Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: 1 haftadır kokudan eser yok! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
king
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 47
Alıntı king Cevaplabullet Konu: 1 haftadır kokudan eser yok!
    Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 21:49
S.a. kardeşlerim, şu son bir hafta hariç yaklaşık olarak 10 yıldır ağız kokusu çekmekteydim.Bu kokudan kurtulmak için inanın çok çabaladım belki bunu söylemek için erken ama şükürler olsun sonunda kurtuldum bu illetten.Şimdi size geçirdiğim tedavi sürecini anlatacağım inşallah içinizden birilerine daha faydası dokunur da bu illetten kurtulur:)
     -Tedavi arama mağceram 1 yıl önce kbb doktoruna gitmemle başladı aşırı geniz akıntım, boğazda sürekli faranjit, dilimde pas, burun tıkanıklığı ve malüm ağır bir ağız kokum vardı.Doktor ameliyat olmam gerektiğini bu burun tıkanıklığından dolayı bu şikayetlerimi yaşadığımı söyledi hopaaaaa dünyalar benim oldu hemen tamam dedim ameliyat oldum devilasyon düzeltildi geniz etleri lazerle yakıldı.Ameliyat sonrası nefes alış verişim oldukça rahatladı fakat koku geçmedi üstelik 1-2 ay sonra yine az da olsa burnum tıkanmaya başladı.tekrara aynı doktora gittim alerji ilacı verdi 3-5 gün kullanıp attım faydası olmadı
     -Sorun başka bir yerde miydi?İnternetten araştırmalara başladım ve mide rahatsızlıklarının özellikle reflünün koku yapabileceğini gördüm ki benzer şekilde reflü haftalarındaki belirtiler bende de vardı ki belki de yoktu çünkü biz ağız kokusu şikayeti olanlar bir şey duysak acaba şundan mı evet evet bende de böyle böyle oluyor kesin bundan diye atlayış yaparız neyse gastroloji uzmanına gittim üstelik 3-4 doktor gezdim endoskopi floroskpi ultrason aylarca asit önleyici ilaç kullanımı iş reflü ameliyatı olmaya kadar gitti taki bir doktor çıkıp senin midenle ilgili hiç bir problemin yok yaptırdığın tetkikler sonucu görüntülerde de düzeltilecek bir durum yokki düzeltecek bir ameliyat yapalım sen sorunu burada arama diyene kadar
     -Özel hastanelerde KBB doktorlarını tek tek gezmeye başladım antibiyotikler penisilinler ardı arkası kesilmedi 1-2 ayda belki 3-4 kutu antibiyatikle penisilin yedim boğazımdaki franjitte düzelme olmadı ağız kokusu devam etti son olarak gastreloji uzmanına bir daha uğradım Puridat Fort ilacını verdi
Tedavide faydası olduğunu düşündüğüm etkenler:
1)Dişciye gidip diş taşlarını temizlettim(kesinlikle ağız kokusu olanlar ilk olarak bunu yaopsınlar)
2)Puridat Fort kullandım
3)Doxafin isimli alerji ilacını kullandım
4)Yemeklerden hemen sonra Sirke+su gargarası yaptım
5)ara sıra Murat Bey'in gargarasını kullanıyorum oldukça etkili

10 yıldır dilimde oluşan pas 1 haftadır hiç oluşmadı, burun tıkanıklığı yine var ama geniz akıntım neredeyse yok, kokudan eser yok tedavideki en büyük etkenin dişçiye gidip dişlerimi temizletmem ve alerji ilacı kullanmam olduğunu düşünüyorum.Bu arada 1 yıl önce dişciye 2-3 kere gittim senin ağzında hiçbir sorun yok demişti fakat bu gidişimde ısrarla dişlerimi temizletmek istiyorum diyerek temizlettim.Parmağımla damağıma veya boğazıma dokunup kokladığımda iğrenç kokardı çok şükür artık öyle kokmuyor çok çok az bir koku var o da normal:) umarım hepiniz sağlığınıza kavuşursunuz, herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar....
IP
dinleyici
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı dinleyici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 01:02
Diş taşlarından olacagını pek zannetmiorm , alerji ilacı işe yaramadı attım demişin sonra faydalı oldu demişin bu farklı bi alerji ilacımı , birde sirke su gerçekten işe yarıyor şükür , Sevindim kardeşim
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 01:41
sorun neymis peki? mide ilaci ve alerji ilaci kullanmissin.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 15:26
Öncelikle çok sevindim, inşaAllah kokusuz günleriniz daim olur. Ama anlayamadığım bir kaç yer var??
Şimdi alerji ilacı ve diş taşı temizletmenin en büyük etken olduğunu söylemişsiniz. Ama alerji ilacınında ilk kullandığınızda işe yaramadığından bahsetmişsiniz. Yani işe yarayan alerji ilacı mı?? Bence bir ilacın yada ürünün etkisini görmek için tek başına kuıllanılması lazım. Misal alerji ilacını kullanırsınız koku giderse işe yaramıştır gitmezse yaramamıştır.
Ayrıca puridat fort ne ilacı, hangi hastalıkları için kullanılıyor??
Ve son olarak diş taşlarınız fazlamıydı?? Yani ağız içinizi tamamen kaplayan doktorunuzunda kesinlikle temizletilmesini tavsiye ettiği düzeydemiydi?? Böyleyse zaten en başında diş taşı temizliğinin yapılması gerekmezmiydi?? Misal bende çok az var sadece altön 3 dişimde ve az bir kaplama. Doktor hiç gerek yok demişti. Yani bende bu kadar az diş taşının şiddetli bir kokuya neden olmayacağını düşünüyorum. Vesselam sizdeki boyutu neydi???

Birde burun tıkanıklığı ve geniz akıntınızın gittiğini söylemişsiniz. Bu neyle oldu peki?? Hangi ilaçla. Diş temizletmeye yada alerji ilacına bağlayamayız sanırım. Bıktığımız ve bizi en çok yoran bu geniz akıntısının nasıl geçtiğini çok merak ediyorum???
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 16:25
sorunun temel nedenini bulmak biraz zaman alacak arkadaşlar ilaçları birlikte kullandığım için hangisi faydalı oldu bilemiyorum şuan için, belki sadece sirke+su belkide dişlerimi temizletmem vs... bu arada ilk kullandığım alerji ilacı farklıydı hiç faydasını görmemiştim şimdiki kullandığım boğazımdaki takılma hissini ve öksürüğümü kesti yani franjit ortadan kalktı diye düşünüyorum(doxafin ile)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 18:54
Anlamadım ben yazdıklarından. Bu ilaçları sürekli kullanıyor musun yoksa kullandın bitti mi? Sorun ne imiş öğrendin mi?
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2013 Saat 16:19
malesef iki haftanın sonunda koku geri geldi 10 yıldır bu derdi çekiyordum ilk kez iki hafta boyunca ağız kokusu sorunu olmamıştı ne kadar güzel bir iki haftaydı şu mubarek ramazan günlerinde zaten normal insanlarda bile ağız kokusu olurken bizdekinin tarifi yok.
IP
xdemirleydi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı xdemirleydi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2013 Saat 01:41
Orjinalini yazan: Mehmet

Anlamadım ben yazdıklarından. Bu ilaçları sürekli kullanıyor musun yoksa kullandın bitti mi? Sorun ne imiş öğrendin mi?
DEMEK ALERJİK FARANJİT MİŞ...

AMA DİŞ TAŞI COK KÖTÜ KOKUYO
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2013 Saat 17:14
evet şuan için teşhisi koymuş bulunmaktayım forumda bir arkadaş telfast 180 mg lık önermiş (şuan allegra olarak üretiliyor) bu ilacı kullandığımda koku geçti arkadaşlar şikayetleri bana benzerlik gösterenlere tavsiye ederim. birde hafif burun tıkanıklığı ve sinüziti olanlara sinüs renze kit öneririm
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2013 Saat 12:27
Tamam geçti ama bu ilaca bağımlı mı yaşayacağız?? Bu nasıl bir ilaç antibiyotik mi.. Hele de antibiyotik ise daha kötü değil mi??
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2013 Saat 09:51
King bu ilaç şu anda hangi isimle satılıyor ve antibiyotik değil, değil mi?
IP
king
Üye
Üye

Alıntı king Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2013 Saat 14:40
hocam alerji ilacı bu Allegra olarak satılıyor artık
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2013 Saat 20:22
allerset kullanıyorum 3 haftadır. benzer bi ilaç olabilir mi?
IP
emrah
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı emrah Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2013 Saat 08:42
dün aldım eczaneci arkdaşda söyledi ital glyomuş artık.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2015 Saat 11:43
@king

doktor bey banada vermis doxafin ve allegra yi bunlar alerjik ilacmis acaba bende tekrar alsam mi?

bana bu ilaclari verdgi zmanlar bnmde burnum tikanmiyordu ve agiz kokum 0 di.... onemli bi bilgi bence bu ilcalar guzel sanirim
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2015 Saat 12:07
yanlis alarm allegra kullanmamisim ben hic ynalis gormusum
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2015 Saat 16:55
arkadaşlar bir şeye dikkat çekmek istiyorum. önemli bir konu olduğu kanatindeyim,maynı süreci forumda çoğu kişi yaşamıştır. bende onlardan biriyim. gittiğim genel cerrahş doktorunun bana tavsiyesi şu oldu : vücudunun neresinde sorun olduğunu belirlemek için birçok yöntem denemen normal fakat ilk yapman gereken 10 günlğk test aşaması olarak hakkını vererek dişlerini ve dilini nizami bir şekilde temizle, özellikle yatmadan önce. diş doktoruna gidip muayene ol ve bu söylediklerimi yap dedi. verdiği iki adet ilaçla beraber diş doktoruna gittim, diş fırçalama süremi ve sayımı arttırdım. şu an ağız kokusundan eser yok. sorusu olan arkadaşlarıma yardımcı olmak mutluluk olucaktır benim için. herkese acil şifalar diliyorum.
IP
Reisbey
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı Reisbey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2017 Saat 21:04
Arkadaşlar bana yardımcı olmak isteyen varsa Allah için yardım etsin çünkü ben artık biktim bunalimdayim hayatım mahfoldu artık hiç bir şeyden zevk alıyorum bu koku yüzünden allahini seven bana ulaşsın yardımcı olsun.osmanciftel80gmail.com...lutfen ulaşın bana
29494929'
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2017 Saat 21:15
Forumdaki arkadaşlarıma sesleniyorum Bademcik taşlarınızın var olup olmadıkların emin olun temizlediğinizde kokunun azalıp azalmadığını test edin
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2017 Saat 21:50
forumda bademcikten iyileşenler tanıyorum ama aldırıp iyileşemeyenlerde tabi bunun sorunun kaynağı olup olmadığını herkesin biraz emin olması bulgular bulması gereklii , hocam size sesleniyorum bademciğin arasını sıkınca o tortunun cıkması bi problemin oldugunumu göseriyor yoksa herkes bunu yaparsa herkestemi çıkar o kokulu taş? saygılar
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2018 Saat 16:53
hocam merhaba bir sorum olacak nefes kokusu olan kişilerde vücut kokusuda ortaya çıkıyor neden oluyor böyle birşey işleyişini anlatirmisiniz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2018 Saat 20:01
Orjinalini yazan: sifaas

hocam merhaba bir sorum olacak nefes kokusu olan kişilerde vücut kokusuda ortaya çıkıyor neden oluyor böyle birşey işleyişini anlatirmisiniz

Sorduğunuz için teşekkür ederim
Nefes kokusu kan agzlarından ortaya çıkar. Eğer akciğer kanda dolaşan kokulu bir maddeyi nefese atıyorsa, ayni kokulu gaz ter, ten, kasık, ayakt, idrar ile de dışarı atacaktır. Mekanizması budur
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2018 Saat 07:54
Murat hocam tip1 hastalarını ilgilendiren sizin bazı videolarınızı dinledim ve hep dil fırçalamadan bahsettiniz bu dil fırçalama ve dişide dahil edelim yani ağız temizliği olayının mantığı yani günü kurtarmak rutin kokuyu engelleme yöntemlerimi olarak görüyorsunuz? yoksa gerçekten ağızdaki zararlı bakterilerin gelişmesini durdudan ve hatta azaltıp yok eden yani hastayı tedavi eden bir yöntemmidir? ben en çok bunu merak ediyorum yani bu diş ve dil fırçalamamız bizi tedavi edermi ve tahminimce bu kısa süredede olmaz ve tekrar oluşmasını engellemek için sürekli yapmalıyız o konuda bi itirazım yok fakat gerçekten bu tip 1 hastası iyileşirmi yoksa sadece masgelemek içinmi yapıyoruz? çok merak ettiğim için sormak istedim saygılar başarılar teşekkür ederim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2018 Saat 20:07
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam tip1 hastalarını ilgilendiren sizin bazı videolarınızı dinledim ve hep dil fırçalamadan bahsettiniz bu dil fırçalama ve dişide dahil edelim yani ağız temizliği olayının mantığı yani günü kurtarmak rutin kokuyu engelleme yöntemlerimi olarak görüyorsunuz? yoksa gerçekten ağızdaki zararlı bakterilerin gelişmesini durdudan ve hatta azaltıp yok eden yani hastayı tedavi eden bir yöntemmidir? ben en çok bunu merak ediyorum yani bu diş ve dil fırçalamamız bizi tedavi edermi ve tahminimce bu kısa süredede olmaz ve tekrar oluşmasını engellemek için sürekli yapmalıyız o konuda bi itirazım yok fakat gerçekten bu tip 1 hastası iyileşirmi yoksa sadece masgelemek içinmi yapıyoruz? çok merak ettiğim için sormak istedim saygılar başarılar teşekkür ederim.

Şunu anlamak lazım.:
Ağız kokusu kesinlikle ve hiç bir zaman sıfır olmaz. Yaşadığımız süre boyunda ağzımızda belirli miktarda ağız kokusu bulunur ve bu miktar dakikalar içinde değer değiştirir. Her dakika koku seviyesi azalır-artar-değişir ve asla sıfır olmaz

Buraya kadar anlaştık mı?

Şimdi şu soruyu cevaplamak lazım "ağız kokusu ne zaman normaldir ne zaman hastalıktır?" yani hastalık ne zaman başlar?

Şahıs koklamadan ağız kokusu alıyorsa, yakın çevresinden en az 2 kişi sormadan sözlü olarak ağız kokusu bulunduğunu uyarıyorsa hastalık tanımına uyar. Bu aşılan seviye sosyal seviyedir. Dikkat ediniz ağız kokusunun hastalık anlamına gelmesini tanımlamak amacı ile size aritmetik bir değer vermedim.

Artık şimdi sizin sorunuzu yanıtlayabilirim:
Diş ve dil fırçalamak ağız kokusunu
1- belirli bir seviyenin altında tutar
2- Maske değildir
3- Hastalık olmadığı için tedavi değildir.
4- Ömür boyu koku gidermez. Çünkü hiç bir şey ömür boyu kokuyu gidermez.
5- İyileşmek sıfır koku demek değildir. Ağız kokusu üretim kapasitesinin tolere edilebilen sosyal seviyenin altında tutmaktır

Net oldu mu sözlerim?
-M

IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2018 Saat 09:16
anladım hocam ama daha altını çizip cevabını merak ettiğim nokta şuydu tip1 ağız kokusunu varsayarak bunu normale indirgemekte diş ve dil günlük fırçaladığımız için bu yaptığımız işlemler tip1 sahibi hastayı belli bir zaman sonra tip1 den kurtarıp normal seviyeye getirir mi eğer hasta sadece tip1 sahibi ise ve merak ediyorum sadece hocam bu ağızdaki kokuya sebep bakterilerden bahsediyoruz hijyeni yüksek tuttuğumuzda bu bakteriletin üremelerine engel olduģumuz kadar bu kötü kokuyu hastalığa çeviren bakterileri bu hijyen sayesinde yok edebilme aşamasına hastalar zamanla geçermi ? asil merakım bu özetle şöyle diyeyim tip1 hasta ağız hijyenini önemsedi 1. etapta bakteri üremesini azaltti 2. etapta durdurdu 3.etapta varolan zararlı bakterileri yok olmasına azalmasına sebep oldu bu gibi birşey varmıdır merak ediyorum teşekkür ederim yanıtlarınız için iyi günler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2018 Saat 13:50
Burnumuzda mikroplar sümük yapıyor olsaydı. Burnumuzu birinci temizlememizde mikroplar azalınca sümük azalırmıydı, ikinci temizlememizde mikroplar daha da azalıp sümük daha da azalır mıydı, üçüncü etapta biz ömür boyu sümüksüz yaşar mıydık?

Yukardaki soruların hepsinin cevaı "hayır" olurdu

Tip1 sahibi bir hastanın ağız temizliği yaparak veya varsa bakteri tutunmasını sağlayan odakları düzelterek, ağzını ıslah ederek bu hastayı Tip 0 ağız kokusuna dönüştürebilirsiniz.

Bu iyilik durumu ağız bakımını devam ettirdiği süre kadar devam eder.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2018 Saat 20:43
Orjinalini yazan: aydinmur

Burnumuzda mikroplar sümük yapıyor olsaydı. Burnumuzu birinci temizlememizde mikroplar azalınca sümük azalırmıydı, ikinci temizlememizde mikroplar daha da azalıp sümük daha da azalır mıydı, üçüncü etapta biz ömür boyu sümüksüz yaşar mıydık?

Yukardaki soruların hepsinin cevaı "hayır" olurdu

Tip1 sahibi bir hastanın ağız temizliği yaparak veya varsa bakteri tutunmasını sağlayan odakları düzelterek, ağzını ıslah ederek bu hastayı Tip 0 ağız kokusuna dönüştürebilirsiniz.

Bu iyilik durumu ağız bakımını devam ettirdiği süre kadar devam eder.

anladımm :'( ozaman bu birazda şans kısmetmi oluyor hocam? kimi insanlar var hiç böyle sorunlar yaşamıyor ağız bakımı konusuna vakit harcayıp önem bile vermiyor gerçekten zor birşey yani kötü kokan birinden herkes kaçar hocam bizde asosyalleşiyoruz bu yüzden inciniyoruz toplumda doğal onlarda haklı bende başkasının ağzı kötü koksa uzak dururum
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2018 Saat 20:45
benim vakit harcamamda zoruma gitmez ama görüyorumki hocam bu normal midir? dediğiniz gibi sabah akşam dil temizliğimi ve diş temizliğimi yaptığım halde misal öğlen bisküvi yiyorum ve ağzım hemen kötü kokuyor? peki ben ne yapacağım bu durumda
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2018 Saat 20:46
hocam benim dişlerimin hepsi sarı yani zamanında hata yaptım diş fırçalamayı ihmal ettim ve sanırım dişlerimi hor kullandım peki bunun kokuyla bir alakası olabilirmi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2018 Saat 20:43
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

sabah akşam dil temizliğimi ve diş temizliğimi yaptığım halde misal öğlen bisküvi yiyorum ve ağzım hemen kötü kokuyor? peki ben ne yapacağım bu durumda
hocam benim dişlerimin hepsi sarı yani zamanında hata yaptım diş fırçalamayı ihmal ettim ve sanırım dişlerimi hor kullandım peki bunun kokuyla bir alakası olabilirmi?

Ağzınız temiz iken Bisküvi yeyince ağzım kötü kokuyor ne yapabilirim diyorsunuz.

Ağzınızda besin artığı varken ağız kokusu oluyorsa o halde ağzınızı temizleyiniz

Dişlerinizi hor kullandınız bunun kokuyla ilişkisi olur mu diye soruyrosunuz.

Evet olur
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu