Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: YAPILACAK BAŞKA NE KALDI ? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Konu: YAPILACAK BAŞKA NE KALDI ?
    Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2013 Saat 11:49
Arkadaşlar 17 yaşındayım ve malesef ağzım kokuyor.Ne durumda olduğumu eminim çok iyi bilirsiniz.Şimdi aklıma gelebilecek her şeyi yaptım size sıralayacağım eksik olanlari ve önemli olanları lütfen yazarak beni bilgilendirin.

1-Sinüzit filmi çektirdim // Tertemiz çıktı sorun sinüzit değil.
2-Dişçiye gittim // Tek bir çürük bile yokmuş çok iyi bakıyormuşum demek ki dişte de sorun değil.
3-Bademcikleri aldırdım // geçmedi...
4-Sürü ile KBB doktoruna gittim KBB ile ilgili tek bir sorun bile yokmuş//Faranjit vs
5-Dahiliyeye gittim // Maşallah ondada sorun çıkmadı.
6-USG'ye girdim Pankreas,böbrek,karaciğer vs bir şey çıkmadı.
7-Mideden endoskopi yaptıramadım çünkü yaşım 17 bakmıyorlar ama mideden bir rahatsızlığım yok ağza su gelmesi,gögüsde ve yanma vs.

Bugünde tekrar dahiliyeye ve gögüs cerrahine gideceğim akciğerlerime baksın diye.Yapabileceğim başka bir şeyler varsa önemli olupta söylerseniz çok memnun olurum.İNŞ hepimiz bu dertten kurtuluruz...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2013 Saat 18:53
endoskopi yaptırmadığın sürece midende bi rahatsızlık olup olmadığını anlayamassın(mideyle ilgili hiçbir şikayetin olmasa bile) benim de öle midemle ilgili çok bi şikayetim yoktu ama endoskopi sonucu reflü+kronik gastrit çıkmıştı heee verdikleri ilaçlar fayda etti mi açıkçası ben bi faydasını görmedim yine de bu konuda seni bilgilendirmek istedim bi de diş taşlarını temizletebilirsin gerçi gerekli olsa doktor sölerdi ama gerekmese bile bi olasılığı daha elemiş olursun
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2013 Saat 02:01
Birşey sormak istiyorum?? Bademciklerini neye binaen aldırdın?? Yani muhtemelen bademciklerinde yoğun magmalar vardı( bademcik taşı) bunlarında kokuya neden olabileceği sebebiyle aldırdın öyle mi?? Eğer böyleyse kısa sürelide olsa yeniden magmalar oluşana kadar kokunun geçmesi gerekmez mi?? Aldırdığın ilk günlerde dahi mi kokuda bir değişiklik olmadı?? Ayrıca doktorun seni nasıl yönlendirdi bu konuda?? O mu tavsiye etti yoksa sen mi istedin?? Çok soru sordum kusura bakma ama bende düşünüyorumda hep aklımın bir yerinde en kötü ihtimalim olarak var, bu yüzden sormak istedim.

Ve ayrıca afaf ın dediği gibi midendeki problemleri endoskopi olmadan anlayamazsın. Benim de hiç sorunum yoktu midem de yanma, acı su vs.. Ama kronik gastrit ve reflü başlangıcı çıktı. Kaldı ki bunlar da koku sebebidir.
IP
ornitop
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı ornitop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2013 Saat 03:28
reflu gastrt teshisi herkese konuluyor. bende yaptirdim endoskopi. yok efendm reflu Varms. e bnm bi sikayetm yok midemden . ilaclarda bir ise yaramiyor aylardir kullanmama ragmen. her insana reflu gastrit teshisi konuluyor hemen hemen. agiz kokusunun sebebi cogunlukla agiz iciyse doktorlar bir seyleri atliyor bence. bana faranjit teshisi kondu sacma sapan spreyler verdi doktorlar kullaninca daha igrenc bir koku olusuyor. bir yudum kahve bile icsem agiz kokum artiyor. cerez yedikten sonra dilimdeki tabaka evlere senlik oluyor. 4aydir pharmol zn kullaniyorum dil kokundeki tabaka hemen geri geliyor. tahmin tip 2 olma ihtimalim yuksek ama bu faranjit illetine kimse bise yapamiyor. yaz spreyi yolla . harika doktorlarimiz var. mumkunse beni turk hekimlerine emanet etmeyin arkadas !!
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2013 Saat 16:21
sifa , kardeşim artık o kadar sıkıldım ki ağız kokumdan dolayı internette araştırmalara baktım , her gün ağzımın içine dilime felan bakardım.Bir gün bademciklerdeki magmalar koku sebebi yapar kısmına dikkat ettim , her gün bakıyordum her tarafına elimden geldiğince bademciklerimin ama bir şey yoktu.Her gün okulda iyice sıkıntım oluyordu ağız kokusundan iyice stresten dolayı heralde orda magma çıktı.Ama benim ağız kokum 1 dönemlik değil sürekli vardı.Bence stresten magmalar oluşmuştu artık ve artık ailemi ikna edip doktora götürdüm.Doktora magmalar var dedim bademciklerimi al dedim.Çünkü bazı arkadaşlarım vardı bademciklerini küçükken aldırmışlardı.Onların ağzı kokmuyordu dedim benimkide bademciktendir diye düşümdüm.Doktorda kaçırır mı bu fırsatı para kazanmak için aldı.Siz siz olun bademciklerinizi asla aldırmayın.Çünkü bademciklerinizdeki magmalar dönem dönem olur en fazla ayda 1-2 kere ve geçiçidir.Sadece bembeyaz olursa bademcikleriniz yutkunma zorluğu çok çekerseniz aldırın.Asla aldırmayın yoksa kardeşim
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2013 Saat 17:58
gecen hafta scaner yaptilar tekrardan bu sefer sol maximillerde sinuzit var buna bagli geniz akintisi diyo yillardir soluyorum derdimi basiyoalr ilaci antibiyotigi saliyolar !!! bunun turklukle ne alakasi var mubarek fransada en az yirmi degisik spesyaliste gittim ta american hopitaller dahil bir tek saç telimi analiz etmediler ! adamlar bizi kontrol ederken yuzeysel agir nedenler ariyolar kist gibi krater tumor gibi mas olusumlar ariyolar mukosayi modern tip aletleri 100 de yuz kapsamli tarayamio kucucuk bir mukos iltahaplanmasi kocaman sorun yapior cunki mukos protein ve bakteriler bu mukozu parcalayip ucucu gaz yapiolar ! daha oncede yazdim yillardir ugrastiysan eger sorun dis eti curuk dis yada bademsik tasi falan degilse !! ki bu semptomlar uzmanca kolaylikla onaylanir ve tedaviye cevap verir deger ka da ise sujen en iyisi rinoskopi ve buna bagli scane teknigi arti akciger fibroskopisi en etkin neden arama teknigidir. rahatsiz etmeye bilir ama enfecte olmus bir sinuzit olma ihtimali cok buyuk bir yuzdedir. ulser veya gastro problemlerinde koku gecicidir faranjit ise geniz akintisinin rahatsiz edici boyutlarda tubedijestif yollarinda seyri esnasinda iritasyona sebebiyet vermesinden olur .ve antibiotik tedavisine cevap verme olasigi cok yuksektir. zamaninda ilgilenmediginiz apse ve dis sorunlariniz zamanla bronslariniza veya maximilerlerinize virajoeu mikrop entegre etmis olabilir !! kucucuk bir polip yeterli oksijenin sirkulasyonunu engelleye bilir ve aurobacterler cogalabilir geniz ve sinusler yeterince oksijen alamaya bilir alerjit nedenlerde olabilir rhinite olabilirsiniz bu yuzden ilk rdvu bir stamotolog yani disçi daha sonra kulakburun bogazci olmalidir unutmamaliki halitosis probleminin azimsanmayacak buyuklukte bir boyutu agiz kavitesi ve sinus kaynaklidir. b yuzden disci once panoramik dis scaniyla baslayin sonra bir sinus scani ve rinoskopi ardindan yemek borusu ve akciger bronsikalfibroskopisi çok onemli !!!! doktor ne yapsin aksama kadar kaç kisiyle ugrasiyor Allaha emenetiz dert varsa dermanda var fransiz bir atasozu derki sadece olume care yoktur ! imkansiz diye birsey gramerimizde yoktur !! hayirli ramazanlar
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 01:50
Evian seni anlamayı çok istiyorum:)biliyorum ki yazdıklarında çok yararlı bilgiler var Ama olmuyor:)Daha türkçe ifadeler kullanabilirsen daha faydalı olacağın kanısındayım;)
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 14:44
Aynen Evian kardeşim mesela yemek borusu ve akciğer fibroskopisi demişsin benim yaşım 17 devlet hastanesinde yaparlar mı bana hani 18 yaş üstü gibi bir sıkıntı olur mu bir de yaptırmak için hangi bölüme gideceğim
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 15:28
gardas kisaca !1) dis rontgeni ilk olarak dis etlerinde cep varmi veya benzeri 2)burun alin bosluklari kontrolu ve geniz kontrolu kamerali yada bilgisayar destekli konka tahlili 3)bademcik kontrolu ve akciger iltihabi testi,yemek borusu kontrolu 4)mide kapakcigi ve mide mikrobu testleri oz ve net bunlar en pratik eger butun bunlardan positif bir kaniya varamaz isek bir iki yapilacak sey daha var onu simdi yazmiyorum cunki hah bende o var olur yanlis yoneliriz
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 16:02
kontrolun yasla alakali sikinti olacagini sanmam.fakat ! herhangi bir operasyon uygulamak gerekir ise ozaman uzman doktor seni daha iyi aydinlatir.akcigere turkiyede hangi bolum bakiyor bilmiyorum ama aile doktoruna danisirsan o seni gerekli bolumlere saglikli bir sekilde yonlendirir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 16:32
Orjinalini yazan: evian

bunlardan positif bir kaniya varamaz isek bir iki yapilacak sey daha var onu simdi yazmiyorum cunki hah bende o var olur yanlis yoneliriz

Karşınızdaki insanı gereksiz panikten korumanızı taktir ettim.

Forum içinde pek konuşmadığımın sebebi budur. Ağızdan çıkan söze backspace tuşu olmuyor maalesef.
-M

Düzenleyen aydinmur - 26-Temmuz-2013 Saat 16:40
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 21:46
evian, ilk maddeye diş taşı temizliğini de eklersek, bence sebep büyük ihtimalle ortaya çıkar. Ağız kokusu için doktorlar akciğer kontrolü yaptırırlar mı emin değilim.

Bir iki hafta önce gazetede bir haber çıktı. Adam üç yıldır çok kötü ağız kokusu , öksürük sıkıntısı , nefes darlığı çekiyormuş. "Kokudan insan içine çıkamıyor, akrabalara gidemiyordum" diyor. Bir sürü doktora gitmiş, sonuç alamamış. En sonunda bir doktor, yemek borusuna yapışmış kırk elli santim uzunluğunda bir poşet bulmuş. Yani o kocaman poşeti görmeyen doktorlar , bizim sorunumuzu nasıl çözecek?

ABD'de "Nadir Hastalıklar Komitesi" gibi bir kuruluş var, doktorların bilgi sahibi olmadığı veya çözümü zor olan hastalıklar hakkında bilgilendirme - araştırma yapıyor. Ağız kokusu için de böyle bir dernek lazım. Ama hangimiz böyle bir dernekle adımızın anılmasını isteriz? Bir tür fasit daire yani...
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2013 Saat 22:10
evian kardeşim öncelikle bana yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler kardeşim 1.dis röntgeni çektir demişsin ama ben 2 yıldır ortodontik tedavi gördüm hani ameliyat felan da olmuştum gömülü dişlerim vardı onları almaları lazımdı tel takmak için.Yani röntgen felan cektirmiştim dişlerimin ve bir tane bıle çürügum yok her zaman dişlerimi fırçalarım diş ipi vs.
2.si kardeş burun bosluklari kontrolü konka tahlili demişssin , ben konka tahlili yaptırmadım ama tomografi çektirdim sinüzitim yokmuş bu yeterli midir acaba 2.önerin için
3.bademcik kontrolü demissin ben bademciklerimi aldırdım yani kontrol ettirmenin ne gereği olabilir kardeşim
Ayrıca ben gögüs cerrahine gittim ama ordaki fiş veren bayanlar neyimin olduğunu sordu ben utandığım için ağız kokusu var demedim ağrı var diye yalan söyledim , doktorun yanına girdiğimdede hem ağız kokumun problemimin olduğunu söyledim fiş veren bayanda içerdeydi aynı zamanda ağrı var demek zorunda kaldım.Akciğer filmi çektirdim akciğer röntgeni.Doktorun yanına tekrar girdiğimde bana ağız kokusuyla ilgili en ufak bir şey söylemedi sadece ağrı ile ilgili ilaçlar yazdı.Acaba o akciğer filminde bir sorun yok mudur önemli ağız kokusu yapacak bir şey iltihap vs.Hiç bahsetmedi çünkü.
4.sü ben KBB ye gıttıgımde bademciklerimi alan doktor bademcikleride aldıktan sonra sürekli reflün var diye gönderiyordu.Reflü ilaçları veriyordu.Ben o ilaçları kullanmıyordum ama yaklaşık 15 gündür aprazol adında bir mide ilacini iciyorum ağız kokumda azalma yok.Devlet hastanesinde de 18 yaşından kücük oldugum için endoskopi yaptıramıyorum.Özelde yaptırmak lazım fakat ben bu ağız kokumu ailemle bir kere paylaştım moralleri çok bozulduğu için konu üzerinde çok durmak istemiyorum.
Payaşımlarınızı dört gözle bekliyorum herkese teşekkür ederim
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2013 Saat 18:00
01adanalı ! oncelikle dislerdeki çuruk,dis eti apseleri ve dis taslari uzman hekim tarafindan çogunlukla tespit edilir.panoramik rontgende dis diplerinde yani gorunmeyen,kisimlarda çuruk veya apse torbaciklari aranir. 2°)tomografide sinuzitin olmamasi guzel bir haber ! lakin ince fibroskopik camera yardimi ile burun deliklerinden girip konka yapisi,polip olusumlari,ve geniz akintisi seviyesi olçumu çok saglikli olarak yapilir.yasinlada sikintili bir islem degil !3°) bademciklerin yokmus iyi guzel o fasli kapatirsin sen !4)kbb neye dayanarak reflun yani asit yukselmesi oldugunu beyanat etti bilemiorum !! ustelik bu gastriksel olusum kesinlikle kbb nin uzamanlik alani degildir !gastroontolojinin bolumudur yani mide ince ve kalin bagirsak (sindirimsistemi)ulserik bir sorun varsa yine kamerali tarama sistemi ile gerekli brans teshisi koyar ! en onemlisi bakin !!!!!!!''' doktorunuza gittiginizde neden taniyorsunuz??????? bundan oncekilerde sizler gibi utanip sikildigi ve dertlerini dile getirmedigi için tip bolumleri bu konunun yeterince uzerine dusmuyor olamazlarmi ?? sunnet olurken havletini gosteriyorsun basur oluyosn afedersin poponu gosteriyorsun utanmiyorsunda modern çagda seni konusmaktan eglenmekten insan içine çikmaktan hatta cemaat ile namaz kilmak icin camii ye gitmekten ali koyan bu hastaliktan neden utaniyorsun ? akciger rontgenine gelince eger iltihaplanma falan varsa gorunurdu demekki sorun yok byk bir ihtimalle !AYRIYETEN sunu soylemek istiyorum arkadaslar rontgen veya scan veya irm sistemleri kati kutle yani elle tututur seyler ararlar yuzde yuz kesin sonuc diyemeyiz ufak iritasyonlari yani zedelenmeleri gormek için doktora solemelisiniz derdinizi agzim kokuyor deme ya ! halitosis problemim var de biletci hanimada afedersiniz ama biraz ozel bir konu oldugu için sadece doktorumla konusmayi tercih ederim efendim deyi ver !!
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 11:29
Yemin ediyorum cıldıracagım biz nasıl kurtulacağız bu ağız kokusundan anlamıyorum ! kbb gidiyorum bir şeyin yok diyorlar , dişte sorun yok , dahiliye tahlillerinde kanda idrarda dışkıda vs sorun yok , usg ile iç organlarda sıkıntı yok , akciğer filminde sıkıntı yok ,bademciklerim zaten yok , sinüzit desen o da yok Allah'a çok şükür ama benim bu sorunum nasıl çözülecek bu koku beni her şeyi yapmaktan alı koyuyor , sosyal çevrem çok geniş çok aktif bir insanım,yani benle muhabbet etmek isteyen onlarca insanlar var ki onlarla bu ağız kokum yüzünden konuşmayı bırakın yanlarından kaçıyorum ne yapacağım ne olacak çok üzgünümm
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2013 Saat 21:47
Evian'ın da dediği gibi ufak iritasyonları doktorlar görmüyor görmek istemiyor. Sizi yatağa düşürmeyecek, ameliyat gerektirmeyecek birşey ise ağız kokusu sorunum beni öldürüyor desen de seni kaale almıyorlar. Benim geniz akıntısı iritasyonundan boğazım şişiyor tek taraflı olarak onu bile hissediyorum aynı tarafta kulak kaşıntısı oluyor devamlı, ama bunlar bizim doktorlar için devede pire. bana hala boğazında kırmızılık var reflü olabilirsin diyip mide doktoruna postalıyor, mide doktoru bişey yok diyor.
Kısır döngünün içinde boğuldum. Artık doktora filan gitmiyorum. Yalnız devlet hastanesi filan değil gittiklerim. En ünlü özel hastaneler, doktorlar bunlar.

Adanalı sende ağır bir mantar hastalığı filan olabilir sanki, ibrahim gökçekin ürünleri gerçekten temizliyor vücudu haberin olsun. yalnız ürünler sarmısaklı esanslı:D tatilde bi dene derim.

Evian ın ilaçları konusunda acil bilgi bekliyorum okuyorsa lütfen yazsın.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ekim-2013 Saat 13:09
kulak burun ve bogaz hep birbirine bagli dostlar ! inflamastiton a bagli iritation varsa bogazda kasinti devamli yutkunma hissi gicik hissi kulak kasintisi ve geniz akintisi ki zaten hissettigin en rahatsiz edici sey budur ! bakiniz doktorlar ne derse desin ben hastaligimi kendim buldum . doktor iplemiyodu bile her seans 50 £ ila 100£ yazip yazip gonderiyordu yutaktakive ya burundaki kucucuk bir sorun buna sebeb oluyo malesef beni hayret ettiren en modern doktorlara gittim paristeki !auxerredeki beauvais deki !bir gun kucuk bir kasaba doktoruna gittim adamda hiç modern donanim yok eski usul tuhaf aletleri var :) adam bakti agzima burnuma dil kokune konkalara falan yeminle su su su varmi diye ir siraladi dedim bendegil bu hasta dedim doktor bey aynen ekleyecegim hiç bir sey yok adam dedi su ilaclari kullan iki ay uc ay geri gel hemen geçmez kendimizi kandirmayalim dedi gittim bayagi ise yaramis ilaçlar ama asil golu atamadik dedi bakti tekrardan kulaga buruna bogaza aldi eline bir mektup yazdi dedi bu mektupla sens ta guney pariste bir rhinoplastique doktoru var ona git dedi ! baktim mektuba ama yazilari okunmuyo bu doktorlarin :) ayin 28 inde stamotologue la rdv um var on rdv bakalim yazarim ben size
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2013 Saat 20:59
Evian ayrıntılı bilgiler için çok teşekkürler:))

Aksan Türkçeye bile geçmiş:))

Bilgilendirmek için söylüyorum, benim eğrilik yapan kıkırdak doku alındı, traşlama yapmış doktor dediğine gore... konkalar rf ile küçültüldü. Sorunum inanılmaz azaldı.

Ancak alerjik bir nedenden (iltihabik olmayan şekilde) geniz akıntısı koyulaşıyor ve boğazımda sürekli birikme ve temizleme hissi doğuruyor. Sigara içenler gibi sürekli boğazımı temizleme sesi çıkarıyorum. ve koku yapıyor. Olay bundan ibaret.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2013 Saat 09:27
Yeni doktorlardansa yaşı ilerlemiş doktorları tercih ediyorum sizde öyle yapın.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2013 Saat 17:11
Effect, ben öyle ağır bir hastalık olduğunu sanmıyorum. Ya benim fark edemediğm kadar aşırı şiddetli ağız kokusu veya sindirim sorunlarıyla alakalı bir vücut kokusu. Genetik olması imkansıza yakın, çünkü tepkiler askerlikten sonra başladı ( ağız kokum her zaman vardı. )

İbrahim gökçek in sitesinden biriyle konuştum. Vereceği bitkisel ilaçları 6 ay kullanmam gerek . 1 - 1.5 milyar tutuyor. Bu hastalık için o kadar para harcadım ki artık bir yere para vermeye de korkuyorum. Şimdilik ağız kokusu üzerinden gideyim, o geçerse başka şeylere yönelirim.
IP
fibnz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı fibnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2017 Saat 20:16
merhabalar 20 yasındayım. ağız kokusu problemim icin bircok kez kbbye gittim. diş veya dişetlerimde herhangi bir problem yok.

ilk gittigim doktora derdimi anlattim. Şeffaf bir geniz akıntım var. Özellikle diş fırcaladıktan sonra rahatsız edici bir sekilde hissediyorum ve fırcaladıktan sonra o akıntıyı olabildigince tükürüyorum

bana bademcik tasi vs. olmadigini, hafif bir sinüzit lldugunu (kendisi film filan çekmedi) söyledi biseye alerjik misin diye sordu, hayır dedim ve antibiyotik yazdi. Yazdigi antibiyotigi bulamayınca hastaneye geri gittim birkac gün sonra.

Odada başka bir doktor vardı. Ona da durumu anlattım. Kendisi bana alerjik akıntılarda akıntıyı azaltmaya yarayan rupatek diye bir ilaçtan verdi. onu kullandığımda akıntının azaldığını hissettim. Koku da azalmıştı sanki.

doktor bana çekmecedeki örnek ilaçtan verdiginden aynı hastaneye 3. Kez gittim. Baska bir doktora. Ona da durumu anlattim. Film çekti ve sinüzitimin olmadığını ve koku icin herhangi bi sebep göremedigini söyledi. Yine rupatekle eşdeğer bir ilaç yazıp yolladı.

şu sıralar koku artmaya başladı. ilacı halen kullanıyorum ama arada içmeyi unuttuğum oluyor. Ayrıca bu ilacı sonsuza kadar kullanacak halim yok ve bi türlü sorunumun çözülememesi beni çok yoruyor.

7-8 sene önce reflü tanısı kondu. Sizce koku mideyle alakalı olabilir mi? Yemek yedikten sonra da artmaya başladı çünkü. Mideyle alakalıysa çözümler neler ? Teşekkürler
IP
m-emin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı m-emin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Kasım-2017 Saat 18:09
Murat hocam. Bir sürü doktor ve testten sonra bişey bulunamaması üzerine sürece baştan başlamaya karar verdim.(çevremdekiler ağız kokumun olduğunu söylüyorlar) ilk olarak dahiliyeye gittim. Diş hekimleri diş ve diş etleri konusunda bi sorun görmediler. Dahiliyede akciğerden röntgen cekmemi istediler. Sonra doktor sonucuma bakarken akciğerde sorun yok ama bağırsakta inanılmaz bi gaz yoğunluğu var dedi. 3 sebebi olabilir dedi: diş eti sorunları, reflü ve faranjit. Bağırsaktaki gazın nefes kokusuna sebep olması mümkün müdür? Ve bunun farkına bu zamana kadar neden varmadılar
IP
bas belasi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı bas belasi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2017 Saat 20:58
dostum formu biraz kurcalarsan bağırsaktaki gazların sadece nefes borusundan değil, bazen de kana karışıp oradan akciğere geçip sonra nefesimzile atıldığını görürsün. bu da ağır bir koku yapıyor.
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 17:12
Artık pes ediyorum. Yorumlara bakıyorum bende herşeyi yaptım geçmedi buradaki arakadaşlarda yapmışlar . Antibiyotik geçici birtedavi oluyor. 10 senedir mücadele ediyorum başaramadım . İnşaAllah siz bi çaresini bulursunuz.
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2018 Saat 18:13
Hocam Dün gastrolojiye gittim.hocaya bu sefer acikca soylefim nefes kokumun oldugunu .ondan sonra beni kan tahliline ve buyuk abteste gonderdi.buyuk abdestimi mikrobiyolojiye verdim.bugun sonuclarimi gosterdim dr.herseyin normal oldugunu yanlizca demir eksikligi oldunu soyledi.demir icin vitamin kabizlik ve gaz icinde ilac verdi.1 ay sonra iylesmezsem çölyak testi yaptiracak.hocam demir eksikligi nefes kokusu yaparmi
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu