Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: geniz akıntısı olanlar buraya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 36
Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Konu: geniz akıntısı olanlar buraya
    Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2013 Saat 17:11
arkadaşlar bende de geniz akıntısı var. sürekli yutkunma hissi var. boğazıma iyice baktığımda arka taraftan aşağıya doğru akan sümük gibi ama daha beyaz sıvılar görüyorum ve biraz tahriş olmuş durumda kızarıklık var.
başlarda ben kendi kokumu alamıyordum mesajlarım da yazmıştım şimdi alabiliyorum özellikle dilimi boğazıma doğru çevirip sürttüğüm de daha net alabiliyorum.
bazen koku yapan dişim vardı kanal tedavili onu çektirdim ama koku gitmedi.
hp tedavisi gördüm gitmedi.
reflü tedavisi gördüm gitmedi.
koku hep aynı hiç değişmiyor mide kaynaklı olamaz gibime geliyor?
artık geniz akıntısına yoğunlaşacağım, geniz akıntısının sebebini bulmak için bir şeyler yapacağım.
geniz akıntısına tuzlu su gargarası ve ada çayının iyi geldiğini öğrendim eğer sizinde iyi geldiğini bildiğiniz şeyler varsa paylaşın burda...
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2013 Saat 21:48
Aynen kardeş bu dediklerin bende de var. Boğazda tahriş yani kızarıklık. Dil kökünde aşırı bir koku. Bende dilimi boğazıma doğru sürttüğümde kokuyu daha net alıyorum sanki damağıma bile işlemiş o pas! Kokunun cinsi hep aynı dediğin gibi. Ada çayı gargarası yaptım, tuzlu su denedim, çok az etkisi oluyor bunların... Oksijenli su ile normal suyu karıştırıp gargara yap, nasıl etki edecek yada ne kadar etkisi sürecek bir deneyip yaz istersen. Bu arada ben sanki çok soğuk buzlu vs şeyler yeyip içtiğimde kokunun azaldığını hissediyorum ama yine de tam emin değilim.
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2013 Saat 01:43
buz dil kokundeki pasi yok ediyor. bn 3 aydir pharmol zn kullaniyrm. tip 1 olsaydii coktn gecerdi .faranjt teshsi konmstu ama onunda cozumu yok :s
IP
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2013 Saat 09:18
ben yaz kış burnu çeşme gibi akan biriydim son 1,5 yıldır ne burnum akıyor ne de nezle falan oluyorum yoksa diyorum akıntı burnumdan değilde artık arka taraftan mı akmaya başladı ?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2013 Saat 20:51
Dadaş, şiddetli geniz akıntısı olsa hissetmen lazım. Kronikleşmiş bir akıntı varsa belki artık bünyen alışmıştır. Bir alerji testi yaptırabilirsin. Alerji testini cildiye bölümü yapar. KBB doktoruna söylersen seni oraya sevk eder. Yalnız, bir KBB doçenti bana " İstersen alerji testi yaptıralım ama sonuç negatif çıksa bile alerji başka bir şeye bağlı olabilir. Nem oranı, havanın kuruluğu vs etkili olabilir. " demişti. Yani o testte bir şey çıkmasa bile yine alerjik olabilir demişti. Beyaz tenlilerde, Orta Avrupalılarda falan çok oluyor, nedeni bilinmiyor gibi bir şeyler anlatmıştı.

Gideceğin doktoru, hastaneyi internetten araştır biraz. Bazı sitelerde doktorlar hakkında yorumlar yapılıyor; yaklaşımı nasıl, muayenesi hakkında hasta gözünden bilgi veriliyor. Bizim sorunumuzda bilgiden ziyade ilgi önemli.

Mesela ben Adana'da KBB hastanesi olduğunu ilk defa öğrendim. Nasıl bir yer bilmiyorum, şartları ve zaman uyarsa gitmeyi düşünüyorum. Bademciklerimi aldırmaya kararlıyım, eğer doktor kamerayla bakar, bademcik taşlarını görürse aldıracağım.

Bir de doktorlarda şunu görüyorum: Yardımcı doçent, doçent, profesör olanlar çok ilgili , güleryüzlü    oluyorlar, bayağa bir zaman ayırıyorlar ama sanki ezbere konuşuyorlar. Muayeneden ziyade kitaptan aktarım yapıyor gibiler. Belki öğretmenliğin verdiği bir alışkanlıktır.
IP
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2013 Saat 21:29
şifa hastanesine gidicem daha 4 ay öncede gitmiştim çok ilgili doktorlar ama sıkıntı şu daha öncede söylediğim gibi geniz akıntısına bir sürü hastalık sebep olduğu için örneğin reflü, sinüzit, alerji, farenjit, burun eğriliği vs vs bir sürü hangisi olduğunu inan bana doktorlar da çıkaramıyor. rastgele bunlardan birini teşhis olarak belirleyip tedaviye başlıyorlar. bendeki geniz akıntı boğazımı tahriş ediyor bunu çok iyi biliyorum ama doktor reflü var sende dedi ya midemle alakalı en ufak bi şikayetim yok ne yanma var ne acı su gelme var ne de başka birşey sıkıntıllar işte bunlar bütün o hastalıkların hepsinin tedavisini sırayla olucaz yani tıp bumu yaa ????
IP
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2013 Saat 19:44
bugün gittim doktora bir sonuç çıkmadı ama doktorun ilgisi beni o kadar mutlu etti ki anlatamam. şikayetlerimi anlattıktan sonra önce burnundan başlayalım dedi eğer burnunda bir sıkıntı çıkmazsa bademciklerine bakarız orda da bir şey çıkmazsa yemek borunu inceleriz dedi. burnumdan sinüz ağızlarını inceledi bir sıkıntı yok dedi. sinüs tomografisi istedi çektirdim o da temiz çıktı             
bademciklerime baktı magma yok dedi ama bademciklerin üstü biraz girintili çıkıntılı yemek artıklarının kalması olasılığı var dedi. sana boşuna ilaç yazmak istemiyorum dedi şuan 2 hafta hiçbi ilacı kullanma sadece yemeklerden sonra gargara yap ağzını iyi temizle tlf numarasını verdi bana gelişmelerden beni haberdar et dedi. Allah razı olsun belki sıkıntım şimdilik çözülmedi ama şu ilgisi beni o kadar çok mutlu etti ki...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2013 Saat 09:35
O kadar sevindim ki.. Aslında hiç fazla bir şey istemiyoruz. Sadece azıcık ilgi ve bilimsel yaklaşım. Bize de böyle doktorlar gelir inşaAllah:(
IP
dadaş87
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dadaş87 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2013 Saat 23:09
bugün şifa hastanesine gittim yine endoskopi yaptırdım yemek borusu iltihabı ve mide kapakçığı gevşekliği var dedi başhekim 1 aylık ilaç tedavisi verdi kullan geçicek dedi geçmezse gel tekrar dedi bi sıkıntı olursa ara beni dedi. arkadaşlar dua edin şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine kurtulalım şu hastalıktan.. endoskopinin cd sini veriyorlar biraz önce izledim çok acaip yaa.
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2013 Saat 15:09
Verdiği ilaç Proton Pompası İnhibitörü mü?
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2013 Saat 17:49
geniz akintim icin sinus rins kit kullaniyorum. goz cevremde morarmalar olustu. dil pasi azaldi ama tamamen gitmedi koku var hala. goz ve cervresinde hafif agri olusuyor ara ara. geniz akintim hafifledi. yorumlariniz nedir ? cockluktan beri agiz kokusu sikayetm var ve cocklugmdan beri artan goz bozuklugm var. suan 3.50 miyop. sol   burunda digerine gore daha az hava akisi var. yorumlarinz nedir?
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2013 Saat 20:47
bu dertler hep aynı mı olur? ama kit kullanmadım...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2013 Saat 10:14
Tamamen gitmedi derken yani azaldı mı koku biraz? Eğer azaldıysa kullandığınız ilaç bittikten sonra bir daha gözlemleyelim acaba artacak mı yeniden?? Birde sinüs rinse kit nasıl bir ilaç reçetesiz alabiliyor muyuz?? Siz de yan etkileri olmuş acaba ağır bir ilaç mı??
Hava akışı çok önemli ama ne düzeyde sizde ki. Hava akışını engelleyen durum muhtemelen deviasyondur ama deviasyon hemen hemen herkeste var ama kimisinde az kimisinde çok hatta rahatsız edici derece de. Eğer siz geceleri burun tıkanıklığı, nefes alma sorunu yaşıyorsanız hatta öyle ki ağzınızdan nefes alıp veriyorsanız kesinlikle deviasyon ameliyatı olmalısınız. Yaşınız kaç bilmiyorum ama ilerleyen yaşlarda bu ameliyat çok zor oluyor ağrılı geçiyormuş erken yaşta olmakta fayda var. Ve evet sorunuza cevaben deviasyon hava akışını engeller, burun içinin ve genize giden kısmın havasız kalmasını neden olur. Göz bozukluğunun ne ilgisi vardır bilemiyorum ama benim de var 2,5 miyop:)
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2013 Saat 19:14
bunlarin tek mantkli acklamasi bnce kronik sinuzit...
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2013 Saat 23:49
sifa ; sinus rins kit ilaç değil tuz ve karbonat karısımı. bir pompayla burna sıkıyorsun suyu diğerinde çıkıyor. geniz akıntısını azaltıyor. videolarını bulabilirsin. burundaki hava akışı zorluğu sebebi sinüzitte olabilir, rinitte olabilir , olabilirde olabilir...
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2013 Saat 23:12
http://kbb-forum.net/journal/text.php3?id=31

BURUN AKINTISI OLMAYAN, HALİTOZİSLE SEYİRLİ BURUNDA YABANCI CİSİM OLGUSU
Dr. Sinan ATMACA1, Dr. Ayşegül ZENCİROĞLU21Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi, KBB, Ankara, Türkiye2Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi, Neonatoloji, Ankara, Türkiye
GirişHalitozis; gerek erişkin, gerekse çocuk yaş grubunda önemli bir sosyal ve tıbbi sorundur [1]. Her iki yaş grubunda da kötü ağız bakımı ve diş hastalıkları başta gelen halitozis nedenleridir [1-5]. Bunun yanında; alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları, kronik sinüzit, gastrointestinal sistem hastalıkları, sigara içimi, karaciğer yetmezliği, azotemi ve diyabetik ketoasidoz da halitozise neden olabilir [2,4,5]. Burunda yabancı cisim, çocuk yaş grubunda sıkça rastlanılan bir klinik tablo olmasına rağmen, halitozis etkeni olarak nadiren karşımıza çıkmaktadır [2,3]. Bu yazıda, 4 yaşında bir çocuk hastada kronik halitosize neden olan bir burunda yabancı cismi olgusu sunulmaktadır.
Olgu Sunusu Dört yaşında erkek hasta Eylül 2002 tarihinde, yaklaşık 5.5 aydır süren kötü ağız kokusu yakınmasıyla hastanemize başvurdu. Öyküden, kendi yaşıtlarının dahi ağız kokusu nedeniyle çocukla oynamayı reddettiği öğrenildi. Ankara dışında yaşayan aile, bu yakınmayla çocuğu daha önce iki kez diş, üç kez de çocuk doktoruna götürmüştü. Diş muayenelerinde, dişlerde bu ağız kokusunu açıklayacak bir sorun olmadığı söylenirken, pediatrik değerlendirmelerde, iki kez sinüzit, bir kez de tonsillit tanısıyla ve ağız kokusu da her seferinde bu nedenlere bağlanarak tıbbi tedavi verildiği, ancak çocuğun kötü ağız kokusunun hiç düzelmediği anlaşılmaktaydı. Aileye pis kokulu burun akıntısı olup olmadığı soruldu ancak bu süre içerisinde olmadığı öğrenildi. Hastanın muayenesinde de, çocuğa yaklaşmaya başlayınca hemen hissedilen rahatsız edici ağız kokusu saptandı. Kulak-Burun-Boğaz muayenesinde; otoskopik muayene normal sınırlarda, orofarenkste yoğun, pürülan postnazal akıntı, anterior rinoskopide sağ nazal kavite doğaldı, sol nazal kavitede orta konka seviyesinde kurutlanma ile beraber gri-siyah refle veren yabancı cisim şüphesi uyandıran bir görünüm izlendi. Ancak çocuğun muayeneye koopere olmaması nedeniyle müdahale edilemedi ve genel anestezi altında muayeneye karar verildi. Preoperatif hazırlık ve açlık süresini takiben, genel anestezi altında yapılan muayenede sol nazal kavitede; etrafı kurutla kaplı, siyah renkli naylon torba parçası izlendi ve alligatör forseps yardımıyla çıkarıldı (Resim). Postoperatif dönemde, izotonik okyanus suyu spreyi önerildi. İki hafta sonra yapılan kontrol muayenesinde, ağız kokusu ve postnazal pürülan akıntı tamamen kaybolmuştu ve nazal mukoza doğal olarak izlendi.TartışmaHalitozis, genellikle ağız bakımı bozukluğuna ve diş hastalıklarına bağlı görülse de, diğer sistemik ve lokal hastalıklara nedeniyle de oluışabilir [1-5). Ağız kokusunun temel organik nedeni olarak uçucu sülfür komponentleri sorumlu tutulmaktadır (4,5). Bu yakınmayla gelen hastada öncelikli olarak nedeni bulmaya yönelik bir yaklaşım yapılması, daha sonra tedavinin planlanması önerilmektedir (1,2). Bu hastalarda öncelikle, ağız hijyeninin sağlanması ve saptanırsa diş hastalıklarının tedavisi çoğu olguda yararlı sonuç verir. İnatçı olgularda diğer nedenlere de yönelik araştırma yapılmalıdır (2,3).Haumann ve Kneepkens, 4.5 ve 1.5 yaşında kötü ağız kokusu yakınması olan iki çocukta burunda yabancı cisim belirlemişler ve yabancı cisimler çıkarıldıktan sonra kokunun geçtiğini bildirmişlerdir (2). Kurul ve Kandoğan, 2 yıldır kötü ağız kokusu yakınması olan 4 yaşında bir çocukta, farenkste yumuşak doku içinde gömülü metal bir yüzük göstermişlerdir (3). Burunda yabancı cisim, çocuk yaş grubunda oldukça sık rastlanan bir klinik tablodur. Öyküde, hemen her zaman, tek taraflı pis kokulu burun akıntısı tipik olmasına karşın, bu olguda, hem öyküde hem de muayenede belirlenmemişti. Kötü ağız kokusu yakınmasıyla 5 kez doktora giden hasta üç kez verilen üst solunum yolu enfeksiyonuna yönelik tedavilerden fayda görmemişti. Burunda yerleşen yabancı cismin, oluşturduğu yabancı cisim reaksiyonuyla, sinüziti taklit ederek gerçek neden olarak kendini maskeleyebileceği de gözardı edilmemelidir. Ayrıca oluşan bu yabancı cisim reaksiyonu üzerine ikincil enfeksiyonların yerleşebilmesi tabloyu daha da karmaşık hale getirebilir. Bu olguda naylon parçasının, genelde görmeye alıştığımız yabancı cisimlere (boncuk, kağıt leblebi, çekirdek, vb.) göre daha büyük olması ve nazal kavitede kurutlanmayla beraber tam obstrüksiyon yapmasıyla tek taraflı pis kokulu burun akıntısını engellediği ve akıntının geriye doğru olmasını sağladığı düşünüldü. Saptanan akıntının pürülan nitelikte olması, muhtemel bir ikincil enfeksiyonu düşündürse de yabancı cismin uzaklaştırılmasından sonra, hastanın takibinde, pürülan akıntı ve ağız kokusunun tamamen kaybolması nedeniyle, bu akıntının daha çok yabancı cisim reaksiyonuna bağlı olduğunu düşündürdü.Burunda yabancı cisim, çocukluk yaş grubu halitozis olgularının ayırıcı tanısında mutlaka düşünülmeli, ayrıca nadir bir kronik sinüzit nedeni olabileceği akılda tutulmalıdır.Başa DönKaynaklar1) Replogle WH, Beebe DK. Halitosis. Am Fam Physician 1996; 53 (4): 1215-8 [ Özet ]2) Haumann TJ, Kneepkens CM. [Halitosis in two children caused by a foreign body in the nose]. Ned Tijdschr Geneeskd 2000; 144 (23): 1129-30 [ Özet ]3) Kurul S, Kandogan T. Pharyngeal foreign body in a child persisting for three years. Emerg Med J 2002; 19 (4): 361-2 [ Özet ]4) Amir E, Shimonov R, Rosenberg M. Halitosis in children. J Pediatr 1999; 134 (3): 338-43 [ Özet ]5) Ben-Aryeh H, Horowitz G, Nir D, Laufer D. Halitosis: an interdisciplinary approach. Am J Otolaryngol 1998; 19 (1): 8-11 [ Özet ]Başa Dön

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2013 Saat 21:37
Ornitop paylaşım için teşekkürler.

Bende de tek taraflı koku var. Birşeyler yemek baskılıyor. Murat Hocama defalarca kez gitmeye niyetlendim ama kokunun en bariz olduğu zamanı hissetmeye çalışıyorum. Ramazanda o kadar yüksekti ki sırf orucu yaralamamak için muayeneye gitmedim. Sağ tarafta bir akıntı var bende de gün içinde gittikçe koyulaşıyor. Ben burundan ameliyatta oldum. Anatomik bozukluk da yok artık ama geçmedi (çok azaldı ama hala sosyal hayatımı zedeleyecek kadar devam ediyor) :/
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2013 Saat 23:02
lanet, beter, illet bir şey bu... neden niçin olduğu da belli değil birden bire bitiveriyor vücutta.

şehir değişikliğinden olabilir mi acaba? nedeni belli değil neyse..! bir sabah kalktığınızda ağzınızda iğrenç bir tat olur ve tükürmek istersiniz, lavaboya tükürdüğünüzde ise ağzınızdaki tadın rengini açığa çıkar... bu dakikadan sonra artık tükürüğünüz beyaz değil, sarıdır!

öyle zannediyorum sinüzit ile birlikte tetikleniyor... sinüzit sadece tıkalı burun manasına geldiğinde geniz akıntısı hat safhaya ulaşıyor zira zannediyorum sinüslerdeki tüm iltihap aşağıya doğru iniyor.

ve bence en katlanılmaz olanı da böylece ortaya çıkıyor; ağız kokusu.

iltihaplı pis mukoza ile beslenen kötü niyetli bakteriler koku yaptıkça yapıyor bir yerden sonra koku öyle bir hal alıyor ki "acaba ağzımda bir hayvan mı öldü ne?" sorusu geliyor insanın aklına.

şimdi yapılacak şey belli şu sinüzit ihtimalini kesinliğe ulaştırmak için kbb uzmanı bir doktora görünmek ve icap ederse operasyonla sonuçlanacak müdahalelerin olabileceğini göze almak... belki kronikleşmeden halledilebilir ya da iyimser bir yaklaşımla sadece antibiyotik bazlı ilaçlarla bertaraf edilebilir..?

gelin görün ki hiç içimden gelmiyor... şimdi hastanaye git, vaziyeti anlat, burdundan içeri bir şeyler sokup "aa sen sinüzitsin!" desinler ve "şu ilaçları kullan, 20 gün sonra gel bakalım!" ile uğraşmak nasıl ölümcül bir şey gibi geliyor anlatamam.

neyse, konu ne saptı yahu!

geniz akıntısı çok kötü bir şey... öyle pis bir şey ki! ağızda yerleştirdiği koku, diş+dil fırçalaması ve ağız suyu ile gargara sonrası bile gitmiyor... ağız kurumasın diye sürekli su içiyorum yok yine faydası... sinüziti baskılamak için tuzlu su spreyleriyle burnuma müdahale ediyorum ama ı-ıh. muhtemelen yutkunduğum noktanın tam orası berbar bir şekilde istila edilmiş durumda ama gargara orada yapılamıyor, diş fırçasıyle ise insan öğürmeden dokunamıyor bile... tam anlamıyla bed bir durum.

bu ne lan!
KAYNAK: ekşisözük 14.11.2013 04:32 kara pabuc

https://eksisozluk.com/geniz-akintisi--379223?p=4
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 13:35
sinuzit veya rinit kendi basina koku yapmaz cogu zaman inflame olmus mukoz geniz ve agiz icinde iritasyona sebebiyet veriyor ve bakterilerin cogalmasina neden oluyor! en buyuk nedeni antomik burun sorunlari ve konka buyumesi ! buhar tenefusu yapmak çok yararli kesin bir sonuca ulastirmaya bilir lakin! papatya kaynatip buharini on dakika iki seans bes dakika arayla ve gunde iki defa sinuzitin olusturdugu olguyu akita bilir ! rinit için ise uzerlik otu tohumu tenefusu cok etkilidir!ayrica okaliptus ve corek otu gargarasi pharangit için çok faydalidir !
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2013 Saat 10:40
sinuzit tomografi sonuclarim :

sağ maksiller sinüste mukozal kalinlaşma ve sol maksiller sinüste retansiyon kisti izlenmektedir.

Diğer paranzal sinüslerin havalanmasi ve mukozal yapisi normaldir.

osteomeatal birimler açiktir.
nazal septum sola deviye olup hava pasaji açiktir.
inferior konkalar hipertrofiktir.
orta konkalar normaldir.

SONUÇ: Sağ maksiller sinüste mukozal kalinlasma ve sol maksiller sinüste retansiyon kisti.

Nazal septumda sola deviasyon.

inferior konkal hipertrofi.

Arkadaslar ve hocam yorumlarinizi bekliyorum..

IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2013 Saat 19:52
...sinüste mukozal kalinlaşma .. bu bende de çıkmıştı. ayrıca rinit çıktı bende. sinüsler tertemiz dendi.

Evianın da dediği gibi sinüzit ve riit tek başına anlamlı olmayabilir. Benim sinüzit nedeniyle gözlerini açamayan arkadaşlarım var, ama hiç böyle sorunları yok.

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2013 Saat 21:55
bulunmamasinin sonucu bu akinti yipratip tahris ediyo genizi kulak burun bogaz yoollarini burdada bi nevi olu doku olusuyor tahrise bagli ne kadar bakimli olursa olsun agizdada bakteri var onlarda bu proteini yiyip sulfur uretio bu yuzden bulamio doktorlar cunki kati bir kutlelesme yok genelde kizariklik ve tahris olma var onuda onemsemeyip basiyolar antibioyu :)
IP
ornitop
Üye
Üye

Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Aralık-2013 Saat 16:37
evian cozum ne peki ?
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2013 Saat 00:46
çozum !!!! muco-purulent inflammation u ortadan kaldirmak nedenini elemine etmek !
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Aralık-2013 Saat 21:42
muco-purulent inflammation hakkında internette bazı bilgiler yer alıyor ama akademik olduğundan pek anlamadım.
evian bundan bahsediliyorsa tedavisi hakkında da bilgi yok mudur? Sonuçta çözümsüz bir hastalık değildir değil mi
IP
yasemin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı yasemin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2013 Saat 07:02
geniz akıntısı alerjiden de kaynaklanabilir. benimkisi öyle. medikal park hastanesinde alerji testi yaptirdim. dr. bana xyzal diye bir ilâç verdi. burun akıntısına iyi geliyor ama genIş akıntısına faydası yok
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2013 Saat 20:55
elbette tadavisi var ama sabir ve zaman isteyen bir olay ! sinuzit veya rinit yada burun ici anatomik andikaplar ,nasal polipler yada konka buyumesine bagli enfekte olmus mukosdan dolayi oluyor ve sandigimizdan daha cok insnai etkiliyor !
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2013 Saat 21:59
Orjinalini yazan: evian

çozum !!!! muco-purulent inflammation u ortadan kaldirmak nedenini elemine etmek !

Bu konudan ilerlesek çözüm bulacağız bence. Evian o yaşlı doktorla tekrar görüştün mü? Sen bayağı ilerlemiştin sanki konuda?

IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2013 Saat 11:23
yok onla isim bitti yazdi çizdi rhino plastique ' e gonderdi yedi ocakta randevum var
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 19:31
Murat Hocam,

KBB de işini ehil yapan halimizden anlayacak bir doktor yok mudur? Hangi şehirde olursa olsun giderim. KBB kaynaklı bu sıkıntıyı çekenler oldukça fazla.
Sizin yönlendirmenizle bir çalışma yürütecek bir kbb doktoru bize gerekli kbb testlerini uygulayamaz mı acaba?. Artık çok zor durumdayım. Hayatım sarpa sardı. Sizden başka maddi manevi yardım aldığım/alacağım ailem en yakın doslarım dahil kimse yok. Yıllardır takip ediyorum forumlarınızı. Çok yol katettim, sorunun lokalini buldum yıllar sonunda.
Burun tıkanıklığı ameliyatla düzeltildi, ameliyatın ardından farklı doktorlara gittim çok başarılı olmuş dediler. Ama hala geçmedi geçmiyor. Hocam nolur kbb tarafında biraz daha destek verin bize.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 20:14
Sevgili kardeşim, hekim ismi verip hiç kimseye kefil olmak istemem. Üstelik sizin probleminizin burnunuzdan olduğunu bilemem. Kbb benim branşım olmadığı halde ben elimden geleni yapıp bir burun damlası tertip ettim. Fakat piyasaya çıkamıyor, çıkacak gibi de görünmüyor. Bütün yapabileceğim bundan ibarettir.
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 22:08
Hocam özelden mesaj atamıyorum. Posta kutunuz dolu.
Burun damlasını bize tester niyetine yada özel posta olarak iletseniz olmaz mı hocam? bu sizin açınızından sıkıntı yaratırsa sonuçları sizinle mailden paylaşsak.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2013 Saat 22:29
Ruhsatsız bir ilacı insan üzerine uygulamam yasal olmaz.
-M

IP
hydra
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hydra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2014 Saat 03:42
meraba ben izmirden ces bende de aynı sorun var ve çözümü buldum galiba yastığım çok düşük yatıyordum ve geçen akşam yükseltip yattım sabah uyandığımda genizden ne sarı akıntı var ne de bişey gece ağzımda biriken balgam genize doluyormuş hemen deneyin.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2014 Saat 10:05
Benim burun konkaları çok şiş. Gece ile ilgili bir sıkıntım yok gibi. Genel bir durum gece gündüz değişmiyor.

Nefes almamda sıkıntı var. Burun etlerini geri dönüşümsüz , kalıcı olarak küçültecek bir doktor arıyorum ben. ilk ameliyatımda kıkırdak eğriliği düzeltilmişti, bu işlemle sorunum %70-80 iyileşti.

Burun etini büzüştürecek bitkisel çözümler arıyorum şuan. Ayrıca alerji testi yaptıracağım.   
IP
casparov2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı casparov2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2015 Saat 11:46
Dadaş hangi doktora gittin ve şifa hastanesindeki doktorun verdiği tedaviyle iyileştin mi?
IP
yirmiuc
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yirmiuc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2015 Saat 01:27
Benim de yıllardır alerji, deviasyon ve konka sorunum var. Benim gibi alerjisi olan bir arkadaşım solgar 5htp alıp içmemi önerdi burnun çok açılacak ve çok rahatlayacaksın dedi çünkü kendisinde öyle olmuş. İlacı aldım denedim doğal bir seratonin kaynağı aslında öyle antibiyotik falan değil ve 2. kullanışımda burnum anlatamayacağım kadar açıldı aynı zamanda ağız kokusunda belirgin bir azalma oldu. Özellikle effect ve diğer alerji yada burun tıkanıklığı olan arkadaşlarımın deneyip mümkünse tecrübelerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ocak-2015 Saat 18:02
Sevgili Dadaş en son doktora gidecektin şifa hastanesine!
Ya benin gozumden kactı yada sen coktandır yoksun!
Merak ettim sende durum ne?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2015 Saat 17:19
arkadaşlar inanılmaz bi öneride bulunacağım size şimdi.ananas geniz akıntısına çok iyi geliyor. geniz akıntısı sindirilemeyen proteinler nedeniyle çok artıyor ve koyulaşıyor. ananasın içindeki bromelain enzimi bu proteinlerin sindirilmesini sağlayıp geniz akıntısını kesiyor. birebir denedim ve mucizevi şekilde sonucu gördüm. Aslında zaman zaman geniz akıntım sıfıra iniyor ama hangi besinden kaynaklanıyor pek anlamıyorum. internette keşfettim araştırma yaparken. burun etleri şiş olsa bile geniz akıntısı olmazsa sorunda olmuyor.
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2015 Saat 18:48
Benimde var 2 hafta antibiyotik tedavisi gordum gecmedi doktordan bi tomografi film isticem belki burnumda geniz eti felan buyumustur diyecegim doktoru cerahi mudehaleye zorlamam lazim zaten deviasyonda var.
IP
Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu