Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: yorumlarınızı bekliyorum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Konu: yorumlarınızı bekliyorum
    Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2013 Saat 21:39
arkadaşlar burdaki herkese sorum olacak bende sinüzit geniz akıntısı ve burunda eğrilik var burdaki çogu arkadaş gibi dilimde beyazlık oluyo. bugun dilimin arka tarafını elledim ve girintili çıkıntılıydı ve koku vardı. devlette diş doktoruna gittim diş etlerinde sıkıntı yok dedi özele gittim diş etlerin hafif iltihap var dedi. KBB randevu aldım 3 gün sonra gidicem.Benimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar nasıl bir yol izledi. Yada iyi gelen birşeyler var mı. ben bütün ameliyatları olmaya hazırım. gidebilirsem murat hocaya'da gidicem. sizden yardım istiyorum çünkü bankaya başlıcam yakında ve nişanlımda evlenmek istiyor bir an önce elimden ne geliyosa yapmam lazım en azından kokuyu azaltıp sakızdır geçiçi ürünlerle tamamen gitmesini sağlamam lazım. flagly çok iyi geliyor ama zararlı. ayrıca ağzımda kuruluk ve sanki tükürüğüm kokuyor. sizden tecrübelerinizi benle paylaşmanızı istiyorum şimdiden teşekkürler.
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2013 Saat 15:54
buğün diş doktoruna gittim dişlerinde sıkısıklık var dedi ama diş eti rahatsızlığın yok dedi dilinde sağlıklı dedi ağız hijyeninde iyi dedi eeeeeee ne etcem şimdi
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2013 Saat 19:02
KOCAELİDE oturan arkadaş varsa ben onunla irtibata geçip yediğimiz ürünlerin kullandığımız gargara olsun sirkeli limonlu su ne kadar süre etki ettiğini yada hangi ilaçların nekadar süre etki ettiğini birbirimize gerçekleri söyleyerek bulabiliriz. çevredeki insanlar gerçegi söylemiyolar üzüldüğümüz için. Dolasıyla en iyi birbirimizi anlarızz eğer bir çözümü yoksa bile en azından nelerin azaltığını ne kadar süre etki ettiğini anlayabiriz. onları kullanarak ömrümüzü geçiricez. ölümlü dünya zaten ölünce kurtulcaz. en azından sakızla bile günü kurtarabiliyoruz ya kör olsak...
IP
alpin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı alpin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2013 Saat 22:58
selam.Benimde dilimin üzerinde beyaz bir tabaka var ve burun kemiği eğriliği var ancak görüştüğüm kbb doktorlarından hiçbiri burun kemiğinden kaynaklanır demediği için gastroentolog ile görüşüp endoskopi çektirdim.Helicobakteri çıktı.Ondan kaynaklıdır diye düşünüp antibiyotik tedavisinin bitmesini bekledim.nafile..2. endoskopide helicobakterıye rastlanmadı ama dil hala beyaz.Dermatolojiye gittim.Candida ( mantar ) teşhisi koydu.Bir umutla mantar ilacı kullanıyorum şimdi de.Artık en son çare burun kemiği ameliyatı olacağım galiba.Yeter ki çözüm olsun razıyım herseye
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 09:28
Bir dakika şurayı anlamadım. Dermatolojiye dilin için mi gittin?? Bunu hiç düşünmemiştim açıkcası. Mantar ilaçları inşaAllah işe yarar ama işe yaramazsa da haber verir misin??
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 14:12
dermatolojiye gittiğinde doktora ne şikayette bulundun çünkü malesf ben doktora gidiceğimde ağzım kokuyo demicem çünkü çok ciddiye almıyolar. inşlh mantar ilaçları işe yarar bende bu konuyu araştırıyım. arkaşlar birde zorla dilinizin arkasını fırçalamaya çalışın her ne kadar zor olsada ögürsekte zorla yapmaya çalışın ben her geçen gün biraz daha ileri zorluyorum müthiş yararı oluyo
IP
alpin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı alpin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 22:17
Dermatolojiye dilimdeki beyaz tabaka şikayetiyle gittim.Beyaz tabakadan bir parca alıp baktıktan sonra mantar teşhisi koydu.Mantar ağız kokusu yapar dedi.Birde bugün birinden duydum karadut ağız mantarına iyi geliyormuş.Bol bol yemeye başladım.İlaçları 14 gün kullanacagım umarım dildeki problemi çözer ama sorunu kökten çözeceğini sanmıyorum.Sizce burun ameliyatı olmalı mıyım?
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2013 Saat 21:17
BENDE DÜŞÜNÜYORUM BURUN AMALİYATINI LAKİN KİMİSİNE İYİ GELMİŞ KİMİSİNE ETKİ ETMEMİŞ. BEN TAMOGRAFİ ÇEKTİRECEĞİM BAKALIM DOKTOR NE DİCEK EĞER %5 AZALTCAĞINI BİLSEM GİDİP OLURUM
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2020 Saat 23:08
Kıymetli hocam ve arkadaşlar, merhaba, ,

Adım Ali. İstanbul'da ikamet ediyorum ve 28 yaşımdayım.

Çocukluk dönemimde nefes kokum vardı. Bunu biliyordum. Genç olup hastaneye gidip gelmeyi akıl edebilecek yaşa gelince sağlıkta utanma olmaz deyip ağız kokum için dahiliyeye gittim. Gittim çünkü dişlerim sağlamdı. Ağzımın koktuğu öyküsünü dinleyen doktor iyice dinledikten sonra hiçbir tetkik istemeden PPI ilacı yazdı. İlk kullanımlarım sonrası sürekli sıvı dışkılama yaşadım ve koku birden kesildi. Çok mutlu olmuştum. Kutuyu bitirdim. Sabah bile neredeyse koku olmazdı. Dahası sigara içmeme rağmen birçok kız arkadaşımın ağzımın sigara bile kokmamasına şaşırdıklarını söylerlerdi. Bu güzel günler senelerce böyle gitti. Amma velakin yaklaşık üç sene önce bu kabus geldi beni buldu yine. Koku başladığında Akut tonsilit ve midede yanma ile uğraştığımı hatırlıyorum. O gün bu gündür koku 3 yıldır gitmedi. Endoskopi yaptırdım. Kapakçıkta sorun yok. Değerlendirme temiz olduğu yönünde. Gaita ve biyopside helikobakter pilori çıkmadı. Sinüzit için makineye girdim sinüzitim çıkmadı. Kan değerlerim normal. Yanma arada olsa da ppi kullandım yanmalar seyreldi çok katı yeyince arada yanıyor. Bu arada akciğer için nefes testine girdim, gayet iyi çıktı.

Geçen kbb'ye gittim yine. Mevsimsel alerjik rinit ve kronik farenjit olduğum söylendi. Sprey ve ilaç verdi.

Ama koku gitmiyor.

Hayatımı, ilişkilerimi çok etkiliyor bu durum. İşten cinselliğe kadar geniş bir yelpazede öfkeliyim. Daha ben ne yapayım?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2020 Saat 18:41
Çok ilginç!
Bu ppi ilacının ne için verildiğini öğrenmek lazım!
Doktorunuz bu ilaçı hangi hasta organ için vermişti?
Size ppi yi veren doktoru bulun bence.
Yani aklıma gelen, bağırsakta problem var gibi.
Şimdilik bu kadar yazabiliyorum.
Zor değilse eski dr nuzu bulun. Ya da ilk verilen ppi neye, nereye iyi geldi? Ben de merak ediyorum bunu şimdi!
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2020 Saat 02:43
Mahoni, üzerinden 10 yılı aşkın süre geçti. Ben şikayetimi anlattım, doktor yazdı ve şifa buldum. Hangi saikle yazdı bilmiyorum. İlacın adı pulcet idi.
IP
Fayda3
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Fayda3 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2020 Saat 15:02
Murat hocam bir şey sormak istiyorum.Her insanın ağzında az da olsa koku var mıdır?Ben konuştuğumda koku pek duymuyorum, fakat dilimi sonuna kadar dışarı çıkarıp burnuma doğru nefes verdiğimde bi koku alıyorum.Bu normal midir?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2020 Saat 18:08
Orjinalini yazan: Fayda3

Murat hocam bir şey sormak istiyorum.Her insanın ağzında az da olsa koku var mıdır?Ben konuştuğumda koku pek duymuyorum, fakat dilimi sonuna kadar dışarı çıkarıp burnuma doğru nefes verdiğimde bi koku alıyorum.Bu normal midir?

Evet çok normaldir.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 09:21
Murat hocam ben size daha önce ölçüm yaptırmıştım, kullandığınız cihaz nedir acaba??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 09:49
Orjinalini yazan: Ethic1

Murat hocam ben size daha önce ölçüm yaptırmıştım, kullandığınız cihaz nedir acaba??

Burada Ethic1 ismini kullanıyorsunuz ama ben Sizin isminizi ve tarihi bilmiyorum. Forumdaki isminizde yola çıkarak kartınızı ve kayıtlarınızı bulamam. Size hangi cihazı kullandığımı bilemem.

MX6
Halitor 3
Halitor 4
Halimeter

IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 13:10
Birden çok cihazla bakıldığını bilmiyordum.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2020 Saat 13:11
Peki bu cihazların herhangi birinde koku nedenini bulmaya yönelik analiz yapılıyor mu?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu