Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Geniz Akyntysy ile yakynanlar ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ormes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Konu: Geniz Akyntysy ile yakynanlar ?
    Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2013 Saat 12:10
merhabalar sorunlaryndan birisi geniz akyntysy olan arkada?lar acaba kloroben,klodamin ve tanflex gibi spreyleri kullandyklarynda kokularynda azalma yada iyi yada kötü bir geli?me oluyormuydu ? birde burun tykanyklly?y varmy ? cevaplarken sanyrym hastaly?ym ?u ?ekilde ve düzelme var yada yok diye belirtirseniz sevinirim

KLODAMYN VE KLOROBEN ENDYKASYONLARI

• Anjin, farenjit, larenjit ve tonsillitte uygun antibakteriyel tedaviye yardymcy olarak,
• Kemoterapi, radyoterapi veya di?er fizik sebeplere (trakeal intübasyon gibi) ba?ly a?yz bo?lu?u mukozitlerinde,
• Aft ülserleri, glosit,
• A?yz cerrahisi sonrasy ve periodontal prosedürleri içeren a?ryly a?yz ve bo?az durumlarynyn geçici olarak rahatlatylmasynda,
• Gingivitis tedavisi ve önlenmesinde,
• A?yz içi enfeksiyonlaryn tedavisinde,
• Oral komplikasyonlaryn iyile?tirilmesinde,
• Oral mukoza enflamasyonlarynyn tedavisinde (stomatitis),
• Dental plaklaryn olu?masyny önlemede profilaktik olarak,
• Paradental hastalyklar, a?yry zorlanmaya ba?ly paradentozlar,
• Yardymcy tedavi olarak konservatif di? tedavileri ve di? çekimlerinde,
• A?yz hijyeninin sa?lanmasy amacyyla kullanylyr.

TANFLEX ENDYKASYONLARI
Tonsillektomi, gingivit, glossit aft, di? ve çene cerrahisi, kemoterapi, radyoterapi veya di?er fiziki sebeplere (trakeal intubasyon) ba?ly olu?an mukozitler gibi a?yz ve bo?az bölgesinin entlamatuar hastalyklarynyn tedavisinde kullanylyr.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 02:03
Selam Ormes,evet bende kloroben kullandigimda koku tamamen yok oluyordu..Ama kloroben gargara kullandigimda tamamen kayboluyordu..Ama kullanmadigimda yine tekrarliyordu koku..
Ama yaklasik 3 gundur denedigim bir teknik sonucunda koku tamamen yok oldu!!! Detaylara girmicem simdilik.Takip ediyorum ve erken birsey demek istemiyorum.Burdaki arkadaslarin umutlari sonmesin diye...Ama sonuclari paylasicam burada.Ki ayni problemi yasayan tum arkadaslar iyilessin diye...Suan benim agzimin tadi ve koku,kloroben kullandigimdan daha harika durumda...Sen Beni doksaniki'ye yazdigim bolumden takip edebilirsin...Herkesin kurtulmasi dilegiyle...
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 14:06
Eyvallah abicim hayirli haberleri Bekliyoruz
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2016 Saat 18:29
Arkadaslar cogu kiside geniz akintisi mevcut ancak koku yapmiyor bende alerjik rinit mevcut ve burnumun ust tarafini neredeyse kullanamiyorum ve oksijen tam anlamiyla ulasamadigi icin burun boslugunda bakteriler uruyor geniz akintisida bu yuzden kokulu oluyor diye dusunuyorum goruslerinizi bekliyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2016 Saat 01:20
Denizedogru senin de özellikle sabah ve gün icerisinde de sürekli burnun tikaniyor mu ? Ben mesela sürekli tıkanıklık yaşıyorum.kaliteli nefes alamıyorum burnumdan. Senin fikrine katılıyorum olabilme ihtimali yüksek. Mesela burun bandiyla yatınca (breathright burun bandi) burnum açılıyor ve rahat nefes alıyorum ağız kokum büyük ölçüde azalıyor.sizce bu neden ? O zaman burundan nefes alırsak kokuyu yok etmemiz mumkunmudur ? Goruslerinizi bekliyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2016 Saat 01:22
Mahoni aciklarmisin bizde deneyelim birlikte sonuçları paylaşırız
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2016 Saat 22:15
Burun bandi olayini bende dusunmustum alicam bir tane gunduzde takarim :D neyse ben burun yikama islemini yapmadigimda koku dayanilmaz oluyor simdi yeniden alerji hapi ve spreyi kullanmaya baslicam gelisme olursa aktaririm
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2016 Saat 08:10
Ağız kokusunu artıran geniz akıntısı bulunması değil, bulunmamasıdır.

Burun da , ağız gibidir. Kurursa kokar. Makul kıvamda bir geniz akıntısı gereklidir, lazımdır.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2016 Saat 11:27
Orjinalini yazan: aydinmur

Ağız kokusunu artıran geniz akıntısı bulunması değil, bulunmamasıdır.

Burun da , ağız gibidir. Kurursa kokar. Makul kıvamda bir geniz akıntısı gereklidir, lazımdır.
-M

hocam benim genzimden devamlı bazen az bazen orta bazen fazla olduğu zaman balgam atma ihtiyacı duyuyorum zaten ama kesintisiz akıyor genzimden beyaz sıvı fakat burnum kuru yani burnumda önceden halk tabiri söylüyüm sümük oluşurdu artık sümük burunda oluşmak yerine direk yutuyorum :D parmağımı ıslatıp burnuma bazen sürüyorum çekiyorum o ıslaklığı burun tıkanıklığımda var bi nebze nefesim açılsın diye ama sonra zaman geçtikçe geri kapanıyo ve kurulaşıyo ister istemez , birde bir delik normal nefes alabilmemi sağlarken diğer burun deliğime su kaçtığında veya nefes almak için zorladığımda kulağıma gözüme kafama basınç yapıyor ve sanki boğuluyormuş gibi bir his bi basınç yapıyor acıtıyor yakıyor doktor daha önceden kemik eğriliği olduğunu söylemişti bundan kaynaklımıdır ve sizce bendeki bu bahsettiğim nefes alma problemi ve geniz akıntısı burnun çoğu zaman kuru olması kötü bir ağız kokusu için yeterli sebepmidir yoksa bunlar hafif bi kokumu yaratır ?
IP
denizedogru
Üye
Üye

Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2016 Saat 18:05
Pekala hocam ama her insanda geniz akintisi olur normal akinti hissedilmez demistiniz bizimki koyu kivamli yapiskan rahatsizlik veren turden bir akinti ve kaliteli nefes alamadigimiz icin burun boslugunda ureyen bakterileri tasidigini dusunuyorum
IP
Genizakintisi16
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Genizakintisi16 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2022 Saat 18:06
Arkadaşlar ,

Benim kokumun nedeni geniz akintisi. Akinti cogunlukla yapışkanli saydam bir mukoza gibi. Ara ara iltihapli parcalarda olabiliyor. Bu akinti çok tuzlu ve aci diyebilirim. Acisini anlatacak ,buldugum en yakin tarif aci ilaç, hap gibi... ve malesef agizda kotu tat ve koku birakiyor.

Bircogunuz gibi bi cok doktora gorundum. Alerjik diyen oldu ( alerji testlerinde bisey cikmamasina ragmen, alerji doktoruda vazomotor rinit dedi); deviyasyon dediler, burun kanallarin dar dediler..... Alerji haplari biraz rahatlik saglamasina ragmen tamemen kesmedi, akmaya devam eden oransa zaten yukaridaki tum sikayetlerin var olmasi icin yeterli bi sebebti. Cesitli anti-histaminler , spreyler kullandim kullanmaya da devam ediyorum.. burun kanallari icinse 6 ay oncesi ameliyat oldum, tek faydasi rahat nefes almak oldu. Geniz akintisina çare olmadi malesef; hatta burun icinde kabuklanmalara sebeb oluyor. Sanirim mukoza hava ile direk temas edince katilasiyor... onun disinda suan baska bir antihistamin ilaciyla birlikte reflu ilaci da aliyorum.... ayrica son 10 gundur ise gluten ve histamin diyetine basladim. bugun haric biraz daha iyiydim ( bugun yine beni cildirtma noktasina getirdi) ama son zamanlardaki bu biraz iyi olma durumu son kullandigim ilaclardan mi yoksa diyetten mi bilmoyorum.. yine de akinti tamamen gecmiyor, kokmasa bile agzim agiz tadim kotü olmaya devam ediyor, en iyi ihgimal asiri tuzlu .. :/ velhasil buraya yazmamin nedeni deneyimlerimizi paylasip birlikte cozum aramamiz.. siz de gecmeyen geniz akintisindan muzdarip iseniz bu baslik altinda deneyim ve sifa ihtimallerinizi paylasin lutfen... hep birlikte dusunelim..akil yurutelim..
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2022 Saat 22:19
sinüs rinse kullandın mı
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2022 Saat 23:43
Arkadaşlar merhaba, ben uzun zamandır forumdayım ve tip 2 yim. Benim de geçmeyen kokulu geniz akıntım mevcut. En son serüvenimi paylaşmak istiyorum. Eğer nidazol kullanınca bir süre ağız kokunuz geçiyor ise, bir hekim yakınınızdan yara yeri kültürü istetip boğaz kültürü verin. Orada çalışılacak antibiyogram sonucu verilecek olan antibiyotiği sinüs rinse kitin içine koyup ortalama 20 gün uygulayabiliyorsunuz. Lokal antibiyotik uygulama oluyor benim kbb doktorum önerdi. Ben bayram sonrası kültür vericem ve sonucuna göre uygulamaya başlayacağım. Böyle şikayeti olanlar bunu deneyebilir. Not: sakın boğaz kültürü vermeyin çünkü boğaz kültüründe streptekok çalışıyorlar sadece istediğiniz sonucu alamazsınız.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2022 Saat 16:45
testin adı mı yara yeri kültürü ethic kbb doktoru bakıyor herhalde?
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2022 Saat 19:34
Orjinalini yazan: Ethic1

Arkadaşlar merhaba, ben uzun zamandır forumdayım ve tip 2 yim. Benim de geçmeyen kokulu geniz akıntım mevcut. En son serüvenimi paylaşmak istiyorum. Eğer nidazol kullanınca bir süre ağız kokunuz geçiyor ise, bir hekim yakınınızdan yara yeri kültürü istetip boğaz kültürü verin. Orada çalışılacak antibiyogram sonucu verilecek olan antibiyotiği sinüs rinse kitin içine koyup ortalama 20 gün uygulayabiliyorsunuz. Lokal antibiyotik uygulama oluyor benim kbb doktorum önerdi. Ben bayram sonrası kültür vericem ve sonucuna göre uygulamaya başlayacağım. Böyle şikayeti olanlar bunu deneyebilir. Not: sakın boğaz kültürü vermeyin çünkü boğaz kültüründe streptekok çalışıyorlar sadece istediğiniz sonucu alamazsınız.

Daha önce size alerji tanısı koyuldu mu?
IP
Ben ❤
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Ben ❤ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2022 Saat 16:21
Arkadaşlar alerjik riniti olan var mı? Kokunun burdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Alerji ilacı ve hap kullandıktan sonra babamın ağız kokusu geçti yıllardır mide ilacı kullanıyordu. Geçmiyordu. Bununla ilgili bilgisi olan!
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2022 Saat 23:23
evet yapar
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2022 Saat 20:03
Alerjik rinitim var benim de. Daha önce antihistaminik kullandım ancak belirgin bir değişiklik olmadı ancak alerjenlerden uzak durunca koku oluşmuyor diyebilirim. Babanın kullandığı ilaçlar neler?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu