Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: sorunumu buldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Konu: sorunumu buldum
    Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2013 Saat 01:09
Arkadaşlar benim KBB dışında başka hiçbir rahatsızlığım yok(mide, karaciğer vs)Doktor burunda kemik eğrili var ve burun etleri(konkalar) çok şişmiş dedi. Sorundan tamamen kurtulmuş bir arkadaşla mailleşirken bana aynada ışık tutup bak burnunun üst tarafındaki etler mi şişmiş dedi. Bakınca farkettim üst taraf şişmiş ama alt tarafta öyle birşey yok. Ben sadece burnumun alt tarafını kullanarak nefes alıyorum. Her nefes sinüsleri dolaşıp temizlemeden direk cigere gidiyor. Nidazol gibi oksijensiz ortamda yaşayan bakterileri öldüren ilaçlar kokuyu tamamen kesiyordu, diğerleri etkilemiyordu. Bu da o bölgeye oksijen gitmediğinin kanıtı.

4 gün once burun etlerimi frekans dalgalarıyla yaktırdım. Nefes alma şeklim tamamen değişti, koku yüzde elli azaldı. Ve bakın arkadaşlar şu çok ilginç ben koku başladığından beri (9 yıldır) hiç grip olmuyorum hiç bir solunum yolu hastalığı bulaşmıyor herkes de şaşırıyordu. 2 gün once boğazım öyle acıdı öyle hasta oldum ki tamamen nefesin boğazıma gitmesiyle oldu. Koku tamamen kaybolmadı ama en azından sorunu buldum. Kemik eğriliği ameliyatını yaptırırsam çok etkili olacağını düşünüyorum ama asla cesaret edemiyorum.. Bende koku nidazol kullandığım zamanlardaki kadar asla olmasa da yüzde elli azaldı.1 kişi bile benim sayemde biraz da olsa iyileşsin istiyorum. Allah hepimize şifa versin.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2013 Saat 18:03
abi yemin ediyorum adına çok sevindim aynı zamanda kendi adımada bende yakında bir zamanda konka ve geniz eti ameliyatı olucam umarım sorunumuz bu kadar basittir enimki geçmezse bile sana tekrar geçmiş olsun diyorum. Burun eğriliği bende var ama sanırım yaşım 17 olduğu için doktor eğrilik ameliyatı yapıcaz falan demedi sadece konka ve geniz eti dedi umarım benimde geçer tekrar geçmiş olsun
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2013 Saat 11:35
Ben hiç sevinmedim malesef :( çünkü burun etleri alerjiden dolayı sürekli şişiyor (6 ayda) hiç bir zaman tamamen kurtulamıyorsun. Geniz akıntısı koyu bir şekilde devam ediyor. Bu akıntı da pis kokuyor. Sorunu buldum ama çözümü bulamıyorum.
Konka ameliyatı eski yöntemle yapılıyor ve çok acı veriyor bazı hastanelerde, ben radio frekanslarıyla yaktırdım yaptıracaksan kesinlikle öyle yaptır.
IP
MMMM
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı MMMM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2013 Saat 17:08
Senin sorunun bende de var. Acaba kokunun sebebi bu mu? Şimdi aynayı alıp baktım burnuma evet etler şişmiş. Kemik eğrili bende de var. Ayrıca dilinin arkası da beyaz mı? Güzel oksijen alamazsan dilinde tabaka çıkıyor diye duymuştum. Eğer öyle ise sorunumuz aynı gözüküyor. Çünkü benim ağız kokumda listerine kullansam %70-80 geçiyor. Yani içerden bir koku yok problem ağız da. O ağızdaki problemide burun sebep oluyor galiba.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2013 Saat 22:29
MMM bendede beyaz pas var
doksaniki abi yaktırırsak bir daha büyümüyormu ? benim orta konkalarda büyüme var sanırım birde anlamadığım konkaları aldırdıktan sonra geniz akıntısı geçiyor daha sonra büyüdükçe geniz akıntısı artıyormu diyorsun yanlış anlamadıysam
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2013 Saat 22:12
Dilimde beyaz tabaka oluşuyor evet, kesinlikle burundan dolayı. Çünkü bazen burnumun kenarları da bu şekilde kokuyor, mukus da. Konkaların geniz akıntısıyla ilişkisini tam olarak bilmiyorum ama bu geniz akıntısı bir türlü geçmiyor. Bendeki sorunların aynısı sizde de varsa sorunumuz aynı demektir.
Alerji, deviasyon, konkaların şişmesi, geniz akıntısı.
Aynı zamanda da burnum kupkuru sizde de bunlar var mı?

En sonunda bu hastalıktan tamamen kurtulmuş bir kardeşimiz sayesinde nedenine ulaştım ama yüzdeyüz çözemiyorum malesef. Deviasyon ameliyatı olmayı da göze alamıyorum...
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2013 Saat 09:52
Alerji için kan aldılar alerji değerleri normal çıktı benim alerjim yok fakat deviasyon,konka büyümesi,geniz akıntısı kesinlikle var, bence deviasyon ameliyatı olmalısınız en azından denersiniz beni büyük ihtimal yapmayacaklar yaşım tutmadığı için ama şansımı deniycem. Nedeni burunmuş yanlış anlamadıysam burundaki tek sorunda deviasyon olduğu için tek çare ameliyat gibi gözüküyor yanılmıyorsam. Ne yapalım yardımcı olun lütfen
IP
MMMM
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı MMMM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2013 Saat 15:18
Benim de burnum nasıl kokuyorsa dilimin arkası öyle kokuyor. Dilimin arkasında da beyaz tabaka var. Dilimi ağzıma normal bir şekilde oturttum ve ağzımı açtım. Boğaz tarafına bakan yerlerde var bu beyazlık. Yani dilimin önünde beyazlık yok ama arka taraflar beyaz. Geniz akıntısı zaten var. Burnumdan da adam gibi nefes alamıyorum malesef. Sorun burundan kaynaklanıyor. İlginç gerçekten. Ama sorunu bilmek güzel yine de.
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2013 Saat 16:26
9 sene sonra sorunu öğrendim en azından diyorum. Deviasyon ameliyatı olmayacağım malesef ne zamanım ne de o acıya tahammülüm var. MMMM seninle sorunumuz aynı, doğru nefes alamadığımız için sinüslerimiz temizlenmiyor ve burdaki sümük de kokuyor. Geniz akıntısıyla arkadan akınca ağzımızı da kokutuyor. İşte bunun çaresi var mı hiç bilmiyorum.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2013 Saat 00:36
inşallah teşhis koyduğumuz,düşündüğümüz gibidir birde aydın hocam yorum yapsa aydınlanmış oluruz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2013 Saat 08:36
Orjinalini yazan: ormes

inşallah teşhis koyduğumuz,düşündüğümüz gibidir birde aydın hocam yorum yapsa aydınlanmış oluruz

Tamam arkadaşlar. Sizin burada bilmenizde fayda olacağını düşündüğüm her şeyi bir yerde topladım ve buna devam ediyorum.

Bunlarla bir web sayfası hazırlıyorum. Kalıcı bir şekilde titiz ve temiz bir üslup ile belgelere dayanarak güzel bir web sayfası yazıyorum. İlk hamle "hangi hastalıklar ağız kokusu yapar?" başlığında olacak inşallah.

Böylece üfürükçülerin, hurafecilerin (halitomafia) kucağına itilmemiş olacaksınız.

-M
IP
king
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2013 Saat 23:22
kemik eğriliği ve geniz eti ameliyatı oldum sırf bu rahatsızlığım yüzünden fakat ilk 1-2 ay iyiydi sonra hiç bir faydasını göremedim arkadaşlar yine geceleri burnum tıkanmaya başladı
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2013 Saat 00:30
Ameliyatı kime oldunuz? Eğer burun tıkanıklığıyla ilgili sorunlarınız devam ediyorsa doktorunuza danışın.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2013 Saat 01:19
polip olabilir rinoskopi yaptir
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2013 Saat 18:47
3 farklı kbb doktoruna daha gittim ameliyatın çok başarılı olduğunu başka bir şey yapılmasına gerek olmadığını söylediler ama dediğim gibi hala geceleri burun tıkanıklığı yaşıyorum gündüzleride çok rahat nefes alamıyorum
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2013 Saat 03:12
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: ormes

Tamam arkadaşlar. Sizin burada bilmenizde fayda olacağını düşündüğüm her şeyi bir yerde topladım ve buna devam ediyorum.

Bunlarla bir web sayfası hazırlıyorum. Kalıcı bir şekilde titiz ve temiz bir üslup ile belgelere dayanarak güzel bir web sayfası yazıyorum. İlk hamle "hangi hastalıklar ağız kokusu yapar?" başlığında olacak inşallah.

Böylece üfürükçülerin, hurafecilerin (halitomafia) kucağına itilmemiş olacaksınız.

-M

hocam site nezaman hazır olur? :)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 07:17
Orjinalini yazan: ornitop

hocam site nezaman hazır olur? :)

Ben o sayfayı yazıp koydum yayınlamaya başladım.

Tip 1 den başlayıp Tip 4 koku yapan çeşitli hastalıkların isimleri ve koku yapmaya meğil oluşturan bazı özel durumları (adet hali, protein kapsülü vcs..) liste halinde yazdım yanlarına açıklamalarını yazdım.

Yurdun bazı köşelerinden telefonlar gelmeye başladı. Listede yer alan hastalıklara yakın olan bir hastalığı bulunup bulunmadığını nasıl anlayacağını soruyorlar. Listedeki hastalıkların hepsini tespit edebilecek bir teşhis yöntemi var mı diye soruyorlar. Bende o hastalıklardan 2 tanesi var koku yapmıyor neden acaba diye telefon veya eposta ile soruyorlar.

cevaplamaktan yorulmuyorum ama hiç kimseye faydam dokunmuyor tam tersine zarar veriyorum.

Anladım ki, ben insanlara yardımcı olmak yerine insanları paniğe kaptırıyorum. Milleti Tip5 hastası yaptığımı fark ettim. Doktor market pazarı oluşturduğumu fark ettim. Benim liste yüzünden millet kolonoskopi olmuş. Amacına hizmet etmediğini fark ettim. "olabilir" dediğim bütün hastalıklar için muayene olmaya kalkmışlar. 130 dan fazla hastalık ve bir o kadar özel durum var hangi birisini muayene olacaklar ki?

Sayfayı sildim. Şimdi ingilizce olarak yurt dışında yayınlamak üzere genişletip yabancı dile çeviriyorum.

Durum budur.

Selam
-M

IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 12:50
Neden ingilizce ? Sonucta onu da birisi alip turkceye cevirecek. Insan cok ozel bir hastaliginin oldugunu dusunuyor care bulamadikca...
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 14:26
king kardes !
kemik eğriliği ve geniz eti ameliyatı oldum yazmissin kaç yasindasinki sen ?? yetiskinlerde geniz eti olmazki !!!!
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 14:38
bende onbes gun once rinoskopi yapti doktor burnuma dedim sanki sol narinde bir sey var beni cok rahatsiz edio !!! bakti hemen dedi sol maximiller enfecte olmus birde polip varmis kucuk alin dedim hayir gerek yok dedi ! on gunluk eurosol tedavisi verdi bole birr makinaya ilaclari karistirip maske yardimiyla buhar yapip ondakika sabah on dakika gece solumak icin iki degisik anti biyotikte verdi sekiz gun kullanmam icin dilimdeki pas tamamen yok oldu pempe normal durumuna geldi geniz akintisindada cok buyuk bir azalma oldu ilk baslarda ama iki gundur geri basladi kokuda gitmisti bana gore ama bilmiyorum balki buhari soluyunca koku duyularimda bir korlesmede olmus olabilir neticede sinuzitiniz var dedi çarsamba gunu sinus scaneri cekicekler tekrardan agimda devamli bir bronsit olunca olusan mukosumsu bir tat var birde devamli balgam geliyor tum gun boyunca kahverengi lekeler var bole igrenc sabahlarida bogazim ve genzim yaniyor sanki nezle gripmisim soguk alginliginda olan semtom gibi ilk bogaz temizliginde balgam yesilimsi !! içmedigim ilaç birakmadilar bes sene oldu uç ameliayt oldum cm ilerleme yok agi bakimim super geniz sorununa care bulamiorum ydislerim bembeyaz inci bile sari kalir yaninda bilmiorum çok biktim
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2013 Saat 02:24
aydin hocam hazirlamis oldugunuz bilgilere ulasmam mumkun degil mi? en azindan yabanci sitenin adini verseniz.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2013 Saat 17:00
Bu bilgiler normal bir insanı hasta eder.

Şikayetinin hangi hastalıkların uzantısı olabileceğini sıralayan bir liste, sizler gibi (çoğu) dikkatli ve bilinçli bir hasta kitlesinin eline geçerse girdap gibi içine çeker ve listedeki bütün hastalıklar için teker teker test yaptırmaya kalkabilirsiniz. Birileri çıkıp umutlarınızı ticari olarak kullanmak isteyebilir. Halitomafiaya yardım etmiş olurum. Bunu istemem. Zaten bu eğilimi gördüğüm için yazımı siteden kaldırdım.

İngiltere'de bir diş hekimi ile birlikte üzerinde revizyonlar yapıyoruz. Liste şeklinde değil, iddiasız genel bir bakış (review) formatına getirdik. Bir tıp dergisinde yayınlamak için çalışıyorum.

Yayınlan(ırsa)dığında buradan haber verir (yayın evi izin veriyorsa) kopyasını sizlere yollarım. Kısa dönemde bir beklenti içerisinde olmayın, aylar alabilir.
-M
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2013 Saat 18:18
king burun ameliyatı oldum demişsin 1-2 ay boyunca koku geçti mı? ben konkaları yaktırınca da aynısı oldu 1-2 ay koku azaldı sonra geri geldi. Ben de deviasyon ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ama emin olamıyorum. Şimdiki halinle ameliyat olmadan önceki halini kıyaslayınca hiç bir fark yok mu? Yardım edersen sevinirim.
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2013 Saat 00:27
Orjinalini yazan: evian

king kardes !
kemik eğriliği ve geniz eti ameliyatı oldum yazmissin kaç yasindasinki sen ?? yetiskinlerde geniz eti olmazki !!!!

yanlış ifade etmiş olabilirim hocam kusura bakma burun eti oluyor galiba demek istediğim:) diğer arkadaşın sorusu için, ameliyattan sonra kokuda hafifleme oldu geçmedi tam olarak
IP
xdemirleydi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı xdemirleydi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 18:54
evt ben 17 yasımda oldum orta konka hava dolu demişdi bayıtmadan yaptı cidden titredim sabaha kadar korkudan inşallah geri dönmem ameliyat ii olmuştur diye neyse tekrarlama ihtimali cok yüksek demişdi ve şu an kokuda alamıyorum ii nefesde alamıyorum ve burnumdanda koku gelmeye başladı ve su cınar agacı yokmu özellikle onun yanından gecerken cok pis kokular alıyorum alerjen madde omudur nedir anlamadım burnumu kapatmadan gecemiyorum agacın yanından ameliyattan beri böyle dikkat edin bir iki doktora gidin olmadan önce
IP
xdemirleydi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı xdemirleydi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 18:57
evet yabancı ülkelerde bu tip bi sorun varmı acabaaraşdırma yapan varmı? çözümleri ne acaba?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2013 Saat 17:32
Arkdaslar ben de konka deviasyon ameliyatı oldum. sorunum baya hafifledi ama yine de ciddi durum. çok alenen hissediyorum bende. şimdiye dek 2.şer kez endoskopi (hp negatif), 2 kez üre nefes (hp negatif), 24 saat ph asit testi yaptırdım, hepsinde reflü yada h.bakteriye rastlanmadı. kbb ci inatla mide doktoruna gönderiyor. mide doktoru asit önleyici verdi. bende hafif reflü var ama sorunun bu olmadığını bir türlü anlatamıyorum. reflüden kaynaklı bir koku varsa zaten kendim de resmen uzmanı olduğum için direk hissediyorum.

Burnumda geniz akıntısı vs bişey yok. sinüzlerin tertemiz diyorlar. sadece tek bakıp görebildikleri alerji!! alerji nedir niye oluşur koku yapar mı bunların hiç birine cevap yok. hepsi anlaşmış gibi antihistaminik yazıp gönderiyor. bir keresinde iğnesini de yaptılar. ama işe yaramıyor işte. bu dediğim dr ların hepsi özel hastane doktoru.

burnumda boğazıma doğru acı ve koku içeren bir sızıntı var.tek taraflı bir sızıntı. diğer burun deliğini (sağlıklı olan) kapatıp nefes aldığımda çok daha bariz hissediyorum.

önceleri kokuyu sürekli boğazımda ve ağzımda hissettiğim için günde 7-8 kere dişlerimi-dilimi fırçalıyordum koku 20 dk içinde tekrar başlıyordu. bunu anlayabilmem 6-7 yıl sürdü. sonunda zavallı dişlerimle uğraşmayı ve dilimi kanatırcasına fırçalamayı kestim.

alerji ile ilgili tek tespit edebildiğim şey burnumun gittikçe kuruması hiç akmaması, genzimin kuru olması, soğan yediğimde burnumun bir nebze nemlenmesi ve kokuda hafifleme (tabi soğan kokusunu saymazsak.)
sağlıkcakla..
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2013 Saat 17:41
Bu arada antibiyotik kullandığım dönem (özellikle ameliyat sonrası üst solunum yolları için verilen augmentin di galiba) koku sıfırdı. öylesine acılı kabus gibi bir burun ameliyatı sonrasında kurtuldum diye sevinirken birkaç ay içinde koku yeniden eski halini aldı.
işyerinde sinüzitten gözleri şişen, mide-bağırsak hastalıkları bir düzine olan, çok sağlıksız sıhhatsiz insanların bu sorunu olmazken benim hiç bir sorunum yokken bu sorunun olması çok saçma geliyor bazen.
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ağustos-2013 Saat 16:19
Hayallerimi yıkıyorsun Effect. aynen benim de ne midemde ne sinuslerimde bir problem var. Ama hala kokunun kaynagı bulunamadı
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 18:41
Gemi, kimbilir senin sorunun kaynağı mide yada sniüzittir. Herkeste aynı tezahür etmiyor ki hiçbirşey. Üstelik sorunu bilmete işe yaramıyor çünkü doktor sorunu göremiyor!
IP
chemistry
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı chemistry Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2014 Saat 14:06
Orjinalini yazan: effect

Bu arada antibiyotik kullandığım dönem (özellikle ameliyat sonrası üst solunum yolları için verilen augmentin di galiba) koku sıfırdı. öylesine acılı kabus gibi bir burun ameliyatı sonrasında kurtuldum diye sevinirken birkaç ay içinde koku yeniden eski halini aldı.
işyerinde sinüzitten gözleri şişen, mide-bağırsak hastalıkları bir düzine olan, çok sağlıksız sıhhatsiz insanların bu sorunu olmazken benim hiç bir sorunum yokken bu sorunun olması çok saçma geliyor bazen.

hocam bu ne ya boyle sizin yasadiklarinizin aynsiini ben yasamisim... sanirim sizle ozelden mesajlastik degil mi?

hocam septum deviasyonu ameliyati oldum 2. 3. ve 4ncu hafta superdi hayat kalitem artmisti ve agzimda koku 0 di resmen

1 ay sonra tikandi ve koku olmaya basladi.. acaba antibiyotik kullandik onun sayesinde mi koku olmadi? babam doktor degil ama sinuslerin dolmustur ondandir diyor aferin ilacini iccem 1-2 gun icinde bakalim nolcak
IP
gepupagep
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gepupagep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2014 Saat 18:26

Rep Puanı: 0 
Uyarı Seviyesi: 0%

RE: Bademcik taşı 

Merhaba,
Öncelikle ayağına gitmiş olmamıza rağmen derdimizle ilgilenmeyip başından savan doktorların yanı sıra bu kadar uzaktan bile ilgilenebilip faydalı bilgilerini bizimle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim. ağız kokusu sorunu utangaçlıktan dolayı cogu insanın gercek ortamında bahsedemedigi bir durum. Bu yuzden kimin boyle bir sorunu var ya da kim iyileşmiş nasıl iyileşmiş gercek hayatta bu orneklere sıkca rastlayamıyoruz.Yani sanki kimsede böyle bir sıkıntı yokmuşta sadece bende varmış gibi hissediyorum. Eminim bu durumdan sikayetci olan cogu insanda benim gibi hissediyordur. Kısaca böyle bir yalnızlık içinde bize umut olmanız gercekten en ihtiyacımız olan şey bu yuzden tekrar teşekkür ederim. Ben bu sorunu 5 yıldır çekiyorum ve nereden kaynaklandığını gerçekten bulamıyorum ama şikayetci oldugum ve bu sorunlardan dolayı kaynaklanabilecek durumları şöyle toparladım
1. 3 yıl önce yaptırdığım endoskopiyle 1 mm boyutunda 
ülser çıkmıştı. Mide yanması şikayetiyle gitmiştim. O zamanlar çok fazlaydı. Şimdi çok olmasada yine mide yanmalarım devam ediyor. Yediğim çoğu şey yapabiliyor bu yanmayı. Bu yanma sanki midemden yukarı doğru çıkıyor. Sürekli acıkma hissi oluyor ve aç olmasam bile midemden gün içinde sesler geliyor surekli gegirme istegi oluyor hafifte siskinligim oluyor tam olarak midemin sorunun ne oldugunu anlayamıyorum hocam ama bunun ağız kokusu yapabilecegini dusunuyorum. 
2.Bogazımda sanki balgam var ama ne kadar yutkunsamda orda gitmiyor. Tukurmeye çalışsamda gitmiyor hatta yapışkan bir tükürük geliyor. Ve ağzımda gerçekten çok kötü bir tat var dişlerimi fırçalamadıgımda bu tat ciddi manada midemi bulandırıyor. Dıslerimi fircaladiktan yarim saat sonra bu kotu tat tekrar geliyor. Bu tada ne sebep olabilir hocam sanki bu tat gitse agız kokumun buyuk bir kısmıda gidecekmiş gibi geliyor.
3. Yaklasık 2 yıl once egilmis bi konumda ayakkabilarimi baglarken agzima pirinc tanesi gibi beyaz bir sey gelmisti ama ondan sonra hic gelmedi burda okudugum kadariyla bademcik tasida agiz kokusunda buyuk bir etken. Acaba bende de olabilir mi? Olsaydi taşın surekli olarak gelmesi mi gerekirdi cunku o gunden sonra daha hic gelmedi. Ayrıca dişlerimde bir problem yok dilimi fırçalıyorum ve diş ipi kullanıyorum. Tedavimde nasıl bir yol izlemeliyim hocam sıkıntının kaynagı sizce nedir cevabınız için simdiden tesekkurler

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2014 Saat 20:39
Orjinalini yazan: gepupagep

Tedavimde nasıl bir yol izlemeliyim hocam sıkıntının kaynagı sizce nedir cevabınız için simdiden tesekkurler

Bilmiyorum.
Emin olun böyle bir şeye karar vermek veya tedaviniz için yönlendirme yapmak mümkün olmayabilir.
-M
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2017 Saat 16:53
Arkadaşlar ilk mesajlarda alerjiden bahsetmişsiniz alerji hapları ve spreyleri bende de işe yaramıyor. Aşı tedavisine başlayacağım umarım sorun çözülür size de yardımcı olmuş olurum.
IP
sertokus
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı sertokus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2018 Saat 01:27
Orjinalini yazan: doksaniki

Arkadaşlar benim KBB dışında başka hiçbir rahatsızlığım yok(mide, karaciğer vs)Doktor burunda kemik eğrili var ve burun etleri(konkalar) çok şişmiş dedi. Sorundan tamamen kurtulmuş bir arkadaşla mailleşirken bana aynada ışık tutup bak burnunun üst tarafındaki etler mi şişmiş dedi. Bakınca farkettim üst taraf şişmiş ama alt tarafta öyle birşey yok. Ben sadece burnumun alt tarafını kullanarak nefes alıyorum. Her nefes sinüsleri dolaşıp temizlemeden direk cigere gidiyor. Nidazol gibi oksijensiz ortamda yaşayan bakterileri öldüren ilaçlar kokuyu tamamen kesiyordu, diğerleri etkilemiyordu. Bu da o bölgeye oksijen gitmediğinin kanıtı.

4 gün once burun etlerimi frekans dalgalarıyla yaktırdım. Nefes alma şeklim tamamen değişti, koku yüzde elli azaldı. Ve bakın arkadaşlar şu çok ilginç ben koku başladığından beri (9 yıldır) hiç grip olmuyorum hiç bir solunum yolu hastalığı bulaşmıyor herkes de şaşırıyordu. 2 gün once boğazım öyle acıdı öyle hasta oldum ki tamamen nefesin boğazıma gitmesiyle oldu. Koku tamamen kaybolmadı ama en azından sorunu buldum. Kemik eğriliği ameliyatını yaptırırsam çok etkili olacağını düşünüyorum ama asla cesaret edemiyorum.. Bende koku nidazol kullandığım zamanlardaki kadar asla olmasa da yüzde elli azaldı.1 kişi bile benim sayemde biraz da olsa iyileşsin istiyorum. Allah hepimize şifa versin.

Merhaba. Umarım mesajımı okursun. 7 yıl oldu. Bende seninl aynı sorunu yaşıyor olabilirim. Benim sadece sol burnum tıkalı ve burun etlerim ise normalden aşırı şişiyormuş. Aynı zamanda burun eğriliği mevcut. ben de propoils kullanarak biraz sıkıntıyı geçici olarak aşsamda asla %100 sonuca ulaşmadım. Bende uzun zamandır grip olmadım. Ama ben ağız kokusunu bademcik taşı problemine bağlıyordum. Ama bademcik taşım çok az. Sadece 1 -2 tane birşey.

Burun ameliyatı oldunuz mu onu merak ettim.
Bademcik taşı hariç sorunlarımız çok benzer sanki
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2018 Saat 14:10
Murat hocam size bi soru sormak istiyorum ben burun eğriliği hafif vardı ameliyat olarak kurtuldum tamamen açık fakat buna rağmen nefes almakta güçlük çekiyorum burnumdan yani ilk 1 2 hafta süperdi çünkü evde bi hijyen vardı toz yok denecek kadar azdı , yani tozun burnu tıkamaya ve hatta koku ve hava aldırmıyacak kadar zorluyacak gücü varmıdır?
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2018 Saat 08:26
Şikayetleriniz, Hava trafiğini bozan bir şeyler bulunduğunu işaret ediyor

Yolunda gitmeyen bi rşey olabilir çekincesi ile paranasal sinüs bilgisayarlı tomografisi çektirmenizde fayda olabilir.

Bir kbb hekimindenendoskop ile içeri bakmasını da isteyebilirsiniz.

-M

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2018 Saat 19:15
Teşekkür ederim bir sorum daha var hocam , diş eti çekilmesi ile ağız kokusu arasında bağlantı varmıdır bu önemsenmelimidir? yoksa diş eti çekilmesi farklı bir alanda farklı bir hastalıkmıdır
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2018 Saat 19:52
Diş eti çekilmesi değil, diş eti çekilmesine neden olan bakteri plağı ağız kokusuna sebep olabilir.

Üstelik dişi saran çevre dokuda harabiyet ilerledikçe ağız kokusunun azalıyor olması bir garip durumdur
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2018 Saat 08:50
Orjinalini yazan: aydinmur

Diş eti çekilmesi değil, diş eti çekilmesine neden olan bakteri plağı ağız kokusuna sebep olabilir.

Üstelik dişi saran çevre dokuda harabiyet ilerledikçe ağız kokusunun azalıyor olması bir garip durumdur
-M

diş etlerindeki problemler ağız kokusunu azaltıyormu? benmi yanlış anladım hocam teşekkür ederim yanıtlarınız için ,

Hocam sürekli düşünüyorum acaba neremde hangi organımda neremde ne bozukluk var bu kokunun sebebi ne sürekli düşünüyorum ama akıl sır mantık çözüm sonuç elde edemiyorum çaresizce düşünüyorum buda beni yıpratıyor yoruldum hocam :'(
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu