Bu düzeyde lamina kriboza görünümü ayırt edilememiştir.

Nazofarenks süperiorunda adenoide ait yumuşak doku dansitesi mevcuttur.

bu bilgiler ışığında sorunun kaynağını bulduk diyebilir miyiz?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 22:07
Bilgisayarlı sinüs tomografisi, bayağa radyasyon veren bir uygulama. Bir kere yaptırdıysanız cd'sini alıp bir kaç yıl saklayın. Röntgenden 450 kat fazla radyasyon geçiyormuş.

Bir yılda üç dört kez BT çektirmiş biri olarak söylüyorum, sakın bir kereden fazla çektirmeyin. İngiltere'de veya Almanya'da tomografi çekilmesi çok sıkı şartlara bağlanmış.
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2013 Saat 16:03
adanalı merhaba

tomografi sonuçlarını 3 kbb uzmanına gösterdim. hepsi de ameliyat olmam gerektiğini söyledi. biri diğerlerinden farklı olarak, istersem burun etlerimi de yakıp küçültebileceğini söyledi. ameliyat için kararsızım. olsam bile kışa doğru olmayı düşünüyorum. murat hocam tomografi sonuçlarım hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?
teşekkürler...
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2013 Saat 16:52
Lütfen görebilir miyim?
-M
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2013 Saat 19:31
BT, parazanalsinüs.
IV opak madde verilmeden koronal planda 3 mm kesit kalınlığında elde edilen tetkikin incelenmesinde;

Bilateral frontal sinüs, ön ve arka etmoidal cellüller, her iki maksiller sinüs ve sfenoid sinüs havalanmaları normaldir.

Bilateral maksiller sinüs tabanında milimetrik mukozal kalınlaşmalar izlenmiştir.

Nazal septumda minimal S şeklinde açıklığı sola bakan deviasyon ve spur mevcuttur.

Bilateral konkalar doğal görünümdedir.

Nazal hava pasajı açıktır.

Sağ osteomeatal birim açıktır.

Sol osteomeatal birim arkasında yumuşak dokunun eşlik ettiği mukozal kalınlaşma ile daralmıştır.

Sağda orbita medial duvar komşuluğunda olasilikla ethmoid sellüle ait yumuşak doku dansitesi mevcuttu.

Bu düzeyde lamina kriboza görünümü ayırt edilememiştir.

Nazofarenks süperiorunda adenoide ait yumuşak doku dansitesi mevcuttur.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2013 Saat 12:21
Ben KBB'a beş altı yıl önce ağız kokusu için değil hapşurma, burun akıntısı için gitmiştim. O zaman beni de hemen ameliyat edeceklerdi. Olmadım ilaç kullandım şikayetlerim geçti; şimdi gidiyorum, doktorlar gerek yok hafif geniz akıntın var, rahatsız ediyorsa alerji ilacı yazalım diyorlar. Üstelik bir raporda kronik sinüzit başlangıcı yazıyordu. Ameliyat için bence bir iki doktora daha görün. Sırf ağız kokusu için ameliyat olma diyen çıkabilir, kararını acele verme.

Forumda mağdur nickli bir arkadaş vardı, şikayetleri bana çok benziyordu. Ağır, ortamı dolduran bir ağız kokusu vardı. Özelden görüştüm, o da bir çok KBB uzmanına gitmiş bir şey yok demişler. Sonra kendisi ayna karşısında bademmciklerini falan eliyle kontrol etmiş, bir sürü mağma (tonsilit) çıkmış. Bademciklerimi aldırdım kurtuldum dedi. Uzun zamandır da bir şikayeti yokmuş. Ben de onun dediği gibi üç dört gündür bademcikelrimi kontrol ediyorum, gerçekten içi beyaz mağma dolu, hatta bazıları yeşil gibi olmuş. Kokusunu da bilen bilir zaten, dışkıdan bile pis kokuyor. Bir süre daha bademciklerimi kontrol edeceğim, mağma çıkmaya devam ederse ben de bademcikleri aldırmayı düşünüyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2013 Saat 13:20
Orjinalini yazan: Helicobacter

BT, parazanalsinüs.
........

Ben raporları pek değerlendirmem.
Onların ve benim kriterlerim ve aradığımız şeyler farklı olabilir. Görüntüyü yollamanızı tercih ederim
-M
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2013 Saat 14:57
vay be ! millet aids çare ariyor biz halitosis in nedenini bulamiyoruz !
IP
allahkurtarsın
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı allahkurtarsın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2017 Saat 15:20
Arkadaşlar herkese merhaba genel bi soru sormak istiyorum acaba sinüzit ve yeşil olmayan beyaz geniz akıntısı koku yapar mı (kokudan kastım dışkı ve dilde pas)
Ayrıca flagly nidazol anaerob bakterileri hedef alıyor diyoruz anaerob bakteri vücudun her yerinde mi var öyle olursa teşhis çok zor olmaz mı
Saygılarımla
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2017 Saat 23:27
Bence yapar çünkü ben yaşıyorum. Bende sinüzit değil de diğer dediğin durumdan var.
IP
allahkurtarsın
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı allahkurtarsın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2017 Saat 11:42
Sinüzit olup olmadığımı bende bilmiyorum sadece hani tahmin belirtiler üstüne
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2017 Saat 17:04
1 asırlık mevzu oldu geniz akıntısı bence koku yapmaz birton geniz akıntılı insan görüyorum sadece şu var sürekli tükürdüğünüz için boğazınız tahriş olursa bence o yapar
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2017 Saat 17:06
bide şunu merak ediyorum geniz akıntım var diyenler doktora gittilermi ve doktor evet var deeyip onayladımı? onayladıysa ne gibi tedaviler verdi ve iyileşmedinizmi? bunlara cevap verebilirmisiniz
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2017 Saat 22:34
@evian.. sana özel den mesaj atmıştım ama ya almadin ya da cevap vermedin :) burda bu yazıyı yazdığına göre bir neticeye ulaşmadin demektir.. şu an neredesin koku da yani : ilerleme kaydettin mi ? Yoksa başa mi dondun ?
IP
allahkurtarsın
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı allahkurtarsın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2017 Saat 19:44
Gittim var dedi alerji ilacı sinüs rinse felan yazdı gelişme yok bütün cesaretimi toplayıp ailemden birine söyleyip onunla kbbye gidip sinüs filmi cektirecem
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2017 Saat 23:43
Orjinalini yazan: allahkurtarsın

Gittim var dedi alerji ilacı sinüs rinse felan yazdı gelişme yok bütün cesaretimi toplayıp ailemden birine söyleyip onunla kbbye gidip sinüs filmi cektirecem

sinüs rinse ameliyatın yapamadığını yapıyor. sinüziti maf ediyor sende nasıl etkili olmadı ? tekte gidebilirsin ne olacak :)
IP
allahkurtarsın
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı allahkurtarsın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2017 Saat 01:19
Yani sinüs rinse kullanırken Sadece burundan yeşil sümük tarzı bişey akıyordu ama koku neredeyse hiç gitmiyordu gittim ama amcam hemşire olduğu için onun hastanesinde ki kbb ye gideyim diyorum ama cesaretimi toplayıp söyleyemiyorum
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2017 Saat 14:59
Murat hocam sinüzit kötü ağız kokusu yapar mı? Yaparsa ne kadar yapabilme kapasitesi var ?
Ya iyileşemezsem ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2017 Saat 15:29
Orjinalini yazan: hasta31

Murat hocam sinüzit kötü ağız kokusu yapar mı? Yaparsa ne kadar yapabilme kapasitesi var ?

Evet tabi elbette sinüzit ağız kokusu yapar.
Kapasite derken ?
-M
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Eylül-2017 Saat 19:55
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: hasta31

Evet tabi elbette sinüzit ağız kokusu yapar.
Kapasite derken ?
-M

Yani insanlari çok mu rahatsız eder? İnsanları etrafımızdan kaçıracak kadar yapar mı?
Ya iyileşemezsem ?
IP
Maybeoneday
Üye
Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı Maybeoneday Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2023 Saat 23:24
Arkadaşlar ben kötü beslediğimde özellikle de fazla yediğimde geniz akıntım fazlalaşıyor ve sabahları tıkalı burunla uyanıyorum. Dikkat ettiğimde burun tıkanıklığı yaşamıyorum pek fazla. Bu durumu yaşayan var mı aranızda veya neden olabilir bir fikri olan?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2023 Saat 05:35
Orjinalini yazan: Maybeoneday

Arkadaşlar ben kötü beslediğimde özellikle de fazla yediğimde geniz akıntım fazlalaşıyor ve sabahları tıkalı burunla uyanıyorum. Dikkat ettiğimde burun tıkanıklığı yaşamıyorum pek fazla. Bu durumu yaşayan var mı aranızda veya neden olabilir bir fikri olan?

Bazı arkadaşlar açıklamıştı bu durumu, yediğiniz şeyler özellikle de histamin içeren gıdalarsa bu sizde alerji yapıp burun tıkanıklığı ve geniz akıntısına, hapşırığa vs neden oluyor olabilir. Hangi gıdaları alınca geniz akıntısı artıyor ona odaklanın ve onları ya hiç yemeyin ya da tadımlık yiyin,
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu